Політика
Сибіга на засіданні Ради Україна-НАТО закликав посилити тиск на Росію для примусу її до миру

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на засіданні Ради Україна-НАТО за участі держсекретаря США Марко Рубіо закликав посилювати тиск на Росію, бо це єдиний спосіб змусити її ставитися до миру серйозно.
Про це повідомило МЗС України за підсумками засідання в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі, передає Укрінформ.
У своєму виступі Сибіга висловив вдячність союзникам за їхню підтримку України та збільшення обсягів військової допомоги протягом перших місяців 2025 року. Він наголосив, що Україна зробила реальні кроки до миру, відзначивши лідерство США у цих зусиллях та безумовну згоду на повне 30-денне припинення вогню, та зазначив, що з російського боку у відповідь пролунали лише додаткові вимоги й умови, “що свідчить про те, що саме Росія є перешкодою для миру та єдиним джерелом війни”.
Фото: МЗС
Міністр також поінформував про конкретні випадки порушення Росією домовленостей про припинення вогню щодо обʼєктів енергетики та підкреслив, що припинення вогню в Чорному морі має розповсюджуватися на портову інфраструктуру та не стосується військових кораблів РФ.
Глава МЗС заявив, що Україна наполягає також на припиненні ударів по цивільній інфраструктурі та передала відповідну позицію американській стороні.
“Ми переконані, що час посилювати тиск на Росію. Економічний тиск завдяки санкціям. Військовий тиск завдяки наданню Україні додаткової військової допомоги та пакетів стримування. Тиск — це єдиний спосіб змусити Росію ставитися до миру серйозно”, – наголосив він.
Сибіга повторив принципові позиції України, які не можуть підлягати обговоренню в контексті мирних зусиль: Україна ніколи не визнає російської окупації своїх територій; не може бути жодних обмежень щодо української армії, обороноздатності чи військової допомоги партнерів; жодна третя країна не може блокувати вибір Україною альянсів чи союзів.
Глава МЗС нагадав, що майбутнє членство України в НАТО зафіксоване юридично як у Конституції України, так і в рішеннях низки самітів НАТО, включно з попереднім самітом у Вашингтоні.
Міністр звернув увагу союзників на те, що Україна на сьогодні є силою, яка зміцнює безпеку всього євроатлантичного простору. Саме Україна стримує агресивну Росію, яка є основною загрозою для Альянсу. Українська армія є найбільшою сухопутною армією континенту з унікальним досвідом, а держава витрачає 26% на оборону та здатна виробляти мільйони безпілотників на рік, серед інших досягнень українського високотехнологічного ВПК.
“Україна вже є та буде потужною військовою силою на сході Європи. Стратегічний вибір, який стоїть перед вами, полягає в тому, чи буде ця сила в НАТО чи поза НАТО”, – заявив він, закликавши союзників збільшувати інвестиції в українське виробництво зброї.
Глава МЗС також привітав обговорення надійних гарантій безпеки для України в рамках «Коаліції рішучих», підкреслив необхідність поширення майбутньої присутності союзників на суходіл, у повітрі та на морі. Сибіга наголосив і на короткострокових потребах України, серед яких додаткові комплекси ППО та боєприпаси до них, снаряди, дрони та інше обладнання.
У МЗС додали, що серед ключових позицій, які висловили більшість учасників засідання, була підтримка мирних зусиль США та наголос на тому, що саме Україна робить кроки до миру, в той час як Росія зволікає. Більшість союзників також підтримали заклик до посилення тиску на Росію для примусу її до миру, збільшення підтримки України та її обороноздатності. Низка держав-членів НАТО оголосили про конкретні нові зобовʼязання та пакети допомоги, які будуть оголошені найближчим часом.
Глава МЗС України висловив глибоку вдячність союзникам НАТО за тверду та непохитну підтримку нашої держави у протистоянні російській агресії. «Сьогодні ми відчуваємо, що ми не наодинці. Дякую вам та розраховую на подальші конкретні рішення», — підсумував міністр.
Як повідомлялося, в Брюсселі відбувається зустріч міністрів оборони країн НАТО. Головними питаннями, які розглядають урядовці країн Альянсу, є підвищення оборонних спроможностей країн-союзниць та нарощування допомоги для України. В рамках заходу пройшла зустріч Ради Україна-НАТО за участі міністра закордонних справ України Андрія Сибіги.
Політика
Не може бути безкарності після таких злочинів

Україна сподівається, що наступні два місяці будуть фінальними для запуску роботи Спецтрибуналу за злочин агресії, тож в очікуванні рішення Ради Європи необхідно було чітко окреслити, зокрема, важливі для ПАРЄ вимоги до його роботи.
Про це заявила народна депутатка Євгенія Кравчук кореспондентці Укрінформу, коментуючи найважливіші пункти, внесені до тексту резолюції ПАРЄ, яку мають ухвалити у середу у Страсбурзі.
«По-перше, не може бути безкарності після такої кількості воєнних злочинів та після злочину агресії, що розпочався раніше. Власне процес по створенню трибуналу вже на такій фінальній стадії. Основна група погодила три документи. Відповідно, зараз ми підійшли до політичного рішення і дуже сподіваємося, що от квітень, травень – це ті місяці, коли ми почуємо про конкретні рішення Ради Європи», – підкреслила Кравчук і додала, що до процесу долучаються і країни, які не є членами РЄ, такі, як Японія, Канада, фактично всі держави G7.
Ще одним знаковим моментом у резолюції, на її думку, є те, що ПАРЄ окреслює умови так званої угоди між Україною та США щодо рідкісноземельних металів.
«Ми вказуємо, що будь-які зобов’язання України по цій угоді не повинні суперечити нашим євроінтеграційним зобов’язанням. І це дуже важливо, бо в першій рамковій угоді, яку Кабінет Міністрів приймав на своєму засіданні, таке речення було – про те, що ця угода не може суперечити нашому євроінтеграційному треку», – зазначила народна депутатка.
За її словами, ще один момент – новини, які схвилювали багатьох українців за кордоном, про нібито рішення ЄС скасувати тимчасовий захист навіть при короткотерміновому перемир’ї.
«Ми прекрасно розуміємо, що таке короткотермінове перемир’я. Зараз перемир’я, як росіяни вважають, але у нас дітей вбивають на дитячих майданчиках. Відповідно, асамблея закликає, що цей статус може бути скасований, коли буде мир справжній і довготривалий», – наголосила Кравчук.
Депутати Асамблеї також звертаються до країн-членів Ради Європи не розглядати відновлення роботи Північного потоку-1 і Північного потоку-2, оскільки такі дії підірвуть енергетичну безпеку континенту.
Нагадаємо, у середу ввечері на сесії ПАРЄ мають відбутись термінові дебати та голосування за резолюцію «Агресивна війна Росії проти України: необхідність забезпечення відповідальності та уникнення безкарності»
Як повідомляв Укрінформ, ПАРЄ відзначає ескалацію втручання в інформаційну безпеку Європи з боку РФ після початку повномасштабної агресивної війни Росії проти України та засуджує навмисне, приховане та маніпулятивне втручання іноземних держав, яке є постійною загрозою демократіям.
Політика
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів

За його словами, тільки за сьогоднішній день, 9 квітня, уже вдруге через загрозу російської балістики в більшості областей та у Києві лунала повітряна тривога. Протягом дня – нові удари бомб і ракет по Сумській і Донецькій областях.
За цю добу, наголосив Президент, росіяни вже застосували проти України 55 ударних дронів, більшість – типу Shahed.
“Були цілеспрямовані удари по Дніпру і Харкову, по громадах Сумської та Донецької областей. Пошкоджені звичайні будинки, цивільна інфраструктура: магазини, амбулаторія, газопровід. На жаль, значна кількість постраждалих. Одинадцять людей були доставлені в лікарні в Дніпрі та Харкові. На Донеччині, у Краматорську, від російського удару отримала поранення дитина – дівчинка, 11 років їй”, – заявив Зеленський.
У селищі Білий Колодязь Харківської області росіяни вдарили скидом FPV-дрона по будівлі селищної ради прямо під час видачі гуманітарної допомоги, зазначив глава держави.
За його словами, усім надається необхідна допомога.
Зеленський подякував медикам, екстреним та комунальним службам, поліцейським, ДСНС.
“Тільки в єдності можна захищати життя від такого постійного російського терору. І саме тому ми потребуємо підтримки партнерів, щоб врятувати якомога більше людей від постійних російських ударів. Війна не стихає від розмов і заяв. У Москві ігнорують будь-яку дипломатію, бо вважають, що можуть собі це дозволити”, – заявив Президент.
На переконання Зеленського, “збільшення тиску на Росію потрібне, щоб удари припинились. І це залежить від рішень Сполучених Штатів, Європи, усіх партнерів у світі, які дійсно прагнуть зупинити війну”.
Як повідомляв Укрінформ, Росія не погоджується на безумовне припинення вогню, щоб зберегти можливість завдавати по Україні ударів із акваторії моря, вважає Президент Володимир Зеленський.
Фото: ДСНС
Політика
Шмигаль прибув до Брюсселя на засідання Ради асоціації Україна-ЄС

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом з урядовою командою прибув до Брюсселя для участі у 10-му засіданні Ради асоціації Україна-ЄС.
Як передає Укрінформ, про це Шмигаль повідомив у Телеграмі.
“Проведемо також низку важливих зустрічей із керівництвом Європейського Союзу”, – зазначив очільник уряду.
У межах візиту заплановане підписання документів, які стануть черговим кроком до поглиблення співпраці та інтеграції України в європейське співтовариство, підкреслив Шмигаль.
Як повідомляв Укрінформ, десята зустріч у форматі Ради асоціації ЄС – Україна відбудеться за участі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та високої представниці ЄС Каї Каллас.
Вона буде присвячена обговоренню політичних справ та двосторонніх відносин. В ході закритого засідання представники ЄС та України обміняються думками щодо ситуації, що склалася внаслідок російської агресивної війни, зосереджуючи увагу на військовій, економічній та гуманітарній ситуації на місцях, а також на відповіді на російську війну.
-
Війна1 тиждень ago
Звільнення Київщини від росіян стало сигналом усьому світу, що Україну не зламати
-
Політика1 тиждень ago
Країни НАТО з початку року надали Україні безпекову допомогу на понад €20 мільярдів
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить у коханні у квітні 2025 року — відповідь астролога
-
Усі новини1 тиждень ago
Народний супутник досі працює для ЗСУ — віцепрезидент ICEYE
-
Суспільство1 тиждень ago
у Нацполіції служать понад 900 собак
-
Політика1 тиждень ago
Крайнім терміном для вступу України до ЄС має бути 2030 рік
-
Політика1 тиждень ago
Сікорський назвав ще одну причину, чому Польща не відправить миротворців в Україну
-
Одеса1 тиждень ago
Тисячі одеситів без води – причини