Культура
Доля Катерини: як голосують одесити ?
З 20 вересня і по 20 жовтня проходить електронне опитування містян «Як має бути вирішена доля пам’ятника «Засновникам Одеси», розташованого на Катерининській площі у м. Одесі?». Із запропонованих семи варіантів увага одеситів зосередилась на двох.
На сьогодні участь у голосування взяло понад 5 тисяч людей. Більшість, а це 2561 голос обрали варіант «демонтувати пам’ятник повністю», другий за кількість варіант — «зберегти пам’ятник на своєму місці, доповнивши історичною інформацією щодо діяльності Катерини ІІ» — 1853 голоси.
Голосувати можуть лише ті, хто прописаний чи задекларований у місті, ця інформація вказується при створенні онлайн-кабінету, а потім перевіряється. Голос не враховується, якщо перевірку не пройдено, і це буде вказано в особистому кабінеті.
Остаточне рішення буде прийматись Одеською міською радою. Сам міський голова на своїй сторінці у Facebook зазначив, що проти вандальського знесення пам’ятника.
«У цьому зверненні постараюся резюмувати позицію:
1. Я проти того, щоб підходити до своєї історії вибірково. Переписування та забуття свого минулого згодом призводять до фатальних помилок у майбутньому. Найкращий приклад – сучасна росія. Де старанне переписування сторінок своєї історії призвело до того, що народ, який «переміг фашизм», у ХХІ столітті став його офіційним правонаступником.
2. Історію слід не переписувати, а переосмислювати.
3.Впевнений, що в Одесі має бути створений єдиний парковий комплекс «Імперського та Радянського минулого». Куди має бути переміщена частина архітектурних пам’яток Одеси.» — написав Геннадій Труханов.
Голосування проходить на вебпорталі «Соціально активний громадянин».
Культура
Журнал National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, що це Україна
Міжнародний науково-популярний журнал National Geographic опублікував фото з окупованого росіянами Криму, не написавши, що це територія України.
Світлина Стіва Реймера з’явилася на сторінці видання у Facebook 27 вересня. На ній — краєвид з Ластівчиним гніздом.
«Неоготичний замок, побудований приблизно в 1900 році, стоїть на скелі над Чорним морем у Ялті, Крим», — ідеться в підписі.
У коментарях користувачі, зокрема українці, наголошують: Крим — це Україна.
«National Geographic, ви, здається, забули свою базову географію. Тож дозвольте мені, як і незліченній кількості інших українців, нагадати вам. — Замок Ластівчине гніздо розташований в Ялті, Україна. Подробиці — у моїх листах до вас на цю тему», — написала амбасадорка України в США Оксана Маркарова.
«Вам потрібна мапа? Крим не країна, він в Україні», — наголосив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.
«Ми називаємо це: ви намагаєтеся проскочити між крапельками. Вочевидь, це не вберігає вас від зливи лайна, на яку ви, безумовно, заслуговуєте своєю слабкою позицією», — пише активістка та письменниця Анастасія Мельниченко.
Українці закликають журнал відредагувати допис. Проте станом на 29 вересня цього не зробили та не відреагували на критику.
Культура
На платформі Netflix з’явиться українська історична драма «Крути 1918»
На стримінговій платформі Netflix із 24 серпня можна буде офіційно переглянути українську історичну драму «Крути 1918». Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Зазначається, що стрічку Олексія Шапарєва «Крути 1918» можна буде переглянути на Netflix з 24 серпня.
В основі сюжету – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.
Режисер фільму – Олексій Шапарєв. У стрічці зіграли, зокрема, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук, Олексій Тритенко, Наталя Васько, Надія Коверська.
Культура
В Україні вестимуть реєстр книг антиукраїнського змісту
Державний комітет телебачення і радіомовлення України створить реєстр видань антиукраїнського змісту. За поширення цих книг штрафуватимуть. Про це пише «Читомо».
До реєстру внесуть книги, зміст яких пропагує насильство, розпалює міжетнічну та міжрасову ненависть, поширює наративи, спрямовані на знищення української незалежності, пропагує релігійну ненависть, тероризм та порушення прав людей.
Реєстр формуватимуть за порадами державних органів, СБУ, юристів та працівників Держкомтелерадіо. Книги, що потраплять до реєстру вилучатимуть з обігу, а їх розповсюджння каратиметься штрафами.