Події
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти

В Україні 7 травня відбудеться онлайн-майстер-клас «Історія наживо: сучасна освіта в музеях», учасники якого дізнаються надихаючі приклади з польських музеїв.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
«7 травня об 11:00 відбудеться онлайн-майстер-клас «Історія наживо: сучасна освіта в музеях». Захід для музейників організовує фундація OBMIN у співпраці з Фундацією польсько-німецької співпраці та Міністерством культури та стратегічної комунікації України», – ідеться в повідомленні.
Зазначається, що сучасна історична освіта в музеях виходить за межі шкільної програми. Зокрема, це простір для діалогу, переживань і зустрічей – між людьми та з автентичними свідками минулого.
Під час презентації йтиметься про те, як сучасні дидактичні методи можуть пробуджувати інтерес до історії, зміцнювати зв’язок із культурною спадщиною та заохочувати критичне мислення й розвивати креативність.
Учасники заходу розглянуть можливості та виклики музейної історичної освіти, а також дізнаються надихаючі приклади з польських музеїв.
Майстер-клас проведе історикиня мистецтва, експертка з музейної педагогіки, директорка Музею Марії Склодовської-Кюрі у Варшаві Барбара Голембьовська.
Як зауважили у МКСК, вона має багаторічний досвід у сфері музейної освіти, зокрема, в Музеї Юзефа Пілсудського в Сулеювку та Музеї Народовому у Варшаві, а також є авторкою публікацій про музейну педагогіку та секретарем правління польської асоціації музейних освітян Forum Edukatorów Muzealnych.
Під час зустрічі буде забезпечений синхронний переклад українською мовою.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні відбувся онлайн-захід «Музеотерапія: Мистецтво зцілення» у межах серії «Музеї майбутнього».
Події
В Одесі показали фото наслідків потепління в Антарктиді та Амазонії

В одеській галереї “Діалоги” (Соборна площа, 2) до 3 травня триває незвичайна фотовиставка про красу та вразливість нашої планети.
Це спільна українсько–перуанська експозиція із символічною назвою «Планета на грилі: вразливі світи Антарктиди та Амазонії». У ній поєднані фото з двох протилежних за температурою екосистем: спекотних амазонських лісів та крижаної Антарктиди.
Виставка складається з 36 фотографій. Вони розміщені попарно, адже несхожі Амазонія й Антаркида мають багато спільного: вплив людини на природу, вразливі види й неймовірну красу.
Експозиція покликана бити на сполох, адже останнім часом обидва типи екосистем незворотньо змінюються. Рекордна засуха у вологих лісах Амазонки й танення льодовиків в Антарктиді є «симптомами» однієї й тієї ж хвороби — зміни клімату.
На знімках можна буде побачити, що саме відбувається з екосистемами та як на це реагують місцеві рослини й тварини.
Вхід вільний.
Авторами фотографій Антарктиді є українці та українки, які працювали на крижаному континенті в різний період 2019–2024 років.
Організатори виставки:
🇺🇦 від України — Національний антарктичний науковий центр, Посольство України в Республіці Перу, Embajada de Ucrania en la , @виставковий простір «Діалоги».
🇵🇪 від Перу — Національний університет перуанської Амазонії (UNAP), центр «Awaken».
Події
Комедія «Велика прогулянка» вийшла на Netflix

Українська сімейна комедія «Велика прогулянка» режисера Олега Зборовського стала доступною для перегляду на стримінговій платформі Netflix.
Як передає Укрінформ, про це Державне агентство України з питань кіно повідомило у Фейсбуці.
«Весна, мангал, гумор і… трохи хаосу Цієї весни всі дороги ведуть на природу, а от герої фільму «Велика прогулянка» – на одну й ту саму галявину для відпочинку. Кожен упевнений, що це місце належить саме їм, з цього і починається справжній пікнік-батл», – ідеться в повідомленні.
У головних ролях Юрій Ткач, Олена Кравець, Андрій Ісаєнко, Михайло Жонін, Олексій Завгородній і Ірина Гатун.
А також несподівані камео – Вєрка Сердючка з мамою, Андрій Пятов і Євген Коноплянка.
Виробництво – FILM.UA за підтримки Держкіно.
Як повідомляв Укрінформ, у січні 2022 року Держкіно презентувало офіційний трейлер комедії «Велика прогулянка». Вихід стрічки в прокат був запланований на 24 лютого того ж року. Натомість на екрани українських кінотеатрів вона вийшла 5 жовтня 2023 року.
Після першого прокатного вікенду касові збори «Великої прогулянки» сягнули понад ₴6 мільйонів.
За сім прокатних вікендів комедія зібрала у прокаті понад ₴18,3 мільйона.
Фото: usfa.gov.ua
Події
В музеї Блещунова відкрилася виставка художниці-реставраторки Інни Русіної

В Одеському муніципальному музеї особистих колекцій ім. О.В. Блещунова відкрилася унікальна виставка «Відновлення-Натхнення» художниці-реставраторки Інни Русіної, на якій предсиавлені роботи з музейних фондів 19-го століття.
Експозиція продемонструє багатогранний талант майстрині, яка поєднує високий професіоналізм у реставрації творів мистецтва та індивідуальне художнє бачення. Інна Аркадіївна Русіна стояла біля витоків створення Одеської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України та з 1987 року невпинно працює в ньому. За багаторічний внесок у розвиток важливого для країни центру у 2008 році вона
була нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.
Виставка буде представлена у двох залах:
Зал «Відновлення». Експозиція включає шість робіт зі збірки музею, які пройшли реставрацію в період 1992–2023 років під керівництвом Інни Русіної. Кожен експонат супроводжується стендами з фотографіями та анотаціями, що розповідають про стан твору до реставрації, етапи процесу та кінцевий результат.
Сьогодні, в умовах воєнного стану в Україні, роль реставраційних центрів набуває особливого значення. Інна Русіна підкреслює: окрім планових робіт, фахівці займаються обстеженням музейних колекцій, евакуацією та збереженням мистецьких творів.
“Експонати повинні бути ретельно та грамотно упаковані, аби зберігатися в належному мікрокліматі”, — наголошує вона.
За її словами, на відміну від минулих десятиліть, сьогодні в цій галузі працюють висококваліфіковані кадри: “Реставратори з Харкова співпрацюють з нашим центром уже понад десять років. А раніше я проводила стажування для багатьох художників, які прагнули стати реставраторами. Проте художники не завжди можуть бути реставраторами, а от реставратори можуть бути художниками”, — додає Русіна з усмішкою.
Зал «Натхнення».
У цій частині виставки відвідувачі можуть ознайомитися з живописним доробком Інни Русіної. П’ятнадцять робіт у жанрах натюрморту, портрету та пейзажу відображають її авторський стиль, сформований за роки творчості.
Художниця зізнається, що особливий вплив на неї мав Сандро Боттічеллі, чиї твори
вона двічі бачила в Галереї Уффіці у Флоренції: “Картини потрібно бачити наживо. Враження від них неможливо передати словами”, — ділиться Інна Русіна.
-
Суспільство3 дні ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Події2 дні ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Відбудова5 днів ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України