Політика
Жовква розповів про три аспекти перемир’я, яке обговорювали у Джидді

У межах імовірного 30-денного перемир’я передбачено припинення обстрілів на морі й на суходолі, а також у повітрі, зокрема ракетами та дронами дальнього радіуса дії.
Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква, відповідаючи на запитання чи припинення вогню стосується лише фронту і чи передбачається зменшення обстрілів тилу України.
“Йдеться про так зване повне перемир’я. Найперше — про припинення обстрілів у повітрі будь-якими видами зброї — чи то балістичними й крилатими ракетами, чи то керованими авіабомбами, чи то БПЛА, включно з дронами дальнього радіуса дії. Перший аспект — повне перемир’я у повітрі”, — сказав він.
За словами Жовкви, другим аспектом запропонованого РФ перемир’я є “тиша” на морі. Він зазначив, що необхідно забезпечити подальшу роботу наявних транспортних шляхів, але констатував, що станом на зараз у Чорному морі, на ділянках, де проходять українські й іноземні судна, є багато загроз.
Заступник керівника ОП додав, що вчора також йшлося про перемир’я на суходолі, включно з лінією зіткнення.
Як повідомляв Укрінформ, 11 березня в Саудівській Аравії відбулися переговори між представниками України та США. У результаті українська делегація підтримала пропозицію США щодо встановлення повного припинення вогню на 30 днів по всій лінії фронту. Такий режим може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання Російською Федерацією.
Політика
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі

Президент Володимир Зеленський у Римі розпочав зустріч зі спеціальним представником президента США з питань України Кітом Келлогом.
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
Кіт Келлог входить до складу американської делегації, що братиме участь у Міжнародній конференції з відновлення України, що відбудеться у столиці Італії 10-11 липня.

Як повідомляв Укрінформ, учора, 8 липня, президент США Дональд Трамп заявив, що його адміністрація має намір постачати Україні більше оборонної зброї. За його словами, українці повинні мати змогу захистити себе. Ця заява пролунала після паузи у поставках зброї зі Сполучених Штатів.
Політика
ОЗХЗ посилить моніторинг ситуації на фронті в Україні

Гендиректор ОЗХЗ посол Фернандо Аріас наголосив, що ситуація в Україні залишається тривожним нагадуванням про загрозу застосування хімічної зброї у сучасних конфліктах, а також підкреслив необхідність посиленої міжнародної співпраці для запобігання таким злочинам.
Політика
ЄСПЛ сьогодні оголосить рішення у справі «Україна та Нідерланди проти Росії»

Європейський суд з прав людини у середу оголосить рішення у міждержавній справі “Україна та Нідерланди проти Росії”.
Як передає кореспондент Укрінформу, рішення зачитають під час публічного слухання в Будівлі прав людини в Страсбурзі.
Йдеться про справу, яка охоплює події на сході України, що розпочались у 2014 році, включно зі збиттям літака рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines, а також з вторгненням російських військ на територію України з 2022 року.
Справу формують чотири міждержавні заяви: перша й друга подані Україною у 2014 році. Вони стосуються системних порушень прав людини Росією на сході України, включно з викраденням груп дітей і їх тимчасовим вивезенням до РФ. Третя, подана Нідерландами у 2020 році, присвячена збиттю рейсу MH17. Четверту заяву держава Україна внесла у 2022 році – вона стосується порушень прав людини в умовах повномасштабної агресії Росії після 24 лютого 2022 року.
Україна та Нідерланди як держави-заявники посилаються на численні порушення Європейської конвенції з прав людини, зокрема на статті 2- 5, 8 -11, 13 і 14 – право на життя, заборона тортур, свободи слова, мирних зібрань, свобода совісті та інші.
На стадії розгляду по суті 26 держав-учасниць Конвенції отримали дозвіл на подання спільної письмової позиції, а також на усні виступи під час слухання у Великій палаті. Окремі подання також зробили Польща та Велика Британія.
Наразі на розгляді ЄСПЛ залишаються ще три міждержавні заяви “Україна проти Росії” та близько 9500 індивідуальних скарг, що стосуються подій у Криму, на сході України, в акваторії Азовського моря та в контексті повномасштабного вторгнення Росії.
Як повідомляв Укрінформ, у червні 2024 року ЄСПЛ оголосив рішення по суті в першій міждержавній справі «Україна проти Росії (щодо Криму)», визнавши існування численних порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму з боку держави-агресора.
Фото: ennhri.org
-
Усі новини1 тиждень ago
чи є в ньому натяк на спін-офф
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами