Відбудова
В Ірпені ввели в експлуатацію багатоповерхівку, відновлену за підтримки United24

Ідеться про 10-12-поверховий будинок загальною площею майже 12 тисяч квадратних метрів, який входить до комплексу «Ірпінські Липки». У ньому – 201 квартира, понад 700 мешканців.
Ремонт тривав із червня 2023 року до квітня 2025-го. Загальна вартість виконаних робіт сягнула 48,3 млн гривень.
Проєкт реалізований за підтримки державної платформи United24.

У будинку забезпечений зручний безбар’єрний доступ для маломобільних мешканців.
«Наше завдання – не просто відбудувати, а зробити краще, ніж було. Люди мають повернутися до своїх рідних домівок», – наголосив голова ОВА.
Він нагадав, що Ірпінь є одним із тих населених пунктів Київської області, які найбільше постраждали під час бойових дій у 2022 році. Місто було зруйноване на 75%, понад десять тисяч людей залишилися без житла.
Загалом в області внаслідок повномасштабної війни пошкоджень зазнали понад 30,8 тис. об’єктів. З них понад 20,3 тис. вже відновлені завдяки міжнародній підтримці та державним програмам.
Як повідомляв Укрінформ, у Макарівській громаді Бучанського району Київської області відновлені 75% будівель, які були зруйновані внаслідок повномасштабного вторгнення РФ.
Фото: facebook.com/mykola.kalashnyk
Відбудова
судитимуть ексзаступника голови МВА і ще двох осіб

До Шевченківського райсуду Харкова скерували обвинувальний акт у справі про махінації з програмою єВідновлення в Ізюмі, судитимуть ексзаступника міського голови, його бабусю та приятеля, четвертий фігурант – у розшуку.
Про це повідомляє у Телеграмі Харківська обласна прокуратура, передає Укрінформ.
Зазначається, що в обвинувальному акті йдеться про три епізоди у 2024 році.
“Посадовець підшукав у місті Ізюм будинок, що потребував ремонту, та організував подачу заяви на отримання компенсації через державну програму “єВідновлення” від імені власника, який про це не знав. До схеми він залучив знайомого, а той – свого дядька-експерта, який склав завідомо неправдивий звіт про “знищення” будинку. На підставі підроблених документів Комісія ухвалила рішення про надання компенсації – два житлові сертифікати на загальну суму майже 1,5 млн гривень. У березні 2024 року ці сертифікати отримав власник будинку, не підозрюючи про махінацію”, – йдеться в повідомленні.
За даними слідства, родичка посадовця звернулася до власника будинку з пропозицією продажу житла в Краматорську в обмін на сертифікати, і “попри те, що ринкова вартість житла на Донеччині не перевищувала пів мільйона гривень, сторони оформили договір купівлі-продажу з оплатою сертифікатами”.
Згодом, вважають у відомстві, жінка отримала готівку та надала довіреність, щоб посадовець придбав на її ім’я авто – Nissan 2017 року випуску за 400 тис. гривень.
Також були отримані сертифікати на два будинки в місті Ізюм та селі Кам’янка.
“Щоб житло виглядало “зруйнованим”, були організовані їх спеціальні пошкодження за допомогою молотка та кувалди. Загальна сума сертифікатів за ці об’єкти склала майже 3,5 млн гривень. Втім, кошти зловмисники отримати не встигли — їхню діяльність припинили правоохоронці”, – зазначили у прокуратурі.
Колишньому посадовцю інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем в особливо великому розмірі, замах на вказаний злочин та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, складання та видачу експертом завідомо підроблених документів шляхом надання засобів для підроблення, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, а також використання завідомо підробленого документа (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. ч. 3, 4 ст. 358 КК України).
Його родичку обвинувачують у посібництві заволодіння майном та легалізації коштів (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України).
Товариша чиновника судитимуть за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 358 КК України.
Експерту повідомлено про підозру заочно, він перебуває у розшуку.
Як повідомлялося, у серпні 2024 року поліція заявила про викриття в Ізюмі схеми фальсифікації даних для програми “єВідновлення” задля отримання компенсацій від держави за майно, що насправді не було зруйноване обстрілами. Тоді проводилися обшуки у службових осіб Ізюмської міської військової адміністрації, експертів, у приміщеннях ЦНАПу.
На початку листопада в цій справі оголосили перші підозри.
Харківська ОВА рекомендувала звільнити начальника Ізюмської міської військової адміністрації Валерія Марченка через кримінальне провадження щодо махінацій з програмою «єВідновлення», у якому фігурує його заступник.
Як розповів в інтерв’ю Укрінформу начальник Слідчого управління ГУ Нацполіції в Харківській області Сергій Болвінов, у межах кримінального провадження перевіряли 200 об’єктів через можливу фальсифікацію документів і даних для отримання компенсацій і сертифікатів за державною програмою єВідновлення. За його словами, ймовірний організатор і його спільники переписувалися в чаті, який назвали “Королі Ізюма”.
Фігурантом справи є один із уже колишніх заступників міського голови Максим Стрельник, який очолював комісію з розгляду заяв на компенсацію. Йому обирали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю застави в 1,45 млн грн, цю суму було внесено. Бабуся Стрельника перебуває під особистим зобов’язанням.
Відбудова
Уряд виділив понад 40 мільйонів на відбудову багатоквартирного будинку в Умані

Кабінет міністрів спрямував 41,5 млн грн з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії на відбудову багатоквартирного житлового будинку в Умані.
Про це Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив під час засідання уряду 18 червня, передає Укрінформ із посиланням на його Телеграм.
Відбудова
Україна хоче залучати більше інвестицій та заохочуючи участь Австрії у відбудові

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга та федеральна міністерка європейських і міжнародних справ Австрії Беате Майнль-Райзінгер зустрілися в Відні та обговорили зростання двосторонньої торгівлі та рішення Австрії поглибити координацію з економічного відновлення України.
Про це глава української дипломатії написав в соцмережі X, передає Укрінформ.
«Ми обговорили шляхи зміцнення двосторонньої співпраці, відновлення, інтеграції в ЄС та допомоги українським дітям, які постраждали від війни в Росії», – написав Сибіга.
Він оцінив зусилля 200 австрійських компаній, які працюють в Україні в ці важкі часи та відмітив, що двостороння торгівля між країнами «продовжує зростати: 8% у 2024 році та 17% у 2025 році».
«Україна хоче розвивати цю тенденцію, створюючи нові можливості, залучаючи більше інвестицій та заохочуючи участь Австрії у відновленні», – наголосив дипломат.
Очільник МЗС поінформував свого колегу про поточну ситуацію на полі бою та дипломатичні зусилля, спрямовані на припинення вбивств та просування справжнього мирного процесу. Він окремо подякував Австрії за те, що вона запропонувала Відень як платформу для мирних зустрічей.
«Я також вітаю рішення Австрії призначити урядового координатора з питань економічного відновлення України. Це взаємовигідний процес», – підкреслив міністр.
Сибіга повідомив, що вони підписали два двосторонні документи: «один щодо допомоги українським дітям, а інший – щодо політичної співпраці та відновлення”.
Він подякував своїй колезі за її принципову позицію на підтримку України, а також за тверду солідарність Австрії, та в чергове відмітив: «Австрія демонструє, що нейтралітет не означає байдужість».
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою у понеділок, 16 червня, здійснив офіційний візит до Республіки Австрія, у ході якого провів переговори з керівництвом країни.
-
Суспільство1 тиждень ago
Суд залишив під вартою екскомандира 155 бригади «Анна Київська» до 20 липня і зменшив заставу
-
Суспільство1 тиждень ago
Комунальні підприємства та університет звернулися до депутатів з проханням надати землю Анонси
-
Політика1 тиждень ago
Фіцо і Додіка внесли до бази «Миротворця»
-
Усі новини1 тиждень ago
чому ми не можемо схуднути, попри дієти і спорт
-
Усі новини1 тиждень ago
чому деякі популярні телефони «відстали від життя»
-
Війна1 тиждень ago
Командир корабля морської охорони Микола Щербаков
-
Відбудова1 тиждень ago
У Бородянці почали будувати багатоповерхівку на місці зруйнованої росіянами
-
Політика1 тиждень ago
Новообраний президент Румунії вперше відвідає Україну