Connect with us

Криминал

21 квітня Україна здає тест на почуття реальності, – Забужко

Published

on

Просування віртуального кандидата у президенти – це технологія, яка є частиною гібридної війни.

Про це попередила письменниця Оксана Забужко на Київському безпековому форумах.

Під час виступу вона порівняла кандидата у президенти Володимира Зеленського із анімаційним персонажем серіалу «Чорне дзеркало». Тієї так само на одній лише критиці політиків завойовує підтримку виборців.

Gazeta.ua пропонує ознайомитися з думками лауреата Шевченківської премії.

Про гібридну війну:

“Війни ХХІ століття – це вже не бомбардування міст, як у ХХ столітті, це бомбардування мізків. Сучасні інформаційні технології дозволяють новим диктаторам значно дешевшим коштом завойовувати, підбивати і підкорювати країни. Перетворювати демократії на симулякри методом виїдання зсередини їхніх сенсів… У Гітлера не було телебачення. У Сталіна не було інтернету».

Про вибори:

“Перший тур президентських виборів в Україні закінчився. Українські інтелектуали та міжнародне експертне середовище ще не усвідомили, що мають у цій ситуації справу з новим викликом. Його можна порівнювати з Brexit. Через технології індукують на масову аудиторію стан тимчасового потьмарення, коли більшість не здатна прийняти адекватне рішення в інтересах власної безпеки. Важливий емоційно-психологічний результат такої атаки. Це внутрішня ворожнеча всередині британського суспільства. Розколотості, поділ, розпад єдності всередині суспільства. Індукція емоційного хаосу. Щось подібне після першого туру виборів переживає Україна».

Про віртуально кандидата у президенти:

“Уперше в другий тур вийшов кандидат, який є абсолютно віртуальним. 5,5 мільйонів виборців проголосували за кандидата, якого можна порівняти з ведмедиком Волдо із серіалі «Чорне дзеркало». Там анімаційний синій ведмедик займає друге місце на виборах. Він стає популярний за рахунок того, що людина, яка його озвучує, весь час нищівно критикує чинних політиків. Він показує середній палець з екранів. Це викликає захоплення і схвалення широкої аудиторії. Ніхто не знає, хто його озвучує, хто пише сценарії і хто є режисером цієї п’ятому п’єси. І ведмедик – віртуал, набір пікселів, голограма – вступає на політичну арену в ролі політичного симулякра. Саме це відбулося в Україні».

Про технологію «нових облич»:

“З початку 2000-х років Україна втратила контроль за своїм інформаційним полем. Як можна виграти війну, коли країна не контролює своє інформаційне поле? Тут і є моменти вразливості демократичної системи. Підпалювая гібридної війни атакує демократичну політичну систему саме у тих місцях, де вона незахищена. Свобода слова перетворюється на свободу дезінформації, вкидання фейків, маніпулювання громадською думкою. І маємо удар по системі демократичних виборів. В інформаційному полі весь час звучить негатив. Роздражнили латентну агресію у суспільстві, без того знервованому п’ятому ятьма роками війни. Каналізували цю агресію на адресу чинної влади. І паралельно вносять у масову свідомість мем про ті що потрібні нові обличчя. І паралельно розкручують серіал про умовного ведмедика Волдо».

Про перспективу вибору українців:

“21 квітня Україна здає тест на почуття реальності. Якщо ми цей тест провалимо, це означатиме для всіх демократій, що двері для нових ведмедиків Волдо з невідомими сценаристами і режісерамі за кадром будуть відкриті навстіж. Якщо ми витримаємо цей тест, це означатиме, що у людства у ХХІ столітті є шанс зберегти свої мізки цілими, а значить – культуру, цивілізацію, природу і цілу планету живою. Хотілось би на це сподіватися».

«>

15.04.2019
07:47
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copyright © 2017-2022. С Любовью к Одессе - Дайджест Одесских новостей