Суспільство
В Офісі генпрокурора назвали ім’я затриманого у ході обшуків детектива НАБУ

Офіс Генерального прокурора спільно з СБУ затримали одного із керівників детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова щодо пособництва росіянам.
Про це повідомила пресслужба відомства, передає Укрінформ.
“Офіс Генерального прокурора разом із Службою безпеки України викрили та затримали керівника одного з територіальних управлінь детективів Національного антикорупційного бюро Руслана Магамедрасулова. Високопосадовцю НАБУ готується повідомлення про підозру в пособництві державі-агресору за ст. 111-2 Кримінального кодексу України”, – зазначили у пресслужбі.
За даними слідства, цей керівник підрозділу НАБУ із дислокацією у Дніпрі координує діяльність НАБУ у прифронтових областях України.
При цьому фігурант підтримує контакти з країною-агресором та домовлявся з представниками сектору економіки РФ про продаж технічної коноплі, поінформували у ОГП.
“Зокрема, Руслан Магамедрасулов виступав у ролі посередника продажу до Республіки Дагестан (РФ) партій технічної коноплі, незаконне вирощування якої організував його батько-підприємець — Сентябр Магамедрасулов. Таким чином він допомагає своєму батькові вести незаконну торгівлю з рф та завдавати шкоди Україні”, – йдеться у повідомленні.
Також під час розслідування було встановлено, що високопосадовець антикорупційного бюро мав тісний контакт із народним депутатом від забороненої партії ОПЗЖ Федором Христенком, який втік з країни і співпрацює зі спецслужбами РФ та впливає на діяльність НАБУ.
Наразі правоохоронці перевіряють інформацію щодо контактів цього детектива Національного антикорупційного бюро з російськими спецслужбами та передачі їм таємної інформації, в тому числі щодо розслідування справ.
Під час документування протиправної діяльності посадовця НАБУ було зʼясовано і те, що Магамедрасулов мав бути дислокований у Дніпрі та відповідати за роботу в прифронтових регіонах, та натомість майже увесь час перебував у Києві і нещодавно кілька тижнів відпочивав на Канарських островах (острові Тенеріфе).
Досудове розслідування триває. Вживається комплексних заходів для з’ясування всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.
Як повідомлялося, Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора проводять спецоперацію із нейтралізації російського впливу на Національне антикорупційне бюро України.
Фото надана джерелом в СБУ
Суспільство
Житель Одещини «зливав» місця дислокації українських захисників у ефірах «Чат Рулетки»

Житель Одещини «зливав» місця дислокації українських захисників у ефірах «Чат Рулетки»
Джерело
Одеса
Україні потрібно виробляти більше FPV-дронів, які зупинили лінію фронту, — Братчук

Військові з дронами. Фото ілюстративне: drontech
Лінія фронту сьогодні фактично завмерла через масове застосування сторонами FPV-дронів. Однак Україні необхідно виробляти ще більше ударних безпілотників, аби зрушити ситуацію на свою користь.
Про це в рамках марафону “Єдині новини” повідомив речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.
Реклама
Читайте також:
Дрони на війні
Збройні сили України сьогодні мають значно більше різновидів FPV-дронів, ніж у ЗС РФ. Однак, за словами Сергія Братчука, для подальших успіхів на фронті їх необхідно робити ще більше. А разом із цим, потрібно завдавати удари по потужностях, які виробляють БпЛА на території РФ.
“Якість наша зрозуміла, вона висока, але необхідна і велика кількість. Так само як потрібно і частіше завдавати удари по РФ, тому що все, що є ресурсом війни, воно опиняється одразу на фронті. І ми бачимо, наскільки зросла кількість російських дронщиків, які б’ють по наших мирних містах“, — каже Сергія Братчук.
Сергій Братчук також додав, що росіянам іноді вдається просуватися лише завдяки живій силі та м’ясним штурмам, тому по особовому складу ЗС РФ також потрібно завдавати удари.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що отримує від Росії КНДР за допомогу у війні. А також про атаку на Одещину балістичною ракетою.
Суспільство
СБУ заявляє, що під час перевірок не отримувала доступу до спецоперацій НАБУ та САП

У Службі безпеки України назвали заяви про можливе розкриття інформації щодо негласних слідчих дій, які проводять Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційнаї прокуратура, безпідставними.
Як передає Укрінформ, про це у повідомляє СБУ.
21 липня Служба безпеки України розпочала комплексну перевірку щодо дотримання законодавства про державну таємницю у САП. виключно в межах та спосіб, передбаченими законодавством, зокрема статею 37 Закону «Про державну таємницю».
“Офіційно повідомляємо: співробітники Служби безпеки України не отримували доступ до інформації про всі негласні та оперативні заходи, а також спецоперації, які проводять НАБУ і САП. Перевірка СБУ не передбачає ознайомлення зі змістом таких документів в цілому. Заяви про можливе розкриття представниками СБУ інформації щодо негласних слідчих дій, які проводять НАБУ і САП, є безпідставними і маніпулятивними”, – ідеться у повідомленні.
Крім того, в СБУ наголосили, що проведення невідкладних слідчих дій без ухвали суду не є порушенням Закону – у випадках, коли отримання таких ухвал може спричинити витік інформації та, зокрема, зашкодити проведенню спецоперацій в рамках розслідувань щодо співпраці з Росією.
Як повідомлялося, Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора проводять спецоперацію із нейтралізації російського впливу на Національне антикорупційне бюро України.
У ході цих заходів Офіс Генерального прокурора спільно з СБУ затримали одного з керівників детективів НАБУ Руслана Магамедрасулова – щодо пособництва росіянам.
У Національному антикорупційному бюро підтвердили, що працівники Служби безпеки та Офісу генерального прокурора проводять слідчі дії стосовно співробітників бюро.
У НАБУ зазначили, що 21 липня у співробітників НАБУ без ухвал суду відбуваються слідчі дії, які проводять працівники СБУ та Офісу Генерального прокурора.
Фото: СБУ
-
Усі новини5 днів ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Суспільство5 днів ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Події1 тиждень ago
Національна музична академія України має виконати закон про деколонізацію
-
Відбудова1 тиждень ago
На конференції URC2025 Херсонська громада підписала меморандум про співпрацю з італійським Коллеферро
-
Війна6 днів ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
-
Політика6 днів ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Усі новини6 днів ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Одеса1 тиждень ago
Спека в Одесі у липні 2025 — як рятуються містяни, погода в Одесі