Connect with us

Події

Одеська національна опера вперше виступила в Японії

Published

on



У межах гастрольного туру симфонічний оркестр Одеської національної опери вперше виступив у Японії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій України

Зазначається, що перший концерт, який відбувся в місті Йокогама, розпочався виконанням Державного Гімну України.

Також український оркестр під керівництвом головного запрошеного диригента театру Хірофумі Йошіди виступить у містах Такасакі, Тотігі, Токіо, Кобе та Кітамі. 

Як зауважили у МКСК, концертна програма містить найкращі мелодії західноєвропейської класики, а окреме місце у репертуарі займають твори українських композиторів Миколи Лисенка, Платона Майбороди і Левка Колодуба.

Читайте також: У Варшаві з аншлагами пройшли покази антиросійської вистави «Дзяди» Франківського драмтеатру – МКСК

«Гастролі оркестру Одеської національної опери в Японії є важливою культурною подією, що має на меті популяризацію українського мистецтва на міжнародній арені та зміцнення культурних зв’язків між Україною та Японією», – зазначили у міністерстві й додали, що театр активно працює над інтеграцією української музичної спадщини у світовий культурний простір, створюючи спільні проєкти.

Як повідомляв Укрінформ, Одеська національна опера здійснила гастрольний тур, у межах якого представила свої вистави у Бельгії та Нідерландах.

Фото: Фейсбук / Одеська Національна Опера



Джерело

Події

Одеський театр опери та балету створить 3D-копію своєї будівлі

Published

on



Одеський національний академічний театр опери та балету оголосив про старт реалізації проєкту «Спадщина. Digital. Odesa Opera House», що впроваджується за фінансової підтримки Українського культурного фонду.



Джерело

Continue Reading

Події

В Україну повернули рідкісний стародрук з підписом митрополита Шептицького

Published

on


Співробітники Служби зовнішньої розвідки повернули в Україну рідкісний стародрук – молитовну книгу «Требник» 1844 року з маргіналією митрополита Андрія Шептицького.

Як передає Укрінформ, про це повідомила Служба зовнішньої розвідки.

Співробітники зовнішньої розвідки провели довготривалу багатоходову операцію для повернення виняткової історико-релігійної цінності з маргіналією Шептицького – видатного релігійного та громадського діяча ХХ століття, провідника Української греко-католицької церкви.

Стародрук переданий Міністерству культури та стратегічних комунікацій України.

На одному з маргінесів книги збережений напис: «Предложено вь время каноничной визитаціи 1902 года, дня 10 мая месяца в селі Костенів» і підпис Андря Шептицького.

Напис засвідчує, що книга використовувалась під час канонічної візитації у селі Костенів Львівської області, яку очолював сам митрополит.

Згідно з переказами місцевої громади, «Требник» був втрачений під час Другої світової війни, коли храм пограбували, а частина церковного архіву була знищена або розпорошена. Доля стародруку з маргіналією Шептицького тривалий час залишалась невідомою.

Читайте також: До Львова повернули викрадене священниками РПЦ крісло митрополита Шептицького

Повернення примірника з маргіналією митрополита Шептицького відновлює один із фрагментів втраченого духовного спадку країни. «Требник» – не лише пам’ятка друкарського та богослужбового мистецтва, але й свідчення особистої присутності Шептицького в житті конкретної парафії.

Як повідомляв Укрінформ, через російську агресію в Україні пошкоджені 1528 пам’яток культурної спадщини та 2359 об’єктів культурної інфраструктури.

Фото: Служба зовнішньої розвідки



Джерело

Continue Reading

Події

В Одесі на Приморському бульварі археологи знайшли залишки Хаджибейського замку

Published

on



В Одесі на Приморському бульварі студенти Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. Ушинського та співробітники Інституту археології НАН України виявили залишки Хаджибейського замку, який підірвали російські війська невдовзі після штурму 1789 року, а згодом розібрали на будматеріали.

Про це у Фейсбуці повідомив ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. Ушинського Андрій Красножон, передає Укрінформ.

«Хаджибейський замок знайдено. Поставлено крапку в дискусіях щодо його локалізації, які тривали майже 200 років», – написав вчений.

За словами історика, пошуки ускладнювало те, що згідно з дослідженням споруда стояла на самому краю берегового плато, де спостерігалися потужні зсувні процеси. Під час першої експедиції з пошуку замка у 2020 році Красножон з командою прийшов висновку, що пошук замку треба звузити до території напівциркульної площі. Влітку 2021 дослідники розбили там три розкопи, на північ від пам’ятника Дюка і ще кілька шурфів по алеях. Нинішнього року роботи продовжилися на схід від старих ділянок та принесли довгоочікуваний результат.

«Отже, замок розташовувався між напівкруглим будинком № 8, фунікулером, Дюком та алеями південної частини бульвару, займаючи квадрат приблизно 40×40 м», – написав Красножон.

В двох розкопах та двох шурфах археологи знайшли фронтальну стіну артилерійської берегової батареї, що була добудована до замку з берега, а також сліди демонтажу куртин. Батарея, на думку вченого, була збудована турками пізніше самого замку.

За словами Красножона, батарея являла собою відкритий майданчик, огороджений стіною висотою до 1,5 м та 90 см завтовшки. Вона утримувала по фронту невисокий земляний насип, на якому розміщувалися гармати, направлені до моря.

Він додав, що сліди демонтажу стін та руйнувань зафіксовані у всіх розкопах цього сезону.

«Якусь інтригу в цих пошуках задає кераміка та нумізматика XIV ст., знахідки якої тепер вже є нормою в розкопках на Приморському бульварі. Археологічні артефакти XIV ст. маркують зовсім інший історичний період – пов’язаний з італійською факторією Джинестра. І немає нічого дивного в такому насиченому та стародавньому історичному контексті, в якому опинилася сучасна Одеса», – зазначив Красножон.

В коментарі Укрінформу директор Департаменту культури ОМР Іван Ліптуга повідомив, що наразі розглядається варіант встановлення над розкопом скляного куполу.

«Над залишками фортеці на Приморському бульварі можуть облаштувати скло, а контури споруди позначити плиткою іншого кольору. Якщо такий задум затвердять, також вмонтуємо бронзову інформативну табличку, де буде роз’яснення – що було на цьому місці», – наголосив Ліптуга.

Читайте також: На Закарпатті розпочали реставрацію Середнянського замку

Як повідомляв Укрінформ, в Одесі на Приморському бульварі біля пам’ятника Дюку поновили археологічні розкопки. За словами ректора Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. Ушинського Андрія Красножона, ще у 2021 році георадарні дослідження виявили на Приморському бульварі аномалію, не пов’язану з сучасними комунікаціями. Повторні дослідження, які фахівці провели навесні 2025 року, її підтвердили. Вчений впевнений – тут стояла кам’яна фортеця Хаджибей.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.