Регіон
Збагачення на шкільних обідах: в Одеській області виявили порушень на понад 10 млн гривень
У результаті перевірки Відділу освіти Чорноморської міської ради Одеського району виявили порушення на понад 10 млн гривень. Про це повідомляє Південний офіс Держаудитслужби.
Втрачали кошти здебільшого через завищену вартість послуг.
У 2019-2020 році в результаті відкритих торгів між цим Відділом освіти та приватним підприємством «Фрегат-2002» було укладено два договори про надання послуг шкільних їдалень із забезпечення харчування учнів. А саме – молодших класів, учнів 5–11 класів – дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, дітей що знаходяться за опікою; учнів 1–11 класів у шкільних літніх оздоровчих таборах.
Протягом періоду дії договорів відбулося подорожчання вартості сніданків. “Тоді як нормою Закону визначено можливість внесення змін до істотних умов договору про закупівлю в частині збільшення ціни до 10% у разі закупівлі саме товару та, відповідно, не передбачено можливості збільшення ціни до 10% у разі закупівлі послуг. У результаті таких «додаткових угод» відбулося завищення вартості наданих послуг на загальну суму 1,4 млн грн.”, – йдеться у повідомленні.
А у садочках зафіксували необґрунтоване списання продуктів.
“Досить «цікаві» факти виявили аудитори при вивченні питання оплати комунальних послуг. За результатами проведеної процедури відкритих торгів між Відділом освіти і Товариством з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРДЖИГАЗТРЕЙД» укладено договір про постачання електричної енергії. У документі наголошено, що істотні умови Договору не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань Сторонами в повному обсязі. Однак на порушення закону було підписано 4 додаткові угоди, якими без підтвердження наявності факту коливання ціни електричної енергії на ринку (на умовах встановлених пп. 5.2.2 п. 5.2 Договору), сторонами безпідставно збільшено ціну за 1 кВт/год електричної енергії майже на 60%. Це призвело до завищення вартості спожитої електроенергії на загальну суму 949 тис. грн.
За результатами ревізії складено 5 протоколів про адміністративне правопорушення. Матеріали ревізії передано до Одеської обласної прокуратури та поінформовано УСБУ в Одеській області і Чорноморську окружну прокуратуру”, – написали у Держаудитслужбі.
Кримінал
У Ренійському порту вилучили контейнер із сигаретами вартістю майже 74 млн грн
У Ренійському морському торговельному порту 45-футовий контейнер з сигаретами іноземного походження, ввезений поза митним законодавством, повідомляє ТУ БЕБ в Одеській області.
Вантаж був ввезений з Об’єднаних Арабських Еміратів, із порушеннями. Детективи вилучили понад 900 тисяч пачок сигарет без марок акцизного податку, що перевозились у 1 830 коробах.
Встановлено, що товар за документами призначався вигаданому отримувачу. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Одеської обласної прокуратури.
Регіон
СБУ: керівник державного агентства рибного господарства на Одещині вимагав хабар у 240000 гривень
Співробітники Служби безпеки України викрили на хабарництві начальника управління державного агентства меліорації та рибного господарства в Одеській області.
У пресслужбі агентства повідомили, що Грибенко Вячеслав був звільнений з посади на початку вересня цього року і наразі тимчасово виконує обов’язки керівника — Циганок Сергій Васильович.
В СБУ повідомляють, що за версією слідства чиновник налагодив корупційну схему отримання хабарів з фізичних та юридичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері рибного господарства на території регіону.
Правоохоронці задокументували факт вимагання чиновником неправомірної вигоди від керівника аграрно-рибогосподарського кооперативу. За безперешкодне здійснення діяльності на одному з озер Ізмаїльського району зловмисник зажадав щомісячну «данину» у розмірі 240 тисяч гривень. В якості посередників він залучив своїх підлеглих з числа інспекторів Одеського рибоохоронного патруля.
У разі відмови, посадовець погрожував підприємцю «знищити» його бізнес шляхом складання фіктивних протоколів щодо порушення правил вилову промислового риби та використання озера.
Оперативники СБУ задокументували факт вимагання і отримання «авансу» та викрили зловмисника після одержання чергового «траншу».
Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до функціонування протиправної схеми.
Регіон
За пів року експорт з Одещини склав понад один мільярд доларів
За перше півріччя цього року Одеська область експортувала товарів на суму 1 187,9 млн дол. США.
«У січні – липні 2023 р. зовнішньоторговельні операції товарами підприємства Одещини здійснювали з партнерами із 166 країн світу.
Експорт товарів за цей період становив 1187,9 млн.дол. США, імпорт – 1237,1 млн дол.
Порівняно з січнем – липнем 2022 р. експорт збільшився на19,5%, імпорт – на 7,9%. Негативне сальдо склало 49,2 млн дол. США», – повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.
За показником загального обсягу експорту товарів Одещина займає 4 місце серед регіонів України. За показником загального обсягу імпорту регіон знаходиться на 6 місці в Україні.
Найбільшу питому вагу експорту становили зернові культури (52,1%); жири та олії тваринного або рослинного походження (15,5%); насіння і плоди олійних рослин (11,6%).
Імпортували в основному палива мінеральні, нафту і продукти її перегонки (23,7%); електротехнічні машини (9,7%); їстівні плоди та горіхи (7,2%).
Відзначимо, що минулого року, попри широкомасштабне вторгнення росії в Україну, Одеська область стала лідером експорту товарів. “За січень-липень 2022 року темп росту експорту зріс на 59,3% порівняно з аналогічним проміжком попереднього року. Обсяг експорту товарів склав 1082,2 млн доларів”, – повідомляли в ОДА.