Відбудова
Уряд створив закупівельну організацію для Агентства відновлення

Кабмін схвалив постанову про створення Централізованої закупівельної організації (ЦЗО) для Держагентства відновлення; цим документом також передбачено запровадження єдиних стандартів систем контролю та належного рівня підзвітності, що підвищить прозорість закупівель.
Про це повідомляє Міністерство розвитку громад та територій України, передає Укрінформ.
“Створення ЦЗО для Агентства відновлення – крок до того, щоб підвищити прозорість та ефективність закупівель, а як результат: покращити роботу Агентства загалом. Це вперше на рівні держави ми будемо проводити закупівлі товарів та послуг для будівництва централізовано”, – зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Міністерство розвитку громад та територій спільно з Агентством презентують модель ЦЗО найближчим часом.
Діяльність ЦЗО координуватиме Агентство відновлення. Закупівлі, які охоплюватиме діяльність організації: експертиза проєктів будівництва та технічний нагляд, інженерно-консультаційні послуги, будівельні роботи, а також експлуатаційне утримання доріг.
Централізована закупівельна організація (ЦЗО) ‒ юридична особа, визначена Кабінетом міністрів України, як замовник, який організовує і проводить процедури закупівель та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до Закону «Про публічні закупівлі».
Державна установа «Професійні закупівлі», впродовж 2017-2018 років виконувала функції централізованої закупівельної організації в межах пілотного проєкту. На основі успішного закінчення пілотного проєкту Кабінетом міністрів було прийнято Постанову № 1216 “Про особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій.”
Як додав Олексій Кулеба у Фейсбуці, створення Централізованої закупівельної організації є важливим рішенням для прозорого відновлення, яке дозволить в першу чергу мінімузувати корупційні ризики, уніфікувати підходи, дасть можливість для українських і міжнародних компаній чесно змагатися в тендерах, оптимізувати витрати державних і донорських коштів.
За його словами, раніше закупівлі на місцях здійснювали обласні служби відновлення. Як пояснив Кулеба, “тепер усі ключові закупівельні процеси переходять до ЦЗО — через відкриті торги або рамкові угоди”.
“Модель створювалася у партнерстві з Антикорупційною ініціативою ЄС — дякую за підтримку і фаховий супровід”, — зауважив Кулеба.
Він зазначив, що наступним кроком буде публічна презентація моделі ЦЗО, конкурс на керівника і впровадження принципів корпоративного врядування.
За словами Кулеби, міжнародні партнери вже зараз активно долучаються до проєктів відбудови.
“Ми бачимо довіру. І маємо показати результат — не у відновлених будівлях чи метрах доріг, а й у тому, як саме ми це будуємо. Відновлення потребує довіри. А довіра – конкретних рішень”, — наголосив Кулеба.
Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2024 року Кабінет Міністрів удосконалив низку положень щодо функціонування системи публічних закупівель, зокрема Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури отримало можливість створити централізовану закупівельну організацію (ЦЗО) для робіт і послуг.
Фото: КМУ
Відбудова
на Херсонщині за тиждень видали житлових сертифікатів на ₴15 мільйонів

За тиждень у Херсонській області видали житлових сертифікатів на 15 мільйонів гривень.
Про це під час брифінгу повідомив начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін, передає Укрінформ.
«Жителі Херсонщини продовжують користуватися державною програмою єВідновлення», – каже Прокудін.
За його словами, упродовж тижня, що минув, отримали 44 нові звернення – 21 родині призначили 3,8 млн грн компенсацій за пошкоджене житло. Також іще 27 людей зможуть придбати нові оселі. Загальна сума виданих житлових сертифікатів – 15 млн грн.
Як повідомляв Укрінформ, станом на 21 квітня у Херсонській області від початку року 118 людей отримали за програмою «єВідновлення» житлові сертифікати на суму понад 142 мільйони гривень.
Відбудова
Громада на Миколаївщині шукає партнерів для відбудови ліцею, у який РФ влучила шістьма ракетами

Прифронтова Березнегуватська громада на Миколаївщині шукає партнерів для відбудови зруйнованого академічного ліцею, у який армія РФ влучила шістьма ракетами.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомив Березнегуватський селищний голова Сергій Бойко.
«Всього у громаді пошкоджені або зруйновані внаслідок обстрілів та бойових дій 40 соціальних об’єктів, 17 з яких – це заклади освіти. Серед них академічний ліцей, який повністю зруйнований – туди влучило шість ракет і він не підлягає відновленню. Наразі ми шукаємо партнерів, які б допомогли нам збудувати нову школу на 414 дітей. Для цього потрібно 546 млн грн. Сама громада таке будівництво не потягне. Але ми вже власним коштом виготовили проєкт», – розповів Бойко.
Також, за його словами, наразі тут коштом місцевого бюджету відбудовують дві загальноосвітні школи – Мурахівську та Березнегуватську №1.
Зараз вже відновили дитячий садочок, планують до 1 вересня відкрити початкову школу. Партнери обіцяли допомогти облаштувати модульне укриття.
«Медичні заклади теж зазнали руйнувань. Тому зараз наші зусилля також зосереджені на відбудові лікарні. Роботи тривають завдяки державній субвенції на умовах співфінансування з місцевим бюджетом», – додає очільник громади.
Він також звертає увагу на ще одне проблемне питання – вкрай поганий стан доріг між населеними пунктами. Під час повномасштабного вторгнення по них рухалася військова техніка, тому наразі це лише напрямки.
«Ми намагаємося самотужки лагодити комунальні дороги, які пролягають у межах селища Березнегувате і ведуть до життєво-важливих установ. Проте у нас є дорога державного значення, яка потребує капремонту, але на неї не вистачає коштів. Зараз у держави інші пріоритети», – резюмує Бойко.
Як повідомлялося, вісім громад-форпостів Миколаївщини, серед яких і Березнегуватська, отримали партнерів з тилових громад регіонів України у рамках Національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», які допоможуть їм з відновленням.
Перше фото: uc.od.ua
Відбудова
У Широківській громаді на Миколаївщині розпочали демонтаж зруйнованої обстрілами школи

У Широківській громаді на Миколаївщині за підтримки міжнародних партнерів розпочали демонтаж зруйнованої під час обстрілів школи.
Про це у Фейсбуці повідомила Миколаївська ОВА, передає Укрінформ.
“24 квітня представники посольства Данії, Програми розвитку ООН, Миколаївської обласної військової адміністрації та місцевої влади відвідали зруйновану ворогом школу у Широківській громаді. За підтримки партнерів розпочато процес демонтажу навчального закладу, що стало першим кроком до будівництва нової школи”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наразі за підтримки Програми розвитку ООН (ПР ООН), відбувається розчищення завалів і підготовка території до майбутнього будівництва нової сучасної школи. Цей процес є важливим кроком до відновлення повноцінного освітнього середовища в громаді.
Зараз діти у Широківській громаді навчаються у тимчасовому освітньому просторі.
Сільський голова Широківської громади Сергій Пересунько подякував партнерам та всім, хто допомагає відновленню громади.
Після огляду місця демонтажу відбулася робоча зустріч у Широківській сільській раді з представниками ПР ООН та місцевої влади, де було обговорено подальші кроки щодо відбудови школи та потреби громади.
Як повідомлялося, у 2022 році російські війська знищили будівлю Широківської школи прямим влучанням з авіації.
-
Політика5 днів ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна5 днів ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події5 днів ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Усі новини1 тиждень ago
стюардеса показала, що носить під зручною уніформою (відео)
-
Усі новини6 днів ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова5 днів ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Відбудова5 днів ago
на Київщині судитимуть двох директорів