Connect with us

Суспільство

У ДТЕК розповіли як оформити побутовий тариф на електроенергію для жителів одеських новобудов

Published

on

Навіть після введення багатоквартирного будинку в експлуатацію, забудовник може не завершити процедуру приєднання до електромереж. З цієї причини, новобудова вважається промисловим об’єктом, а жителі сплачують електроенергію за комерційним тарифом. Сума може становити і 5 грн/кВт-год.

На пресбрифінгу генерального директора ДТЕК Одеські електромережі Дмитра Григор’єва розповіли, що в Одесі є будинки, які понад 10 років як під’єднані до мережі, як будівельні майданчики. Протягом останніх 4 років перепідключення відбулось у 28 ЖК.

Варіанти переходу на побутовий тариф

Сьогодні врегулювати це питання можна трьома методами і загалом, це питання відповідальності забудовника, але до ДТЕК може звернутись і ОСББ, керуюча компанія чи інша уповноважена організація. Отже:

● Потрібно виконати технічні умови, щоб отримати приєднання за постійною схемою живлення та отримувати безперебійне електропостачання. Це найраціональніший шлях, який безпосередньо існував до воєнного стану. Для виконання цих умов потрібно розробити проєктно-кошторисну документацію, сплатити вартість приєднання, виконати будівельно-монтажні роботи, укласти договір з оператором системи розподілу (ОСР, тобто ДТЕК), звернутись до постачальника на укладання договору за побутовим тарифом.

● Якщо перший варіант неможливий через проблеми, викликані воєнними станом, держава запропонувала скористатись тимчасовим порядком приєднання, який наразі гарантований постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 352. Приєднання у цьому випадку відбувається за спрощеною процедурою отримати приєднання до електромереж. Написавши заяву до ДТЕК, замовник отримує технічні умови та обирає варіант приєднання. Далі потрібно також здійснити будівельно-монтажні роботи, потім надати гарантійний лист до ОСР про виконання цих робіт.  Наступний етап — укладання договорів з оператором розподілу та постачальником електроенергії. Протягом одного року після закінчення воєнного стану замовник має внести плату за потужність та передати збудовані мережі на баланс ОСР.

● Також можна укласти тимчасовий договір про надання послуги з розподілу електричної енергії відповідно до Постанови НКРЕКП № 1340, що дає змогу користуватися побутовим тарифом. Однак він діє тільки на період воєнного стану і рік після його закінчення. Якщо не виконати технічні умови — договори з мешканцями будинку будуть знову розірвані. 

Дмитро Григор’єв надав поради тим, хто планує купувати квартиру у новобудові, аби не потрапити на дорожчий тариф: перевіряти усі документи на стадії будівництва, звернути увагу на наявність технічних умов про приєднання до мереж, під час підписання акту приймання квартири впевнитись у введенні будинку в експлуатацію та виконанню технічних умов. Спікер зазначив, що наявність сертифіката про введення будинку в експлуатацію ще не означає виконання технічних умов.  

Чинний тариф на електроенергію

Зазначимо, що чинний тариф на електроенергію для населення покриває лише 28% витрат на її виробництво, доставку до споживачів та податків. У НКРЕКП пояснили, що ринкова ціна складається з:

● середньозваженої ціни купівлі-продажу електроенергії на ринку «на добу наперед» за квітень 2023 року – 2,81 грн/кВт-год (без урахування податку на додану вартість);

● тарифу на послуги з передачі з 01.04.2023 – 0,43 грн/кВт-год (без урахування податку на додану вартість);

● середньозваженого тарифу на послуги з розподілу електричної енергії для другого класу напруги з 01.04.2023 – 1,32 грн/кВт-год (без урахування податку на додану вартість);

● середньозваженого тарифу на послуги постачальника універсальних послуг – 0,115 грн/кВт-год (без урахування податку на додану вартість);

● податку на додану вартість (20 %).

Тарифи на електроенергію для населення наразі становлять 1,44 грн/кВт-год (при споживанні до 250 кВт-год на місяць) та 1,68 грн/кВт-год (у випадку споживання більше 250 кВт-год на місяць). Водночас середньозважена фіксована ціна на електричну енергію для населення становить 1,56 грн/кВт-год (з урахуванням ПДВ), — вказують в Нацкомісії.
Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтин Ущаповський говорить, що розглядають кілька варіантів підвищення тарифу. Серед пропозицій, запровадити тариф на рівні 2 гривні 40 копійок за кіловат. Інший варіант — 2 гривні 80 копійок за кіловат. Таким чином тариф для побутових споживачів зросте мінімум на гривню.

Суспільство

Шана кожному й кожній за щоденний подвиг

Published

on

Президент України Володимир Зеленський привітав медиків з професійним святом та висловив усім медпрацівникам вдячність за рятування українців в умовах повномасштабної війни з РФ.

Про це глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

“Сьогодні день сили, витримки й людяності. День тих, хто рятує життя й завжди приходить на допомогу, лікує та підтримує. День медичних працівників України! Дякую кожному й кожній, хто в білому халаті або тимчасово в бронежилеті: лікарям, медсестрам і медбратам, бойовим медикам, усім, хто працює в лікарнях, операційних і реанімаціях, стабілізаційних пунктах. Тим, хто рятує наших людей”, – зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що лікарі та інші медичні працівники вчиняють щоденний подвиг, піклуючись про здоров’я громадян.

“Щоденний подвиг. Саме завдяки вам життя продовжується. Велика шана кожному й кожній за вашу роботу в цей нелегкий час. Вдячність за все, що ви робите для України”, – додав Зеленський.

Своєю чергою міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив у своєму привітанні, що бути медиком – більше, ніж професія. Це – покликання і вибір.

“Колись вони уважно слухали дихання улюбленої іграшки. А сьогодні – рятують життя. Ті, хто обрав медицину», – написав міністр.

За його словами, все починається з малого: інтересу, гри, дитячого захоплення, а потім – рішення, навчання, практика, чергування, втома, відповідальність і величезне бажання допомагати.

«Медики з нами від самого початку. І залишаються поруч у найважчі моменти. Це медична сестра, яка підтримує дитину в маніпуляційній. Це лікар, який не лише лікує, а й тримає за руку. Це парамедик, який виграє час. Це військовий медик, який рятує під обстрілами. Це фахівець із реабілітації, який допомагає повернутися до життя. Це ті, хто працює в прифронтових лікарнях, знаючи, наскільки важлива їхня присутність. І ті, хто щодня на своєму місці — в операційній, на прийомі, у швидкій», – наголосив очільник МОЗ.

Також Ляшко висловив вдячність усім, хто в цій професії, за врятовані життя, за дитячі посмішки, за відданість та людяність.

Читайте також: Сирський привітав українських цивільних і військових медиків із професійним святом

Як повідомляв Укрінформ, День медичних працівників, згідно з указом Президента від 13 червня 2023 року, щороку відзначається в Україні 27 липня.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Сили протиповітряної оборони захищали небо Миколаївщини, збивали дрони Анонси

Published

on

В ніч на 27 липня небо Миколаївщини захищалося силами та засобами протиповітряної оборони.

Про це повідомляє Миколаївська ОВА.

“Мінус три ворожі БПЛА типу “Shahed”/інших типів безпілотників у ніч на 27 липня в області”, – сказано в повідомленні.

Обстрілів на території області за минулу добу станом на 7:00 не було.

500 тисяч гривень додатково виділили ще одному з військових формувань – з місцевого бюджету до державного на засіданні селишної ради в Одеській області. 

Рівно добу тому внаслідок ворожої атаки у Миколаєві постра ждав будинок рятувальників, що боляче вдарило по родині, яка щодня рятує інших. Попри руйнування, вони знаходять сили відбудовувати свій дім і продовжувати працювати заради громади.   

Також рятувальники тричі ліквідовували займання пожнивних залишків у Вознесенському, Первомайському та Миколаївському районах.

У Миколаївській області нещодавно було нагороджено підлітка. Він урятував рідного брата з охопленого полум’ям будинку. Нагороду юнак отримав з рук Президента України Володимира Зеленського. 

А тим часом поліція розслідує можливу змову між чиновниками Миколаївської ОВА та фірмою з Одеси щодо розкрадання на реконструкції водогону. Йдеться про угоди, укладені обласною військовою адміністрацією з підрядником — фірмою “Одесаспеценерго”. Поліція підозрює змову між посадовцями департаменту містобудування та керівництвом компанії.

Сорокова окрема бригада берегової оборони, яка має бойовий досвід та щодня боронить південь України від ворога відкрила центр рекрутингу в центрі Одеси.

 

     

 

 

Олександра Горст



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Хто представлятиме Одещину на Всеукраїнських змаганнях «Сокіл» («Джура»)

Published

on


На Одещині успішно завершено обласний етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Про це у Фейсбук повідомив директор департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександр Лончак, передає видання «Південь сьогодні».

«Мав честь сьогодні особисто, в режимі онлайн (на жаль, поки такі реалії військової часу), висловити своє захоплення переможцям окремих змагань та загального заліку (цього разу у старшій віковій категорії) та побажати їм подальших успіхів!» – зазначив посадовець.

Нижче підсумки етапу – команди, які зайняли перше, друге та третє місця відповідно.

Конкурс строю та маршової пісні «Впоряд»:

  • «Соколи» — Ліцей №6 Подільської міської ради, Подільський район;
  • «Кіборги» — Ліцей №1 Південнівської міської ради, Одеський район;
  • «Незламні» — Надеждівський ліцей з початковою школою та гімназією, Арцизька міська рада, Болградський район.

«Тактична підготовка»:

  • «Незламні» (Арцизька міська рада);
  • «Кіборги» (Південнівська міська рада);
  • «Соколи» (Подільська міська рада).

«Тактична медицина/домедична допомога»:

  • «Незламні» (Арцизька міська рада);
  • «Соколи» (Подільська міська рада);
  • «Дунайські козаки» — Ізмаїльський ліцей «Політехнічний» з гімназією.

Загальний результат:

  • «Кіборги» (виховник — Зіборова Вікторія Миколаївна);
  • «Соколи» (виховник — Залевська Анна Сергіївна);
  • «Незламні» (виховник — Порошенко Наталія Вікторівна).

Перше місце у загальному заліку посів рій «Незламні» Арцизької міської ради Болградського району. Вже зовсім скоро він представлятиме Одещину на всеукраїнському етапі Гри на Закарпатті.

«Дякую всім, хто допомагав з організацією та проведенням змагань, а також суддям, виховникам, батькам, які змалечку закладають у дітей найважливіші цінності. Окремо нашим Збройним силам, всім, хто виборює можливість дітям навчатися й зростати у вільній країні.

Юні джури! Нехай ця Гра стане для вас школою мужності та любові до України! Принаймні, ми, дорослі, цього дуже прагнемо!» – додав Олександр Лончак.

Підготувала Діана ГЕРГІНОВА



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.