Connect with us

Відбудова

У Мінцифри обговорили зі швейцарською делегацією відновлення України та розвиток цифрової держави

Published

on



У Міністерстві цифрової трансформації під час зустрічі зі швейцарською делегацією обговорили відновлення країни в регіонах, які постраждали через повномасштабне російське вторгнення, а також розвиток цифрової держави.

Як передає Укрінформ, про це Мінцифри повідомляє у Фейсбуці.

У відомстві зазначили, що віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров разом із заступниками Олексієм Вискубом і Валерією Іонан під час зустрічі познайомилися з уповноваженим Федеральної Ради Швейцарії з питань України Жаком Гербером.

Також до зустрічі доєдналися посол Фелікс Бауманн і директор Програми співробітництва посольства Швейцарії Жан-Люк Бернасконі.

Зокрема, представники Мінцифри прозвітували про проєкти, які підтримують швейцарські партнери, і поділилися пріоритетними планами на 2025 рік.

​​У міністерстві підкреслили, що Швейцарія є надійним партнером України в розвитку цифровізації. «Минулого року підписали меморандум на 58,7 млн франків зі Швейцарським агентством розвитку та співробітництва (SDC). Кошти виділятимуть протягом 2024–2028 років на цифровізацію послуг і розвиток регіонів України», – нагадали у відомстві.

«З 2015 року Швейцарія через програму EGAP, яка реалізується фондом Східна Європа, допомагає нам будувати найзручнішу цифрову державу та впроваджувати революційні реформи. Разом ми запустили Дію, реалізуємо реформу Держстату, впроваджуємо освітню Мрію, запустили реєстрацію бізнесу, єМалятко, Шлюб онлайн і ще десятки прозорих електронних сервісів», – підкреслив Федоров.

Окремим треком роботи, за його словами, є відновлення країни в регіонах, які постраждали через повномасштабне вторгнення.

Зокрема, серед ключових напрямів співпраці – розвиток електронних сервісів у сфері охорони здоровʼя, продовження цифровізації нотаріату та підтримка прифронтових регіонів, щоб забезпечувати там доступ до державних послуг.

Читайте також: В Україні запускають портал про цифрову екосистему

«Дякуємо за стійку й непохитну підтримку від партнерів. Продовжуємо разом трансформувати Україну», – підсумував очільник Мінцифри.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство цифрової трансформації планує цього року реалізувати проєкт Реєстру реєстрів.

Фото: Мінцифри



Джерело

Відбудова

Енергетики за добу відновили світло у шести населених пунктах Донеччини

Published

on



На Донеччині енергетики за минулу добу, 3 квітня, відновили електрику у шести населених пунктах, які були знеструмлені через ворожі обстріли.

Як передає Укрінформ, про це повідомили у ДТЕК.

«Аварійно-ремонтні бригади ДТЕК Донецькі електромережі за вчора змогли виконати низку ремонтів мереж після обстрілів та повернули світло у 6 населених пунктів. Електропостачання знову доступне у 6,7 тисячах домівок місцевих жителів», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ситуація на Донеччині залишається дуже важкою і ворог продовжує атакувати мирні міста та села регіону.

Але попри постійну небезпеку енергетики продовжують відновлювати світло на Донеччині та обов’язково повернуть світло всім жителям області, щойно отримають дозвіл на проведення робіт від Збройних Сил України, запевнили в ДТЕК.

Читайте також: В Україні споживання електрики знижується другий день поспіль

Як повідомлялося, у Донецькій області за березень 2025 року відновили електропостачання у 166 населених пунктах, знеструмлених через ворожі обстріли.

Фото: ДТЕК



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Росіяни навмисно мінують цивільні об’єкти, щоб унеможливити відновлення територій

Published

on



Від початку повномасштабної війни РФ проти України окупанти навмисно мінують цивільні об’єкти, що створює смертельну небезпеку для населення та унеможливлює відновлення територій.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у дописі уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця у Телеграмі.

“З лютого 2022 року вибухонебезпечні предмети забрали життя 336 людей, з них 18 дітей, а ще 825 осіб, зокрема 92 дитини, отримали поранення. Загалом на кінець 2024 року близько 139 000 км² території України вважаються потенційно забрудненими і потребують обстеження”, – заявив Лубінець.

Він нагадав, що через агресію РФ Україна стала однією з найбільш замінованих країн у світі.

“Окупанти навмисно мінують цивільні об’єкти, ліси, дороги, покинуту техніку та навіть дитячі іграшки. Це створює смертельну небезпеку для населення, унеможливлює відновлення зруйнованих територій та порушує базові права людини” – додав Лубінець.

Читайте також: В Україні планують створити екосистему полігонів – тестуватимуть новітні технології розмінування

Він нагадав, що підвищення обізнаності про мінну небезпеку рятує життя, та подякував всім, хто щодня працює над розмінуванням і допомагає громадам повернути безпечний простір.

Як повідомлялося, за даними рятувальників, на Київщині найбільш потенційно мінно небезпечними наразі залишаються три райони – Вишгородський, Броварський та Бучанський.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

В ОП провели зустріч зі спецпредставником Італії з питань відновлення України

Published

on



Заступник керівника Офісу Президента Ігор Брусило та спецпредставник Італії з питань відновлення України Давіде Ла Чечіліа обговорили ключові етапи підготовки до конференції Ukraine Recovery Conference, яка пройде в Римі 10-11 липня.

Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу ОП, участь у зустрічі взяв також посол Італії Карло Формоза.

Особливу увагу співрозмовники приділили двосторонній координації, тематичному наповненню заходу, залученню міжнародних партнерів, представників бізнесу та громадянського суспільства.

В Офісі Президента наголосили на важливості того, щоб до конференції долучилося максимально широке коло учасників: і на рівні лідерів та урядів держав, і на рівні ділових кіл країн-партнерів. Адже це матиме велике значення для реалізації практичних проєктів з відбудови України.

Під час обговорення програми конференції сторони окремо відзначили важливість інтегрування культурного сектору в процес відбудови. Ідеться про презентацію проєктів збереження та відновлення культурних пам’яток, які зазнали пошкоджень унаслідок російської агресії, а також посилення уваги міжнародної спільноти до захисту культурної спадщини України.

Читайте також: Культура має стати частиною кожного з блоків на конференції з відбудови в Римі – Точицький

На порядку денному зустрічі була також організація в межах конференції тематичних платформ та сайд-івентів, які дадуть змогу ефективно представити пріоритетні напрями відновлення України й залучити потенційних інвесторів.

Заступник керівника ОП подякував Італії за ініціативу проведення конференції в Римі й активну роботу, спрямовану на забезпечення високого рівня заходу.

Як повідомляв Укрінформ, Україна залучила на проєкти відновлення ще 350 млн євро від міжнародних партнерів.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.