Війна
30 млн гривень вкрав Одеський обласний центр соціально значущих хвороб
У комунальному підприємстві «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» провели ревізію. Серед результатів, фінансові порушення на суму 63 млн грн, що призвели до втрат 29,1 млн грн.
Як повідомляє Південний офіс Держаудитслужби, окремі питання фінансово-господарської діяльності перевіряли за період з 01 березня 2018 року по 01 вересня 2022 року.
Керівництво Центру на свій розсуд розпоряджалось державними коштами, які мали йти на оплату праці медиків.
Керівний склад отримав «ковідні» доплати у розмірах 200–300 % заробітної плати на суму 3,9 млн грн. Загалом незаконно виплачено різних доплат та премій у розмірі 9,7 млн грн. А ось працівники, які надавали медичну допомогу хворим на туберкульоз і працюють із живими збудниками туберкульозу, не отримали 4,4 млн грн. Ці кошти – необхідна допомога на оздоровлення під час відпустки і установлена законодавством.
Махінації з протитуберкульозним препаратом «капреоміцин» призвели до завдання збитків державному бюджету на загальну суму 4,6 млн грн. Тобто тоді як в інших регіонах не вистачало життєво необхідних ліків, вони зберігалися на складі в Одесі без використання, поки не сплинув термін придатності.
Установлено, що керівництвом Центру у 2021 році зайво витрачено 2,3 млн грн на оплату продуктів харчування без фактичного їх отримання. Продукти закупалися й передавалися на відповідальне зберігання. Слід зазначити, що серед продуктів, які відправлені на «відповідальне зберігання», – хліб та молочні вироби з обмеженим терміном придатності. Завдяки втручанню ревізорів повернуто до бюджету 1,6 млн грн.
Під час ревізії встановлено, що придбане на 29,4 млн грн Центром медичне устаткування для боротьби з COVID-19 не було введено в експлуатацію і перебуває на зберіганні в заводській упаковці. На складі під час ревізії виявлено обладнання, яке має російське походження.
А частина обладнання клініко-діагностичної лабораторії, яку також передали в пік епідемії на відповідальне зберігання, взагалі десь зникла. Усього «зникло» різного обладнання на суму 1,1 млн грн. Коли це сталося, – ніхто не знає.
За допущені порушення фінансової дисципліни на 4 посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-2 КУпАП, та за ст. 164-14 КУпАП – 2 протоколи про адміністративне правопорушення за порушення законодавства про публічні закупівлі.
Матеріали ревізії передано до УСБУ в Одеській області.
Війна
Росіяни атакують Зміїний з метою терору морських шляхів, — Гуменюк
Останніми днями почастішали атаки росіян на острів Зміїний. Удари керованими авіабомбами провокують небезпеку для пересування суден акваторією Чорного моря.
«Вони намагаються бомбити саме навігаційні шляхи. Тому що сам острів географічно і ландшафтно міцна скеля. Розбомбити його не так просто, якщо розраховувати, що там щось хотілось б розмістити. Біля самих газовидобувних платформ їм немає що робити. Їм підходу до вишок Бойка немає. Тому вони просто тероризують морські транспортні шляхи», — розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк в етері телемарофону.
За її словами, росіяни скидають керовані авіабомби для того, щоб привести в дію морські міни, яких ще доволі багато в морі, і щоб ускладнити навігаційний шлях.
Речниця також підкреслила, що останніми днями працює тимчасовий коридор.
«Нам довіряють судновласники і йдуть на те, щоб судна йшли тим коридором, який ми запропонували. Безпековий компонент нами дотримується, ми повністю забезпечуємо безпеку для суден», — зазначила Наталія Гуменюк.
Війна
В Україні вже працює Е-реєстр військовозобов’язаних
Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже функціонує та постійно наповнюється інформацією. Про це в коментарі Еспресо повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
За його словами, Мінцифри очікує бачення нової команди Міністерства оборони України.
«Це закрита система, яка має свій захищений контур. Всі вимоги (захисту — ред.) до неї витримані. Це достатньо захищений продукт, який немає жодних натяків на можливість бути вразливим. І ми бачимо, що за півтора року повномасштабної війни немає витоку сенситивної інформації», — розповів Федоров.
Федоров зазначив, що електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже наповнений на понад 90%. Однак, є питання сервісів на базі Оберігу та якими вони будуть.
Нагадаємо, 18 вересня до Верховної Ради було подано законопроєкт №10062 про створення електронного реєстру військовозобов’язаних.
Законопроєкт передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах.
Війна
ЗСУ отримали гвинтокрил, який намагалися приховати екскерівники запорізького підприємства
Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) передали ЗСУ раніше арештований гвинтокрил Мі-2, який намагалися приховати колишні керівники «Мотор Січі».
Як повідомили у пресгрупі ДБР, арешт гелікоптера Мі-2 стався у червні 2023 року у межах розслідування кримінального провадження щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та пособництва державі-агресору. Під час розслідування з’ясувалось, що у травні 2022 року гелікоптер, за вказівкою колишнього керівництва «Мотор Січ» перегнали спочатку в одну з європейських країн, а потім на Близький Схід. Все це робилось з метою перешкодити його передачі ЗСУ. Наразі повітряне судно вже повернули в Україну й відтепер вертоліт буде виконувати завдання в одній з бойових частин ЗСУ.
Нагадаємо, у розпал великої війни колишній посадовець, якого звинувачують у державній зраді, блокував передачу Мі-2 українським розвідникам. Давав вказівки розібрати гелікоптер на запчастини та приховати документи, які необхідні для експлуатації.
Щодо ймовірного вилучення Мі-2, українськими розвідниками доведено, що В’ячеслав Богуслаєв часто спілкувався з директором маркетингу та торгівлі АТ “Мотор Січ” та керівником дочірньої компанії цієї корпорації “Вертольоти МСБ” Павлом Касаєм.
Як вже писав «Форпост», 22 жовтня минулого року стало відомо, що СБУ затримала почесного президента компанії «Мотор Січ», екснардепа В’ячеслава Богуслаєва. Йому оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору.