Події
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»

У четвер, 1 травня, в Києві вперше з початку широкомасштабного вторгнення росіян відбудеться одноденний національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє», який збере авторів та виконавців, очільників профільних урядових інституцій, галузевих стейкхолдерів та експертів.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
«У День інтелектуальної власності світ говорить про музику. Україна — про свою музику як зброю, економічну та культурну силу», – ідеться в повідомленні.
Національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє» відбудеться під патронатом Офісу Президента.
Захід пройде у межах World IP Day 2025, який Всесвітня організація інтелектуальної власності присвятила музиці IP and music: Feel the beat of IP.
Метою заходу є не лише обмінятись думками та запитаннями, а й почати діяти спільно заради розбудови української музичної індустрії та її захисту від впливу агресивної культурної та інформаційної політики Росії.
Як зауважили у МКСК, на форум-діалог запрошені, зокрема заступниця керівника Офісу Президента Олена Ковальська, перша заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко, заступник міністра економіки Віталій Кіндратів, директорка Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ) Олена Орлюк, заступник директора (УКРНОІВІ) Владислав Білоцький, заступниця директора УКРНОІВІ Любов Майданик, представники «Культурного десанту», галузеві стейкхолдери та експерти.
Також серед учасників заходу – музиканти, композитори, представники музичної індустрії
Під час форуму-діалогу заплановані панельні обговорення:
Музична індустрія України: стан справ, виклики, стратегія. Презентація дослідження «Форсайт музичної індустрії України 2035»;
Роялті як драйвер індустрії. Спеціальний фокус — функціонування організацій колективного управління авторськими та суміжними правами в Україні;
Питання монетизації музичного продукту — як отримувати дохід та захищати права;
Як протистояти російській музичній експансії. Проблеми та рішення.
Участь у панельних дискусіях візьмуть народні депутати, керівники міністерств і департаментів, представниця України на пісенному конкурсі «Євробачення» Катерина Павленко — гурт GO-A, лідер гурту «Антитіла» Тарас Тополя, представники «Культурного десанту» — Коля Серга і Мирослав Кувалдін, очільниця УКФ Анастасія Образцова, CEO «TAVR Records» Валерій Сасковець та інші діячі музичної індустрії України.
Як зауважили в МКСК, висновки панельних дискусій стануть визначальними для законотворчої та загальнонаціональної роботи парламенту, уряду та кожного представника музичної індустрії.
Окрім цього, на учасників очікує відкрита дискусія про поточний стан визначальних складових музичної індустрії України – від критичного погляду на основні джерела доходу автора та артиста в Україні, реалій системи роялті та викликів сфери колективного управління до поточних методів захисту вітчизняної музики від російської апропріації.
«Кожна з тем – надважлива в контексті суспільного запиту на істотну частку якісного популярного українського музичного продукту, який втілює та просуває національну ідентичність і світоглядні моделі. Та найважливіше – це унікальна можливість спільно знайти шлях вирішення кожного з вразливих питань для української музичної індустрії», – наголосили у міністерстві.
Учасники форуму обговорять напрями та заходи на найближчий рік для досягнення завдань Стратегії розвитку культури в Україні до 2030, яка була схвалена урядом минулого місяця. Крім того, відбудеться обговорення змін законодавства з інтелектуальної власності, які розробляються з метою імплементації положень права ЄС для музичної сфери.
У МКСК поінформували, що охочі долучитися до події в офлайн-форматі можуть зареєструватися за посиланням та отримати запрошення з детальною інформацією про захід.
Зважаючи на те, що кількість місць обмежена, для всіх, хто не отримає запрошення долучитися в офлайн-форматі, буде надане посилання і забезпечена можливість долучитись до заходу дистанційно в рамках онлайн-трансляції з можливістю поставити своє запитання спікерам наживо.
Організаторами форуму виступають Офіс Президента, Міністерство економіки, Міністерство культури та стратегічних комунікацій та Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій.
Партнери заходу – TAVR MEDIA, ГО УААСП, UAME.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство культури та стратегічних комунікацій планує запустити платформу культурного відновлення для регіонів та громад.
Події
В Одесі показали фото наслідків потепління в Антарктиді та Амазонії

В одеській галереї “Діалоги” (Соборна площа, 2) до 3 травня триває незвичайна фотовиставка про красу та вразливість нашої планети.
Це спільна українсько–перуанська експозиція із символічною назвою «Планета на грилі: вразливі світи Антарктиди та Амазонії». У ній поєднані фото з двох протилежних за температурою екосистем: спекотних амазонських лісів та крижаної Антарктиди.
Виставка складається з 36 фотографій. Вони розміщені попарно, адже несхожі Амазонія й Антаркида мають багато спільного: вплив людини на природу, вразливі види й неймовірну красу.
Експозиція покликана бити на сполох, адже останнім часом обидва типи екосистем незворотньо змінюються. Рекордна засуха у вологих лісах Амазонки й танення льодовиків в Антарктиді є «симптомами» однієї й тієї ж хвороби — зміни клімату.
На знімках можна буде побачити, що саме відбувається з екосистемами та як на це реагують місцеві рослини й тварини.
Вхід вільний.
Авторами фотографій Антарктиді є українці та українки, які працювали на крижаному континенті в різний період 2019–2024 років.
Організатори виставки:
🇺🇦 від України — Національний антарктичний науковий центр, Посольство України в Республіці Перу, Embajada de Ucrania en la , @виставковий простір «Діалоги».
🇵🇪 від Перу — Національний університет перуанської Амазонії (UNAP), центр «Awaken».
Події
Комедія «Велика прогулянка» вийшла на Netflix

Українська сімейна комедія «Велика прогулянка» режисера Олега Зборовського стала доступною для перегляду на стримінговій платформі Netflix.
Як передає Укрінформ, про це Державне агентство України з питань кіно повідомило у Фейсбуці.
«Весна, мангал, гумор і… трохи хаосу Цієї весни всі дороги ведуть на природу, а от герої фільму «Велика прогулянка» – на одну й ту саму галявину для відпочинку. Кожен упевнений, що це місце належить саме їм, з цього і починається справжній пікнік-батл», – ідеться в повідомленні.
У головних ролях Юрій Ткач, Олена Кравець, Андрій Ісаєнко, Михайло Жонін, Олексій Завгородній і Ірина Гатун.
А також несподівані камео – Вєрка Сердючка з мамою, Андрій Пятов і Євген Коноплянка.
Виробництво – FILM.UA за підтримки Держкіно.
Як повідомляв Укрінформ, у січні 2022 року Держкіно презентувало офіційний трейлер комедії «Велика прогулянка». Вихід стрічки в прокат був запланований на 24 лютого того ж року. Натомість на екрани українських кінотеатрів вона вийшла 5 жовтня 2023 року.
Після першого прокатного вікенду касові збори «Великої прогулянки» сягнули понад ₴6 мільйонів.
За сім прокатних вікендів комедія зібрала у прокаті понад ₴18,3 мільйона.
Фото: usfa.gov.ua
Події
В музеї Блещунова відкрилася виставка художниці-реставраторки Інни Русіної

В Одеському муніципальному музеї особистих колекцій ім. О.В. Блещунова відкрилася унікальна виставка «Відновлення-Натхнення» художниці-реставраторки Інни Русіної, на якій предсиавлені роботи з музейних фондів 19-го століття.
Експозиція продемонструє багатогранний талант майстрині, яка поєднує високий професіоналізм у реставрації творів мистецтва та індивідуальне художнє бачення. Інна Аркадіївна Русіна стояла біля витоків створення Одеської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України та з 1987 року невпинно працює в ньому. За багаторічний внесок у розвиток важливого для країни центру у 2008 році вона
була нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.
Виставка буде представлена у двох залах:
Зал «Відновлення». Експозиція включає шість робіт зі збірки музею, які пройшли реставрацію в період 1992–2023 років під керівництвом Інни Русіної. Кожен експонат супроводжується стендами з фотографіями та анотаціями, що розповідають про стан твору до реставрації, етапи процесу та кінцевий результат.
Сьогодні, в умовах воєнного стану в Україні, роль реставраційних центрів набуває особливого значення. Інна Русіна підкреслює: окрім планових робіт, фахівці займаються обстеженням музейних колекцій, евакуацією та збереженням мистецьких творів.
“Експонати повинні бути ретельно та грамотно упаковані, аби зберігатися в належному мікрокліматі”, — наголошує вона.
За її словами, на відміну від минулих десятиліть, сьогодні в цій галузі працюють висококваліфіковані кадри: “Реставратори з Харкова співпрацюють з нашим центром уже понад десять років. А раніше я проводила стажування для багатьох художників, які прагнули стати реставраторами. Проте художники не завжди можуть бути реставраторами, а от реставратори можуть бути художниками”, — додає Русіна з усмішкою.
Зал «Натхнення».
У цій частині виставки відвідувачі можуть ознайомитися з живописним доробком Інни Русіної. П’ятнадцять робіт у жанрах натюрморту, портрету та пейзажу відображають її авторський стиль, сформований за роки творчості.
Художниця зізнається, що особливий вплив на неї мав Сандро Боттічеллі, чиї твори
вона двічі бачила в Галереї Уффіці у Флоренції: “Картини потрібно бачити наживо. Враження від них неможливо передати словами”, — ділиться Інна Русіна.
-
Суспільство3 дні ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Відбудова5 днів ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України
-
Війна1 тиждень ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий