Відбудова
У Макарівській громаді на Київщині відновили 75% зруйнованих росіянами будівель

У Макарівській громаді Бучанського району Київської області відновлені 75% будівель, які були зруйновані внаслідок вторгнення російських загарбників.
Як передає Укрінформ, про це голова Київської обласної військової адміністрації Микола Калашник повідомив у Телеграмі.
За словами Калашника, Макарівська громада є однією з тих, які найбільше постраждали від російської агресії. Тут ворог зруйнував 3 тисячі 940 об’єктів: приватні і багатоквартирні житлові будинки, школи, дитсадки, лікарні.
У селі Андріївка із 600 будинків 74 повністю знищені, 269 пошкоджені.
Калашник зазначив, що на сьогодні 75% зруйнованого у громаді вже відновлено, і робота триває.
Він поінформував, що під час відвідання Макарівської громади поспілкувався із селищним головою Вадимом Токарем, місцевими жителями і підрядниками.
Як наголосив Калашник, кожен об’єкт, що зараз відбудовується, має бути безпечним і комфортним. За його словами, це, зокрема, означає сучасні укриття, щоб захистити людей, і безбар’єрний доступ.
“Підрядникам наголосив: недоліки, як-от брак благоустрою чи дрібні огріхи, мають бути усунуті. Якість — це не опція, це обов’язок. Має бути комплексний підхід та гарантія якості проведених робіт. Усі проєкти — під моїм пильним контролем та профільного заступника з будівництва”, – підкреслив Калашник.
Він поінформував, що у Макарові активно відновлюють багатоквартирні будинки на вулицях Садовій, 1 (65 квартир) і Садовій, 1-А (60 квартир). За його словами, роботи виконані на 80% і люди вже з нетерпінням чекають повернення додому. У липні ці будинки мають бути введені в експлуатацію.
Аварійно-відновлювальні роботи п’ятиповерхового житлового будинку по вулиці Димитрія Ростовського, 62 мають завершитися у вересні 2025 року.
Як зазначив Калашник, ще один важливий проєкт – це Макарівський ліцей №1. Будівельники вже посилили несучі конструкції, утеплюють фасад, завершили покрівлю. За його словами, готовність становить 35%, у грудні 2025 року заклад має бути введений в експлуатацію.
За інформацією Калашника, з нуля зводиться будівля ясел-садка “Теремок”. До початку 2022 року тут виховувалися 134 дитини. Зруйновану внаслідок бойових дій будівлю демонтували. Наразі триває будівництво за кошти міжнародної фінансової організації NEFCO. Закінчення робіт заплановане на жовтень.
Багатоквартирний будинок на вулиці Проєктній, 10 готується до заселення вже в грудні, повідомив Калашник.
За його словами, у Макарівській лікарні ведуться внутрішні роботи й утеплення будівлі.
“Контролюватимемо, щоб усі роботи було виконано у зазначені терміни. Не зупинимося, поки кожен дім, кожна школа, кожен садок на Київщині не буде відновлено”, – зазначив Калашник.
Він подякував громаді за стійкість і підрядникам — за роботу.
Як повідомляв Укрінформ, Київська обласна військова адміністрація виділила 135,7 млн грн на відновлення 11 житлових будинків у чотирьох громадах, які постраждали від російської агресії.
Фото: Київська ОВА
Відбудова
У МОЗ пояснили, чому відновлення Охматдиту триває вже майже рік

Після атаки на Охматдит минулого року вже через два тижні було відновлено роботу всіх відділень лікарні, окрім відділення трансплантації кісткового мозку, яке потребує особливих умов.
Про це в телеефірі розповів міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає Укрінформ
“Такий складний об’єкт, як Охматдит, не можна порівняти з адміністративною будівлею, де конструкції залишились стабільними, вікна поставили, внутрішні роботи зробили. Охматдит, як і будь-яка інша лікарня, – це дуже великий організм, перед тим як його відновлювати, потрібно дослідити багато речей. Ми проходимо всі бюрократичні етапи. Спочатку розробили проєкт консервації, законсервували. В цей же час робилось технічне обстеження всіх інженерних мереж: вентиляція, вода, опалення, як працює, чи потрібно його перекладати. Запроєктували, пройшли експертизу, провели тендер на майданчику ProZorro і визначили підрядника, який розпочав будувати”, – розповів Ляшко.
Він зауважив, що цей процес мав би тривати і впродовж 2025 року, проте всі процедури намагалися провести настільки швидко, наскільки це можливо.
Міністр нагадав, що у травні 2025 року на тендері вже було обрано підрядника, укладено контракти.
“Деякі роботи вже ведуться по зовнішніх фасадних роботах, їдуть металоконструкції, і підрядник обіцяє, що якщо не буде ніяких збоїв, ми, в принципі, до холодів повинні закрити об’єкт”, – розповів він.
Всередині лікувально-діагностичного корпусу, як додав Ляшко, наразі пріоритетно відновлюють третій поверх, де мають бути стерильні приміщення, з тим, щоб впродовж липня завершити всі роботи і повноцінно запустити відділення трансплантації кісткового мозку.
Як наголосив міністр, в міжнародній практиці при ремонті лікарні лікувальний процес в ній зупиняється, у випадку з “Охматдитом” це зробити неможливо. Тому підрядник запланував будівельні роботи таким чином, щоб не заважати лікувальній діяльності.
“Такого згуртування навколо проблеми, напевно, ми не пам’ятаємо в історії нашої країни. І коли всі відгукнулися, досить швидко розібрали завали, досить швидко допомогли нам евакуювати тих маленьких пацієнтів, які були в лікарні, в інші лікарні, щоб допомога не переривалася. Ми одразу почали дивитися, що можемо відновити якомога швидше. І буквально вже за три дні ми відновили Центр кров, який розпочав працювати. Потім розпочали працювати відділення. І в принципі, за два тижні лікарня розпочала працювати, окрім одного відділення, де відбувається трансплантація кісткового мозку. Там є особливості лікувально-технологічного процесу”, – сказав Ляшко.
Він пояснив, що діти, яким пересадили кістковий мозок, мають знаходитися в стерильних приміщеннях, що неможливо було забезпечити після атаки на лікарню. Ці пацієнти були евакуйовані до інших медзакладів, де їм продовжили надавати меддопомогу.
Ляшко нагадав, один з корпусів лікарні був визнаний аварійним та непридатним для експлуатації. Тому одразу була сформована медична рада з тим, щоб визначитися, як в існуючих умовах переформатувати надання медичної допомоги в Охматдиті і при цьому забезпечити ії безперервність. Спочатку в лікарні було проведено підготовку лікувально-діагностичного корпусу до зими.
Він додав, що на жаль, неможливо випрацювати єдиний алгоритм, як діяти лікарям, які в момент обстрілів вже проводять операції. Росія не дотримується міжнародного законодавства і домовленостей, в тому числі щодо питань, які стосуються надання медичної допомоги під час воєнних дій. І пропозиції перенести в бомбосховища операційні не завжди можуть бути реалізовані.
“Після Другої світової, в перші післявоєнні роки, було прийнято Женевську конвенцію, де чітко виписали, що об’єкти з Червоним Хрестом, тобто заклади охорони здоров’я, повинні бути поза будь-якими атаками. Тому що неможливо транспортувати пацієнтів з операційної в бомбосховище, з бомбосховища в операційну. І, як нам говорили, перенести все під землю – нереалістично, коли велика країна, велика кількість людей, які потребують і екстрених, і планових хірургічних втручань”, – сказав Ляшко.
За його словами в медзакладах. які наближені до лінії фронту максимально намагаються надавати меддопомогу в підземних укриттям.
“Але чим далі в тил, ми працюємо у (звичайних – ред.) алгоритмах. І можу тільки подякувати лікарям, які навіть під час повітряних тривог продовжують робити свою роботу, продовжують рятувати життя українців”, – сказав міністр.
Як повідомляв Укрінформ, в НДСЛ “Охматдит” розпочалася активна фаза капітального ремонту пошкодженого корпусу. 8 липня 2024 року Росія здійснила ракетну атаку на Охматдит, внаслідок якої було зруйновано історичний корпус лікарні та пошкоджено низку інших корпусів, в тому числі новий лікувально-діагностичний корпус.
Відбудова
на Харківщині придбали вже понад 2700 квартир і будинків

На Харківщині за державною програмою «єВідновлення» придбали 2 746 квартир і будинків на понад 4,8 млрд грн.
Про це у Телеграмі повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, передає Укрінформ.
«2746 квартир і будинків придбали жителі Харківщини за державною програмою «єВідновлення». Вартість придбаного житла — понад 4,8 мільярда гривень», – написав Синєгубов.
За його словами, житловими сертифікатами скористалися 4 080 отримувачів компенсації за зруйноване житло з Харківської області. Більшість із них придбали житло у Харкові, Ізюмській та Балаклійській громадах, решта – на території Київської, Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Закарпатської та інших областей.
Для ремонту житла у межах держпрограми 34 669 людей отримали понад 3,5 млрд грн компенсацій.
Загалом станом на зараз у 37 громадах області сформовано понад 7 тисяч сертифікатів на більш ніж 9,3 мільярда гривень.
Як повідомлялось, в Україні у межах програми «єВідновлення» майже 97 тисяч родин отримали допомогу на відновлення пошкодженого майна, ще майже 20 тисячам сімей виплатили компенсацію для придбання нового житла замість зруйнованого.
Відбудова
BlackRock припинила пошук інвесторів для фонду відновлення України після перемоги Трампа

Американська компанія BlackRock Inc. на початку цього року припинила пошук інвесторів для підтримки багатомільярдного фонду відновлення України після перемоги Дональда Трампа на виборах президента і зміни ставлення нової адміністрації до України.
Про це Bloomberg повідомили анонімні джерела, обізнані з перемовинами, передає Укрінформ.
За словами джерел, фонд, який мав бути представлений на Конференції з відновлення України в Римі наступного тижня, був близький до отримання початкової підтримки від організацій, які підтримуються урядами Німеччини, Італії та Польщі. Однак у січні BlackRock вирішив призупинити переговори з інституційними інвесторами через відсутність інтересу на тлі зростаючої невизначеності щодо майбутнього України.
Трамп проводив свою передвиборчу кампанію, обіцяючи негайно закінчити війну в Україні. З моменту інавгурації на початку року президент США конфліктував з президентом України Володимиром Зеленським і кремлівським диктатором Володимиром Путіним і висував суперечливі пропозиції щодо подальших кроків, водночас натякаючи на припинення військової підтримки України з боку США.
У грудні уряд США був помітно відсутній серед спонсорів фонду.
Торік Філіп Хільдебранд, віцеголова BlackRock, заявив, що Фонд розвитку України був на шляху до залучення щонайменше 500 мільйонів доларів від країн, банків розвитку та інших грантодавців, а також 2 мільярдів доларів від приватних інвесторів. Тоді ж Гільдебранд заявив, що це може об’єднати консорціум інвесторів, які могли б профінансувати щонайменше 15 мільярдів доларів на реконструкцію України. Загальна вартість відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії була оцінена Світовим банком та іншими організаціями в лютому в понад 500 мільярдів доларів.
Представник BlackRock заявив, що компанія завершила свою безкоштовну консультаційну роботу щодо Фонду розвитку України в 2024 році і на сьогодні не бере участі в «жодних активних мандатах» з українським урядом. «Єдині розмови, які впливають на наше прийняття рішень — це розмови з нашими клієнтами», — додав представник.
За словами деяких джерел, BlackRock мала намір оголосити про створення фонду в Італії під час Конференції з відновлення України 10-11 липня, на яку мають прибути прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні та Володимир Зеленський, хоча графік проведення конференції ніколи не оприлюднювався. Франція працює над пропозицією щодо фонду, який замінить скасовану ініціативу BlackRock, але не зрозуміло, наскільки ефективним буде новий план без підтримки США, повідомили джерела.
Як повідомляв Укрінформ, у 2022 році Мінекономіки України підписало з інвестиційною компанією BlackRock меморандум про взаєморозуміння; компанія надасть консультації та сприятиме створенню платформи для залучення приватного капіталу до відновлення України.
До того Президент Володимир Зеленський обговорив із головою найбільшої у світі інвестиційної компанії BlackRock Ларрі Фінком можливості залучення державних і приватних інвестицій в Україну.
-
Одеса1 тиждень ago
У липні запустять додатковий потяг з Вінниці до Одеси – Укрзалізниця
-
Політика1 тиждень ago
нардеп Дмитрук заявив, що Україна, Росія та Білорусь «один народ»
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл
-
Війна1 тиждень ago
На фронті від початку доби сталися 69 зіткнень, третина з них
-
Війна1 тиждень ago
В РФ засудили ще чотирьох українських військових за «Курську операцію»
-
Відбудова1 тиждень ago
У Посад-Покровському на Херсонщині зводять 173 нових приватних будинків
-
Відбудова1 тиждень ago
за рік банки профінансували проєктів майже на 25 мільярдів
-
Війна1 тиждень ago
Дрони на оптоволокні несуть загрозу вглиб лінії фронту на 50 кілометрів