Події
Точицький і посол Бразилії обговорили співпрацю у сферах кіно та книговидавництва

Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький обговорив із Надзвичайним і Повноважним Послом Бразилії в Україні Рафаелем де Мелло Відалем співпрацю між агентствами кіно та залучення видавництв України до перекладу бразильських авторів українською.
Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, передає Укрінформ.
Під час зустрічі у вівторок йшлося про перспективи співробітництва у сфері культури.

Точицький висловив вдячність бразильській стороні за підтримку України. Він поінформував про результати міжнародної культурної конференції “Співпраця заради стійкості”, яка відбулася 1 лютого 2025 року в Ужгороді.

Як зазначили у МКСК, ключовим підсумком заходу стало ухвалення Декларації про посилення стійкості культурного сектору України, до якої доєдналися 27 країн. У цьому контексті Бразилія отримала запрошення долучитися до цієї ініціативи.

Також сторони обговорили питання розвитку українсько-бразильської співпраці у сфері кіно, зокрема започаткування контактів між Державним агентством кіно України і бразильським агентством ANCINE.
Крім того, Точицький запропонував розглянути можливість залучення українських видавництв до щорічної програми Brazilian Fundação Biblioteca Nacional, яка сприяє перекладу сучасних бразильських авторів українською мовою. Він ініціював налагодження контактів з Українським інститутом книги у межах програми підтримки перекладів “Перекладай в Україні”.
Сторони відзначили значний внесок української громади в Бразилії, яка налічує понад мільйон осіб, у двостороннє культурне співробітництво.
Як повідомляв Укрінформ, Точицький під час зустрічі з послом Португальської Республіки в Україні Антоніу Вашку Алвешем Машаду обговорив співпрацю над проєктами з перекладу літературних творів.
Події
Мистецтво на допомогу ЗСУ – в Одесі відкрилася виставка-продаж акварелей 137 художників

На другому поверсі Одеського музею західного та східного мистецтв відкрилася масштабна експозиція з 280 робіт – ІІ Міжнародна благодійна виставка «Об’єднані аквареллю 2025». Ця виставка — благодійна. Кошти від продажу робіт, листівок і шоперів будуть передані на потреби ЗСУ.
“Наша ціль – зробити свій внесок в прискорення ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ відсотком з продажу картин (кожен художник робить донат в розмірі від 30% до 100% від вартості проданої картини на ЗСУ або у благодійні фонди, які опікуються постраждалими від російської агресії; також 100% від продажу листівок, еко-сумок та ексклюзивних поштових марок буде спрямоване на потреби ЗСУ”, – розповіла організатор виставки Юлія Шарапова.
Цей рік в стінах Одеського музею західного і східного мистецтва акварель об’єднала 137 художників, архітекторів, пейзажистів та майстрів ботанічного живопису з України та зі всього світу. Цей раз до виставки доєдналися іноземні художники, які своєю участю виказали нам, українцям, свою підтримку. Своєю участю вони сказали нам: “Ми з вами! Ви не самі!”.
Виставка триває до 24 серпня.
Події
У Болоньї скасували концерт прокремлівського піаніста Романовського

В італійській Болоньї скасували концерт проросійського піаніста українського походження Олександра Романовського, відомого виступом на руїнах розбомбленого росіянами драмтеатру у Маріуполі.
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на АРА.
“Після скасування концерту, запланованого на 27 липня в Італії, близького до Кремля диригента Валерія Гергієва, тепер також скасовано концерт українського піаніста Олександра Романовського. Він мав виступити 5 серпня в Болоньї”, – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, Романовський у 2022 році грав перед зруйнованим драмтеатром в окупованому Росією Маріуполі.
“Жителі цього українського портового міста шукали там притулку, але багато хто загинув під час авіаударів. Після цього піаніста було відсторонено від посади професора Королівського музичного коледжу в Лондоні. Намір Романовського виступити в Болоньї викликав критику. Рішення про скасування концерту оголосили мер Болоньї Маттео Лепоре та спонсори заходу”, – зазначається у повідомленні.
Як повідомляв Укрінформ, напередодні в Італії скасували концерт російського диригента і друга Володимира Путіна Валерія Гергієва. Запланований концерт викликав скандал – з критикою виступив італійський уряд, міжнародні та українські активісти.
У лютому 2022 року низка світових театрів та філармоній відмовилися співпрацювати з Гергієвим через його відмову висловити свою думку щодо повномасштабного військового вторгнення Росії в Україну. Натомість у березні 2022 року Гергієв виступив на мітингу-концерті на честь річниці анексії Криму та на підтримку військової агресії Росії проти України.
Фото з відкритих джерел
Події
У Франції відбудеться Український культурний сезон «Вояж в Україну»

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга і міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро на зустрічі в Києві домовилися про проведення Сезону України у Франції “Вояж в Україну”.
Культурна ініціатива триватиме у Франції з грудня 2025 по березень 2026 року, передає Укрінформ із посиланням на МЗС України.
“Це масштабна ініціатива під патронатом наших міністерств, реалізована Французьким та Українським інститутами. Будемо знайомити французів з унікальною українською культурою та мистецтвом. Взаємне пізнання культур зробить наші народи та країни ще ближчими”, – заявив Сибіга на спільній пресконференції із французьким колегою.
Сезон “Вояж в Україну” покликаний вшанувати стійкість та креативність українського суспільства у відповідь на російську агресію.
Ініціатива також сприятиме розвитку професійних зв’язків між культурними спільнотами Франції, України та інших європейських країн, посилюючи культурну співпрацю та підтримуючи європейську інтеграцію України.
Український інститут при МЗС – державна установа, що працює у сфері культурної дипломатії. Діяльність установи спрямована на покращення розуміння і сприйняття України у світі та розвиток її культурних зв’язків з іншими країнами. З 2023 року діє Представництво Українського інституту у Франції.
Як повідомлялося, з червня 2022 по червень 2023 року тривав “Сезон культури Велика Британія/Україна”, який був спільною ініціативою Британської Ради та Українського інституту. Він включав резиденції для митців, дискусії, кіно, музику, літературу, драму та танці. У понад 20 містах Великої Британії були реалізовані більше 40 проєктів, більшість з яких відбулися наживо, а деякі – в онлайн-форматі.
Перше фото ілюстративне: Офіс президента
-
Усі новини6 днів ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Суспільство6 днів ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Усі новини1 тиждень ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Війна1 тиждень ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Політика6 днів ago
Після схвалення 18-го пакету євросанкцій проти РФ Литва обіцяє ініціювати наступний
-
Відбудова1 тиждень ago
На конференції URC2025 Херсонська громада підписала меморандум про співпрацю з італійським Коллеферро
-
Усі новини1 тиждень ago
як Skybrator видобуває енергію завдяки вібрації (відео)