Connect with us

Війна

У наступні кілька тижнів можлива потужна інформаційна атака на Україну з боку США

Published

on


У нинішніх умовах весь тиск піде на того, хто виглядає більш придатним для тиску, тобто на нас із вами

Товариство, наступні кілька тижнів буде потужна інформаційна атака на Україну з боку США. Ми дізнаємося, що Україна є штучно створена країна, її не має існувати. Україну створили разом австрійський генштаб та USAID. Україна населена в основному росіянами, які хочуть додому в росію. Україна є диктатурою, де ніколи не було виборів, а правлять нею нацисти. В Україні незаконно виробляється зброя масового знищення. (І в усьому цьому винен Байден).

Наступні кілька тижнів буде дуже важко. Виглядатиме, що нас усі зрадили, бо Америка відкрито перейшла на бік ворога, а Європа не прокидається.

Це частина мирного плану Трампа. Йому треба негайно завершити війну, а Путін не готовий до переговорів – він готовий лише прийняти українську капітуляцію у вигляді демілітаризації, “денацифікації” та повернення російських агентів у публічне поле заради розгортання чогось середнього між ічкерійським та грузинським сценаріями.

Важелів впливу у США на росію нема (хоча це не так, але використання впливу виглядає скоріше як ескалація, а не як швидке завершення війни). Окрім того, не можна допустити колапсу російського режиму, адже росію треба зберегти й використати проти Китаю.

У таких умовах весь тиск піде на того, хто виглядає більш придатним для тиску, тобто на нас із вами. Україна заважає планам нової американської адміністрації у двох аспектах. По-перше, ми не даємо зробити Європу беззахисною. По-друге, ми не даємо укріпити росію, щоб розвернути її проти Китаю. Україна – це прикра перешкода, яка має бути покарана.

Все, що ми можемо зробити, – довести, що ми не більш, а менш придатні до тиску. Що ми не можемо поступитися тиску, бо це означає поступитися життям наших друзів, родичів, може, нашим власним. Я бачу, що чимало з вас не вірять у можливість Бучі й Маріуполя по всій країні, а вірять у чемність і порядність російських окупаційних військ. Я не знаю, що треба, щоб ці люди повірили. Сто років тому таке вже було.

(І не думайте, будь ласка, що українська поступливість призведе до збільшення військової допомоги. Адже військова допомога дозволяє продовжувати війну, а Трампу треба її негайно завершувати. Будь-які подяки та вибачення тут не допоможуть).

Всі, хто може говорити, писати, впливати на американців та європейців, – і так знають, що робити, і вже роблять. Всім решті треба просто триматися. Якщо ви не можете бути частиною рішення – будь ласка, хоча би не будьте частиною проблеми. Не поширюйте чужу пропаганду й чужі наративи.

Ця інформаційна атака не буде вічною. Час рухається швидко. Вистоїмо – далі буде. У світі є чимало сил, яким невигідна наша поразка. Передусім нам самим.

Валерій Пекар, підприємець і громадський діяч, співзасновник Громадянської платформи “Нова Країна”

FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства



Джерело

Війна

Німеччина планує засекретити інформацію щодо поставок Україні озброєнь

Published

on



Новий уряд Німеччини планує зробити значно менш прозорою інформацію щодо поставок Україні озброєнь.

Про це повідомляє з посиланням на урядові джерела Tagesspiegel, передає Укрінформ.

ЗМІ зазначає, що відтепер, після трьох років «прозорості» припиняться регулярні оновлення списку переданої і планованої допомоги на сайті уряду, поставки німецької зброї в Україну в значній мірі будуть таємницею.

«Федеральний уряд значно скоротить кількість комунікацій щодо поставок систем озброєння в майбутньому», – повідомили урядові джерела, пояснивши, що головною метою є «позбавити агресора військової переваги у війні в Україні».

Окрім того, це частина «тактики ведення війни», спрямована на зменшення публічних дебатів щодо поставок зброї.

Про такі плани сказав і сам новий канцлер Фрідріх Мерц в інтерв’ю виданню Bild під час візиту в Київ 10 травня. За його словами, громадяни ФРН, звісно, мають право знати, що робить уряд, але «деякі речі, які обговорюються у військовій площині, мають залишатися стратегічно двозначними». До цього, за його словами, Путін мав повну інформацію щодо стратегії Німеччини зі ЗМІ та дебатів у бундестазі, тож тепер треба зробити так, щоби він більше не почувався впевненим.

«Думаю, ми маємо покласти цьому зараз край… Ми будемо робити це по-іншому», – сказав Мерц. Він додав, що про необхідні кроки уряд інформуватиме відповідні структури парламенту, і що не треба продовжувати в його стінах дебати, які точилися останні три з половиною роки.

Раніше про це ж говорив президент Франції Еммануель Макрон. «Ось чому ми вирішили не надавати чіткої інформації в певних сферах. Ми не будемо говорити про категорії та моделі зброї на кожній пресконференції. Бо цілком можливо, що російська армія також почує відповідь на ваші запитання», – заявив французький лідер.

Читайте також: Трамп починає втрачати терпіння щодо Путіна – Мерц

Нагадаємо, список зброї оновлювався регулярно онлайн з червня 2022 року. Останнє оновлення відбулось 17 квітня, після чого на сайті з’явилась дата 6 травня, що було викликано тим, що в цей день почав роботу новий уряд. Ексканцлер Олаф Шольц заявив 27 лютого 2022 року, через 3 дні після російського вторгнення в Україну, оголосив, що ФРН почне постачати зброю країні, що перебуває в стані війни. Після цього у відповідь на критику, що Берлін робить замало, і почалися публікації списків переданої зброї.

Фото: Bundeswehr



Джерело

Continue Reading

Війна

Росія закрила повітряний простір над «Капустіним Яром» на 12 і 13 травня

Published

on


Росія закриє повітряний простір над ракетним полігоном «Капустін Яр» для ймовірного запуску балістичних ракет.

Про це повідомляє «Мілітарний» із посиланням на NOTAMs, передає Укрінформ.

Повідомлення про закриття повітряного простору в районі ракетного полігону було опубліковано 8 травня. Умови, що вказані в ньому, можуть свідчити про ймовірний запуск балістичних ракет.

Насамперед привертає увагу зазначений діапазон висот, який буде закритий: від рівня поверхні до необмеженої висоти.

Заборона стосується всіх повітряних суден, що можуть здійснювати польоти в цьому районі. Повітряний простір буде закритий 12 і 13 травня щодня з 06:00 до 16:00 за місцевим часом.

Район закриття повітряного простору біля ракетного полігону Капустін Яр. Фото: GooglEarth

Варто зазначити, що аналогічна заборона на польоти вже діяла раніше — 21 листопада 2024 року, напередодні удару балістичною ракетою «Кедр» («Орешник») по Дніпру.

Тоді обмеження тривало з 04:00 до 20:00 у період з 21 по 23 листопада.

Читайте також: На фронті – 162 зіткнення, ворог понад пів сотні разів атакував на Покровському напрямку

Повідомлення схожого характеру також було опубліковано 11–13 грудня з 08:00 по 12:00 за місцевим часом, а друге — 16–21 грудня. Після цього, 13 грудня, відбувся масований ракетний удар по Україні із застосуванням балістичних, крилатих та гіперзвукових ракет.

Як повідомлялося, російська балістична ракета середньої дальності розроблена на основі РС-26 «Рубеж».

Головне управління розвідки Міністерства оборони України деталізувало, що справжня назва комплексу не «Орешник», а «Кедр». На ракеті було встановлено шість бойових частин: кожна — оснащена шістьма суббоєприпасами. Швидкість на кінцевій ділянці траєкторії — понад 11 махів.

Випробування ракетного комплексу «Кедр» проходили на полігоні «Капустін Яр» у жовтні 2023 та червні 2024 року.

Читайте також: Доказів спроби росіян 6 лютого запустити по Києву «Орєшнік» немає – Центр стратегічних комунікацій

У серпні 2019 року, завершилася дія договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) між США та Росією.



Джерело

Continue Reading

Війна

У квітні росіяни зменшили темпи із захоплення території

Published

on



У квітні цього року російські війська продовжували захоплювати територію України значно повільнішими темпами, ніж наприкінці 2024 року.

Про це у соцмережі Х повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ.

Як зазначили у відомстві, російські сухопутні війська, найімовірніше, захопили приблизно 200 кв. км території України у квітні 2025 року, тобто в середньому приблизно 6 кв. км на день. Аналітики відзначають, що це незначне збільшення порівняно з приблизно 150 кв. км, захопленими російськими військами в березні цього року, що було найнижчим показником з червня 2024 року.

Також, як зазначається, протягом квітня ЗС РФ досягли тактичних успіхів навколо Покровська – ключового українського логістичного вузла, який підтримує операції на Донбасі.

«Покровськ, імовірно, залишається пріоритетним напрямком для Росії в її наступі, але з кінця 2024 року РФ не змогла досягти жодних помітних успіхів навколо міста», – йдеться у звіті.

Також зазначається, що поки Росія святкуватиме День перемоги, українські війська, найімовірніше, продовжуватимуть проводити обмежені бойові операції в прикордонному районі Курської області Росії, що є першим випадком з часів Другої світової війни, коли іноземні війська проводять операції на російській території.

Читайте також: Росія продовжує погрожувати Заходу, щоб виправдати майбутню агресію проти НАТО – ISW

Як повідомляв Укрінформ, загальні бойові втрати російських військ з 24 лютого 2022 року по 7 травня 2025 року на війні проти України становлять близько 960 тисяч 770 осіб, з них 1270 осіб – за минулу добу.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.