Події
У Києві відкрили фотовиставку про співпрацю України та Британії в Антарктиці

У Центральній бібліотеці імені Тараса Шевченка для дітей в Києві відкрили фотовиставку “Спільна британсько-українська антарктична історія: наукова станція, криголам і… старовинна бібліотека”.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Експозиція присвячена співпраці України та Великої Британії в Антарктиці, яка триває вже кілька десятиріч. Така ж виставка паралельно відкрилася у Лондоні.
“Ми щиро вдячні нашим партнерам із Національного антарктичного наукового центру України, які не лише підібрали фотографії, а й доповнили їх цікавими розповідями та коментарями. Завдяки цьому можна дізнатися багато нового. Головна ідея полягає в тому, щоб виставка проходила одночасно, і я сподіваюся, що в Лондоні вона вже також відкрилася”, – зазначила директорка Центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка для дітей Яна Біленко.
Вона висловила сподівання, що виставка користуватиметься популярністю як у Києві, так і в Лондоні, ставши ще одним кроком до взаєморозуміння та усвідомлення того, що наука — не щось далеке.
У Києві відкрили фотовиставку про співпрацю України та Британії в Антарктиці / Фото: КМДА
Як зазначив директор Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради Сергій Анжияк, цей проєкт демонструє, що бібліотека — це не лише про книги, а й про суспільний простір і місце для особистісного розвитку.
“Завдяки таким ініціативам бібліотека має змогу залучати дітей та молодь до науки, до актуальних проблем, які сьогодні вивчаються в Україні, а також до процесів, що відбуваються як у державному, так і в науковому вимірі. Я вважаю, що це надзвичайно важливо”, – підкреслив він.
На виставці можна побачити раритетні фото з британської станції “Фарадей”: про їздових собак, доставку пошти літаком. А Сполучене Королівство дізнається більше про новітні дослідження України на цій же станції та про “бойових пінгвінів” – українських полярників, які вступили до лав Збройних сил України.
Загалом представлено 26 світлин.
Під час заходу відбувся телеміст з представниками Елтемської бібліотеки, Британської антарктичної служби і станції “Академік Вернадський”.
У Києві виставка триватиме до 11 квітня. Вхід безкоштовний.
Як повідомляв Укрінформ, 15 березня науково-дослідний корабель “Ноосфера” із командою 30-ї Української антарктичної експедиції на борту прибув до станції “Академік Вернадський”.
Фото: КМДА
Події
У МКСК обговорили з активістами юридичні аспекти охорони Китаєва

Заступник міністра культури та стратегічних комунікацій Сергій Бєляєв обговорив з представниками громадської ініціативи «Захистимо Китаїв» юридичні аспекти охорони цього історичного місця в Києві.
Про це повідомляє МКСК, передає Укрінформ.
Під час зустрічі присутні окреслили спільні кроки у вирішенні проблемних питань. Насамперед ішлося про юридичні аспекти охорони унікальної пам’ятки археології.
Представники ініціативи наголосили на ризиках забудови, що загрожують унікальному природному й історичному ландшафту регіону.
Бєляєв запевнив, що міністерство готове надати всебічну підтримку у формуванні правової позиції щодо захисту території історичної місцевості.
Зазначається, що сторони домовилися про подальшу співпрацю у вирішенні проблемних питань.
У МКСК нагадали, що унікальна пам`ятка археології «Китаївське городище і курганний могильник» занесена до Державного реєстру нерухомих пам`яток України.
Китаїв – місцевість на південній околиці Києва, у східній частині Голосіївського лісу. Відома археологічними пам’ятками – городищем (залишками давньоруської фортеці), курганами, печерами.
Як повідомлялося, на місці унікального комплексу забудовник планує звести житловий комплекс, паркінг і ТРЦ.
У прокуратурі вимагають повернути землю у Китаєві державі, МКСК підтримує позовні вимоги.
Фото: МКСК
Події
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України

“За позовом Летичівської окружної прокуратури Меджибізький замок в Хмельницькій області буде внесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, як пам’ятку національного значення”, – ідеться у повідомленні.
Меджибізький замок є пам’яткою фортифікаційної архітектури XVI століття, яка має змішану стилістику – від мурованого будівництва литовської доби до східноєвропейського ренесансу і псевдоготики XIX століття.
До його складу входять палацовий комплекс, церква святого Миколая, прясла мурів і вежі.
Прокурори в суді довели, що з 2020 року Міністерство культури та інформаційної політики України не вживало жодних заходів для внесення архітектурної пам’ятки до держреєстру. Це, зауважили в ОГП, фактично унеможливлює її повноцінний державний захист, знецінює архітектурну цінність і може призвести до порушення правового режиму її використання, а, як наслідок, – пошкодження, руйнування та знищення.
Суд зобов’язав вжити вичерпних заходів для занесення Меджибізького замку до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення згаданих об’єктів культурної спадщини.
Як повідомляв Укрінформ, Подільська окружна прокуратура Києва звернулась з позовом до суду, в якому вимагає зобов’язати власника пам’ятки архітектури місцевого значення “Магазин Миколи Демидова” виконати умови охоронного договору та привести будівлю у належний стан.
Фото: Kminfo/wikipedia
Події
У Києві відкрили виставку картин Артура Котика, написаних під час війни

У Національному музеї «Київська картинна галерея» відкрили виставку «Сліди» Артура Котика.
Він почав малювати у 2022 році і проживання повномасштабної російсько-української війни перетворює на мистецьке висловлювання. Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на виставці в Києві представлені 30 робіт молодого художника. Одна з перших називається «Юність, обпалена війною». Артур не має художньої освіти, техніку олійного живопису освоїв самостійно. Створює також акрилові роботи.
Виставка Артура Котика “Сліди” у Києві / Фото: Олександр Клименко. Укрінформ
Творчість Артура Котика – це процес арттерапії, що дозволяє вивільнити силу образів, згуртованих всередині, та перетворити біль і страждання на мистецьке висловлювання, наголошують організатори виставки. Темні кольори фарб, які переважають у роботах, передають напругу та глибину емоційного стану автора. Немало образів художника розповідають історію втрат, боротьби й надії.
Артур Котик зі Львова створює картини після 24 лютого 2022 року. Тоді ще був 11-класником. Після початку повномасштабної російсько-української війни потрапив на кілька художніх виставок в Європі – і ці два чинники пробудили в юнака бажання активно малювати.
Артур розповів Укрінформу, що зазвичай кожну роботу створює за один раз, працюючи 4-6 годин. Загалом на тепер має близько 100 картин. Мистецтвознавці, зокрема, зазначають, що в картинах Артура Котика можна побачити вплив творчості видатного чеського письменника Франца Кафки, яким захоплюється юнак.
Восени 2023 року відбулася перша виставка 19-річного Артура Котика «Юність, обпалена війною». Ініціювали її проведення на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, де він навчається. Цьогоріч персональна виставка молодого художника «Призма» прикрашала Музей модернізму у Львові.
Для кожного митця мати виставку у Національному музеї «Київська картинна галерея» – це особлива подія, підкреслив на відкритті виставкового проєкту «Сліди» віцепрезидент Національної академії мистецтв України Юрій Вакуленко. Він відзначив, що в роботах Артура Котика багато енергії та щирого відчуття подій, які відбуваються в Україні.
Виставка «Сліди» триватиме до 20 липня.
Як повідомляв Укрінформ, у Польщі відкрили виставку «В епіцентрі бурі. Модернізм в Україні».
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin