Connect with us

Війна

Сили оборони України збили 89 російських безпілотників, ще 51 локаційно втрачений

Published

on


Сили оборони України збили 89 російських безпілотників, ще 51 БПЛА локаційно втрачений.

Як передає Укрінформ, про це Повітряні сили Збройних сил України повідомили у Телеграмі.

Із 18:00 четверга, 27 березня, росіяни атакували Україну 163 ударними БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із напрямків: Міллерово, Брянськ, Курськ, Приморсько-Ахтарськ, а також Чауда і Гвардійське (тимчасово окупований Крим).

Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних сил та Сил оборони України.

Станом на 09:00 п’ятниці, 28 березня, підтверджене збиття 89 безпілотників на півдні, півночі та в центрі України.

51 ворожий безпілотник-імітатор локаційно втрачений (без негативних наслідків).

Наслідки російської атаки зафіксовані у Харківській, Сумській, Полтавській, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській та Запорізькій областях.

Читайте також: Російські війська за добу втратили на війні проти України ще 1860 загарбників

Як повідомляв Укрінформ, під час атаки російських безпілотників у Полтаві було зафіксовано влучання у промислову зону, у деяких районах міста зникло світло.

У Генеральному штабі Збройних сил України заявили, що росіяни цілеспрямовано били по цивільній інфраструктурі, житловій забудові та адмінбудівлях підприємств нафтогазової промисловості у Полтаві.

Фото: Повітряні сили



Джерело

Війна

Операція зі знищення «Москви» спланована виключно ВМС ЗСУ

Published

on



Операція щодо знищення крейсера «Москва» спланована виключно ВМС ЗСУ і не мала бути ні з ким погоджена, окрім українського керівництва.

Про це в телеефірі сказав речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук, передає Укрінформ.

«Ми не отримували ніяких координат щодо місця знаходження крейсера «Москва». І операція щодо знищення цього корабля, флагмана Чорноморського флоту, була повністю спланована і виконана виключно Військово-Морськими силами. Ми, звісно, погоджували нанесення вогневого ураження з вищим керівництвом, згідно зі структурою підпорядкування. Отримавши відповідний дозвіл, і це, звісно, керівництво українське, нанесли цей удар. Тому інформація щодо координації і надання точної інформації місця знаходження (крейсера «Москва» – ред.) не відповідає дійсності, так само як і інформація щодо того, що це необхідно було погоджувати», – сказав Плетенчук.

Він додав, що наразі ситуація в Чорному та Азовському морях залишається стабільною.

«І це, до речі, теж наслідки в тому числі цієї операції, яка свого часу стала просто черговим поворотним моментом», – сказав Плетенчук.

За його словами, в акваторії Чорного моря залишається два підводних човни, які є носіями крилатих ракет. Кожен з них може мати до чотирьох споряджених Калібрів. В Азовському морі ворожі кораблі відсутні вже більше, ніж півроку.

Раніше видання The New York Times оприлюднило розслідування щодо ролі Сполучених Штатів у плануванні та проведення українських військових операцій проти Росії. Зокрема, як йдеться у розслідуванні, чиновники США були незадоволені тим, що їх не попередили про атаку на російський крейсер «Москва».

Читайте також: ЦРУ допомогло Україні при плануванні атаки на склад з «Іскандерами» й КАБами у Тверської області – NYT

Як повідомлялося, 13 квітня українські ракети «Нептун» вразили флагман чорноморського флоту ракетний крейсер “Москва” вартістю 750 млн дол. 14 квітня він потонув. Російське Міноборони публічно визнавало загибель на «Москві» п’яти моряків.

За даними тодішнього секретаря Ради Національної безпеки та оборони України Олексія Данилова, на момент удару на «Москві» перебували 510 осіб, з яких врятувалися 58.



Джерело

Continue Reading

Війна

Росія за тиждень випустила по Україні понад 1000 дронів і 1310 КАБів

Published

on



Російська Федерація застосувала проти України впродовж цього тижня понад 1000 ударних дронів, 1310 керованих авіаційних бомб і 9 ракет різних типів.

Як передає Укрінформ, про це Президент Володимир Зеленський повідомив у Фейсбуці.

“Учорашній російський удар по Харкову, на жаль, забрав життя двох людей. Мої співчуття рідним та близьким. Близько 30 людей поранено. Усім надана необхідна допомога. Дякую нашим рятівникам та медикам, які щоденно працюють заради наших людей”, – зазначив Президент.

За словами глави держави, “протягом тижня під ударом була більшість регіонів України. 1310 російських керованих авіаційних бомб, понад 1000 ударних дронів, більшість – “Шахеди”, ще дев’ять ракет різних типів включно з балістикою. Значну частину вдалося збити нашим воїнам ППО, мобільних вогневих груп, усіх задіяних для захисту неба підрозділів”.

Читайте також: Зеленський після чергової російської атаки заявив, що РФ глузує з миротворчих зусиль світу

“Росія затягує війну, і ми надаємо партнерам усю інформацію про те, яких ударів завдає російська армія та до чого готується. Ми очікуємо реакції від Америки, Європи та всіх союзників на цей терор проти наших людей”, – підкреслив Зеленський.

Президент подякував всім лідерам і державам, які це розуміють та продовжують підтримку.

“Стабільність і передбачуваність підтримки України має велике значення. Дякую кожній країні, яка допомагає нам із системами ППО та інвестує в наше оборонне виробництво. Усе це допомагає захищати Україну”, – додав Зеленський.

Читайте також: Зеленський: Очікуємо сильної реакції Америки та Європи на щоденні атаки російських дронів

Як повідомляв Укрінформ, із 20:00 суботи, 29 березня, росіяни атакували Україну 111 ударними БПЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів. Сили оборони України збили 65 російських безпілотників, ще 35 БПЛА були локаційно втрачені.



Джерело

Continue Reading

Війна

Трамп підтвердив намір анексувати Гренландію

Published

on



Глава Білого дому стверджує, що найбільший острів на Землі в будь-якому разі буде американським. При цьому не виключений і силовий варіант приєднання.

Під час великого інтерв’ю телеканалу NBC News президент Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати отримають Гренландію з імовірністю в 100 відсотків. За його словами, це, найімовірніше, станеться мирним шляхом, проте американський лідер “не знімає з порядку денного” і анексію військовим шляхом.

“Ми отримаємо Гренландію. Так, 100%”, — сказав президент США.

Водночас Трамп відкинув побоювання з приводу можливої нестабільності через Гренландію. Він вказав на опитування, які нібито показують, що більшість американців переконані в тому, що країна перебуває на правильному шляху.

Претензії США на Гренландію: Джей Ді Венс відвідав космічну базу на острові

На тлі цих заяв примітний офіційний візит віцепрезидента США Джей Ді Венса на американську космічну базу “Пітуффік”, який відбувся 28 березня. Він прибув туди зі своєю дружиною Ушею, радником Трампа з національної безпеки Майком Волтцем, міністром енергетики Крісом Райтом та іншими чиновниками.

Під час візиту Венс заявив, що Штати найближчим часом не планують розширювати військову присутність на острові, але, з іншого боку, мають намір домогтися лідерства в Арктиці та забезпечити національну безпеку на тлі загроз з боку Китаю і Росії.

“Ми знаємо, що Росія, Китай та інші країни виявляють інтерес до арктичних коридорів і морських шляхів, а також до корисних копалин. Нам необхідно забезпечити лідерство Америки в Арктиці”, — заявив політик.

Водночас Венс закликав населення острова прийняти “парасольку безпеки Сполучених Штатів” і відмовитися від “парасольки безпеки Данії”. Він висловив упевненість, що місцеві жителі досить раціональні та віддадуть перевагу укладенню угоди “в стилі Дональда Трампа”.

Данія закликала США змінити тон

Міністерство закордонних справ Данії висловило невдоволення різкими заявами Вашингтона щодо Гренландії й закликало до спільної роботи зі зміцнення безпеки в Арктиці. Глава данського МЗС Ларс Лекке Расмуссен закликав Вашингтон змінити тон, оскільки він неприпустимий у діалозі з союзником.

“Звичайно ж ми відкриті до критики. Але маємо бути чесними: нам зовсім не подобається тон, з яким це висловлюється. Так не говорять із близькими союзниками. А я все ще вважаю, що США і Данія — близькі союзники”, — сказав міністр.

Расмуссен додав, що Копенгаген розуміє прагнення Вашингтона розширити військову присутність у Гренландії, про що раніше говорив віцепрезидент США Джей Ді Венс, і висловив готовність до діалогу з цього питання.

Нагадаємо, вчені виявили, що за останні два десятиліття Гренландія розширила свою скелясту берегову лінію приблизно на 1620 кілометрів. Це сталося внаслідок неухильного танення льодовиків, які відступили на сушу, оголивши тисячі кілометрів берегової лінії.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.