Connect with us

Усі новини

вони знайшли підказку в підводних «хімічних садах»

Published

on



Нещодавно вчені змогли відтворити хімічні реакції, завдяки яким на нашій планеті зародилося саме життя. Для цього їм довелося зазирнути туди, куди не може дістатися навіть сонячне світло, а більшість живих істот не витримали б місцевих коливань температур.

Про це пише ScienceAlert.

У безкрайніх, безпросвітних глибинах земних океанів, куди ніколи не проникає сонячне світло і де температура різко підвищується, життя все одно знаходить спосіб проявити себе.

У Фокус.Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Тут, у гідротермальних джерелах, процвітають унікальні екосистеми, що натякають на умови, в яких мільярди років тому могло зародитися саме життя. Ці підводні “хімічні сади”, багаті на залізо і водень, зараз перебувають у центрі новаторських досліджень, спрямованих на розкриття таємниць походження життя.


Важливо

Сонце знищить усе життя на Землі: Ілон Маск пропонує порятунок для всього людства

Група дослідників під керівництвом геохіміка Ванесси Хельмбрехт з Мюнхенського університету Людвіга Максиміліана успішно відтворила ці первісні умови у своїй лабораторії. Моделюючи багаті на мінерали і позбавлені кисню умови ранньої Землі, вони спостерігали за ростом Methanocaldococcus jannaschii, одноклітинного археона, відомого своєю стійкістю в екстремальних умовах.

Цей мікроорганізм, спочатку виділений із гідротермального джерела біля узбережжя Мексики, використовує ацетил-КоА-шлях — метаболічний процес, який вважається однією з найдавніших форм фіксації вуглецю, йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Nature Ecology and Evolution.

У своїх експериментах команда ввела сульфідну рідину в багатий на залізо безкисневий розчин, що призвело до швидкого утворення димоподібних структур, які складаються з мінералів сульфіду заліза, таких як макінавіт і грейгіт. Ці структури, що нагадують природні гідротермальні джерела, виробляли молекулярний водень (H2) в результаті абіотичних реакцій.

При цьому вчені зазначили, що M. jannaschii не тільки виживав, а й процвітав у цьому середовищі, демонструючи експоненціальне зростання без додавання зовнішніх поживних речовин або вітамінів.

Присутність сульфідів заліза відіграла вирішальну роль у цьому процесі. Ці мінерали сприяли виділенню газоподібного водню, який слугував донором електронів для метаболізму M. jannaschii. Крім того, клітини вважали за краще жити поблизу частинок макінавіту, що відображає викопні свідчення, згідно з якими раннє мікробне життя часто виявляють в асоціації з подібними мінеральними відкладеннями.

Це дослідження є переконливим доказом, що підтверджує теорію про те, що життя на Землі могло зародитися в середовищі гідротермальних джерел. Здатність M. jannaschii використовувати водень, що утворюється в результаті мінеральних реакцій, дала змогу вченим припустити, що ранні форми життя могли використовувати аналогічні джерела енергії за відсутності сонячного світла і кисню.

Сам шлях ацетил-КоА не тільки стародавній, а й напрочуд ефективний, що вимагає меншої кількості ферментів, ніж інші способи фіксації вуглецю. Така простота могла бути вигідна в умовах ранньої Землі, де складні білки були в дефіциті. Сьогодні цей шлях зберігається у різних анаеробних мікроорганізмів, що підкреслює його неминущу значущість у біохімічному наборі життя.

Результати досліджень Хельмбрехт та її команди дають можливість зазирнути в минуле, ілюструючи, як будівельні блоки життя могли збиратися і функціонувати в екстремальних умовах. Поєднуючи геологію та біологію, це дослідження поглиблює наше розуміння життєстійкості та адаптивності життя, проливаючи світло на глибоке питання про те, як зародилося життя на нашій планеті.

Раніше Фокус писав про те, що життя на Землі з’являлося не один раз. Португальський астробіолог припускає, що вперше життя на планеті могло з’являтися кілька разів, причому в різних місцях.

Також Фокус писав про плани вчених будувати вогнестійкі стіни будівель, виготовлені з грибів. Гриби потрібні не тільки для наповнення нашого шлунка — скоро вони зможуть захистити ваш будинок від пожежі, завдяки новій незвичайній розробці вчених.



Джерело

Економіка

Пенсія в Україні — скільки платитимуть за середньої зарплати

Published

on



В Україні за умови повного трудового стажу і стабільного отримання середньої зарплати можна розраховувати на пенсію в розмірі 5269,9 гривень. Для цього необхідно протягом 35 років отримувати щонайменше середню по країні зарплату або мати такий рівень доходу в середньому за все трудове життя.

За наявності 40 років трудового стажу та стабільного отримання середньої заробітної плати протягом усього періоду роботи у 2025 році пенсія становитиме 6022,8 грн. Зі зростанням зарплат розмір виплат також помітно зростатиме. Про це йдеться в матеріалі видання OBOZ.UA.

Приміром, за зарплати, що на 50% вища за середню, — тобто приблизно 27 883 грн — можна розраховувати на пенсію в розмірі 7904,9 грн, якщо трудовий стаж становить 35 років. А за наявності 40 років стажу така зарплата забезпечить пенсію в 9034,2 грн.

В Україні пенсії отримують 10 млн 331 тис. осіб. З них майже 7,5 млн — це пенсіонери за віком, решта — одержувачі спеціальних виплат: за інвалідністю, через втрату годувальника та інших підстав. Найвищими залишаються пенсії суддів — згідно із законом, це довічне грошове забезпечення. У середньому судді отримують понад 108 тис. грн на місяць.

Нагадаємо, українці передпенсійного віку, які опинилися без роботи, можуть достроково вийти на відпочинок. Однак для цього людина має відповідати низці умов.

У Пенсійному фонді розповіли, що деякі українці можуть вийти на пенсію в 55 років. Однак така пільга доступна не всім.



Джерело

Continue Reading

Авто

Ford Mustang Shelby GT350 1965 простояв 50 років на вулиці — відео

Published

on


У США виявили занедбаний Ford Mustang 1965 року в лімітованій спортивній версії Shelby GT350. Раритетне авто не їздило 50 років.

Найперший Ford Mustang Shelby GT350 – колекційний спорткар, вартість якого стартує з 350 000 доларів. Виготовлено лише 562 таких купе. Про знахідку розповіли у відео на Youtube-каналі Vernon Estes Classics.

Історія Ford Mustang Shelby GT350 доволі насичена. Це один із п’яти спорткарів цієї моделі, які дісталися дилеру на Гавайї (квота на цей штат була невеликою). Його експлуатували до 1972 року, а потім поставили на плантації ананасів.


Важливо

Занедбаний раритет: колекційне американське авто 70-х простояло 45 років у гаражі (фото)


Shelby GT350 викупили і переправили до Каліфорнії, однак у середині 70-х власник поставив його під навіс у своєму дворі і більше не заводив.

Shelby GT350 1965, Ford Mustang Shelby GT350, Ford Mustang 1965, Shelby GT350


Fullscreen

Випущено лише 562 Shelby GT350 1965 року

Фото: скриншот / YouTube

Знайомий механік давно хотів викупити раритетне купе Ford Mustang, проте зміг зробити це лише після смерті власника. Спорткар, звісно, потребує реставрації, адже місцями покрився іржею і не заводиться, проте автомобіль повністю оригінальний.

Салон Ford Mustang, Shelby GT350, Ford Mustang Shelby GT350, Ford Mustang 1965, Shelby GT350 1965


Fullscreen

Спорткар потребує реставрації, але повністю оригінальний

Фото: скриншот / YouTube

Shelby GT350 1965 року – перший Ford Mustang, доопрацьований знаменитим гонщиком та конструктором Кероллом Шелбі. Його полегшили до 1280 кг, а потужність 4,7-літрового V8 збільшили до 306 сил. Із 4-ступінчастою механічною КПП спорткар здатен розігнатися до 100 км/год за 6,5 с і розвинути 217 км/год.

Між іншим, нещодавно виявили цілу покинуту колекцію рідкісних Ford Mustang.

Також Фокус писав про кладовище автомобілів “Ока” в США.



Джерело

Continue Reading

Економіка

ТЦК розшукує військовозобов’язаного – як вийти із розшуку

Published

on


Як дізнатися, що ТЦК оголосила розшук? Фокус запитав юристів про це та інші питання застосування розшуку, як заходу впливу на громадян з боку ТЦК та СП.

Розшук військовозобов’язаних, чи мобілізаційний розшук, здійснюється для встановлення місцезнаходження осіб, які ухиляються від виконання обов’язку під час війни. Передусім йдеться про явку до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП). Цей процес регламентується законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, зазначила в коментарі Фокусу адвокатка АО Evrikalaw Мирослава Мостова. Вона розповіла також про обставини, за яких військовозобов’язаний потрапляє “в розшук”.

Чи законно оголошувати військовозобов’язаних у розшук

За словами юристки, як співробітники ТЦК, так і поліція, діють у межах нормативного регулювання, оголошуючи військовозобовязаного в розшук.


Fullscreen

Розшук, ініційований ТЦК — це один із заходів адмінвпливу на військовозобов”язаних

Фото: З відкритих джерел

За законом України “Про військовий обов’язок і військову службу” (ст. 38–39), постановою КМУ №921, яка регулює ведення військового обліку,а також низки наказів Міністерства оборони України, у разі неявки без поважної причини до ТЦК, людину розшукуватимуть.

“У цих документах описано механізми контролю за військовозобов’язаними, а також дії у разі їх неявки без поважної причини. Розшук, ініційований Територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), – це один із заходів адміністративного впливу на військовозобов’язаних, які не виконують свої обов’язки, визначені законом під час мобілізації або ведення військового обліку”, – каже Мирослава Мостова.

У разі виявлення порушень ТЦК звертається до Нацполіції


Fullscreen

У разі виявлення порушень ТЦК звертається до Нацполіції

Фото: соцмережi

Як запускається процедура розшуку?

У разі виявлення вказаних правопорушень, керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки звертається до органів та підрозділів, що входять до системи поліції, щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до ТЦК та СП із наступними запитами:

  • внести особу до Єдиної інформаційної системи МВС;
  • долучити інформацію про військовозобов’язаного до державного реєстру військовозобов’язаних “Оберіг”.

Зазначимо, що поліція отримує право на адміністративне затримання такої особи з метою доставлення її до ТЦК та СП.

Поліція отримує право на адміністративне затримання такої особи з метою доставлення її до ТЦК та СП

“Від моменту звернення керівника ТЦК та СП до органу поліції із вказаною заявою, військовозобов’язаний, який допустив порушення вноситься до Єдиної інформаційної системи МВС та до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів (Оберіг). У разі виявлення порушника працівники поліції здійснюють адміністративне затримання до доставлення такої особи до ТЦК та СП для складення адмінпротоколу та притягнення до адміністративної відповідальності. Після виявлення порушника працівники поліції складають протокол, і особа притягується до адміністративної відповідальності”, – пояснила Мостова.

Для перевірки інформації про розшук слід скористатися мобільним додатком Резерв +


Fullscreen

Для перевірки інформації про розшук слід скористатися мобільним додатком Резерв +

Фото: sud.ua

Як дізнатися, чи ви у розшуку: два способи

Для перевірки, чи перебуває особа в розшуку, можна:

  • зробити офіційний запит до ТЦК та СП за місцем проживання;
  • скористатися мобільним додатком “Резерв +”, який дозволяє перевірити статус військовозобов’язаного.

Щоби позбутися статусу “У розшуку”, слід особисто з’явившись до ТЦК та СП після отримання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та оплати штрафу після оновлення військово-облікових даних

А щоби позбутися статусу “У розшуку”, слід особисто з’явившись до ТЦК та СП після отримання постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та оплати штрафу після оновлення військово-облікових даних. Тож слід діяти за наступним алгоритмом:

  • прибути до ТЦК та СП;
  • отримати постанову про адміністративне правопорушення;
  • сплатити штраф, передбачений законодавством;
  • оновити військово-облікові дані.

Лише після цього інформацію буде видалено з реєстрів, і статус “У розшуку” зникне.


Важливо

Працівники ТЦК і бусифікація: в аналогу гри GTA про Україну з’явилося нове оновлення (відео)

“Аби уникнути неприємних штрафів, варто пам’ятати про необхідність дотримання правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, – радить юристка. 

Як додає Анна Даніель, адвокатка, керуюча Адвокатського бюро “Анни Даніель”, варто підготуватися до мобілізації і з юридичної точки зору. Це включає перевірку отриманих медичних документів, права на відстрочку та консультації з адвокатом щодо можливих дій у разі виникнення юридичних складнощів і проблемних питань. 

“А у разі законних підстав для отримання відстрочки необхідно завчасно звертатися за отриманням правничої допомоги. Важливо пам’ятати, що кожен випадок індивідуальний, і консультація з кваліфікованим юристом допоможе правильно зрозуміти права та обов’язки”, – наголошує адвокатка.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.