Connect with us

Війна

Збройна присутність росіян на ТОТ завжди буде воєнною загрозою для України

Published

on



“Збройна присутність РФ на ТОТ завжди буде становити безпосередню воєнну загрозу для нашої держави. На сьогодні, якщо ми говоримо навіть просто по сухопутникам…, то угруповання російських військ – це близько 600 тисяч військовослужбовців, які перебувають на ТОТ, – це потужний компонент, я вже не кажу про ЧФ, про авіакомпонент, який застосовується у тому числі для нанесення ударів по нашій інфраструктурі, це потужний елемент тиску і потужне джерело основної загрози, яке наразі може походити від присутності російських військ на ТОТ”, – заявив Скібіцький.

За його словами, загроза існує і вона нікуди не ділася.

“І будь-які питання, які стосуються саме активності дій російських військ, планів, намірів, це і є пріоритети у діяльності наших розвідувальних органів, нашої розвідспільноти. У будь-якому випадку суспільство має розуміти, що відбувається”, – вважає заступник начальника ГУР Міноборони.

Він, коментуючи період 2015-2016 років, так званого становлення “ЛНР” і “ДНР”, зазначив, що у законодавчих актах цих “народних республік” було чітко прописано, що, наприклад, “ДНР” існує у межах адміністративних кордонів Донецької області України.

“Відповідно, ті території, які не контролюються Донецьком, (на думку загарбників – ред.), є окупованими Україною територіями. І прогноз дуже простий: такий самий сценарій може бути використаний РФ на сьогодні стосовно Херсонської і Запорізької областей. Ви бачите, що вони вже включили ці області “конституційно” до складу РФ і у будь-якому випадку будуть наголошувати на тому, що Україна окупувала ці території. От до чого слід готуватися”, – поінформував генерал-майор.

За його словами, завдання РФ, які вона поставила перед собою у так званій “спеціальній військовій операції”, не були виконані.

Читайте також: ГУР опублікувало дані про іноземне обладнання на військових заводах Росії

“А чому вони не виконані? Бо не окуповано повністю ні Донецька, ні Луганська, а тим паче зараз – Херсонська, Запорізька області. Цю стратегічну мету, я б навіть сказав політичну мету, РФ не знімала з порядку денного, починаючи з 2014 року: проєкт “Новоросія” і інші питання, які пов’язані з окупацією і повним контролем над територією нашої держави”, – заявив представник ГУР.

Як повідомлялося, 25 березня Скібіцький поінформував, що якщо війна з Україною буде тривати ще 5-10 років, то РФ ніколи не наздожене США.



Джерело

Війна

навіщо Росія переоснащує трофейну техніку

Published

on



У мережі з’явилися фото захопленої росіянами бойової машини піхоти (БМП) M2 Bradley, на якій замість штатної гармати 25-мм Bushmaster M242 встановлено радянську 30-мм гармату 2А72. Таке рішення вельми спірне, оскільки “рідне” знаряддя Bradley істотно перевершує російський аналог за деякими показниками.

Росіяни, ймовірно, проводять випробування гібридної бронемашини з метою її практичного застосування на фронті, пишуть у своєму матеріалі оглядачі The War Zone.

Гармата Bushmaster стріляє боєприпасами 25×137 мм, тоді як 2А72 використовує більший боєприпас — 30×165 мм. Фахівці зазначають, що, на перший погляд, здається, що встановлення більшої і скорострільної гармати може дати перевагу: 2А72 робить до 330 пострілів за хвилину проти 200 у M242. Однак не все так однозначно.

Річ у тім, що 2А72 демонструє низьку стабільність при стрільбі: ствол активно вібрує, що знижує купчастість. Крім того, радянська гармата поступається американській за якістю бронебійних снарядів. Наприклад, Bushmaster M242 здатний використовувати боєприпас M919 зі збідненим ураном, який показує високу пробивну здатність навіть проти важкої бронетехніки. У 2А72 таких боєприпасів немає.

На думку аналітиків Defense Express, основна причина заміни гармати може критися в логістиці. Росія не має як великих запасів 25-мм боєприпасів до M242, так і оригінальних запчастин до американської техніки. Тому навіть частково пошкоджена машина без можливості ремонту або перезарядки втрачає сенс у бойовому застосуванні. Заміна гармати на вітчизняну 2А72 спрощує постачання, але викликає масу технічних проблем.

Наприклад, щоб інтегрувати 2А72 в американську вежу, потрібно повністю переробити механізм подачі боєприпасів, а головне — модернізувати систему управління вогнем. Крім того, обидві гармати проєктувалися з різними прицілами, електронікою та архітектурою. Тому при кустарному встановленні виникає ситуація, за якої стріляти можна буде хіба що “на око”.

Західні експерти вважають, що з урахуванням складнощів переоснащення і відсутності масових постачань, найімовірніше, ці трофейні Bradley будуть використовуватися в інформаційній кампанії. Нагадаємо, в мережі вже опубліковано відео, на яких російські військові нібито проводять навчання із застосуванням захопленої БМП, виконуючи евакуацію поранених і штурм позицій.



Джерело

Continue Reading

Війна

У МОЗ повідомили про скасування 445 рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям

Published

on



Скасовано 445 рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовцям.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.

Як нагадали в МОЗ, відповідно до інформації, наданої Службою безпеки України, Державним бюро розслідувань та Офісом генерального прокурора, до перевірки включено 2630 справ посадових осіб з понад 70 державних органів, яким було встановлено інвалідність. 

“Центром оцінювання функціонального стану особи вже розглянуто 1692 справи. Ще 423 осіб викликано на дообстеження для уточнення функціонального стану. За результатами перевірки 445 рішення МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовцям вже скасовано, а в 286 випадках прийняті нові рішення, зокрема про зміну групи інвалідності (226 випадки), чи зміни терміну встановлення інвалідності (60 випадків)”, – йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що найбільша кількість посадових осіб, яким було встановлено інвалідність і щодо яких триває перевірка, припадає на:

  • Державна митна служба України – 810 справ, із яких 369 уже розглянуто, 129 рішень скасовано, а у 78 випадках – рішення змінено;
  • Державна податкова служба України – 518 справ, із яких 291 розглянуто, 90 рішень скасовано, 64 – змінено;
  • Органи прокуратури – 448 справ із яких 203 вже розглянуто, 80 рішень було скасовано, у 45 випадках рішення змінено, а 121 осіб викликано на дообстеження.
Читайте також: Реформа МСЕК: експертні команди у понад 80% випадків встановлювали інвалідність

Як повідомляв Укрінформ, станом на 4 червня до системи вже заведено понад 254 тисячі справ: 46 289 справ — це оцифровані матеріали, передані від МСЕК, 208 450 — нові електронні направлення, сформовані лікуючими лікарями. Уже розглянуто більш як 220 тисяч справ (222 258). У 162 285 випадках експертні команди ухвалили рішення про встановлення статусу інвалідності.



Джерело

Continue Reading

Війна

про Сумський напрямок: Сили оборони виконали всі завдання, визначені тиждень тому

Published

on


Президент Володимир Зеленський провів нараду з військовими та міністром оборони Рустемом Умєровим щодо ситуації на фронті, зокрема на Покровському та Сумському напрямках.

Як передає Укрінформ, про це Зеленський повідомив у Фейсбуці.

Щодо Покровського напрямку, глава держави висловив вдячність за стійкість усім підрозділам Сил оборони, кожному воїну, який виконує завдання на цій ділянці фронту. Там, як зауважив Президент, сконцентроване значне угруповання російських військ, ворог здійснює багато штурмів.

«Сумщина – цей напрямок обговорили сьогодні окремо. Тиждень тому визначили для наших військ спеціальні завдання, конкретні рубежі. Станом на сьогодні визначені завдання повністю реалізовані. Це важливо», – зазначив Зеленський.

Він констатував, що російський задум наступу в Сумській області не реалізовується, і це результат кожного українського підрозділу, який діє на напрямку.

Читайте також: Сили оборони просунулися в районі Олексіївки і відтіснили ворога далі від Сум – Генштаб

Активні дії Сил оборони в межах Курської операції теж тривають. Мета операції, акцентував Президент, забезпечується впродовж уже майже десяти місяців.

Також під час наради детально обговорили фінансування, виконання контрактів, виробництво та постачання українських дронів, зокрема дипстрайків і перехоплювачів.

Читайте також: Додаткові 412 мільярдів на оборону: у Раді зареєстрували законопроєкт Кабміну про зміни до бюджету-2025

«Темп виробництва нарощуємо. Найближчим часом говоритиму з керівниками Євросоюзу щодо додаткового фінансування для виробництва дронів і спільних виробництв», – зазначив Президент.

Українське лідерство в технологіях війни, за його словами, має бути й надалі забезпечене.

Як повідомляв Укрінформ, у Сумській області Сили оборони звільнили Андріївку та просунулися в районі Олексіївки, відтіснивши російські війська далі від Сум.

Фото: Зеленський/Фейсбук



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.