Події
У Києві відкрили фотовиставку про співпрацю України та Британії в Антарктиці

У Центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка для дітей в Києві відкрили фотовиставку “Спільна британсько-українська антарктична історія: наукова станція, криголам і… старовинна бібліотека”.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Експозиція присвячена співпраці України та Великої Британії в Антарктиці, яка триває вже кілька десятиріч. Така ж виставка паралельно відкрилася у Лондоні.
“Ми щиро вдячні нашим партнерам із Національного антарктичного наукового центру України, які не лише підібрали фотографії, а й доповнили їх цікавими розповідями та коментарями. Завдяки цьому можна дізнатися багато нового. Головна ідея полягає в тому, щоб виставка проходила одночасно, і я сподіваюся, що в Лондоні вона вже також відкрилася”, – зазначила директорка Центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка для дітей Яна Біленко.
Вона висловила сподівання, що виставка користуватиметься популярністю як у Києві, так і в Лондоні, ставши ще одним кроком до взаєморозуміння та усвідомлення того, що наука — не щось далеке.
У Києві відкрили фотовиставку про співпрацю України та Британії в Антарктиці / Фото: КМДА
Як зазначив директор Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради Сергій Анжияк, цей проєкт демонструє, що бібліотека — це не лише про книги, а й про суспільний простір і місце для особистісного розвитку.
“Завдяки таким ініціативам бібліотека має змогу залучати дітей та молодь до науки, до актуальних проблем, які сьогодні вивчаються в Україні, а також до процесів, що відбуваються як у державному, так і в науковому вимірі. Я вважаю, що це надзвичайно важливо”, – підкреслив він.
На виставці можна побачити раритетні фото з британської станції “Фарадей”: про їздових собак, доставку пошти літаком. А Сполучене Королівство дізнається більше про новітні дослідження України на цій же станції та про “бойових пінгвінів” – українських полярників, які вступили до лав Збройних сил України.
Загалом представлено 26 світлин.
Під час заходу відбувся телеміст з представниками Елтемської бібліотеки, Британської антарктичної служби і станції “Академік Вернадський”.
У Києві виставка триватиме до 11 квітня. Вхід безкоштовний.
Як повідомляв Укрінформ, 15 березня науково-дослідний корабель “Ноосфера” із командою 30-ї Української антарктичної експедиції на борту прибув до станції “Академік Вернадський”.
Фото: КМДА
Події
В Одесі проходять “Дні японської культури” – чиновники в мерії надягнули японське вбрання

В Одеській мерії сьогодні чиновники надягнули японське вбрання. Перевіряти відповідність та аутентичність вийшов сам мер Одеси Труханов, який чомусь не приєднався до акції з переодяганням. Таким ось перфомансом в Одесі розпочалися «Дні японської культури» присвячені 60-річчю побратимських відносин між Одесою та японською Йокогамою. Також в холі Одеської мерії відкрилася виставка «Загадкова Японія очима українських художників» студентів художньо-графічного факультету Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Ушинського.
Основні заходи розпочнуться 29 квітня у Центральній міській бібліотеці імені І.Я. Франка (пров. Книжковий, 1А). Глядачі зможуть ознайомитися з багатством японської культури, а також із розвитком дружніх стосунків між нашими містами та країнами.
Події
«Жадан і Собаки» випустили збірку пісень на платівці

Гурт “Жадан і Собаки” випустили збірку з 18 пісень “Найкращі” на платівці.
Про це письменник, музикант, громадський діяч Сергій Жадан повідомив у Фейсбуці, передає Укрінформ.
“Дорогі брати і сестри, ми нарешті тримаємо в руках те, про що ви давно просили! Разом з Vinyla Records видали наші “Найкращі” треки на вінілі – 18 пісень, перевірених часом, концертами і вашими прослуховуваннями. 18 історій, де є все: світло, вогонь, сарказм і трохи надії. У чорному та бронзовому кольорі, з шумом в паузах, як і має бути”, – йдеться у дописі.


Зазначається, що пісня “Ребе” записана за участю Юрія Гуржи, а “5 авеню” – за участю Gogol Bordello. Платівка вже в продажу.
Як повідомлялося, 1 лютого Сергій Жадан презентував спільний із Юрієм Гуржи альбом «Семафори» на станції метрополітену в Харкові.
Фото: Інстаграм / Жадан і Собаки
Події
Український режисер розірвав контракт на постановку опери в Ізраїлі через участь представників РФ

“Мав здійснювати постановку опери Генделя “Рінальдо” в Ізраїлі, контракт з Jerusalem Lyric Opera & Festival був підписаний, прем’єри були заплановані на липень у Єрусалимі та Тель-Авіві. Єдиною моєю умовою була відсутність представників РФ серед виконавців”, – повідомив лауреат Державної премії імені Леся Курбаса Лавренчук, який донедавна очолював Театр Корифеїв у Кропивницькому.
Лавренчук зазначив, що готувався до постановки у межах фестивалю Єрусалимської ліричної опери протягом кількох місяців. Разом із диригентом вони добирали виконавців усіх куточків світу.
“Мені вдалося залучити до постановки чудового українського контратенора Владислава Шкарупіла, який зараз живе і працює у Штутгарті”, – зазначив режисер.
Водночас, за його словами, організатори стали наполягати на залученні двох виконавців, у профілях яких у Фейсбуці “вказані московські прописки”. Представники компанії намагалися запевнити, що виконавці мають ізраїльські паспорти, а те, що написано в них у соцмережах, не має юридичної сили і не може бути причиною будь-яких претензій.
Та оскільки виконавці публічно ідентифікують себе як представники країни-агресорки, Євген Лавренчук не вважає для себе можливим продовжити співпрацю та ініціював розірвання контракту, як і Владислав Шкарупіло.
Днями Лавренчук дізнався, що організатори запросили до постановки російського режисера Даниїла Дмитрієва.
«Я не шкодую. Можливо, ми втрачаємо контракти, гроші та можливість працювати, але не втрачаємо гідности та не зраджуємо власні цінності. Своїм колегам-українцям з оперної бранжі нагадую: будьмо уважні, будьмо відповідальні!» – написав український режисер.
Як повідомлялося, у березні директор Угорського державного оперного театру Сильвестр Оковач відмовився скасувати виступ російської оперної співачки Анни Нетребко після звернення посла України в Угорщині Федора Шандора.
Анна Нетребко активно підтримала війну Путіна під час нападу на схід України у 2014 році. Вона їздила до Донецька, підтримувала терористичне угруповання “ДНР” та фотографувалася в одязі з написом “На Берлін”.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії 2022 року низка театрів перервали співпрацю з Нетребко, але поступово вона повернулася на оперну сцену, а у 2023-му заявила про зміну позиції та була допущена для виступів у Державній опері в Берліні.
Фото: facebook.com/eugenelavrenchuk.official
-
Політика5 днів ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна5 днів ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події5 днів ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Усі новини1 тиждень ago
стюардеса показала, що носить під зручною уніформою (відео)
-
Усі новини6 днів ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова5 днів ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Відбудова5 днів ago
на Київщині судитимуть двох директорів