Політика
Угоду про надра ратифікують у Раді

Угода зі США про надра після підписання має бути ратифікована Верховною Радою, уряд планує завтра провести консультації з керівництвом парламенту, груп і фракцій щодо деталей документа.
Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у телеефірі, передає кореспондент Укрінформу.
“Вона (угода про надра – ред.) має статус міжнародного договору. Цей документ має силу закону та обов’язково буде ратифікуватися в парламенті. Вже завтра у нас передбачені консультації з головами груп та фракції, з керівництвом нашого парламенту щодо деталей цієї угоди”, – сказав глава уряду.
Шмигаль додав, що угода набере чинності після її ратифікації парламентом. Після цього стане можливим підписання подальших технічних документів.
Як повідомляв Укрінформ, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив сподівання, що угода про надра між урядами України та США буде підписана протягом найближчої доби.
Політика
Зеленський пояснив, проти кого були запроваджені три пакети санкцій

Президент Володимир Зеленський заявив, що під санкції сьогодні потрапили компанії, які обслуговують російське військове виробництво, а також ті, які своєю діяльністю активно підтримують присутність окупанта на тимчасово окупованих територіях.
Про це глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Була доповідь щодо наших санкційних кроків. Є вже відповідні рішення сьогодні – кілька нових пакетів. Перший – це 36 компаній і 5 фізичних осіб, які працюють у різних юрисдикціях: не тільки в російській, але обслуговують саме російське військове виробництво. Зокрема, це постачальники титану, металургійні підприємства, компанії, що працюють у галузі енергетики, у машинобудуванні. Частина з них уже під санкціями партнерів. Загалом синхронізуємо наш санкційний тиск і санкції світу проти Росії за війну», – розповів Зеленський.
За його словами, другий пакет санкцій – це 106 субʼєктів, які своєю діяльністю активно підтримують присутність окупанта в нашому Криму, на території Донецької та Луганської областей України та займаються постачанням для окупаційної армії.
Третій санкційний пакет, як повідомив Президент, – це 9 осіб, із них 7, на жаль, мають громадянство України, які повʼязали свою долю з пропагандою в інтересах російської держави та виправдовують війну, здійснюють активні інформаційні операції на шкоду Україні та нашому захисту у війні.
«Працюємо, щоб в юрисдикціях партнерів були підтримані обмеження для цих та інших підсанкційних осіб. Доручив готувати й наступні санкційні кроки», – підсумував Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти низки фізичних та юридичних осіб. Серед тих, хто під них потрапив – Олексій Арестович, Павло Оніщенко та Мирослав Олешко. Відповідні укази №267, №268 і №269 з’явилися на сайті глави держави.
Політика
Зеленський розповів про деталі зустрічі з міністрами Люксембургу

«Вчора зустрівся з віцепрем’єр-міністром, міністром закордонних справ Люксембургу Ксав’є Бетелем і міністеркою оборони Юріко Бакес. Дякуємо за всі прояви підтримки нашої держави, за нові пакети допомоги для підтримки енергетики та оборони України. Говорили про участь Люксембургу у відбудові Криворізького району й міста Кривий Ріг і нашу євроінтеграцію. Обговорили й дипломатичні зусилля для досягнення надійного миру», – розповів Зеленський.
За його словами, Україна готова до повного, безумовного припинення вогню на достатній період, яке має стати першим кроком до миру.
«Ми готові до перемовин, але лише тоді, коли вбивства наших людей припиняться. І ми вдячні всім, хто нас у цьому підтримує», – сказав глава держави.
На його офіційному сайті повідомляється, що глава держави подякував за надану Україні військову, фінансову, енергетичну та гуманітарну підтримку, а також за прихисток для понад 4,5 тис. українців, які були змушені залишити дім через повномасштабне російське вторгнення.
«Ми дуже вдячні вам особисто, вашій країні, вашому народу за всю підтримку на особистісному рівні, на рівні людей. Ми справді вдячні за це», – сказав Зеленський.
Окремо йшлося про участь Люксембургу у створенні спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
Бетель запевнив у продовженні підтримки України та відзначив мужність українців у боротьбі з російським агресором.
«Я знаю, що ми не найбільша країна, ми не найбільші за розміром, але повірте, у дружбі, у повазі ми значно більші, ніж розмір нашої країни. Народ Люксембургу також підтримує вас. Для нас важливо бути тут, щоб продемонструвати свою підтримку», – сказав віцепремʼєр-міністр.

Юріко Бакес наголосила, що важливо продовжувати співпрацю між Україною та Люксембургом і докладати максимум зусиль для досягнення миру.
«Разом із Ксав’є ми продовжуємо підтримувати вас, як ми робили це з першого дня, до самого кінця, коли ми досягнемо миру для вашої країни. Також ми повинні наростити власні оборонні інвестиції», – зауважила Бакес.
Як повідомляв Укрінформ, Юріко Бакес на спільному із главами МЗС України та Люксембургу брифінгу в Києві розповіла, що Люксембург виділить додаткові 10 мільйонів євро на підтримку оборонного сектору України.
Фото: ОП
Політика
Держдеп повідомив Конгресу США про ліцензію на суму від $50 мільйонів

До верхньої палати Конгресу США передали повідомлення Державного департаменту про сертифікацію запропонованої ліцензії на експорт товарів оборонного призначення Україні на суму $50 мільйонів або більше.
Про це повідомляється на сайті Конгресу, передає Укрінформ.
Повідомлення старшого співробітника офісу з питань законодавства Державного департаменту про сертифікацію запропонованої ліцензії на експорт товарів оборонного призначення до України на суму $50 млн або більше було надіслано до комітету Сенату з міжнародних відносин на підставі Закону про контроль за експортом озброєнь.
Вона охоплює експорт товарів оборонного призначення, включаючи технічні дані та оборонні послуги до України.
Як повідомлялося, українські ЗМІ із посилання на джерела писали, що адміністрація президента Дональда Трампа повідомила Конгрес США про намір дати «зелене світло» на експорт оборонної продукції до України через прямі комерційні продажі (DCS) на суму 50 мільйонів доларів або більше.
Президент Володимир Зеленський заявляв раніше, що Україні потрібні 10 систем Patriot.
За його словами, Україна намагатиметься досягти відповідної згоди Сполучених Штатів Америки щодо продажу державі систем Patriot.
-
Суспільство3 дні ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Події2 дні ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Відбудова5 днів ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України