Політика
Відносини зі США повернулися на правильний шлях

Українсько-американські відносини повернулися на правильний шлях.
Про це в інтерв’ю Reuters заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, передає Укрінформ.
«Я вважаю, що ми маємо чудові розмови з американцями. Я вважаю, що (ці відносини – ред.) повернулися на правильний шлях»», – підкреслив Єрмак.
За його словами, українська сторона під час перемовин у Саудівській Аравії продемонструвала, що вона дуже серйозно налаштована.
«Ми показали, що налаштовані дуже серйозно, американці це зрозуміли. Шановні американські друзі, ви розумієте, що ми партнери. Це була наша мета. Росія просто грає в ігри», – додав він.
Зазначається, що у вівторок, 25 березня, у Саудівській Аравії Сполучені Штати досягли окремих угод з Україною та Росією щодо призупинення атак у Чорному морі та проти енергетичних цілей.
Проте Росія оголосила умови для імплементації угоди, вимагаючи послаблення санкцій, щоб вона могла відновити доступ до міжнародних експортних ринків для своїх добрив і сільськогосподарської продукції.
Єрмак зауважив, що такий крок свідчить про підхід Росії до мирних переговорів у цілому.
«Це свідчить про те, що вони (росіяни – ред.) не прийняли безумовне припинення вогню, що є нонсенсом. Наша логіка полягає в тому, що ми повинні погоджуватися без будь-яких умов», – сказав він.
Керівник ОП вірить, що президент США Дональд Трамп хоче покласти край цій війні.
«Президент Трамп хоче покласти край цій війні, це чудово… Росія не хоче покласти край цій війні. Найкращим способом переконати у протилежному було б неухильне дотримання Росією домовленостей, досягнутих у Саудівській Аравії – принаймні початкових домовленостей про безумовне припинення вогню. А потім рухатися вперед до справді стійкого миру», – зазначив він.
Як повідомляв Укрінформ, Сполучені Штати й Україна домовилися про безпечне судноплавство, унеможливлення застосування сили й запобігання використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.
Водночас у Кремлі заявили, що домовленість про безпеку судноплавства у Чорному морі набуде чинності після зняття частини обмежень проти Росії.
Фото: Офіс президента
Політика
про атаку на Дніпро: Це відповідь Путіна на пропозиції США щодо припинення вогню

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, коментуючи російську атаку по Дніпру, заявив, що це є відповіддю лідера Кремля Володимира Путіна на пропозиції Сполучених Штатів щодо припинення вогню.
Політика
Президент Фінляндії закликав призначити європейського посланника по Україні

Європа має створити власну переговірну команду в рамках мирного врегулювання російської війни проти України і також окремо призначити спеціального посланника по Україні.
Як передає Укрінформ, про це президент Фінляндії Александер Стубб заявив в інтерв’ю France 24 під час своєї участі у саміті “коаліції охочих” у Парижі.
“Нам (європейцям – ред.) потрібні дві речі. По-перше – це команда переговірників, так само, як це є в американців, українців та росіян. І вони були в них в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії. А потім, можливо, з часом нам знадобиться спеціальний посланник, який би відповідав і координував усе. Адже зараз, незважаючи на те, що ми маємо дуже хороше керівництво з боку Франції та Великої Британії, все ще існує питання: “Гаразд, хто є європейським посланником? Кому я маю дзвонити?” – сказав він.
Стубб також привітав франко-британську ініціативу щодо створення “Коаліції охочих” на підтримку України. “Це – спосіб повернути Британію в Європу і знову залучити Францію до конструктивної співпраці з Британією. Я думаю, що наше мислення дуже чітке. Ми хочемо, щоб Україна виграла цю війну. Ми хочемо, щоб вони зберегли свою незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. Французи і британці взяли на себе ініціативу. А решта з нас слідують за ними і долучаються, як тільки можуть”, – заявив президент Фінляндії.
Він також висловив своє бачення з приводу обставин та умов, за яких війська “Коаліції охочих” можуть бути потенційно розгорнуті в Україні.
“Багато людей плутають умови і терміни. Тому ми повинні розглядати це питання у два етапи. Перша фаза – це припинення вогню. Другий етап – це фактична мирна угода. Отже, для припинення вогню потребуються певні гарантії. Це означає, що ви можете допомогти в повітрі, на морі, можливо, на суші. Саме таким плануванням зараз займаються наші військові. І політичні рішення, які ми приймаємо тут, в Парижі, є частиною цього першого етапу. Другий етап – це коли мир підтримується і узгоджується. Саме тоді ви вводите війська з врегулювання кризових ситуацій або миротворчі війська на основі міжнародного мандата. Отже, це дві абсолютно різні речі. Припинення вогню – це все ще стан війни, тоді як мирна угода – це коли починається мир”, – заявив він.
Водночас Стубб скептично висловився щодо нинішніх ініціатив з припинення вогню.
“Те, що ми бачимо, є класичною російською тактикою ведення переговорів. Україна хоче повного припинення вогню. Європа хоче повного припинення вогню. Америка хоче повного припинення вогню, а Росія просуває часткове припинення вогню, яке на першому етапі стосувалося енергетичної інфраструктури, яку, звісно, росіяни розбомбили одразу після того, як домовилися про припинення вогню. І другий етап – це припинення вогню в Чорному морі. Це все кроки в правильному напрямку. Але ніколи не варто недооцінювати здатність росіян порушувати перемир’я. Вони продовжуватимуть це робити. Нам потрібне повне припинення вогню”, – заявив він.
Як повідомляв Укрінформ, 27 березня у Парижі відбувся саміт на підтримку України та обговорення структури майбутніх гарантій безпеки для України після завершення війни.
Фото: ОП
Політика
В ІSW проаналізували заяви Путіна про «тимчасове управління» в Україні

Керівник РФ Володимир Путін намагається включити в дискусію про врегулювання війни нову вимогу, яка відповідає давнім зусиллям Кремля, спрямованим на підрив легітимності українського уряду і зриву можливої мирної угоди.
Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
«Нова вимога Путіна про створення тимчасового уряду в Україні як передумови для мирних переговорів демонструє, що Кремль продовжує тримати переговори в заручниках і намагається отримати додаткові поступки від Заходу після прогресу, досягнутого в поточних переговорах про припинення вогню», – йдеться у звіті.
За оцінками ISW, Кремль залишається відданим своїй меті затягнути будь-які переговори про тимчасове припинення вогню на лінії зіткнення або укладення постійної мирної угоди, щоб продовжувати здобувати все нові перемоги на полі бою і створити сприятливі умови для досягнення повної капітуляції України.
В ISW зауважують, що лідер Кремля повторив свою вимогу про усунення «першопричин» війни в Україні, як передумову мирної угоди.
Це відсилка до початкових військових вимог Росії, які прямо суперечать зусиллям України, США та Європи, спрямованих на досягнення справедливого і сталого врегулювання війни.
«Путін намагається внести у дискусію про врегулювання війни нову вимогу, що відповідає давнім зусиллям Кремля з підриву легітимності українського уряду», – йдеться у звіті.
Аналітики ІSW вважають, що всі ці зусилля Кремля викликають серйозні сумніви в готовності РФ сумлінно вести переговори і створюють інформаційні умови для того, щоб Росія порушила досягнуті угоди на тій підставі, що в українського уряду нібито не було законного права укладати їх.
Як повідомлялося, раніше Володимир Путін запропонував провести переговори щодо запровадження зовнішнього «тимчасового управління в Україні» під егідою ООН.
У Міністерстві закордонних справ України у відповідь на заяву Путіна запропонували запровадити тимчасове управління ООН над Росією.
-
Усі новини1 тиждень ago
Віктор Розовий поранення – актор розповів про реабілітацію
-
Суспільство1 тиждень ago
Звільнили суддю Мазур, яка фігурує у справі «плівок Вовка»
-
Усі новини1 тиждень ago
Жінка покоління Z не повірила своїм очам, коли прочитала записку від покоївки (фото)
-
Усі новини6 днів ago
Блогери спустили камеру в «найглибшу печеру Америки»: що вони побачили (відео)
-
Війна1 тиждень ago
що тримає Росія на ураженому аеродромі
-
Політика1 тиждень ago
МЗС: Удари по Україні залишаються безжальними
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові відновили друкарню «Фактор-друк» після ракетного удару
-
Політика1 тиждень ago
Україна матиме сталу військову та фінансову допомогу