Усі новини
учень просто звернувся до нього на ім’я

У місті Цзоучен, що в китайській провінції Шаньдун, розгорівся гучний скандал через побиття педагогом школяра. Інцидент стався ще у п’ятницю, 14 березня, коли п’ятикласник під час уроку фізкультури випадково вигукнув ім’я вчителя математики. Той розцінив це як неповагу.
Про це пише видання South China Morning Post.
Вчитель з прізвищем Ву, якому десь під п’ятдесят, сприйняв звернення учня як глузування та образу. Попри те, що хлопчик двічі вклонився і перепросив, педагог не міг заспокоїтися. Загалом він вдарив дитину по обличчю дев’ять разів.
Внаслідок побоїв у хлопчика з п’ятого класу набрякло обличчя, з’явився шум у вухах та постійний головний біль. Лікарі також діагностували у нього травми голови та обличчя. Мати дитини одразу звернулася до поліції та керівництва навчального закладу.
“Мій син був у стані паніки. Мені цікаво, який такий вчинок спонукав дорослого чоловіка побити його? Хто дав вам право бити мою дитину? Якщо він зробив щось не так, можна було звернутися до мене”, — написала мама хлопчика в соціальних мережах.
Школа відсторонила Ву від роботи та запропонувала компенсацію у розмірі близько 700 доларів США, від якої родина відмовилася. Сам педагог виправдовувався тим, що хлопчик нібито виявив неповагу, вигукнувши його ім’я “глузливо та голосно”.
Ілюстративне фото
Фото: Flickr
“Я старий чоловік, мені за 50. Учень назвав моє ім’я вкрай нешанобливо, тому я вдарив його по обличчю. Гадаю, він повинен дисциплінувати свій язик”, — додав вчитель.
У соціальних мережах думки розділилися. Більшість людей обурені діями вчителя і вважають, що неприпустимо бити дитину. “Жоден педагог не має права застосовувати фізичне насильство”, — пишуть користувачі. Частина учасників обговорення навпаки підтримала Ву, посилаючись на традиційні китайські цінності щодо важливості поваги до старших.
Місцеве управління освіти пообіцяло провести повне розслідування інциденту на основі чинних нормативно-правових актів.
Нагадаємо, раніше Фокус писав про американську вчительку, яка називає себе міс Уайтбіо. Вона розповіла про одяг, який заборонено носити педагогам у школі, де працює. Жінка зняла просвітницьке відео та опублікувала його у TikTok, зібравши понад 5,8 мільйона переглядів і безліч суперечливих коментарів від користувачів.
Тим часом у Флориді заарештували завуча початкової школи Рузвельта Елізабет Хілл-Бродіган після того, як вона організувала гучну домашню вечірку. За повідомленнями, на заході зібралося близько 100 підлітків, які нібито вживали алкоголь.
Економіка
У яких країнах найвищі пенсії у світі — список

Розмір пенсійних виплат значно варіюється в різних країнах, що зумовлено рівнем економічного розвитку та соціальною політикою. У низці держав пенсії у багато разів перевищують українські.
Про це повідомляє видання Bloomberg.
Згідно з Глобальним пенсійним індексом Mercer CFA Institute, лідером серед пенсійних систем визнано Нідерланди. Слідом за ними йдуть Ісландія, Данія та Ізраїль. Приміром, у Нідерландах середня пенсія становить близько 2 770 доларів США, а в Ісландії — близько 2 550 доларів. У Данії пенсіонери, які прожили в країні понад 40 років, можуть отримувати виплати, що досягають 80,2% від їхнього колишнього доходу.
Для порівняння, середня пенсія в Україні у 2025 році становить 5 851 гривню (близько 140 доларів).
Цей рейтинг було складено після порівняння пенсійних систем 48 країн, з використанням понад 50 показників. Україну в цьому дослідженні не аналізували.
Хоча провідні пенсійні системи демонструють стабільність, світова демографічна ситуація створює серйозні проблеми для пенсійних програм. Автори дослідження зазначали, що зменшення народжуваності та збільшення тривалості життя разом із високими витратами на медичне обслуговування та державним боргом створюють тиск на бюджети.
США посіли 29 місце в рейтингу пенсійних систем, Велика Британія — 11, Японія — 36, а Китай — 31. Найгірші позиції в рейтингу посіли Індія, Аргентина та Філіппіни, які потрапили до трійки країн з найменш ефективними пенсійними системами.
Нагадуємо, 2025 року почне діяти новий етап пенсійної реформи, який стосується накопичувальної пенсії: аналітики пояснили, які є небезпеки для громадян. Водночас зростає страховий стаж, заробивши який людина може вийти на пенсію за віком.
Раніше в Пенсійному фонді розповідали, що пенсіонери з січня зможуть отримувати збільшену пенсію. Однак це стосується не всіх.
Авто
Електрокросовер Mazda EZ-60 показали до презентації

Оприлюднено перші офіційні тизери Mazda EZ-60. Електричний кросовер презентують у квітні на автошоу в Шанхаї.
Про це повідомляється на офіційному сайті японського автовиробника.
Авто вирізняється обтічним дизайном
Фото: Mazda
На зображеннях можна розгледіти обтічний силует Mazda EZ-60 2025 із довгим капотом та високою віконною лінією. Передня частина авто витримана у традиційному стилі бренду, а замість дзеркал заднього виду встановлено камери.
Потужний спортивний електрокросовер Skoda розсекретили до прем’єри (відео)

На тизерах видно, що авто буде серійною версією минулорічного концепту Arata та електричною альтернативою кросоверу Mazda CX-5. Електрокар розробляють разом із Changan та випускатимуть на спільному підприємстві Changan-Mazda в Китаї. Планується експорт моделі в Європу, адже споріднений електромобіль Mazda 6e там уже продається.
Концепт Mazda Arata
Фото: Mazda
Нова Mazda EZ-60 дуже нагадує недорогі електрокари Changan Deepal S05 та S07 і саме одна з цих моделей стане основою для неї. Як відомо, Deepal S05 випускають із 238-сильним електромотором, а S07 пропонують у версіях на 218 і 258 к. с. У першому випадку запас ходу становить 510 км, у другому — 520-620 км.
До речі, нещодавно стало відомо, що Mazda припинить виробництво чотирьох моделей, серед яких є і електрокросовер.
Також Фокус розповідав про новий доступний кросовер Mazda.
Усі новини
як люди заручилися вірністю кішок на десятки століть

У нашій багатій історії лише деякі зв’язки сплетені так хитро і, як той, що виник у нас з домашніми кішками. З’явившись у диких ландшафтах Близького Сходу, ці загадкові істоти вирушили в подорож разом із людиною, яка тривала тисячоліття, перетворившись із самотніх мисливців на заповітних компаньйонів.
Про це пише Live Science.
Історія цього незвичайного союзу почалася близько 10 000 років тому в Родючому півмісяці, регіоні, відомому ранніми досягненнями в галузі сільського господарства. Поселившись і вирощуючи зернові, люди ненавмисно привернули гризунів, які, в свою чергу, привернули африканську дику кішку (Felis silvestris lybica).
У Фокус.Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Ці взаємовигідні відносини, де кішки стримували популяцію гризунів, а люди забезпечували їм стабільне джерело їжі, заклали основу для одомашнення цих тварин. Про глибину цього раннього зв’язку свідчить поховання на Кіпрі віком 9 500 років, де кішку було поховано поруч із людиною.
Чому кішки так люблять вилизувати пластикові пакети: вчені назвали цікаву причину
У міру розвитку цивілізацій кішки посідали все більш важливе місце. У Стародавньому Єгипті їх шанували, часто пов’язуючи з такими божествами, як Бастет, що символізують захист і родючість. Єгиптяни цінували кішок не тільки за їхні мисливські здібності, а й за дружні стосунки, що призвело до широкого поширення одомашнення.
На відміну від собак, одомашнення яких супроводжувалося селекційним розведенням для виконання конкретних завдань, кішки пройшли більш органічний шлях. Їхня природна поведінка, така як полювання і територіальна приналежність, залишилася значною мірою недоторканою. Таке самоодомашнення свідчить про те, що кішки вважали за краще жити поруч з людиною, пристосовуючись до общинного життя і зберігаючи при цьому свою незалежність.
Офіційне розведення кішок за певними ознаками — відносно недавнє явище, яке набрало силу в останні два століття. Сьогодні існує безліч визнаних порід, кожна з яких має унікальні характеристики. Наприклад, мейн-кун відомий своїми великими розмірами і доброзичливою поведінкою, а сіамська порода вирізняється стрункістю і вокальним характером.
Незважаючи на одомашнення, кішки зберегли багато звичок своїх диких предків. Їхні інстинкти одиночного полювання, територіальне мічення і нічний спосіб життя нагадують їхніх прабатьків. Це поєднання диких інстинктів і пристосованості до домашніх умов обумовлює їхню неминущу привабливість і глибокий зв’язок із людиною.
Сьогодні домашні кішки є одними з найпопулярніших домашніх тварин у всьому світі, а їхня популяція перевищує 600 мільйонів. Їхня роль не обмежується боротьбою зі шкідниками, а охоплює дружнє спілкування і навіть терапевтичну підтримку, що підкреслює їхню багатогранність і довговічність стосунків між людиною і кішкою.
Раніше Фокус писав про тривожні сигнали, що подаються кішками, коли вони виють. Якщо тварина подає такий сигнал, то потрібно терміново звернути на це увагу.
Також Фокус писав про причини, через які кішки показують свій живіт людям і чи можна його гладити. Кішки люблять щоб їх гладили в різних місцях, але з котячим животом не все так просто.
-
Політика1 тиждень ago
Зеленського непокоїть вплив російської дезінформації на оточення Трампа
-
Політика7 днів ago
Макрон зустріне Зеленського в Єлисейському палаці в середу
-
Усі новини1 тиждень ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Політика1 тиждень ago
Шмигаль показав наслідки ракетного удару по Сумах
-
Політика6 днів ago
Спецпредставник Трампа оскандалився заявою про Будапештський меморандум і «російську» ядерну зброю в Україні
-
Політика6 днів ago
Відносини зі США повернулися на правильний шлях
-
Війна1 тиждень ago
Указ Путіна про громадян України у Росії та на ТОТ є примусовим інструментом русифікації
-
Суспільство1 тиждень ago
Під час нічної атаки на Київ пошкоджений офіс видання OBOZ.UA