Connect with us

Суспільство

В Одесі побудують новий собор Православної церкви України

Published

on


В Одесі побудують новий собор Православної церкви України. Фото: “Думська”

Під будівництво собору Православної церкви України виділять територію у сквері Лесі Українки (раніше сквер Космонавтів).

Про це повідомляє «Думська».

Новий храм зведуть на місці Свято-Троїцької церкви Одеської єпархії ПЦУ на ділянці площею близько 25 соток. До революції 1917 року там розташовувався Центральний військовий храм Одеси. Пізніше його зруйнували і побудували літній кінотеатр «Супутник».

На минулій сесії депутати дали згоду на розробку проєкту відведення земельної ділянки під собор.

«У 2000 році це приміщення передали Православній церкві України для його переобладнання і будівництва храму, — розповіла депутатка міськради Жанна Мандриченко. — За 25 років було багато судових справ щодо цього об’єкта, арешти. Але станом на зараз він чистий і під нього можна відводити землю. Ми дали старт цьому процесу, після його завершення буде розпочато будівництво. Там хочуть звести великий храм, який би відповідав потребам громади, оскільки зараз приміщення дуже маленьке. До того ж, в Одесі дуже мало церков, які належать ПЦУ».

Вона також зазначила, що після розроблення проєкту землеустрою його мають затвердити на сесії, і після цього можна буде починати будівництво. Планується, що вестися воно буде за кошти меценатів і пожертви парафіян, тому поки складно сказати, коли саме завершаться роботи.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa







Джерело

Суспільство

Журналістка з Херсона перейшла на службу до окупантів та втратила три квартири Анонси

Published

on



Колишню ведучу з Херсона заочно засудили до 10 років ув’язнення за співпрацю з окупантами. Вона очолювала “інформаційне управління” під час окупації, втекла з міста й тепер позбавлена майна та права працювати в органах влади.

Про це повідомив Detector.media з посиланням на вирок суду.

Херсонський міський суд визнав винною у колабораційній діяльності колишню журналістку та ведучу Тетяну Левандовську. За рішенням суду, її заочно засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна та забороною обіймати посади в органах влади, державних та комунальних установах строком на 15 років.

Суд встановив, що у 2022 році, під час тимчасової окупації Херсона, Левандовська добровільно погодилася очолити так зване “управління з питань засобів масової інформації та зв’язків із громадськістю” в складі окупаційної адміністрації. Двоє свідків підтвердили, що вона щоденно відвідувала приміщення окупаційного органу влади й особисто реєструвала свою присутність у відповідних журналах.

Восени того ж року жінка залишила Херсон разом із російськими військами що відступили. Суд постановив конфіскувати у засудженої будинок, три квартири та автомобіль Nissan Leaf 2013 року випуску. Вирок наразі ще не набрав законної сили.

До повномасштабного вторгнення Левандовська працювала ведучою Херсонської обласної телерадіокомпанії “Скіфія”, вела авторські програми, співпрацювала із Суспільним як приватна підприємиця, а також адмініструвала соцмережі Херсонського водоканалу.

У грудні 2024 року Нацполіція України повідомила про підозру херсонській журналістці Тетяні Левандовській у колабораційній діяльності. У березні 2024 року Левандовську виключили з лав Національної спілки журналістів України за співпрацю з окупаційною адміністрацією.

За даними медіа, вона була близькою подругою Володимира Сальдо та Віталія Булюка — колишніх політиків, які перейшли на бік окупантів. Раніше Левандовська займалася їхнім піаром, а після захоплення Херсона отримала посаду прессекретаря окупаційної адміністрації.

Також оголосили підозру і журналістці Галині Єрмишко з Генічеська за співпрацю з окупаційною владою та поширення проросійської пропаганди. Вона керувала газетою і працювала у пресслужбі так званої адміністрації. 


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Одещина лідирує в Україні за врожаєм пшениці, ячменю, сорго та винограду

Published

on


Про це повідомляє Держстат.

За даними Держстату, у структурі сільськогосподарського виробництва Одещини минулого року основну частку займала продукція рослинництва — 91,7%.

Одещина посіла перше місце за обсягами виробництва пшениці (11,6% від загального збору в Україні), ячменю (24,9%), сорго (27,4%), сочевиці (49,8%), гороху (32,6%), льону олійного (51,9%), гірчиці (20,7%), коріандру (25,0%) та винограду (56,1%).

Основну частину посівних площ — 61,8% — у регіоні відвели під зернові та зернобобові культури. Серед них лідером залишалася пшениця, яка забезпечила 61,7% валового збору, далі — ячмінь (20,9%) та кукурудза (11,2%).

Серед технічних культур переважали соняшник (65% валового збору) та озимий ріпак із кользою (27,3%).

У категорії овочів найбільше в регіоні виростили помідорів — понад 67% від загального збору овочевих культур підприємств Одещини. Також суттєві обсяги становила ріпчаста цибуля (13,6%), морква (3,9%) та кабачки (3,5%).

Раніше на  USIonline.com

З Одещини до Непалу: агропідприємці «надурили» державу на майже 8 млн грн (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.





Джерело

Continue Reading

Одеса

В Одесі відсторонили від посади суддю Сергія Кічмаренка

Published

on


Сергій Кічмаренко. Фото: Ladonko

Суддю Приморського районного суду Одеси Сергія Кічмаренка тимчасово відсторонили від посади. Причиною стало те, що під час розгляду він продемонстрував свою зневагу до прокурорів.

Про це повідомляє Вища рада правосуддя.

Реклама

Читайте також:

Суддю відсторонено

Рішення про зняття судді Сергія Кічмаренка з посади ухвалила Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя. Строк дії відсторонення триватиме до скасування відповідної ухвали.

На думку ВРП, він не поважає прокурорів — у підтвердження судді навели кілька прикладів проявів зневаги. А саме: в одній із справ Кічмаренко знав, що обсяг письмових доказів та документів є достатньо значним (близько 300 томів) та одночасна наявність всіх таких матеріалів в судовому засіданні є неможливою. Тому він неодноразово висловлювався щодо того, які докази сторона обвинувачення має подати, а які суд не цікавлять. На думку скаржника, зазначені дії виходили за межі керування судовим процесом. Таким чином, на думку прокурорів він намагався перешкодити вільному  обстоюванню стороною обвинувачення своєї правової позиції.

Що відомо про Сергія Кічмаренка

Сергій Кічмаренко керував Приморським судом з 2006 до 2024 року. У листопаді 2024 року він придбав квартиру площею 170 кв. м в елітному житловому комплексі “Климівський” за 10,7 млн ​​грн. А його громадянська дружина, суддя Малиновського райсуду Наталія Кузьменко, купила квартиру у преміальному ЖК “Дома Каркашадзе” за 7,7 млн грн.

У 2020 році у декларації Сергія Кічмаренка з’явився будинок на 290 кв. м у селі Маринівка під Одесою з ділянкою 20 соток. На нього він витратив 328 тис. грн.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про напад на журналіста в одеському суді. А також про те, як помічниця судді за гроші закривала справи.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.