Connect with us

Події

Одеська національна опера вперше виступила в Японії

Published

on



У межах гастрольного туру симфонічний оркестр Одеської національної опери вперше виступив у Японії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій України

Зазначається, що перший концерт, який відбувся в місті Йокогама, розпочався виконанням Державного Гімну України.

Також український оркестр під керівництвом головного запрошеного диригента театру Хірофумі Йошіди виступить у містах Такасакі, Тотігі, Токіо, Кобе та Кітамі. 

Як зауважили у МКСК, концертна програма містить найкращі мелодії західноєвропейської класики, а окреме місце у репертуарі займають твори українських композиторів Миколи Лисенка, Платона Майбороди і Левка Колодуба.

Читайте також: У Варшаві з аншлагами пройшли покази антиросійської вистави «Дзяди» Франківського драмтеатру – МКСК

«Гастролі оркестру Одеської національної опери в Японії є важливою культурною подією, що має на меті популяризацію українського мистецтва на міжнародній арені та зміцнення культурних зв’язків між Україною та Японією», – зазначили у міністерстві й додали, що театр активно працює над інтеграцією української музичної спадщини у світовий культурний простір, створюючи спільні проєкти.

Як повідомляв Укрінформ, Одеська національна опера здійснила гастрольний тур, у межах якого представила свої вистави у Бельгії та Нідерландах.

Фото: Фейсбук / Одеська Національна Опера



Джерело

Події

В одеській бібліотеці відкрилася виставка польських фотографів

Published

on


7 травня в арт-просторі Бібліотеки на Європейській, 67 відкрився польсько-український фотопроєкт «Листи у майбутнє», який вже встигли побачити у Сумах, Львові, Києві, Кропивницькому, Дніпрі, Рівному, Чернігові, а тепер – і в Одесі. Проєкт покликаний бути не просто мистецьким явищем, а культурним містком між двома країнами, що спільно переживають глибокі історичні трансформації.

Цей фотопроєкт – глибока мистецька рефлексія на воєнні події в Україні. Кожна світлина – це не лише візуальна композиція, а справжній «лист» у майбутнє: наповнений співчуттям, людяністю, прагненням свободи та гідності. І водночас – це сигнал солідарності польського народу, готового бути поруч із Україною у найтемніші часи.

В експозиції представлено 49 світлин від 27 видатних польських фотомитців, серед яких – Александра Шмігель, Кріс Ніденталь, Аркадіуш Обшинські, Томаш Лазар, Яцек Бочар та інші. Кожна робота – це історія, яку можна «читати» серцем, сповнена глибокого змісту, символізму, драматизму, але водночас – надії.

Фотографії пронизані світлом навіть у найтемніші моменти, нагадуючи: людяність і єдність сильніші за зброю. Вони торкаються не тільки національної пам’яті, а й створюють нову – спільну, польсько-українську.

Проєкт реалізується під почесним патронатом Національного центру культури Польщі. Його кураторами стали Інна Гуцан, Валерій Лещинський та Андрій Чекановський, а кураторкою виставки в Одесі виступила Ельвіра Заборцева.

Серед партнерів проєкту – провідні польські та українські фотоспілки, музеї, арт-центри, які сприяють розвитку культурного діалогу.
Виставка триватиме до 20 травня. Вхід вільний.





Джерело

Continue Reading

Події

Вийшов перший тизер антирадянського зомбі-муві «Каховський об’єкт»

Published

on



В Україні вийшов перший тизер фільму «Каховський об’єкт», який запланований у широкий національний прокат з 1 жовтня поточного року.

Про це повідомляє Укрінформ.

Епічний екшн «Каховський об’єкт» знято у піджанрі антирадянського зомбі-муві.

Команда проєкту FILM.UA Group, яка минулого року створила хіт «Конотопська відьма», наголошує, що фільм у жорсткій формі деромантизує «совок» та прагне остаточно позбутися його в житті українців. Ідеї відокремлення від російських наративів та боротьбі зі злом сучасності присвячена вся лінійка горорів FILM.UA «Кіногероїні темних часів».

«Коли вони лізуть звідусіль зі своєю романтизацією комуністичних часів, ностальгують за «совком», брендують серпом з молотом одяг, чіпляють піонерські галстуки на шиї, коли той гімн терористичної держави (який, власне, покладений на музику «союза нєрушимого») інколи пролазить і на наші вулиці, коли вони з пієтетом розказують про «дєдушку Лєніна», то ми заради майбутнього маємо стояти на варті і не впускати те недогниле зло минулого у своє життя, чого так прагне бункерний головнокомандувач», – заявила продюсерка «Каховського об’єкту» Ірина Костюк.

Події «Каховського об’єкту» відбуваються після підриву Каховської дамби російською армією. За сюжетом, загін українських військових на чолі з бійчинею з позивним Мара потрапляє до таємного радянського бункера, що був виявлений на дні водосховища. Там під час «холодної війни» СРСР проводив досліди на людях. Наслідки цих дослідів все ще знаходяться у цьому бункері у вигляді напівживих трупів солдатів радянської армії. Щоб вижити і врятувати країну від загрози з бункера, українським військовим треба перемогти радянських зомбі та довіритися один одному.

Читайте також: В Україні стартували зйомки ігрового фільму-альманаху «Житє»

Головну героїню Мару зіграла Марина Кошкіна. Головну чоловічу роль виконав актор-військовий Володимир Ращук. Крім того, у фільмі знімалися Олександр Яцентюк («Памфір»), Ірина Кудашова («Смак свободи»), Андрій Жила, Дмитро Павко («Прикордонники», «Потяг у 31 грудня»), Андрій Подлєсний («МУР. Ти [РОМАНТИКА] в кіно»), Михайло Дзюба («Королі репу»). Виконавці ролі військових пройшли спеціальний вишкіл — це була одна з обов’язкових умов участі акторів у проєкті.

Як повідомляв Укрінформ, зйомки фільму «Каховський об’єкт» стартували у березні 2025 року з символічного ритуалу розбиття погруддя Леніна. Вони тривали півтора місяця у Києві на шести локаціях, серед яких закинута молочна кухня та бомбосховище науково-дослідного інституту радянських часів.



Джерело

Continue Reading

Події

Каннський кінофестиваль відкриється Днем України

Published

on



У вівторок, 13 травня, коли відкриється 78-й Каннський кінофестиваль, відбудеться спеціальний «День України», під час якого глядачам покажуть три документальні фільми, присвячені війні.

Про особливий захід, що пройде в Палаці фестивалів, організатори повідомили у пресрелізі, передає Укрінформ.

“Кінематографічна спільнота Франції проявляє солідарність з Україною всі останні роки. Однак цього разу нам було важливо організувати окрему програму, яка відбудеться на головному майданчику фестивалю і продемонструє найвищий рівень мистецької підтримки. А також знайти фільми, що покажуть правду про війну та про нашу боротьбу”, – розповіли кореспонденту Укрінформу в посольстві, яке спільно з мерією Канн, France Télévisions та Brut є організаторами “Дня України.”

Французька сторона підкреслила, що ця подія слугуватиме нагадуванням про зобов’язання митців розповідати про історію цієї війни “в серці Європи, яка вже три роки впливає на український народ і на світ”.

Отже, в Палаці фестивалів відбудеться показ трьох фільмів – “Zelensky” Іва Жьолана, Лізи Вапне та Аріан Шемен, “2000 метрів до Андріївки” Мстислава Чернова, який був нагороджений призом за найкращу режисерську роботу на фестивалі Санденс, а також “Notre Guerre” (“Наша війна”) Бернара-Анрі Леві та Марка Русселя.

Читайте також: На 78-му Каннському кінофестивалі працюватиме Український національний павільйон

З лютого до квітня 2025 року Бернар-Анрі Леві та його співрежисер знімали на Покровському та Сумському напрямку. Окрім бойових дій, у кадрі – повсякденне життя цивільних під терористичними обстрілами напередодні можливих переговорів. У фільмі режисер із солдатами в бункері дивиться розмову президента Зеленського з Трампом.

Нагадаємо, у травні 2022 року Володимир Зеленський виступив на церемонії відкриття Каннського фестивалю через відеозв’язок з Києва. У Каннах також оголосили, що поки триває війна, там не вітатимуть “офіційних російських представників, державні органи чи журналістів, які представляють офіційну російську лінію”.

Читайте також: У Каннах відбудеться благодійний вечір української культури та моди

Як повідомляв Укрінформ, на Каннському кінофестивалі відбудеться світова премʼєра українського документального фільму “Мілітантропос”, стрічка буде представлена в паралельній програмі “Двотижневик режисерів”.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.