Суспільство
У Києві відкриють виставку до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

На столичному Хрещатику, біля Головпоштамту, відкриється інформаційна виставка “QIRIM IÇÜN / Заради Криму”, присвячена Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який відзначається 18 травня.
Як передає Укрінформ із посиланням на представництво Президента в АР Крим, відкриття виставки відбудеться 12 травня о 13:00.
«Виставка слугує публічним жестом пам’яті й солідарності, а також відкритим зверненням до суспільства про важливість осмислення складної історії Криму як частини українського історичного, політичного та культурного простору», – йдеться у повідомленні.
Відвідувачі зможуть дізнатися про історію кримськотатарського народу, який пройшов через анексію XVIII століття, репресії, геноцид 1944 року, радянське переслідування та сучасну російську окупацію.
«Це виставка створена для формування розуміння Криму як невіддільної частини України. Вона вказує на історичну і політичну присутність кримських татар в українській історії: від Кримського ханства до сучасної боротьби за права, гідність і державність. Виставка стане простором діалогу для всіх, хто хоче глибше зрозуміти, ким є кримські татари, чому боротьба за Крим – це боротьба за цілісність і свободу України», – зазначили у представництві Президента.
Очікується, що під час відкриття виставки промови виголосять голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступник постійної представниці Президента України в АР Крим Денис Чистіков, журналістка і психологиня Мавілє Халіл та викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія», керівник наукового центру «Кримські студії» Мартін-Олександр Кислий, які є авторами текстів виставки. Модеруватиме подію керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва Євген Бондаренко.
Нагадаємо, День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відзначається щорічно 18 травня, у річницю депортації 1944 року. Започаткований 12 листопада 2015 року постановою Верховної Ради. Тією ж постановою ВР визнала депортацію кримськотатарського народу актом геноциду.
Суспільство
«ЛЮДИНА РОКУ-2024»: церемонія нагородження

29-а урочиста церемонія вручення премії «Людина року-2024».
Нагородження лавреатів премії дивіться на YouTube-каналі Укрінформу.
«Країна героїв. Достойні слави!» – саме під таким гаслом проходить цьогорічна урочиста церемонія вручення премії.
Це – вшанування всіх, хто бореться за Україну: на фронті, в лікарнях, у волонтерських центрах, на культурному, дипломатичному та економічному фронтах. Відважні військові, медики, волонтери, митці, спортсмени, дипломати – гордість за кожного, хто творить сучасну історію України!
Фото організаторів заходу
Суспільство
Колаборант з Каховки створив власну катівню для жителів Херсонщини Анонси

Колаборант із Каховки перетворився на справжнього мисливця за проукраїнськими мешканцями на Херсонщині. Він викрадає, б’є та здає людей російським окупантам. Його ім’я – Сергій Четвергов.
Про це пише Центр журналістських розслідувань.
За даними видання, 50-річний Сергій Четвергов із Каховки з 2022 року співпрацює з російськими окупантами у ролі поліцая. Він безпосередньо причетний до викрадень і жорстоких катувань місцевих жителів, заявляючи, що прагне повністю “зачистити” місто від проукраїнськи налаштованих громадян.
Жителі Каховки, серед яких і постраждалі, розповіли журналістам, що Четвергов особисто затримує людей, доставляє їх до власної катівні, де б’є до непритомності та жорстоко знущається. Декого він передає російським військовим. Частина викрадених досі перебуває в полоні.
За словами потерпілих і їхніх родичів, Четвергов не лише зраджував знайомих, написавши на них доноси, але й координував їхнє викрадення. У місцевих окупаційних пабліках він відкрито погрожує активістам, АТОвцям, партизанам і проукраїнським аграріям, скаржачись, що його “підвал порожній”.
Також Четвергов брав участь у пропагандистських заходах російських військових до 9 травня у Каховці.
За інформацією ЦЖР, до війни він працював керуючим на місцевій фермі, потім торгував горілкою та мав магазин автозапчастин.
На додаток, у цій цинічній схемі Четвергову активно сприяє його земляк Роман Лежев — уродженець Каховки, який нині ховається в Індонезії. Попри тисячі кілометрів, він залишається на зв’язку з окупантами: постачає Четвергову інформацію про проукраїнських жителів, які потім зникають у його катівні.
Тим часом у межах обміну полоненими росії передали 70 колаборантів, серед яких є представник з Херсона — Віктор Кирилов. Він був засуджений за колабораціонізм до 9 років ув’язнення. Зрадник працював поліціянтом — водієм чергової частини окупаційної поліції Корабельного району Херсона. Кирилов очікував на виїзд до росії понад 11 місяців і 9 днів. 23 травня його передали росії в рамках обміну.
Суспільство
«Людина-епоха»: помер голова наглядової ради «Одесагазу» Ігор Учитель

Про це повідомила ввечері 11 червня 2025 року заступниця міського голови з питань ЖКГ, колишня керівниця КП «Теплопостачання міста Одеси» Анна Позднякова.
«Не віриться… Пішов з життя Ігор Учитель – Голова наглядової ради «Одесагазу». Сильна, мудра людина. Людина, що залишила по собі не просто підприємство, а цілу історію», – написала вона на своїй сторінці у Facebook.
Анна Позднякова також згадує, як співпрацювала з Ігорем Учителем у часи її керівництва КП «ТГО»: «Не завжди одразу знаходили спільну мову, але завжди знаходили спільну мету. Спільно прийняті рішення стали ключовими для початку нового старту у розвитку підприємства. У найскладніші часи він одним із перших підставляв надійне плече».
За її словами, покійний голова наглядової ради ПАТ «Одесагаз» був з тих людей, хто багато й відповідально працював замість пафосних промов.
«Людина – епоха. Пройшов шлях від найнижчої сходинки до голови підприємства, яке стало його другою домівкою. Совсім недавно вітали його з 70-річчям… Він був у гарній формі, з блиском в очах, як завжди – з гумором і впевненістю. І ось– така тиша», – додала заступниця мера.
Причина смерті Ігоря Учителя на момент публікації цієї новини невідома. Про день і місце прощання з ним також поки не повідомляється.
Нагадаємо, напередодні Всесвітній клуб одеситів повідомив про смерть одеського письменника, краєзнавця та найстарішого члена клубу Анатолія Горбатюка.
А 8 червня загинув соліст Одеської національної опери, тенор світового рівня, заслужений артист України та волонтер Владислав Горай.
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл
-
Одеса1 тиждень ago
У липні запустять додатковий потяг з Вінниці до Одеси – Укрзалізниця
-
Війна1 тиждень ago
На фронті від початку доби сталися 69 зіткнень, третина з них
-
Війна1 тиждень ago
Дрони на оптоволокні несуть загрозу вглиб лінії фронту на 50 кілометрів
-
Політика1 тиждень ago
ВАКС призначив ₴120 мільйонів застави Чернишову
-
Суспільство5 днів ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події5 днів ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Політика1 тиждень ago
НАБУ і САП просять ₴120 мільйонів застави і відсторонення від посади