Connect with us

Суспільство

У Миколаєві вшанували пам’ять жертв ракетного удару по будівлі ОВА Анонси

Published

on


Три роки тому, 29 березня 2022 року, російська ракета влучила у будівлю Миколаївської обласної ради та забрала життя багатьох людей. Сьогодні в місті  вшанували пам’ять жертв підступного ворожого удару.

Про це повідомила Миколаївська обласна військова адміністрація.

Містяни, рідні, друзі та колеги зібралися разом, щоб згадати тих, хто загинув того дня.

(Фото: пресслужба Миколаївської ОВА)

Цей жахливий російський акт терору обірвав життя людей, які самовіддано працювали заради своєї країни, сумлінно виконували свої обов’язки та залишалися справжніми патріотами України.

“У серцях миколаївців назавжди залишився біль утрати, а пам’ять про загиблих колег, друзів і близьких живе як світлий спогад. Пам’ятаємо, сумуємо, співчуваємо”, – йдеться у повідомленні.

(Фото: пресслужба Миколаївської ОВА)

Удар стався о 8:45, коли більшість працівників тільки починали робочий день. Окупанти випустили ракету типу “Калібр” по будівлі Миколаївської обласної військової адміністрації. Центральна частина будівлі обрушилася з дев’ятого по перший поверх. Пошуково-рятувальні роботи тривали п’ять днів. Серед загиблих — співробітники ОВА, обласної ради, Господарського суду та військовослужбовці, які охороняли цей район. Всього загинули 37 людей.

За словами голови Миколаївської ОВА Віталія Кіма будівля не підлягає ремонту чи реконструкції.

Від ворожих обстрілів Миколаїв та область потерпає майже щодня. 

8 березня, близько 07:45 ворог завдав ракетного удару по відкритій місцевості Миколаївського району, ймовірно, ракетою типу “Іскандер–М”. Постраждалих та руйнувань немає.

 Перед тим ворог атакував область крилатою ракетою Х-35, яка втратила боєздатність над відкритою місцевістю. Вночі ППО знищила ще два безпілотники. У Миколаївському районі уламки влучили в інфраструктурний об’єкт, спричинивши пожежу, а вибухова хвиля пошкодила складські приміщення.


Ірина Глухова



Джерело

Суспільство

Експертка ЮНІСЕФ радить військовим і волонтерам вакцинуватися від гепатиту В

Published

on



Усім, хто йде до війська чи волонтерить біля лінії фронту, необхідно вакцинуватися від гепатиту В.

На цьому в коментарі Укрінформу наголосила медична експертка ЮНІСЕФ в Україні Катерина Булавінова.

“Дуже раджу всім, хто збирається йти до війська, або виїжджає допомагати дуже близько до лінії фронту, та і взагалі у зв’язку з безпековою ситуацією наразі, перевірити, чи ви вакциновані від гепатиту В. Дорослі люди в Україні загалом не вакциновані від гепатиту В, бо ця вакцина з’явилась у календарі щеплень на початку 2000-х, і традиційно щепленнями від гепатиту В було охоплено дуже мало населення. Тобто є багато дорослих людей, які можуть надавати допомогу іншим людям і мати контакт із кров’ю. Тому ми дуже радимо вакцинуватися від гепатиту В”, – сказала Булавінова.

Окрім цього, додала вона, мобілізованим, військовим, рятувальникам, волонтерам, людям, які працюють на розбиранні завалів після російських атак, необхідно вакцинуватися від правця. За її словами, ці люди мають високий ризик травмуватися і, відповідно, високий ризик захворіти на правець.

Як нагадала Булавінова, вакцина від правця та дифтерії безкоштовна, кожна доросла людина, починаючи з 16 років має вакцинуватися від цих хвороб кожні 10 років.

Також медична експертка ЮНІСЕФ наголошує, що українцям слід бути дуже уважними у випадках, якщо вони мали контакт із безпритульними чи дикими тваринами. Це можуть бути укуси собак, котів, їжаків, лисиць тощо.

“Я раджу бути дуже уважними, якщо вас кусає якась тварина. Обов’язково робити щеплення проти сказу, бо це смертельно небезпечна хвороба, від якої немає жодного лікування. Наразі в Україні для превентивної вакцинації просто немає стільки вакцини, хоча представників деяких професій вакцинують превентивно. Це, наприклад, лісники або ті, хто працює у сільському господарстві з тваринами. Але загалом в Україні практикується постконтактна профілактика”, – пояснила Булавінова.

Читайте також: Українців закликають надолужити пропущені щеплення

Вона наголосила, що після інфікування вірусом сказу іноді перші симптоми можуть проявитися через пів року.

“Тобто, якщо когось хтось укусив, неважливо, чи це село, місто або ліс, звʼяжіться з медичним працівником і зʼясуйте, чи не треба вам зробити щеплення від сказу”, – порадила співрозмовниця.

Ще одним ризиком для України медична експертка ЮНІСЕФ назвала кір. Хоча, за її словами, охоплення дітей щепленням від кору в Україні на досить непоганому рівні – 80% від рекомендованих ВООЗ 95%, проте, наголошує Булавінова, спалах захворювання цілком вірогідний через невакцинованих 10%.

“Така інфекція як кір дуже швидко розповсюджується від людини до людини, є однією із найзаразніших. Кір може також уражати і дорослих, як ми це бачили під час усіх спалахів в Україні. Тому моя рекомендація така: якщо дитина пропустила свої щеплення від кору, наприклад, в рік, то їх треба надолужити. Якщо пропустили другу дозу, теж треба надолужити. Якщо це дитина, яка всі дози пропустила і якій наразі, наприклад, 10 або 7 років, вона ніколи не була вакцинована, то їй необхідно зробити дві дози вакцини проти кору, яка є у складі вакцини кір-краснуха-паротит (КПК) з інтервалом в один місяць. Якщо це доросла людина, яка не хворіла на кір і не була вакцинована в недавньому минулому, про своє дитинство не впевнена, то доросла людина теж може вакцинуватись від кору, теж двома дозами з різницею в один місяць”, – розповіла Булавінова.

Читайте також: В Україну надійшло 111 тисяч доз вакцини проти дифтерії та правця для дітей – МОЗ

Вона додала, що вагітним жінкам, які не були вакциновані від кору, варто почекати народження дитини, оскільки вакцини від кору містять ослаблені живі віруси і не рекомендовані вагітним.

Водночас, наголошує фахівчиня, людина, яка перехворіла на кір, вдруге не захворіє. Проте, кір часто можна сплутати з краснухою чи ентеровірусною інфекцією. Тому дорослі, які не мають лабораторного підтвердження того, що перехворіли на кір, також можуть зробити щеплення вакциною КПК – від кору, паротиту та краснухи.

“Краснуха у дорослих жінок небезпечна тим, що на її фоні може виникати артрит. Наприклад, у жінок, які працюють у дитячому колективі чи лікарні, високий ризик того, що вони зіткнуться з дитячими інфекціями. І така жінка, наприклад, перехворівши колись на кір, може вакцинуватися вакциною КПК, щоб захиститися від краснухи і паротиту”, – рекомендувала Булавінова.

Як повідомляв Укрінформ, в Україну доставлено нову партію інактивованої вакцини проти поліомієліту у кількості 138 тис. доз.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Миколаївщина може отримати новий ядерний комплекс за 9 мільярдів Анонси

Published

on


У Миколаївській області запланували побудувати технологічний комплекс для АЕС. На реалізацію проєкту мають залучити 9,3 мільярда гривень.

Як повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на дані екосистеми DREAM, Миколаївщина може стати ключовим регіоном для розвитку енергетичного сектору країни.  

Проєкт передбачає будівництво підприємства, яке буде займатися виготовленням тепловиділяючих збірок (ТВЗ) для атомних електростанцій (АЕС) за технологією компанії Westinghouse. 

Проєкт є частиною державної цільової економічної програми “Ядерне паливо України”, що має на меті створення в Україні потужностей для виробництва ядерного палива та його елементів у кооперації з іншими країнами. Це дозволить зменшити залежність від постачань палива з-за кордону та знизить ризики, пов’язані з безперебійним забезпеченням АЕС.

Скриншот: DREAM

Ініціатором проєкту виступило Міністерство енергетики України, а виконавцем є  НАЕК “Енергоатом”. За описом, всі технологічні процеси на підприємстві відповідатимуть сучасним екологічним стандартам. 

У рамках проєкту передбачено капітальні витрати на суму 9,3 млрд гривень. Пріоритетними напрямками фінансування є закупівля та амортизація необхідного обладнання, а також виконання інших капітальних витрат, що забезпечать функціонування комплексу в повному обсязі. Зокрема, заплановано витратити близько 2,5 млрд гривень на закупівлю обладнання.

Скриншот: DREAM

Очікується, що реалізація проєкту дозволить не тільки створити необхідну інфраструктуру для виробництва ядерного палива в Україні, але й стане необхідним кроком у розвитку енергетичної галузі в Миколаївській області. Це створить умови для подальшого зростання економіки регіону, забезпечить нові робочі місця та підвищить рівень кваліфікації місцевих працівників у галузі ядерної енергетики.

У грудні минулого року Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оголосило про плани АТ “НАЕК “Енергоатом” з будівництва енергоблоків №4 та №5 на території Південноукраїнської АЕС. Проєкт передбачає зведення двох нових енергоблоків за межами чинного захисного контуру АЕС.

Крім того, Південноукраїнська АЕС інвестує близько 50 мільйонів гривень у модернізацію системи безпеки. Зокрема, передбачено заміну комплектного розподільчого пристрою, який є ключовим для безперебійного електропостачання критично важливих об’єктів станції та забезпечення її стабільної і безпечної роботи.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Ремонт зруйнованого дроном будинку: в Одесі оголосили тендер

Published

on


Тендер було опубліковано днями на порталі публічних закупівель Prozorro.

Згідно з тендерною документацією, підрядник має:

  • демонтувати пошкоджені конструкції в блок-секції №1;
  • вивезти будівельне сміття;
  • виконати земляні роботи;
  • відновити стіни, перекриття, покрівлю, систему водовідведення;
  • облаштувати прилеглу територію.

Читайте також: Вибухи минули, а дірки залишилися: чому в Одесі не відновлюють зруйноване житло

Кінцевий строк завершення робіт – до 31 грудня 2026 року. Їхню вартість оцінили приблизно у 14,7 млн гривень.

Заявки приймаються до 2 травня поточного року, проведення аукціону заплановано на той самий день.

Раніше в одеській мерії повідомляли, що у зруйнованому рік тому житловому будинку провели всі стабілізаційні заходи та відновили комунікації.

Також стало відомо, що виконком міськради ухвалив рішення про демонтаж 18 квартир, визнаних непридатними для проживання.





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.