Події
В Одесі у річницю війни відкрили фотовиставку «Народжені на Перемогу», присвячену захисникам

Сьогодні у третю річницю повномасштабної війни в одеській галереї Літнього театру Міського саду ArOdessa відкрилася фотовиставка «Народжені на Перемогу» фотохудожника Бориса Бухмана. В експозиції представлені десятки портретів наших захисників – від солдата і до генерала. На світлинах можна побачити як героїчні портрети, так і побутові моменти життя військових. Серед робот ми побачимо і портрети загиблих героїв, які нагадують про ціну, яку платить наша країна.
Борис Бухман створював цю експозицію з метою підкреслити незламний дух українців, які попри все вірять у перемогу світла. І це світло ми бачимо у кожній світлині, адже навіть у найважчі часи ми залишаємося людяними і віримо у те, що справедливість обов’язково переможе. На виставці будуть представлені два блоки марок, підготовлені Укрпоштою у рамках проекту «Власна марка», а також гільзи, розмальовані художниками Художньо-графічного факультету, викладачами школи «Костанді» та аматорами. Усі гроші від продажів марок та гільз йдуть на закупівлю дронів для “Стального Кордону”.
Виставка працюватиме з 24 лютого по 7 березня, 3 14-00 до 18-00. Місце проведення: Міський сад, Літній театр, галерея ArtOdessa.
Події
До лонглиста польської літературної премії Ossolineum увійшли 11 українських авторів

До довгого списку польської премії за переклад поезії Ossolineum 2025 року увійшли книжки п’ятьох українських авторів – Ії Ківи, Максима Кривцова, Дмитра Лазуткіна, Ірини Вікирчак і Василя Стуса, а також антологія поезії українських поеток.
Як передає Укрінформ, про це повідомило Читомо.
Загалом до довгого списку премії Nagroda Ossolineum za Przekład Poetycki увійшли 23 поетичні збірки, перекладені польською з різних мов. Серед авторів як класики, так і автори сучасних текстів, зокрема українських.
Українські книжки, які увійшли до довгого списку:
- Ія Ківа Wędrowny ptak wojny («Мандрівний птах війни»), переклад Анети Каминської (Katalog Press);
- Максим Кривцов Talk-show Wojna(«Ток-шоу “Війна”»), переклад Анети Каминської (Fundacja Pogranicze);
- Дмитро Лазуткін Ocean Indyjski («Індійський океан»), переклад Марцина Ґачковського (Fundacja Pogranicze);
- Ірина Вікирчак Listy z Kalkuty («Листи з Калькути»), переклад Катажини Шведи (Fundacja Pogranicze);
- Василь Стус Czas twórczości / Dichtenszeit i listy z niewoli (т. 2) («Час творчості»), переклад віршів – Яцек Подсядло (Staromiejski Dom Kultury).
У списку також є антологія Nie zabrałam z sobą radości. Wybór wierszy poetek ukraińskich («Я не взяла з собою радості. Вибір віршів українських поеток»), до якої увійшли тексти шістьох українських авторок (Мар’яна Савка, Олена Рибка, Ольга Ольхова, Дзвінка Матіяш, Юлія Бережко-Камінська, Йордана Дранчук).
Збірку переклали Богдан Баран і Збіґнєв Жбіковський, вона вийшла у Варшавському відділенні Спілки польських письменників (Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich).
Премія Ossolineum, яку заснували у 2024 році, має на меті підтримати переклади поезії з інших мов польською та відзначити якісну роботу перекладачів і видавництв.
Переможець отримає ₽10 тисяч, а видавець – почесну статуетку. Книжки-лавреатки також поповнять фонди Національної бібліотеки Ossolineum.
Церемонія нагородження відбудеться восени 2025 року у Вроцлаві під час гала-вечора літературних премій Angelus та Silesius.
Як повідомляв Укрінформ, у польському прикордонному місті Перемишль 14–17 серпня пройде новий літературний фестиваль «Місто з рікою», який фокусується на українсько-польському діалозі.
Фото: ossolineum.pl
Події
У Франції відбувся другий український випуск відомої кулінарної школи Тьєррі Маркса

«Посольство України має честь підтримати цей проєкт, який уособлює стійкість, надію та солідарність, що об’єднують Францію та Україну. Щедро приймаючи українських стажерів, які пережили жах війни, ви запропонували їм набагато більше, ніж навчання. Ви надали їм засоби для того, щоб вони могли відновити своє життя та взяти участь у відбудові своєї країни», – звернувся до французької сторони надзвичайний та повноважний посол України у Франції Вадим Омельченко.

Навчання було організоване за підтримки муніципалітету Гавра. На врученні дипломів був присутній мер цього міста Едуард Філіп та мер Маріуполя Вадим Бойченко.

«Ми раді бачити успіх цього проєкту, який є частиною партнерства між Гавром і Маріуполем, підписаного в лютому минулого року. Це справжнє втілення солідарності з українським народом, людський проєкт зі змістом і впливом», – наголосили в асоціації Stand With Ukraine, яка опікується цим починанням.
Це вже другий потік українських випускників школи шеф-кухаря Тьєррі Маркса, перший завершив навчання торік у листопаді в Тулузі. Спеціальна навчальна програма пропонує переселенцям із Маріуполя та ветеранам можливість отримати професійну кваліфікацію, навчаючи традиційній французькій кухні та основам ресторанного бізнесу. Здобуті знання учасники повинні використати в Україні для розвитку місцевої громади та відбудови України.
Як повідомляв Укрінформ, французький шеф-кухар, володар зірки Мішлен, Тьєррі Маркс провів перший урок з 12 українськими учнями, які почали двомісячний курс у його всесвітньовідомій гастрономічній школі Cuisine Mode d’Emploi в Тулузі.
Фото надані асоціацією Stand With Ukraine
Події
Помер професійний реслер і актор Галк Гоган

Професійний реслер і актор Террі Боллеа, більш відомий як Галк Гоган, помер у четвер у віці 71 року.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN із посиланням на реслінг-промоушн World Wrestling Entertainment (WWE).
Боллеа широко визнаний зіркою реслінгу усіх часів, який допоміг WWE досягти світового визнання у 1980-х роках. Він також знімався у кіно.
Поліція і пожежники попрямували до будинку Боллеа у місті Клірвотер, штат Флорида, після повідомлення про людину із зупинкою серця. Спортсмену надали допомогу і доправили до лікарні Morton Plant, де констатували його смерть.
Болеа відіграв важливу роль у «золотій ері» реслінгу 1980-х років. Популярність Гогана та його суперництва із реслерами Родді Пайпером, Андре Рене Русімовим, Ренді Севіджем та багатьма іншими зробили професійний реслінг багатомільярдним бізнесом у 1980-х та на початку 1990-х років.
Боллеа помер трохи більше ніж за місяць до першого заходу його нової компанії із реслінгу Real American Freestyle, що покликана надати більшу платформу для традиційного реслінгу – такого, який можна побачити на Олімпійських іграх, а не у версії WWE. Захід мав відбутися 30 серпня.
Як пише TMZ, Боллеа знімався у фільмах «Роккі 3» (1982 рік), «Без правил» (1989 рік), «Коммандо з передмістя» (1991 рік) та «Містер Няня» (1993 рік).
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок музикант Оззі Осборн, чий блискучий образ «Князя темряви» зробив його одним з найбільш культових рок-фронтменів усіх часів, помер у віці 76 років.
Фото: Галк Гоган / Інстаграм
-
Усі новини6 днів ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Усі новини7 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Одеса7 днів ago
Вартість оренди житла в Одесі липень 2025 — скільки коштує квартира біля моря
-
Відбудова1 тиждень ago
Румунія готова допомагати Україні в обороні та відбудові
-
Усі новини7 днів ago
американець виграв мільйон після сну про лотерею
-
Усі новини6 днів ago
де відпочити у Європі в 2025 році не за всі гроші
-
Усі новини1 тиждень ago
Чому не працює швидка зарядка: експерти назвали несподівану причину
-
Відбудова1 тиждень ago
У Кропивницькому зводять модульне житло замість зруйнованого внаслідок обстрілу 19 березня