Політика
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів

За його словами, тільки за сьогоднішній день, 9 квітня, уже вдруге через загрозу російської балістики в більшості областей та у Києві лунала повітряна тривога. Протягом дня – нові удари бомб і ракет по Сумській і Донецькій областях.
За цю добу, наголосив Президент, росіяни вже застосували проти України 55 ударних дронів, більшість – типу Shahed.
“Були цілеспрямовані удари по Дніпру і Харкову, по громадах Сумської та Донецької областей. Пошкоджені звичайні будинки, цивільна інфраструктура: магазини, амбулаторія, газопровід. На жаль, значна кількість постраждалих. Одинадцять людей були доставлені в лікарні в Дніпрі та Харкові. На Донеччині, у Краматорську, від російського удару отримала поранення дитина – дівчинка, 11 років їй”, – заявив Зеленський.
У селищі Білий Колодязь Харківської області росіяни вдарили скидом FPV-дрона по будівлі селищної ради прямо під час видачі гуманітарної допомоги, зазначив глава держави.
За його словами, усім надається необхідна допомога.
Зеленський подякував медикам, екстреним та комунальним службам, поліцейським, ДСНС.
“Тільки в єдності можна захищати життя від такого постійного російського терору. І саме тому ми потребуємо підтримки партнерів, щоб врятувати якомога більше людей від постійних російських ударів. Війна не стихає від розмов і заяв. У Москві ігнорують будь-яку дипломатію, бо вважають, що можуть собі це дозволити”, – заявив Президент.
На переконання Зеленського, “збільшення тиску на Росію потрібне, щоб удари припинились. І це залежить від рішень Сполучених Штатів, Європи, усіх партнерів у світі, які дійсно прагнуть зупинити війну”.
Як повідомляв Укрінформ, Росія не погоджується на безумовне припинення вогню, щоб зберегти можливість завдавати по Україні ударів із акваторії моря, вважає Президент Володимир Зеленський.
Фото: ДСНС
Політика
ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня

«Так, я підтверджую ці дані», – заявила вона.
Як повідомлялося, 25 жовтня 2023 року Микитасю і колишньому першому заступнику начальника Генерального штабу ЗСУ повідомили про підозру у заволодінні ₴307 мільйонів при будівництві складів для боєприпасів.
Слідство встановило, що у 2018 році Міноборони уклало з підконтрольними народному депутату компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно ₴3 мільярди. Оскільки законодавство дозволяло Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт, народний депутат та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили ухвалення змін до постанов Кабміну, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.
У листопаді-грудні 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад ₴307 мільйонів. Проте будівництво об’єкта фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.
6 листопада 2023 року Вищий антикорупційний суд обрав Микитасю запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
30 квітня 2024 року Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід з домашнього арешту на внесення застави у розмірі 908 тис. 400 грн колишньому очільникові однієї зі столичних будівельних компаній.
На нього було покладено низку обов’язків: прибувати за кожною вимогою до слідчого (детектива), прокурора та суду, повідомляти слідчого (детектива), прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи, утримуватися від спілкування з особами, вказаними в ухвалі суду тощо.
За даними ЗМІ, згодом із колишнього народного депутата було знято електронний браслет.
Політика
Польща допоможе Україні підготуватися до переговорів з ЄС за одним із пунктів

Україна та Польща створять робочу групу з питань підготовки до переговорів щодо 22 розділу права ЄС «Регіональна політика та координація структурних інструментів».
Про це йшлося під час зустрічі заступника міністра розвитку громад та територій Олексія Рябикіна із представниками Міністерства фондів розвитку та регіональної політики Республіки Польща, передає Укрінформ з посиланням на Мінрозвитку.
Наголошується, що учасники зустрічі обговорили ключові напрями подальшої співпраці країн, зокрема, підписання меморандуму про співробітництво між відомствами, що заплановано 20 травня у Варшаві. Серед них посилення спроможності Мінрозвитку щодо підготовки до переговорного процесу з ЄС, впровадження практик політики згуртованості та регіонального розвитку ЄС в Україні, напрацювання майбутньої моделі управління структурними фондами ЄС в Україні, підготовка нової системи регіонального управління тощо.
«Крім того, сторони обговорили ініціативу щодо створення польсько-української робочої групи з питань підготовки до переговорів щодо 22 розділу права ЄС — «Регіональна політика та координація структурних інструментів». Вже триває підготовка до двосторонньої зустрічі України та Євросоюзу щодо офіційного скринінгу за 22 розділом. Тож, польський досвід допоможе більш якісно підготуватися до цього процесу», – йдеться у повідомленні.
Як повідомлялося, Польща налаштована на відкриття першого переговорного розділу щодо членства України в ЄС, але це блокує Угорщина. Шанси на його відкриття до завершення польського головування «сильно зменшилися».
Фото: Мінрозвитку
Політика
Трамп і Віткофф думають про гроші, а не про дипломатію для миру в Україні, – Віктор Небоженко

Спецпредставник президента США Стів Віткофф заявив про те, що під час нещодавньої зустрічі з Путіним обговорював не припинення вогню, а шляхи досягнення тривалого миру, які стосуються передусім п’яти окупованих регіонів України. Політолог Віктор Небоженко розповів Фокусу, що спонукало його зробити відповідну заяву.
У вівторок, 15 квітня, виступаючи в ефірі Fox News спец посланець Трампа Стів Віткофф, розповів про підсумки нещодавньої зустрічі з Путіним та про можливість досягнення мирного врегулювання. Водночас він наголосив, що йдеться не про припинення вогню, а про “тривалий мир”, якого начебто прагнуть у Кремлі.
Крім того, Віткофф не заперечив, що в рамках мирного процесу йдеться і про “бізнес Путіна зі США та Європою”.
“Ця мирна угода стосується так званих п’яти територій, але вона значно ширша. Вона включає протоколи безпеки, питання щодо НАТО — чи буде воно, чи не буде, чи діє стаття 5 НАТО. Тобто там дуже багато деталей”, — резюмував Стів Віткофф.
Коментуючи Фокусу для статті “5 територій в обмін на мир: що і чому пропонує посланець Трампа для України” форму та зміст свіжих заяв спецпредставника Трампа, політолог Віктор Небоженко зазначив: “Слід розуміти, що Віткофф, який після візиту в Росію почав розповідати про те, що ключ до миру — це 5 окупованих територій України, думає в першу чергу про гроші, а не про дипломатію. Його, як власне і Трампа, передусім цікавить підписання ресурсної угоди, згідно з якою вся Україна в економічному сенсі повністю дістанеться США”.
Путіну такий підхід Трампа, вважає експерт “дуже не подобається”, оскільки він хоче, щоб 5 областей, точніше, 4 області та Крим, належали йому і політично, і економічно.
Таким чином, підсумував Віктор Небоженко, довкола територіального питання між Трампом і Путіним є конфлікт, який блокує подальший рух у напрямку мирного врегулювання.
Детальніше про це – в матеріалі “5 територій в обмін на мир: що і чому пропонує посланець Трампа для України”.
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить із 7 по 13 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Україна1 тиждень ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Де зніматимуть четвертий сезон серіалу Білий Лотос — що відомо
-
Усі новини7 днів ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика7 днів ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Війна1 тиждень ago
За допомогою українських дронів ліквідовані 65% солдатів РФ та 75% ворожої техніки
-
Усі новини1 тиждень ago
71-річна модель Крісті Брінклі похвалилася фігурою в бікіні (фото)
-
Відбудова1 тиждень ago
на Рівненщині вже 20 громад підтримують постраждалі від війни регіони