Події
Точицький обговорив із міністром культури Польщі збереження спільної історичної спадщини

Міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький під час зустрічі в Києві з міністром культури та національної спадщини Республіки Польща Ганною Врублевською обговорили низку ініціатив, спрямованих на збереження важливих історичних пам’яток.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
У відомстві зауважили, що міністри обговорили питання розвитку українсько-польських відносин у сфері культури, зосередившись на збереженні спільної історичної спадщини та зміцненні двосторонніх культурних зв’язків.
Зокрема, Точицький подякував польській стороні за запрошення взяти участь у неформальному саміті міністрів культури ЄС у Варшаві 7-8 квітня, яка стане важливим кроком на шляху до URC 2025 та дозволить обговорити виклики культурного сектору під час війни.
Також він висловив вдячність польській колезі за її особисту участь у Конференції з питань культури в Україні «Співпраця заради стійкості», яка відбулась в Ужгороді 1 лютого, та за приєднання Польщі до Декларації щодо посилення стійкості культурного сектору в Україні, ухваленої за результатами Конференції.
За даними міністерства, сторони обговорили конкретні проєкти співпраці між культурними інституціями обох країн, зокрема спільні виставки музейних колекцій та копродукцію театральних колективів. Також було відзначено високий рівень проєктів, що реалізуються, та значні перспективи у започаткуванні нових.
Окрім цього, особливу увагу було приділено співпраці в галузі цифрової трансформації, а також документації пошкоджень культурної спадщини, зокрема і внаслідок воєнних дій, у межах реалізації Меморандуму про інвентаризацію архітектурних та археологічних втрат.
Також учасники зустрічі порушили питання санкційних заходів за злочини проти культурної спадщини.
Відвідання музею мистецтва міністеркою культури Польщі Фото: Павло Багмут
Польська сторона висловила готовність до подальшого зміцнення двосторонньої співпраці, особливо в таких сферах, як охорона культурної спадщини, збереження історичної пам’яті та цифрова трансформація.
Своєю чергою Точицький наголосив, що українська сторона вдячна польським друзям за підтримку і допомогу Україні та її культурному сектору в умовах загарбницької війни Росії.
Як повідомляв Укрінформ, у середу, 5 березня, у Національному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» відбулися меморіальні заходи зі вшанування 85-х роковин від рішення радянського режиму про розстріл польських військових, які потрапили у полон після початку Другої світової війни.
Фото: МКСК
Події
В галереї Міського саду Одеси відкрилася фотовиставка історичних кадрів Михайла Рибака

В галереї #ARTODESSA Літнього театру Міського саду відкрилася фотовиставка ретро-кадрів «Михайло Рибак. Чорно-біле життя». Михайло Рибак — видатний український фотомайстер. Все своє творче життя працював в Одесі, але був відомий далеко за її межами. Його роботи друкували понад 120 видань двох десятків країн світу.
Він брав участь та отримував нагороди десятків фотовиставок. Мав 7 персональних виставок. «Ніякі кольорі не можуть так передати стан душі, як білий та чорний», — вважав майстер.
Ця виставка присвячена його діяльності, на якій ви зможете побачити кращі роботи майстра та переконатися у доречності його слів. Наприклад, на фото «Запорожець» бачимо унікальну подію: під час Гуморини таксист на своєму «запорожці» сміливо спускається Потьомкінськими сходами. Один із трьох легендарних спусків, що відбувалися тут — на лижах, велосипеді та ось тепер на автівці.
На іншому фото — діти, що лежать рядочком на пляжі, вкритому галькою. Зараз майже всі одеські пляжі — піщані, але в 60-х усе було інакше: галька, море і група піонерів, яких після купання виклали сушитися на сонці… Історичне фото – «Монтаж на телевежі» 1968 року висвітлює монтажні роботи на телевежі в Одесі для збільшення потужності сигналів — а значить і кількості каналів. До цього їх було два.
Сімʼя фотографа також видала книгу «600 фото Михайла Рибака» — це унікальна збірка світлин минулого століття, зроблених фотографом-самоучкою, який вигравав десятки професійних та художніх конкурсів; кореспондентом, який встигав скрізь і для якого не існувала вихідних. Фото, ретельно відібрані його сином, Аркадієм Рибаком, журналістом та письменником створюють логічний ланцюжок образів. Аркадій зберіг конверти, в які батько розкладав світлини за серіями — «Хто що несе», «Колеса», «Люди та тварини», «Чернечні будні», тож всі вони опинилась на сторінках книги в тому вигляді, як їх бачив автор. Крім того в обʼєктив Михайла потрапляли історичні події, артисти, жанрові сценки, колеги.
Фото: Світлана Корольова/Фейсбук.
Події
Іноземці не мають упереджень щодо творів українців про війну

На світових літературних майданчиках не існує упереджень стосовно творів українських письменників про війну.
Про це в інтерв’ю Укрінформу заявила письменниця, ветеранка, парамедикиня Олена Герасим’юк.
За її словами, в Україні можна почути стереотип, що «головну книжку про війну напишуть через 150 років і точно не учасники війни». Але на світових літературних майданчиках не існує таких упереджень.
«Для іноземців це новий досвід про нову реальність, в яку не поїдеш дивитися, як це відбувається, проте хочеш відчути її тут і зараз. І поезія надає цю можливість», – зазначила Герасим’юк.
Вона нещодавно повернулася з World Poetry Slam Championship – міжнародного письменницького поетичного змагання в Мексиці, де були представлені понад 40 авторів із різних країн.
Першим етапом поетичного слему був європейський. У словацькому місті Кошиці за проходження в десятку змагалися 32 країни.
«В України досить однозначна репутація насправді. Більшість людей – за нас у цій війні. На нас дивляться як на народ, який бореться за свою свободу. Я зі своїми віршами про війну, про Маріуполь тільки підтверджувала це», – наголосила письменниця.
Герасим’юк розповіла, що її завданняму поетичному змаганні було розкрити глибину болю українців, на яких напала Росія.
«Ми прагнемо завершення страждань, але не ціною втрати Незалежності. Я пояснювала європейській авдиторії: якщо війна закінчиться швидко, то, вочевидь, нашою поразкою; якщо трошки пізніше – то в нас більше шансів виграти, бо нападник є великою країною, його непросто знешкодити і притягнути до відповідальності», – підкреслила Герасим’юк.
Як повідомлялося, український письменник і воїн Артур Дронь демобілізувався після понад трьох років служби у лавах ЗСУ та анонсував нову книжку про війну, яку писав на фронті.
Події
Українську комедію «Смак свободи» покажуть на Європейському кінофестивалі у Малайзії

В межах VIII Malaysia International Film Festival відбудеться показ романтичної комедії “Смак Свободи” режисера Олександра Березаня.
Про це повідомило Держкіно, передає Укрінформ.
Цьогоріч Європейський кінофестиваль у Малайзії (EUFF) святкує своє 25-річчя. З цієї нагоди він вперше проходитиме як паралельна секція VIII Malaysia International Film Festival (MIFFest).
“Спеціальне видання фестивалю представить наймасштабнішу програму у своїй історії – на глядачів чекають історії, що долають кордони й об’єднують завдяки силі кіно“, – зауважили в агентстві.
Фестиваль триватиме з 20 по 27 липня 2025 року.
“Смак Свободи” – це історія про молоду дівчину Варю, яка втрачає роботу, бо її висока кухня не потрібна у придорожньому кафе. Вона тікає до Львова, аби здійснити мрію – стати шеф-кухаркою у ресторані європейської кухні. Та унікальна знахідка – кулінарна книжка забутої легенди української кухні Ольги Франко – змінює її життя назавжди…
Фільм створений за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Показ відбудеться 22 липня о 15:00 у Куала-Лумпурі.
Як повідомляв Укрінформ, на екрани кінотеатрів “Смак свободи” вийшов 7 березня 2024 року. За три вікенди прокату зібрав понад ₴2,5 мільйона.
Фото: instagram.com
-
Одеса1 тиждень ago
Температура моря в Одесі 7 липня: скільки градусів – прогноз погоди на Одещині
-
Усі новини5 днів ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Відбудова1 тиждень ago
На конференції URC2025 Херсонська громада підписала меморандум про співпрацю з італійським Коллеферро
-
Політика6 днів ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії
-
Усі новини6 днів ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Суспільство5 днів ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Події1 тиждень ago
Національна музична академія України має виконати закон про деколонізацію
-
Одеса1 тиждень ago
Спека в Одесі у липні 2025 — як рятуються містяни, погода в Одесі