Connect with us

Відбудова

У DREAM завантажили вже більш як половину проєктів за Програмою відновлення І та II фази

Published

on



У цифрову систему для підзвітного управління відновленням DREAM завантажено вже більше половини проєктів, які були відібрані для участі у першому та другому етапі Програми відновлення України.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив керівник Проєктного офісу DREAM Віктор Нестуля.

«Робота над внесенням у DREAM інформації щодо проєктів, які реалізуються в межах першого та другого етапу Програми відновлення, почалася. Вже більше половини зведено в систему. Отже, скоро можна буде слідкувати за ходом реалізації проєктів не лише з третьої фази, а й з першої та другої», – сказав Нестуля.

За його словами, в DREAM вже можна побачити близько 200 проєктів, які реалізовані в межах першого та другого етапу Програми відновлення. Ще близько 150 ініціатив перебувають на етапі реалізації.

Він додав, що роботу над наповненням системи DREAM відповідною інформацією ведуть спільно фахівці проєктного офісу та Міністерства розвитку громад та територій. Вони допомагають громадам із внесенням інформації до DREAM.

Читайте також: В Україні за час повномасштабної війни відновили понад 100 тисяч житлових об’єктів

«Зараз основне питання – структурування даних і взаємодії між усіма стейкхолдерами – громадами та міністерством, щоб правильно сформувати єдину програму. Бо сьогодні усі проєкти автоматично подаються на відбір, який визначило міністерство у системі, а історичні ми в ручному режимі по одному вносимо», – зауважив Нестуля.

Як повідомлялося, Міністерство розвитку громад та територій вирішило повністю перевести роботу з відбору проєктів у межах Програми відновлення України в електронну систему DREAM. Всі вимоги до проєктів будуть структуровані в електронному форматі, їх бачитимуть усі громади і обладміністрації. Наразі у цифровій екосистемі для підзвітного управління відновленням DREAM працюють вже 1 260 громад і 23 ОДА.



Джерело

Відбудова

У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти

Published

on



Депутати Харківської міської ради затвердили перелік із 14 об’єктів, які відновлюватимуть у 2025 році за кошти державної субвенції.

Як передає Укрінформ, відповідне рішення ухвалили 30 квітня на позачерговій сесії, повідомила у Фейсбуці пресслужба міськради.

“Депутати затвердили перелік проєктів і заходів, фінансування яких буде здійснюватися у 2025 році за рахунок субвенції з державного бюджету на аварійно-відновлювальні роботи в житлово-комунальній сфері. Раніше цей перелік був погоджений Міністерством розвитку громад та територій України”, – йдеться у повідомленні.

До переліку ввійшли 14 об’єктів:

  • будинки на вул. Наталії Ужвій, 72 (ЖК “ФЛОРА-12” та ЖК “ФЛОРА-13”) та 88;
  • вул. Ахієзерів, 4;
  • вул. Нескорених, 20/321;
  • вул. Леся Сердюка, 16, 50, 54;
  • вул. Кричевського, 37, 39, 41, 42;
  • вул. Мироносицькій, 54;
  • вул. Соборності України, 236.

За словами міського голови Ігоря Терехова, на капітальні ремонти цих багатоквартирних будинків передбачено 1 млрд грн.

Читайте також: У Харкові ще не відновлені після обстрілів 256 шкіл і дитсадків

Мер додав, що пошуки ресурсів на відбудову пошкодженого житла продовжуються, і “перелік будинків, у яких цього року плануються аварійно-відновлювальні заходи, буде розширений”.

Як повідомлялося, у Харкові протягом 2024 року відновили 71 багатоповерхівку, пошкоджену російськими обстрілами.

Фото: Фейсбук / Харківська міськрада



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У МОЗ пояснили причини тривалої відбудови Охматдиту

Published

on


Процес відбудови дитячої лікарні “Охматдит” має відповідати державним будівельним нормам і технічним стандартам.

Про це на брифінгу заявив заступник міністра охорони здоровʼя Едем Адаманов, передає кореспондент Укрінформу

“Перше основне питання, яке завжди ставлять всі: чому так довго, чому займає стільки часу? Нагадаю, що відповідність державним будівельним нормам і технічним стандартам є обов’язковою. Нагадаю, що цей об’єкт має найвищий статус складності будівництва. Це означає, що неможливо його будувати без проєктно-кошторисної документації і без експертизи”, – сказав Адаманов.

Як зазначив заступник міністра, важливо, щоб під час відновлення лікарня продовжувала надавати медичну допомогу.

“Це насправді дуже ускладнює процес відновлення. Це і рівень шуму, і процес, який буде відбуватися, як саме будуть розміщені конструкції, які вікна, черговість, як вони знімаються, як вони монтуються. Це теж, на жаль, займає час”, – пояснив Адаманов.

Він зауважив, що рішення про проведення державної експертизи проєктно-кошторисної документації на відновлення лікарні було ухвалено задля того, щоб якість та прозорість всіх процесів не викликали сумнівів.

“Це документація, без якої неможливо визначити обсяг робіт, матеріалів, які потрібні, і ціни безпосередньо на ці матеріали і роботи”, – зазначив Адаманов.

Читайте також: Роботи з відновлення Охматдиту мають завершитися до початку холодів 2025 рокуЛяшко

Як повідомляв Укрінформ, 8 липня 2024 року внаслідок ракетного удару дитяча лікарня «Охматдит» зазнала значних ушкоджень. Найбільше постраждали новий лікувально-діагностичний корпус, адміністративний та токсикологічний корпуси, трансформаторна підстанція і хірургічний корпус.

Міністерство охорони здоровʼя планує оголосити тендер на відновлення нового корпусу «Охматдиту» наступного тижня.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Туреччина та Італія домовилися про співпрацю у проєктах з відбудови України

Published

on



Туреччина та Італія підписали спільну декларацію, в якій йдеться про підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, посилення співпраці у інвестиційних проєктах з відбудови України.

Про це йдеться у спільній декларації, опублікованій за результатами засідання 4-го міжурядового саміту Туреччини та Італії за співголовування президента Реджепа Таїпа Ердогана та прем’єрки Італії Джорджії Мелоні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Сторони домовилися посилити співпрацю між представниками приватного сектору та державних установ для збільшення двосторонніх інвестицій та сприяння можливим взаємним інвестиційним проєктам у відбудові України”, – зазначається в документі.

Досягнута домовленість зокрема передує проведенню в Римі 10-11 липня Конференції з питань відбудови України.

“Сторони підтвердили свою непохитну підтримку територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України та свою волю продовжувати зусилля для якнайшвидшого встановлення справедливого та міцного миру в Україні”, – вказується у спільній декларації.

Читайте також: У Польщі почали видавати пільгові кредити для бізнесу на участь у відбудові України

Як повідомляв Укрінформ, вчора президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган відвідав Італію з одноденним візитом. На зустрічі з прем’єркою Італії Джорджею Мелоні йшлося зокрема про зусилля для досягнення справедливого та тривалого миру в Україні.

Фото: Х / Recep Tayyip Erdoğan



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.