Події
Суд заборонив акторці Еммі Вотсон сідати за кермо пів року

Британський суд у середу заборонив акторці Еммі Вотсон, яка зіграла у фільмах про «Гаррі Поттера», сідати за кермо впродовж пів року через перевищення швидкості.
Як передає Укрінформ, про це повідомила BBC.
Також 35-річна жінка була зобов’язана сплатити загалом 1 044 фунтів стерлінгів штрафу. Самої Вотсон не було на судовому засіданні, яке тривало лише п’ять хвилин.
Акторка проїхала в Оксфорді ввечері 31 липня минулого року зі швидкістю 61 км за годину у зоні, де дозволені 48 км за годину.
Вона з 2023 року навчається в Оксфордському університеті на магістратурі з творчого письма.
Зазначається, що Вотсон здобула популярність у 2001 році з виходом фільму «Гаррі Поттер і філософський камінь», зігравши роль Герміони Ґрейнджер.
Загалом вона знялася у восьми фільмах франшизи, останній з яких вийшов у 2011 році.
Потім вона з’явилася у таких фільмах, як «Красуня і чудовисько», «Елітне суспільство» та «Переваги скромників».
Останньою роллю Вотсон у кіно був рімейк фільму «Маленькі жінки» 2019 року, режисером якого була Грета Гервіг.
Крім того, вона запустила власний бренд екологічного джину разом зі своїм братом у 2023 році.
Як повідомляв Укрінформ, стримінговий сервіс HBO Max повідомив у понеділок, 14 липня, про початок зйомок серіалу про Гаррі Поттера.
Фото: flickr.com
Події
до переліку культурної спадщини внесли нові елементи

До Національного переліку нематеріальної культурної спадщини внесли ще три елементи.
Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, передає Укрінформ.
16 липня до переліку додані:
- весільний обряд заплітання долі;
- традиція випікання та дарування обрядових різдвяних пряників на Слобожанщині;
- традиції храмового свята на Трійцю у селі Шульгинка Луганської області.
У МКСК наголосили, що відтепер місцеві громади мають вжити заходів щодо врахування рекомендацій і пропозицій експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури і стратегічних комунікацій України про охорону елементів нематеріальної культурної спадщини.
Детальніше про кожен з елементів можна буде довідатися з наступних публікацій міністерства.
Перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України був започаткований у 2012 році наказом Міністерства культури України від 14.12.2012 року №1521.
Як повідомляв Укрінформ, обряд “Дівування” у Баштанці Миколаївської області і мосяжні традиції Гуцульщини внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Фото ілюстративне: скрін із відео
Події
В Ужгороді помер класик Закарпатської школи живопису Володимир Микита

У вівторок,15 липня, в Ужгороді у віці 94 років помер класик Закарпатської школи живопису, народний художник Володимир Микита.
Про це у Фейсбуці повідомила донька художника мистецтвознавиця Олена Юрченко-Микита, передає Укрінформ.
“Сьогодні з першою зіркою зійшла ще одна – душа нашого Нянька, нашого Дідика та Прадідика. Він назавжди залишиться з нами, у багатогранних образах своїх творінь. Кожна картина дихає ним. Спочивай з миром. Царствіє небесне…” – написала Юрченко-Микита.
Як стало відомо Укрінформу, народний художник помер у рідному Ужгороді, йому було 94 роки.
Володимир Микита – заслужений художник України (1975), народний художник України (1991), член Національної академії мистецтв України (2004) та лавреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2005).
Учень Адальберта Ерделі та Федора Манайла, корифеїв Закарпатської школи живопису. Творець сотень робіт, які зберігаються в національному та художніх музеях по всій країні, а також у приватних збірках.
В Ужгороді діє приватний музей Володимира Микити, який він створив біля власної майстерні та до останнього часу проводив екскурсії відвідувачам. Також у Мукачівському замку “Паланок” діє постійна виставка Володимира Микити.
Події
У Миколаєві в рамках проєкту «Пліч-о-пліч» відбувся концерт «Козака Сіромахи»

У Миколаєві в рамках третьої хвилі національного проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади» відбувся концерт відомого співака у стилі етно «Козака Сіромахи».
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми вже не вперше на Миколаївщині, ваші громади дуже активні, тут є багато досягнень. З нами приїхав наш амбасадор «Козак Сіромаха». Видно, що миколаївці його знають, тягнуться до такої музики, а це означає, що такі заходи будуть об’єднувати. Адже вони спрямовані на підтримку бойового духу, згуртованості та культурної ідентичності мешканців громад-форпостів», – сказала регіональна координаторка проєкту Ольга Голубєва.
За її словами, цей захід має на меті поширення українського контенту, моральної стійкості, залучення жителів до культурного простору навіть в умовах воєнного стану.
«Козак Сіромаха» у своїй творчості наслідує козацькі традиції і віддає перевагу народному стилю.
За словами самого артиста, у Миколаїв він приїхав вперше з початку повномасштабного вторгнення в рамках туру «Від села до села, від міста до міста», мета якого об’єднувати людей, заряджати позитивною енергією, лікувати душевні рани, що дуже важливо під час війни.
На запитання, чому саме він займається етномузикою, відповів, що «це йде від душі, з глибин підсвідомості». «Вона може стилізуватися з рок, фанк, електронною музикою. Але етно – це коріння. Якщо його немає, то і древко засихає», – впевнений співак.
«Козак Сіромаха» (справжнє ім’я Олександр Любоженко) з 2014 року служив у спецпідрозділі МВС «Січеслав», брав участь в АТО/ООС.
Разом зі своєю командою багато гастролював Америкою та Європою, збираючи кошти на підтримку українських військових. Невдовзі вони знову збираються до США з цією ж метою.
«Нас слухають і українці, які там мешкають, і американці, їм подобається. Я несу людям свою творчість, а вони віддячують допомогою. На мої концерти приходять навіть вороги, але наше завдання і їх «прокачувати» так, щоб зрозуміли, що Русь – це Україна», – впевнений артист.
Як повідомлялося, «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» — національний проєкт для об’єднання тилових і центральних громад України для підтримки та відновлення громад-форпостів, які розташовані на відстані менше 100 кілометрів від лінії зіткнення та державного кордону з РФ.
Під час двох етапів проєкту встановлено партнерські відносини між 18 громадами-форпостами Миколаївщини та 24 тиловими громадами.
-
Усі новини1 тиждень ago
астронавт NASA з орбіти зробила знімок дивної червоної блискавки (фото)
-
Війна1 тиждень ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі
-
Політика1 тиждень ago
Трамп заявив, що надає «багато» допомоги Україні
-
Відбудова1 тиждень ago
Польщу на конференції з відновлення України представлятимуть шестеро міністрів
-
Одеса1 тиждень ago
Скандал із ТЦК в Одесі – чому затримали чоловіка на вулиці Космонавтів
-
Війна1 тиждень ago
Десантники взяли в полон російського офіцера
-
Події1 тиждень ago
Його пісні назавжди залишаться з нами