Connect with us

Війна

Набір до «Гвардії наступу» продовжується: портрет добровольця та етапи навчання

Published

on

Основний штат штурмових бригад «Гвардії наступу» укомплектований. І наразі відкрито новий набір до резерву. Наразі вже є бригади, які завершили навчання.

«Гвардія наступу» — рекрутингова програма з набору до восьми штурмових бригад, ініційована у лютому Офісом Президента України та Міністерством внутрішніх справ. «Рубіж», «Червона калина», «Азов», «Спартан», «Кара-даг» та «Буревій» — бригади Нацгвардії України. «Лють» представлятиме Нацполіцію, а «Сталевий кордон» — Держприкордонслужбу. В основі підрозділів стоятимуть поліціянти, прикордонники та нацгвардійці, а серед офіцерів та сержантського складу воїни з реальним досвідом, які вже працювали на важких напрямках. Обличчя сержантів добре впізнані українцями, а імена командирів — знають навіть діти, бо вони брали участь у історичних подіях про які говорить весь світ: оборона Маріуполя та Харкова, бої у Гостомелі, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Бахмутський напрямок. 

Величезна робота протягом року від повномасштабного вторгнення вже зроблена, але війна не закінчилась, тому потреба у сміливості та силі українських героїв досі актуальна, як і тоді, 24 лютого. Хоч і всі розраховували на спринт, ми на марафоні і попереду не менш важливі завдання з викидання окупантів за кордони України. 

Яке навчання? 

Добровольці самостійно обирають напрям діяльності і проходять ряд співбесід, військово-лікарську комісію, тести на психологічний та фізичний стан. Бригади мають посилити оборону країни і допомагати ЗСУ, проте це не окопні війська. Їхні задачі здебільшого полягають у зачистці та звільненні територій, знешкоджені ДРГ, розмінуванні, підтриманні безпеки й порядку. Потрібні різні спеціальності, тому закликають людей, як з військовим досвідом, так і без нього.

Наразі вже є групи, які пройшли навчання. Це індивідуальна та колективна підготовка, а потім бойове злагодження. Бійці навчались на полігонах під керівництвом інструкторів з реальним досвідом ведення бою в Україні. Підготовка залежить від бригади та запланованих для неї завдань. 

Фото: Харківська ОВА

«Навчання проходить кілька місяців і включає кілька етапів. Починається з індивідуальної підготовки. Після цього — спеціалізація. І потім — злагодження в складі підрозділу. На етапі індивідуального навчання ви виходите з вмінь, навичок і орієнтирів, де бажаєте проходити службу — чи у вас більша наснага до медичної сфери, чи, можливо, ви хотіли б бути снайпером, чи мінометником, чи артилеристом. Від цього буде залежати, як буде відбуватися навчання. А вже потім, у складі підрозділу, кандидати здобувають комплексне навчання — це називається бойовим злагодженням», — розповіла заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко в інтерв’ю Суспільне.

Бойове злагодження потрібне, щоб кожна одиниця підрозділу розуміла завдання і функції, знала одне одного, спілкувалися єдиною мовою, знали, як вони наступають, відступають, хто, де, які позиції займає. Це спільне навчання в складі підрозділу.

За словами інструкторів, більшість добровольців, які вже пройшли частину підготовки, швидко зросли до рівня досвідчених бійців, які готові до бою. Гвардійські інструктори переважно і проходили навчання за кордоном та брали участь у військових місіях на території України. Свій досвід вони отримували з 2014 року.

Який він, український доброволець?

За результатами набору в Офісі Президента розповіли про портрет українського добровольця. Здебільшого це чоловік до 40 років з гарним станом здоров’я  та мотивацією вигнати росіян на своє болото. Із відібраних кандидатів, 27% — раніше проходили службу в силах оборони та правопорядку. Більшість добровольців мають родини, 54% серед них — одружені, 49% — проживають у місті. 

Фото: УНІАН

Вступити можуть чоловіки та жінки віком від 18 до 55 років. У кандидата має бути задовільний стан здоров’я без хронічних захворювань на фоні алкоголізму чи наркоманії та відсутня судимість. Проте люди старші за 60 років теж подають анкети, зазначаючи досвід проходження військової служби, роботи у правоохоронних органах, або виконання завдань в АТО чи ООС.

«На період воєнного стану штати майже всіх військових частин збільшуються, це передбачено відповідними законами. Бригади Гвардії наступу формуються на основі наявних військових частин і вони готуються для виконання певних задач. Паралельно з цим є поповнення в інші військові частини, які виконують в тому числі й правоохоронні задачі — охороняють об’єкти критичної інфраструктури, несуть службу на блокпостах. Це притаманно для всіх військових відомств — у країні війна, треба нарощувати спроможності кожного військового формування, збільшувати кількість людей пропорційно задачам, довжині лінії фронту. Тому ця робота продовжується, у країні триває планова мобілізація і паралельно з цим йде формування бригад Гвардії наступу», — додав Руслан Музичук, речник Нацгвардії України для Суспільне.

Як проходить набір? 

Набір йде як за контрактом, так і по мобілізації. «За призовом у громадянина має бути військовий квиток. Ми надаємо лист до ТЦК і доброволець там проходить військово-лікарську комісію та повертається до нас. Якщо громадянин бажає проходити службу за контрактом, то усі процедури проходитиме у частині, а ВЛК — у лікарні МВС», — розповів Денис Лавренко, начальник південного центру комплектування Національної гвардії України.

Якщо людина отримала повістку, але бажає вступити до «Гвардії наступу», то формуються відповідні документальні звернення від центрів комплектації, через які доброволець вступає до штурмової бригади. У випадку вступу до бригад Національної гвардії та Прикордонної служби можливі варіанти збереження робочого місця як і під час мобілізації. Робота залишатиметься за кандидатом. Також з кандидатом укладатимуть контракт, який не розривають під час війни. 

У бригаді «Лють» бійці й працівники залишаться працівниками Національної поліції, якщо вони матимуть бажання працювати. Усі соціальні гарантії збережені. Також можна звільнитись згідно з Кодексом про працю протягом двох тижнів. Є можливість вийти з цієї бригади швидко.

Рекрутингові групи працюють у 44 ЦНАПах по всій Україні. Детальну інформацію щодо діючих центрів можна буде дізнатися на офіційному сайті або за номером “гарячої лінії” 080 010 00 20.

Фото: UATV

За попереднього набору по гарячій лінії фахівці надали понад 9 тисяч консультацій. Як правило, це були питання про перелік необхідних документів, вимоги до фізичної підготовки, умови служби.

Щоб долучитись, можна заповнити анкету через сайт:https://storm.mvs.gov.ua/. Або особисто через ЦНАПи, поспілкувавшись там з представниками Нацгвардії, які можуть відповісти на попередні питання по бригадах (перелік центрів теж є на сайті кампанії). 

Війна

У низці областей України оголошували повітряну тривогу

Published

on


У низці оголошували повітряну тривогу через загрозу російських ударних безпілотників.

Як передає Укрінформ, про це в Телеграміповідомили Повітряні сили Збройних сил України.

“Київська область – загроза застосування ударних БПЛА“, – йшлося у повідомленні.


О 17:53 пішли відбої. Карта тривог виглядала так: 



За повідомленням Повітряних сил ЗСУ, загроза застосування балістики залишається з північного сходу.


О 18:53 повітряна тривога залишалася лише для Луганської області та Криму.


Читайте також: Росія активізувала використання дронів під час атак прикордонних областей – Демченко

Як повідомляв Укрінформ, Росія використовуєдля ударів по Україні дрони типу Shahed, споряджені отруйними речовинами.



Джерело

Continue Reading

Війна

Сили спецоперацій зачистили позиції росіян на Покровському напрямку

Published

on

Воїни Сил спеціальних операцій Збройних сил України провели зачистку позицій російських загарбників на Покровському напрямку, завдали ворогу втрат у живій силі та захопили в полон двох росіян.

Як передає Укрінформ, про це командування ССО повідомило у Фейсбуці та оприлюднило відповідне відео.

ССО провели наліт на позицію ворога, який розпочали з підриву бліндажа з російськими військовими. Троє бійців ССО швидко з вогнем просунулися окопами та захопили інше укриття, ідеться у повідомленні.

Як зазначали військові, злагоджена робота групи спеціального призначення не залишила шансів ворожим військам, доводячи перевагу якості над кількістю.

Унаслідок спецоперації група операторів 144-го Центру ССО знищила вісьмох російських військових та ще двох змусила здатися в полон.

Читайте також: Російські військові на милицях йдуть штурмувати українські позиції на Покровському напрямку

Як повідомляв Укрінформ, бійці 6-го полку “Рейнджер” Сил спецоперацій ЗСУ в результаті нальоту на позиції російських військ на одному з операційних напрямків узяли в полон трьох військовослужбовців.



Джерело

Continue Reading

Війна

у Москві затримали п’ятьох осіб, — ЗМІ

Published

on

На тлі найбільшої призовної кампанії останніх років у Росії почалися затримання молодих людей призовного віку. У Москві щонайменше п’ятьох призовників поліціянти затримали на вулицях і доставили у відділення.

Про це 15 квітня повідомив канал “Обережно, новини”.

За інформацією джерел, у військкомати доставляють не тільки тих, кого визнано придатним до служби, а й громадян із хронічними захворюваннями, раніше звільнених від призову за медичними показаннями. У деяких випадках затриманих відразу супроводжували на збірні пункти, інші після затримання перестали виходити на зв’язок.

Зазначається, що така практика стала частиною масштабної кампанії з поповнення особового складу Збройних сил РФ в умовах дефіциту особового складу, який зберігається.

Указ про весняний призов був підписаний президентом Росії Володимиром Путіним у березні 2025 року. Планом передбачено набір 160 тисяч осіб — це найвищий показник за останні роки. Для порівняння: у 2024 році призвано 150 тисяч осіб, у 2023 — 147 тисяч, а у 2022 — 135,5 тисячі.

Одночасно Росія постала перед труднощами при наборі контрактників. За даними The Moscow Times, щоденні витрати на вербування перевищують 2 мільярди рублів (близько 23,7 млн доларів). Попри це, армія щодня поповнюється лише 1000-1500 контрактниками, більшість з яких набираються в економічно неблагополучних регіонах.

“Приплив “добровольців” залишається на рівнях кінця минулого року, незважаючи на те, що масове підвищення бонусів у регіонах призупинилося, а їхній середній розмір по 37 суб’єктах РФ зараз становить 1,4 млн рублів”, — пише видання.

Згідно зі спостереженнями правозахисників, примусові заходи щодо призовників і потенційних контрактників стають системним елементом політики Москви щодо мобілізації в умовах тривалого конфлікту і браку добровольців.

Нагадаємо, про ситуацію з набором у російську армію повідомив військовий аналітик Німецького інституту міжнародних справ Яніс Клюге. За його словами, громадяни РФ поспішають укласти контракти на службу в армії, сподіваючись отримати великі виплати та уникнути ризиків. Це пов’язано з надіями та очікуванням завершення війни.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.