Connect with us

Криминал

21 квітня Україна здає тест на почуття реальності, – Забужко

Published

on

Просування віртуального кандидата у президенти – це технологія, яка є частиною гібридної війни.

Про це попередила письменниця Оксана Забужко на Київському безпековому форумах.

Під час виступу вона порівняла кандидата у президенти Володимира Зеленського із анімаційним персонажем серіалу «Чорне дзеркало». Тієї так само на одній лише критиці політиків завойовує підтримку виборців.

Gazeta.ua пропонує ознайомитися з думками лауреата Шевченківської премії.

Про гібридну війну:

“Війни ХХІ століття – це вже не бомбардування міст, як у ХХ столітті, це бомбардування мізків. Сучасні інформаційні технології дозволяють новим диктаторам значно дешевшим коштом завойовувати, підбивати і підкорювати країни. Перетворювати демократії на симулякри методом виїдання зсередини їхніх сенсів… У Гітлера не було телебачення. У Сталіна не було інтернету».

Про вибори:

“Перший тур президентських виборів в Україні закінчився. Українські інтелектуали та міжнародне експертне середовище ще не усвідомили, що мають у цій ситуації справу з новим викликом. Його можна порівнювати з Brexit. Через технології індукують на масову аудиторію стан тимчасового потьмарення, коли більшість не здатна прийняти адекватне рішення в інтересах власної безпеки. Важливий емоційно-психологічний результат такої атаки. Це внутрішня ворожнеча всередині британського суспільства. Розколотості, поділ, розпад єдності всередині суспільства. Індукція емоційного хаосу. Щось подібне після першого туру виборів переживає Україна».

Про віртуально кандидата у президенти:

“Уперше в другий тур вийшов кандидат, який є абсолютно віртуальним. 5,5 мільйонів виборців проголосували за кандидата, якого можна порівняти з ведмедиком Волдо із серіалі «Чорне дзеркало». Там анімаційний синій ведмедик займає друге місце на виборах. Він стає популярний за рахунок того, що людина, яка його озвучує, весь час нищівно критикує чинних політиків. Він показує середній палець з екранів. Це викликає захоплення і схвалення широкої аудиторії. Ніхто не знає, хто його озвучує, хто пише сценарії і хто є режисером цієї п’ятому п’єси. І ведмедик – віртуал, набір пікселів, голограма – вступає на політичну арену в ролі політичного симулякра. Саме це відбулося в Україні».

Про технологію «нових облич»:

“З початку 2000-х років Україна втратила контроль за своїм інформаційним полем. Як можна виграти війну, коли країна не контролює своє інформаційне поле? Тут і є моменти вразливості демократичної системи. Підпалювая гібридної війни атакує демократичну політичну систему саме у тих місцях, де вона незахищена. Свобода слова перетворюється на свободу дезінформації, вкидання фейків, маніпулювання громадською думкою. І маємо удар по системі демократичних виборів. В інформаційному полі весь час звучить негатив. Роздражнили латентну агресію у суспільстві, без того знервованому п’ятому ятьма роками війни. Каналізували цю агресію на адресу чинної влади. І паралельно вносять у масову свідомість мем про ті що потрібні нові обличчя. І паралельно розкручують серіал про умовного ведмедика Волдо».

Про перспективу вибору українців:

“21 квітня Україна здає тест на почуття реальності. Якщо ми цей тест провалимо, це означатиме для всіх демократій, що двері для нових ведмедиків Волдо з невідомими сценаристами і режісерамі за кадром будуть відкриті навстіж. Якщо ми витримаємо цей тест, це означатиме, що у людства у ХХІ столітті є шанс зберегти свої мізки цілими, а значить – культуру, цивілізацію, природу і цілу планету живою. Хотілось би на це сподіватися».

«>

15.04.2019
07:47
Источник

Continue Reading
Click to comment

Культура

Судьбу памятника Екатерине в Одессе решат общественные слушания

Published

on

В Одессе состоится общественное обсуждение дальнейшей судьбы памятника «Основателям Одессы», расположенного на Екатерининской площади в центре города. Мероприятие пройдет под руководством управления по объектам культурного наследия Одесского городского совета в форме интернет-конференции 19 сентября в 12.00.
С учетом предложений, полученных по результатам общественного обсуждения, в период с 20 сентября 2022 года по 20 октября 2022 года включительно будет проводиться электронный опрос территориальной громады Одессы по данному вопросу с использованием вебпортала «Социально активный гражданин» Одесского городского совета.
Напомним, недавно на президентском портале было размещено несколько петиций с требованием снести монумент. Президент рассмотрел эти предложения и заявил, что судьбу памятника должны решать городские власти Одессы.

Continue Reading

Регион

В нацпарке «Тузловские лиманы» высохли уникальные озера

Published

on

В Национальном природном парке «Тузловские лиманы» в Одесской области практически высохли уникальные мелкие внутренние озера, названные в честь академика Ювеналия Зайцева.

Об этом сообщил бывший руководитель нацпарка эколог Иван Русев.

Причиной высыхания озер стало то, что в этом году вода в лиманы почти не поступает извне.

«Не было и стока пресной воды по малым рекам в лиманы. К тому же в этом году уровень воды в реке Дунай крайне низок за последние десятилетия, поэтому вода в лиманы Джантшейский и Малый Сасык тоже оттуда не поступает и не пополняет озера», – объясняет Русев.
По его словам, сейчас «совсем» не поступает вода и из Черного моря в Тузловские лиманы. Помимо влияния военных действий на отсутствие водообмена одной из причин Русев также назвал тот факт, что администрация области не предоставила рыбакам разрешения открыть пропасть за собственные средства.
«Одесская ОГА, а именно заместитель главы ОГА Олег Муратов и Департамент экологии ОГА Павел Буланович противозаконно блокировали выдачу разрешений местным рыбакам, которые готовы были за свои средства сделать такую ​​важную природоохранную работу, о чем я писал раньше и открыть пропасть. Но этого не произошло» , – подчеркивает сотрудник Национального парка.

В результате испарения воды из лиманов на фоне отсутствия водообмена привело к полному высыханию заповедных озер, где были сосредоточены уникальные птичьи «садики» галагазов (род уток), говорит Русев.

Национальный парк «Тузловские лиманы» — природоохранная территория в Украине на территории Белгород-Днестровского района Одесской области.

Continue Reading

Культура

На одесской дискотеке благотворительно повеселились

Published

on

В Одессе разгорелся скандал вокруг случаев нарушения комендантского часа развлекательными заведениями. Наибольший резонанс вызвала дискотека в клубном отеле М1 на Ланжероне, видео с которой появилось в соцсетях ее участников. Шум и веселье многие сочли опасными и неуместными во время войны, когда в Одессе страдают переселенцы, в госпиталях лежат раненые, а Николаев ежедневно бомбят ракетами оккупанты.

Ситуация привлекла внимание военной администрации. О том, как поступили с нарушителями, рассказал спикер главы Одесской военной администрации Сергей Братчук.

Он заявил, что и персонал клуба и все посетители поняли, что они нарушили правила, поэтому принесли свои извинения и все вместе решили предоставить финансовую помощь подразделениям Вооруженных сил Украины. Братчук подчеркнул, что ни одного исключения для нарушителей комендантского часа, кто бы это ни был или правил в работе данных клубов, не будет.
Между тем в анонимных телеграм-каналах города появилось заявление одного из сотрудников клуба, который утверждает, что все это ложь, и на самом деле никто не был наказан. Также он написал, что никакие средства на ВСУ в клубе не собирались. Дискотека изначально была организована якобы с благотворительной целью, но кому конкретно и какая часть от собранных с отдыхающих средств уйдет — неизвестно.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.