Відбудова
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення

Державне агентство розвитку громад та територій готується до запуску нової системи державних закупівель за міжнародними стандартами.
Про це повідомила пресслужба установи, передає Укрінформ.
«ЦЗО – перша в Україні та Європі централізована закупівельна організація, коли можна закуповувати і товари, і послуги. Це роботи безпосередньо з будівництва, експлуатаційного утримання доріг та розробка проєктної документації», – йдеться в повідомленні.
За словами очільника агентства Сергія Сухомлина, централізовані закупівлі для мережі регіональних служб відновлення працюватимуть за принципом маркетплейсу, як діють вже існуючі в Україні схожі установи: ЦЗО збиратиме всі тендери в єдиному каталозі з уніфікованими правилами та прозорими умовами. Замовник робіт або послуг направляє заявку ЦЗО. Організація визначає вид закупівлі і формує тендерну документацію. Далі ЦЗО проводить закупівлю і визначає переможця. Замовник укладає договір з переможцем та організовує виконання договору, здійснює платежі. ЦЗО звітує.
В Агентстві відновлення очікують, що запровадження нової системи закупівель призведе до економії часу та ресурсів, а також до зменшення корупційних ризиків, підвищення конкуренції та залучення інвестицій.
Керуватиме організацією генеральний директор, а також наглядова рада з незалежними членами, яка запуститься до кінця цього року.
Закупівлі ЦЗО буде здійснювати для обласних служб відновлення, Групи управління проєктами та дочірніх підприємств Агентства відновлення. Також є можливість здійснювати закупівлі для інших замовників будівництва за запитом (органи місцевого самоврядування, обласні військові адміністрації, державні підприємства тощо).
Як повідомлялося, Кабінет міністрів 1 квітня 2025 року ухвалив рішення про створення Центральної закупівельної організації при Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України. Це рішення дозволить в першу чергу мінімузувати корупційні ризики, уніфікувати підходи, дасть можливість для українських і міжнародних компаній чесно змагатися в тендерах, оптимізувати витрати державних і донорських коштів.
Відбудова
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами

Під час повномасштабного вторгнення РФ у Києві пошкоджень зазнали 195 закладів освіти, з них 130 об’єктів уже відновили.
Про це повідомляє Київська міська державна адміністрація, передає Укрінформ.
«130 об’єктів уже відновили, а на 65 роботи тривають. Лише в червні від атак ворога були пошкоджені ще 38 освітніх закладів. Переважно фасади, вікна, двері, а в окремих випадках – покрівлі. Наразі ці заклади обстежують фахівці КП «Київекспертиза». Також готують відповідну проєктно-кошторисну документацію, після чого Київрада виділить кошти з резервного фонду. Після цього розпочнуться ремонтні роботи», – сказав заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час виїзної наради до початкової школи «Кияночка».
Серед пошкоджених об’єктів: 75 закладів дошкільної освіти (з них 1 приватний); 87 закладів загальної середньої освіти (з них 4 приватні); 16 спеціальних закладів; 2 позашкільні заклади; 1 міжшкільний навчально-виробничий комбінат; 9 закладів професійної (професійно-технічної) освіти; 4 коледжі; 1 заклад вищої освіти.
Як повідомлялося, у пʼяти прифронтових регіонах України планується побудувати 76 підземних шкіл.
Фото: КМДА
Відбудова
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ

Під’їзд багатоповерхівки у Луцьку на вулиці Озерецькій, який найбільше постраждав внаслідок російської ракетної атаки 6 червня, комісія визнала технічно непридатним для експлуатації, його потрібно демонтувати, щоб збудувати новий.
Про це повідомила Луцька міськрада, передає Укрінформ.
“Науково-дослідна лабораторія експлуатаційної надійності будівель і споруд Національного університету водного господарства та природокористування надала технічний звіт про проведення обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж будинку на вулиці Озерецька, 12, який постраждав внаслідок ракетного обстрілу 6 червня. Експерти оглянули будинок, вивчили його стан та дійшли висновку, що секція № 1 не придатна для проживання і підлягає демонтажу. Секція №2 має пошкодження технічного поверху, який можна відновити”, – йдеться у повідомленні.
У міськраді зазначили, що будинок складається з двох секцій (під’їздів). Перша секція будинку зазнала значних руйнувань. Тому після демонтажу аварійної частини будинку проведуть додаткову експертизу другої секції. Це необхідно для перевірки конструкцій, щоб упевнитись у відсутності можливих прихованих пошкоджень, що нині неможливо виявити. Лише після цього стане відомо, чи зможуть жителі будинку безпечно повернутися в свої квартири.
Нині жителі почергово вивозять речі з другої секції будинку. А жителі першої секції зможуть це зробити лише після проведення робіт з підсилення будівельних конструкцій та у супроводі працівників ДСНС.
Наступним етапом стане розроблення проєктно-кошторисної документації для відновлення будинку.
Як повідомляв Укрінформ, у Луцьку внаслідок ворожої атаки 6 червня зафіксовані численні руйнування та пожежі. Серед уражених об’єктів – житловий дев’ятиповерховий будинок. Повідомлялося про 30 постраждалих і двох загиблих.
Фото: Артур Лучик – про Луцьк, Телеграм
Відбудова
Кабмін виділив понад 700 мільйонів на проєкти в галузі енергетики для громад

Кабінет міністр ухвалив рішення про виділення 700 млн грн на 35 проєктів у сфері енергетики, зокрема, для Харківської, Запорізької та Сумської областей.
Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 25 червня, передає Укрінформ із посиланням на його Телеграм.
“Сьогодні ухвалюємо рішення про виділення понад 700 млн грн на 35 проєктів у сфері енергетики, які критично важливі для проходження зими в окремих громадах”, — сказав він.
Шмигаль зазначив, що йдеться про будівництво альтернативних джерел тепла та енергії, реконструкцію котелень та мереж теплопостачання, будівництво і встановлення газопоршневих та когенераційних установок. За його словами, найбільше коштів піде на проєкти в Харківській, Запорізькій та Сумській областях.
Як повідомляв Укрінформ, уряд утворив штаб з підготовки до наступного опалювального сезону, який очолить віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Фото: КМУ
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin