Відбудова
Свириденко зустрілась з британською делегацією

Пріоритетними напрямками економічної співпраці між Україною та Великою Британією визначено промисловість, енергетику та будівництво, а також розширення програм страхування воєнних ризиків.
Про це повідомляє Міністерство економіки України, передає Укрінформ.
Зазначається, що зустріч відбулася за участю першої віцепрем’єр-міністерки – міністерки економіки України Юлії Свириденко та британської делегації, зокрема другого постійного заступника секретаря МЗС у справах Співдружності та розвитку Великої Британії Ніка Дайнера, посла Великої Британії в Україні Мартіна Гарріса, а також представників Міністерства економіки України.
Сторони обговорили зусилля з реконструкції та відновлення України, розробку Промислової та Інвестиційної стратегій, розширення програм підтримки від Великої Британії в різних галузях, а також підготовку до Конференції з відновлення України 2025 у Римі.
Британська сторона підтвердила, що допомога з відбудови України залишається пріоритетною для уряду Сполученого Королівства і є найбільшою міжнародною програмою, яку нині реалізує Велика Британія.
«Підтримка Великої Британії дуже важлива, її ми відчуваємо з перших днів повномасштабної війни. Зараз ми активно співпрацюємо у напрямку довгострокового планування для відновлення України, долучаємо наших партнерів до розробки економічних реформ і проєктів з реконструкції. Сполучене Королівство підтримує Україну у різних галузях — це і допомога МСП, і ініціативи з розширення можливостей жінок на ринку праці, і співробітництво в галузі цифрової торгівлі, що сприяє зміцненню економічних зв’язків між нашими країнами”, – зауважила Свириденко.
Окремо обговорили можливості залучення інвестицій через приватизацію та державно-приватне партнерство. Сторони також наголосили на важливості продовження підтримки проєктів, пов’язаних з людським капіталом, розширенням прав жінок на ринку праці та перепідготовкою вразливих верств населення.
Крім того, у межах співпраці передбачено британські консультації щодо розширення програм страхування воєнних ризиків та залучення глобальних перестраховиків на український ринок.
Як повідомляв Укрінформ, британські інвестиційні фонди та корпорації зацікавлені в участі у проєктах відбудови України.
Фото: Мінекономіки
Відбудова
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти

Депутати Харківської міської ради затвердили перелік із 14 об’єктів, які відновлюватимуть у 2025 році за кошти державної субвенції.
Як передає Укрінформ, відповідне рішення ухвалили 30 квітня на позачерговій сесії, повідомила у Фейсбуці пресслужба міськради.
“Депутати затвердили перелік проєктів і заходів, фінансування яких буде здійснюватися у 2025 році за рахунок субвенції з державного бюджету на аварійно-відновлювальні роботи в житлово-комунальній сфері. Раніше цей перелік був погоджений Міністерством розвитку громад та територій України”, – йдеться у повідомленні.
До переліку ввійшли 14 об’єктів:
- будинки на вул. Наталії Ужвій, 72 (ЖК “ФЛОРА-12” та ЖК “ФЛОРА-13”) та 88;
- вул. Ахієзерів, 4;
- вул. Нескорених, 20/321;
- вул. Леся Сердюка, 16, 50, 54;
- вул. Кричевського, 37, 39, 41, 42;
- вул. Мироносицькій, 54;
- вул. Соборності України, 236.
За словами міського голови Ігоря Терехова, на капітальні ремонти цих багатоквартирних будинків передбачено 1 млрд грн.
Мер додав, що пошуки ресурсів на відбудову пошкодженого житла продовжуються, і “перелік будинків, у яких цього року плануються аварійно-відновлювальні заходи, буде розширений”.
Як повідомлялося, у Харкові протягом 2024 року відновили 71 багатоповерхівку, пошкоджену російськими обстрілами.
Фото: Фейсбук / Харківська міськрада
Відбудова
У МОЗ пояснили причини тривалої відбудови Охматдиту

Процес відбудови дитячої лікарні “Охматдит” має відповідати державним будівельним нормам і технічним стандартам.
Про це на брифінгу заявив заступник міністра охорони здоровʼя Едем Адаманов, передає кореспондент Укрінформу
“Перше основне питання, яке завжди ставлять всі: чому так довго, чому займає стільки часу? Нагадаю, що відповідність державним будівельним нормам і технічним стандартам є обов’язковою. Нагадаю, що цей об’єкт має найвищий статус складності будівництва. Це означає, що неможливо його будувати без проєктно-кошторисної документації і без експертизи”, – сказав Адаманов.
Як зазначив заступник міністра, важливо, щоб під час відновлення лікарня продовжувала надавати медичну допомогу.
“Це насправді дуже ускладнює процес відновлення. Це і рівень шуму, і процес, який буде відбуватися, як саме будуть розміщені конструкції, які вікна, черговість, як вони знімаються, як вони монтуються. Це теж, на жаль, займає час”, – пояснив Адаманов.
Він зауважив, що рішення про проведення державної експертизи проєктно-кошторисної документації на відновлення лікарні було ухвалено задля того, щоб якість та прозорість всіх процесів не викликали сумнівів.
“Це документація, без якої неможливо визначити обсяг робіт, матеріалів, які потрібні, і ціни безпосередньо на ці матеріали і роботи”, – зазначив Адаманов.
Як повідомляв Укрінформ, 8 липня 2024 року внаслідок ракетного удару дитяча лікарня «Охматдит» зазнала значних ушкоджень. Найбільше постраждали новий лікувально-діагностичний корпус, адміністративний та токсикологічний корпуси, трансформаторна підстанція і хірургічний корпус.
Міністерство охорони здоровʼя планує оголосити тендер на відновлення нового корпусу «Охматдиту» наступного тижня.
Відбудова
Туреччина та Італія домовилися про співпрацю у проєктах з відбудови України

Туреччина та Італія підписали спільну декларацію, в якій йдеться про підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, посилення співпраці у інвестиційних проєктах з відбудови України.
Про це йдеться у спільній декларації, опублікованій за результатами засідання 4-го міжурядового саміту Туреччини та Італії за співголовування президента Реджепа Таїпа Ердогана та прем’єрки Італії Джорджії Мелоні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Сторони домовилися посилити співпрацю між представниками приватного сектору та державних установ для збільшення двосторонніх інвестицій та сприяння можливим взаємним інвестиційним проєктам у відбудові України”, – зазначається в документі.
Досягнута домовленість зокрема передує проведенню в Римі 10-11 липня Конференції з питань відбудови України.
“Сторони підтвердили свою непохитну підтримку територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України та свою волю продовжувати зусилля для якнайшвидшого встановлення справедливого та міцного миру в Україні”, – вказується у спільній декларації.
Як повідомляв Укрінформ, вчора президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган відвідав Італію з одноденним візитом. На зустрічі з прем’єркою Італії Джорджею Мелоні йшлося зокрема про зусилля для досягнення справедливого та тривалого миру в Україні.
Фото: Х / Recep Tayyip Erdoğan
-
Суспільство1 день ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна1 тиждень ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий
-
Усі новини1 тиждень ago
Названо найкрасивішу людину світу за версією People (фото)