Відбудова
У МОЗ пояснили причини тривалої відбудови Охматдиту

Процес відбудови дитячої лікарні “Охматдит” має відповідати державним будівельним нормам і технічним стандартам.
Про це на брифінгу заявив заступник міністра охорони здоровʼя Едем Адаманов, передає кореспондент Укрінформу
“Перше основне питання, яке завжди ставлять всі: чому так довго, чому займає стільки часу? Нагадаю, що відповідність державним будівельним нормам і технічним стандартам є обов’язковою. Нагадаю, що цей об’єкт має найвищий статус складності будівництва. Це означає, що неможливо його будувати без проєктно-кошторисної документації і без експертизи”, – сказав Адаманов.
Як зазначив заступник міністра, важливо, щоб під час відновлення лікарня продовжувала надавати медичну допомогу.
“Це насправді дуже ускладнює процес відновлення. Це і рівень шуму, і процес, який буде відбуватися, як саме будуть розміщені конструкції, які вікна, черговість, як вони знімаються, як вони монтуються. Це теж, на жаль, займає час”, – пояснив Адаманов.
Він зауважив, що рішення про проведення державної експертизи проєктно-кошторисної документації на відновлення лікарні було ухвалено задля того, щоб якість та прозорість всіх процесів не викликали сумнівів.
“Це документація, без якої неможливо визначити обсяг робіт, матеріалів, які потрібні, і ціни безпосередньо на ці матеріали і роботи”, – зазначив Адаманов.
Як повідомляв Укрінформ, 8 липня 2024 року внаслідок ракетного удару дитяча лікарня «Охматдит» зазнала значних ушкоджень. Найбільше постраждали новий лікувально-діагностичний корпус, адміністративний та токсикологічний корпуси, трансформаторна підстанція і хірургічний корпус.
Міністерство охорони здоровʼя планує оголосити тендер на відновлення нового корпусу «Охматдиту» наступного тижня.
Відбудова
У Бучі завершують відбудову багатоповерхівки, пошкодженої російськими обстрілами

Служба відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області завершує відбудову пошкодженого російськими обстрілами будинку на Яблунській, 17 у Бучі.
Про це повідомило у Фейсбуці Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури, передає Укрінформ.
«Дев’ятиповерховий будинок зазнав численних пошкоджень внаслідок бойових дій. Були пошкоджені перекриття й перегородки, а у двох під’їздах – несучі стіни, сходи, покрівля, вікна та двері. Його відновлюємо для понад 420 мешканців», – йдеться в повідомленні.
Наразі роботи перейшли до завершального етапу.
У кожній квартирі вже встановлено нові вікна та балкони. Фасад будинку утеплено, що забезпечує його енергоефективність. Також у 10 зруйнованих квартирах завершено основні ремонти і триває встановлення сантехніки.
В усіх під’їздах встановлено нові вхідні двері, ліфти в усіх 4 секціях будинку введено в експлуатацію. Також повністю готовий індивідуальний тепловий пункт. На завершальній стадії – влаштування магістральних мереж системи опалення.
Як повідомлялося, Міністерство розвитку громад та територій 30 квітня 2025 року затвердило перелік з 194 багатоквартирних будинків, відібраних для відновлення в межах проєкту «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)».
Відбудова
У п’яти громадах відібрали 194 будинки для відновлення

Міністерство розвитку громад та територій 30 квітня 2025 року затвердило перелік зі 194 багатоквартирних будинків, відібраних для відновлення в межах проєкту «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)».
Про це повідомила пресслужба міністерства, передає Укрінформ.
Зазначається, що проєкт охоплює 194 багатоквартирних будинки (БКБ), згрупованих у 59 кластерів у межах 5 територіальних громад.
Зокрема, у Миколаївській міській територіальній громаді сформовано 21 кластер, до якого увійшли 54 БКБ, у Запорізькій – 3 кластери (10 БКБ), в Ізюмській – 10 кластерів (22 БКБ), у Бучанській – 17 кластерів (79 БКБ); у Макарівській селищній територіальній громаді – 8 кластерів (29 БКБ).
Загалом за результатами проєкту планується покращити умови проживання для понад 7 200 домогосподарств.
У міністерстві зауважили, що для зручності будинки було об’єднано у кластери відповідно до схожості пошкоджень. Формування кластерів стало важливим кроком для системної організації подальших робіт з проєктування та капітального ремонту багатоквартирних будинків, частково пошкоджених внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Як повідомлялося, Кабінет міністрів України схвалив рішення про залучення коштів від Світового банку в розмірі 84 мільйони доларів для продовження проєкту «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)».
Фото: Агенство відновлення
Відбудова
DREAM отримала міжнародну премію за ефективність управління процесами відновлення

Екосистема DREAM отримала відзнаку міжнародної премії World Commerce & Contracting Innovation & Excellence Awards.
Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Організатори престижної міжнародної премії World Commerce & Contracting Innovation & Excellence Awards визначили екосистему DREAM цьогорічним переможцем у номінації “Технологічні інновації в управлінні контрактними процесами», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що журі відзначило впровадження державної екосистеми DREAM як цифрового інструменту, що визначає ефективність, прозорість та підзвітність процесів відновлення та розвитку в Україні.
Наразі з DREAM працюють 1 280 громад, в екосистему заведено понад 11 500 активних проєктів відновлення і розвитку з загальним бюджетом 1,3 трлн грн.
На публічному порталі dream.gov.ua чи в модулі аналітики bi.dream.gov.ua можна переглянути проєкти відновлення на рівні держави, регіону чи окремої громади, ознайомитися з Єдиним проєктним портфелем (ЄПП) держави та пріоритетами України у відновленні, отримати доступ до проєктної документації та контрактних процесів, оцінити їх ефективність тощо.
DREAM є також цифровою основою реформи управління публічними інвестиціями, яка реалізується спільно з Міністерством фінансів, Міністерством економіки за підтримки міжнародних партнерів, представників українських громад й обласних адміністрацій, громадських організацій.
Кожен етап циклу публічних інвестицій – від планування, оцінки, підготовки проєктів та програм, формування ЄПП, а також секторальних, регіональних та місцевих портфелів проєктів, до рішень щодо фінансування та реалізації проєктів – будуть відбуватися з використанням DREAM.
Як повідомлялося, у цифрову систему для підзвітного управління відновленням DREAM завантажено вже більше половини проєктів, які були відібрані для участі у першому та другому етапі Програми відновлення України.
-
Суспільство3 дні ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Події2 дні ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Відбудова5 днів ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України