Connect with us

Події

У Харкові відбувся вечір музики Валентина Сильвестрова «Коди відродження: тиша»

Published

on


У межах фестивалю KharkivMusicFest відбувся вечір музики визначного композитора сучасності Валентина Сильвестрова “Коди відродження: тиша”.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Витончена музика пролунала у виконанні заслуженої артистки України Мирослави Которович (скрипка) та лауреатки міжнародних конкурсів Наталії Строчан (фортепіано).

У програмі були представлені: “Серенада” (2009) для скрипки соло, “Пасторалі” для скрипки та фортепіано на 9 частин attacca (2020), присвята Бетховену “Hommage à J.S.B.” для скрипки та фортепіано на 3 частини (2009), Соната для скрипки та фортепіано “Post Scriptum” (1990, 1 ч.), “Колискова” і “Серенада” (2004), “Баркарола” та “Музичний момент” із циклу “Пісні без слів” (2004).






У межах KharkivMusicFest відбувся вечір музики Валентина Сильвестрова / Фото: пресслужба фестивалю

“Мій фаворит – присвята Бетховену. Просто фантастична! Так, є патерни Бетховена, але із “сільвестрівськими” кольорами. У Сильвестрова завжди важливий отой відзвук, який лишається. Ті, твори, які лишають найбільший відзвук, звичайно, для мене найцінніші”, – поділилася Которович, яка складала програму вечора.

Концерт пройшов у невеликій залі, в одній з безпечних локацій Харкова. Камерність приміщення добре підійшла до “коду” вечора – тиші, вважає докторка мистецтвознавства, професорка, програмна директорка KharkivMusicFest Юлія Ніколаєвська.

“Для композитора, і для Мирослави, яка з ним спілкується, саме тиша – дуже важливий символ і метафора. Це не та тиша, де нічого не відбувається. Це – промовиста тиша. Водночас у Сильвестрова тиха музика, тихі пісні, він працює саме з тишею. І, звісно, кожна людина чує у цій “тиші” своє”, – розповіла вона.

За словами Ніколаєвської, практично 30 років композитор працює у стилі “вдаваної простоти”: “видається, що музика народжується прямо тут, з-під пальців”.

Закладені Сильвестровим паузи створюють ніби діалог між скрипкою та фортепіано, зауважила Строчан.

“Є темпові контрасти між інструментами, а є таке, що спершу Мирослава вбудовується в мою партію, а потім я – у партію скрипки, тобто такі додаткові обертони, але пріоритет то за одним інструментом, то за іншим. Це філософія. Знаєте, коли я почала вчити ці твори, я не могла відірватися”, – згадує музикантка.

Читайте також: У Ніцці розпочався фестиваль українського мистецтва KobzART-2025

Авторський вечір музики Сильвестрова став черговим заходом KharkivMusicFest. Після концерту-відкриття було ще два “коди” – “Вдячність” (соло кларнетиста Юліана Мілкіса зі США) та “Гармонія” (концерт ансамблю ранньої музики Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського; керівник – Олексій Фартушка). Зокрема, слухачі почули контратенор (найвищий із чоловічих оперних голосів) Дмитра Запорожана та барокові скрипку, лютню, теорбу.

Наступний концерт KharkivMusicFest – “Коди відродження: досвід (Міські симфонії Харкова та Відня)”, відбудеться 11 травня.

Як повідомлялося, KharkivMusicFest триватиме понад місяць і завершиться 10 червня виступом Президентського симфонічного оркестру.



Джерело

Події

В Одеському художньому музеї представили виставку «Плеяди» до 160-річчя Греківки

Published

on


В Одеському Національному художньому музеї відкрився новий виставковий проєкт «Плеяди», присвячений 160-річчюя Одеського художнього фахового коледжу імені Митрофана Грекова.


Фото: Світлана Корольова/Фейсбук.

На виставці представлені роботи студентів від заснування закладу у 1865 році і до перших років незалежності України. Це своєрідна екскурсія по епохам через картини та їх сюжети. Глядачі зможуть дослідити зміну наративів, політичних режимів та ідеологій, а також роль мистецтва в них. Всього представлено понад 300 робіт. На підготовку цієї виставки витратили понад 6 місяців на відбір робіт в архівах.


 

 

 

 
Всі фото: Світлана Корольова/Фейсбук.





Джерело

Continue Reading

Події

У Національній опері відбувся спеціальний концерт «Музи Пуччіні»

Published

on



У Національному академічному театрі опери та балету України імені Шевченка в Києві відбувся спеціальний концерт «Музи Пуччіні», де представили творчість італійського композитора Джакомо Пуччіні.

Про це повідомило посольство Італії в Україні у Фейсбуці, передає Укрінформ.

Концерт пройшов за підтримки італійського дипломатичного представництва та Італійського інституту культури. На ньому представили цінність творчого доробку видатного італійського композитора перед численними глядачами, серед яких були поважні гості, урядовці, представники інституцій та дипломатичного корпусу, акредитованого в країні.

«Ми задумали цей концерт як культурний міст між Італією та Україною, між двома народами, що вірять у красу як силу стійкості та відродження. Саме тому ми прагнули провести його, попри складну ситуацію у столиці, де продовжуються повітряні атаки», – заявив посол Карло Формоза, відкриваючи захід разом із міністром культури та стратегічних комунікацій Миколою Точицьким.

«У час, коли Україна продовжує відстоювати своє право на існування, на свободу, на збереження своєї ідентичності, музика також може бути формою опору. Італія надалі буде поруч з Україною через нашу конкретну підтримку не лише у політичній, економічній та військовій сферах, але й через музику, культуру та відданість підтримці постійного мистецького діалогу між нашими народами», – додав дипломат.

Виступ солістів театру у супроводі хору та симфонічного оркестру пройшов під керівництвом маестро Миколи Дядюри. Посольство Італії зазначило, що до програми заходу увійшли арії та дуети з опер Джакомо Пуччіні, багато з яких вперше прозвучали у Національній опері України: «Богема», «Плащ», «Дівчина з Заходу», «Ластівка», «Сестра Анджеліка», «Віліси», «Флорія Тоска» та інші.

Як повідомляв Укрінформ, 2 червня монумент “Батьківщина-мати” у Києві підсвічували в кольорах прапора Італії на честь Дня Італійської Республіки.

Фото: Ambasciata d’Italia in Ucrain, Facebook



Джерело

Continue Reading

Події

В одеському музеї триває виставка «Кримська сюїта»

Published

on


В Одеському музеї західного та східного мистецтва продовжили виставку «Кримська сюїта» Костянтина та Світлани Шаповалових до 7 липня. «Кримська сюїта» – це добірка робіт, з якими митці об’їхали майже всю Україну, стверджуючи, що Крим – це Україна. Ця потужна заява, проголошена засобами мистецтва, набуває сьогодні особливого звучання.

Виставка вже експонувалася в 12 музеях України, зокрема в залах обласних художніх музеїв Чернігова, Черкас, Вінниці, Кропивницького, Хмельницького, Сум, Полтави та Тернополя.

Костянтин та Світлана Шаповалови – не лише талановиті художники, але й активні громадяни. Вони є ініціаторами численних благодійних проєктів на підтримку дитячої кардіології, для допомоги військовим, які отримали інвалідність внаслідок війни. У 2018 році подружжя започаткувало благодійний аукціон живопису «Київський арт-вернісаж» на підтримку сімей загиблих захисників України, який проводиться щорічно.

Квиток: 100 грн
*Для людей, які були тимчасово вимушені полишити свої домівки вхід безкоштовний
📍Італійська, 9.





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.