Війна
У наступні кілька тижнів можлива потужна інформаційна атака на Україну з боку США

У нинішніх умовах весь тиск піде на того, хто виглядає більш придатним для тиску, тобто на нас із вами
Товариство, наступні кілька тижнів буде потужна інформаційна атака на Україну з боку США. Ми дізнаємося, що Україна є штучно створена країна, її не має існувати. Україну створили разом австрійський генштаб та USAID. Україна населена в основному росіянами, які хочуть додому в росію. Україна є диктатурою, де ніколи не було виборів, а правлять нею нацисти. В Україні незаконно виробляється зброя масового знищення. (І в усьому цьому винен Байден).
Наступні кілька тижнів буде дуже важко. Виглядатиме, що нас усі зрадили, бо Америка відкрито перейшла на бік ворога, а Європа не прокидається.
Це частина мирного плану Трампа. Йому треба негайно завершити війну, а Путін не готовий до переговорів – він готовий лише прийняти українську капітуляцію у вигляді демілітаризації, “денацифікації” та повернення російських агентів у публічне поле заради розгортання чогось середнього між ічкерійським та грузинським сценаріями.
Важелів впливу у США на росію нема (хоча це не так, але використання впливу виглядає скоріше як ескалація, а не як швидке завершення війни). Окрім того, не можна допустити колапсу російського режиму, адже росію треба зберегти й використати проти Китаю.
У таких умовах весь тиск піде на того, хто виглядає більш придатним для тиску, тобто на нас із вами. Україна заважає планам нової американської адміністрації у двох аспектах. По-перше, ми не даємо зробити Європу беззахисною. По-друге, ми не даємо укріпити росію, щоб розвернути її проти Китаю. Україна – це прикра перешкода, яка має бути покарана.
Все, що ми можемо зробити, – довести, що ми не більш, а менш придатні до тиску. Що ми не можемо поступитися тиску, бо це означає поступитися життям наших друзів, родичів, може, нашим власним. Я бачу, що чимало з вас не вірять у можливість Бучі й Маріуполя по всій країні, а вірять у чемність і порядність російських окупаційних військ. Я не знаю, що треба, щоб ці люди повірили. Сто років тому таке вже було.
(І не думайте, будь ласка, що українська поступливість призведе до збільшення військової допомоги. Адже військова допомога дозволяє продовжувати війну, а Трампу треба її негайно завершувати. Будь-які подяки та вибачення тут не допоможуть).
Всі, хто може говорити, писати, впливати на американців та європейців, – і так знають, що робити, і вже роблять. Всім решті треба просто триматися. Якщо ви не можете бути частиною рішення – будь ласка, хоча би не будьте частиною проблеми. Не поширюйте чужу пропаганду й чужі наративи.
Ця інформаційна атака не буде вічною. Час рухається швидко. Вистоїмо – далі буде. У світі є чимало сил, яким невигідна наша поразка. Передусім нам самим.

Валерій Пекар, підприємець і громадський діяч, співзасновник Громадянської платформи “Нова Країна”
* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Війна
Німеччина планує засекретити інформацію щодо поставок Україні озброєнь

Новий уряд Німеччини планує зробити значно менш прозорою інформацію щодо поставок Україні озброєнь.
Про це повідомляє з посиланням на урядові джерела Tagesspiegel, передає Укрінформ.
ЗМІ зазначає, що відтепер, після трьох років «прозорості» припиняться регулярні оновлення списку переданої і планованої допомоги на сайті уряду, поставки німецької зброї в Україну в значній мірі будуть таємницею.
«Федеральний уряд значно скоротить кількість комунікацій щодо поставок систем озброєння в майбутньому», – повідомили урядові джерела, пояснивши, що головною метою є «позбавити агресора військової переваги у війні в Україні».
Окрім того, це частина «тактики ведення війни», спрямована на зменшення публічних дебатів щодо поставок зброї.
Про такі плани сказав і сам новий канцлер Фрідріх Мерц в інтерв’ю виданню Bild під час візиту в Київ 10 травня. За його словами, громадяни ФРН, звісно, мають право знати, що робить уряд, але «деякі речі, які обговорюються у військовій площині, мають залишатися стратегічно двозначними». До цього, за його словами, Путін мав повну інформацію щодо стратегії Німеччини зі ЗМІ та дебатів у бундестазі, тож тепер треба зробити так, щоби він більше не почувався впевненим.
«Думаю, ми маємо покласти цьому зараз край… Ми будемо робити це по-іншому», – сказав Мерц. Він додав, що про необхідні кроки уряд інформуватиме відповідні структури парламенту, і що не треба продовжувати в його стінах дебати, які точилися останні три з половиною роки.
Раніше про це ж говорив президент Франції Еммануель Макрон. «Ось чому ми вирішили не надавати чіткої інформації в певних сферах. Ми не будемо говорити про категорії та моделі зброї на кожній пресконференції. Бо цілком можливо, що російська армія також почує відповідь на ваші запитання», – заявив французький лідер.
Нагадаємо, список зброї оновлювався регулярно онлайн з червня 2022 року. Останнє оновлення відбулось 17 квітня, після чого на сайті з’явилась дата 6 травня, що було викликано тим, що в цей день почав роботу новий уряд. Ексканцлер Олаф Шольц заявив 27 лютого 2022 року, через 3 дні після російського вторгнення в Україну, оголосив, що ФРН почне постачати зброю країні, що перебуває в стані війни. Після цього у відповідь на критику, що Берлін робить замало, і почалися публікації списків переданої зброї.
Фото: Bundeswehr
Війна
Росія закрила повітряний простір над «Капустіним Яром» на 12 і 13 травня

Росія закриє повітряний простір над ракетним полігоном «Капустін Яр» для ймовірного запуску балістичних ракет.
Про це повідомляє «Мілітарний» із посиланням на NOTAMs, передає Укрінформ.
Повідомлення про закриття повітряного простору в районі ракетного полігону було опубліковано 8 травня. Умови, що вказані в ньому, можуть свідчити про ймовірний запуск балістичних ракет.
Насамперед привертає увагу зазначений діапазон висот, який буде закритий: від рівня поверхні до необмеженої висоти.
Заборона стосується всіх повітряних суден, що можуть здійснювати польоти в цьому районі. Повітряний простір буде закритий 12 і 13 травня щодня з 06:00 до 16:00 за місцевим часом.
Варто зазначити, що аналогічна заборона на польоти вже діяла раніше — 21 листопада 2024 року, напередодні удару балістичною ракетою «Кедр» («Орешник») по Дніпру.
Тоді обмеження тривало з 04:00 до 20:00 у період з 21 по 23 листопада.
Повідомлення схожого характеру також було опубліковано 11–13 грудня з 08:00 по 12:00 за місцевим часом, а друге — 16–21 грудня. Після цього, 13 грудня, відбувся масований ракетний удар по Україні із застосуванням балістичних, крилатих та гіперзвукових ракет.
Як повідомлялося, російська балістична ракета середньої дальності розроблена на основі РС-26 «Рубеж».
Головне управління розвідки Міністерства оборони України деталізувало, що справжня назва комплексу не «Орешник», а «Кедр». На ракеті було встановлено шість бойових частин: кожна — оснащена шістьма суббоєприпасами. Швидкість на кінцевій ділянці траєкторії — понад 11 махів.
Випробування ракетного комплексу «Кедр» проходили на полігоні «Капустін Яр» у жовтні 2023 та червні 2024 року.
У серпні 2019 року, завершилася дія договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) між США та Росією.
Війна
У квітні росіяни зменшили темпи із захоплення території

У квітні цього року російські війська продовжували захоплювати територію України значно повільнішими темпами, ніж наприкінці 2024 року.
Про це у соцмережі Х повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки, передає Укрінформ.
Як зазначили у відомстві, російські сухопутні війська, найімовірніше, захопили приблизно 200 кв. км території України у квітні 2025 року, тобто в середньому приблизно 6 кв. км на день. Аналітики відзначають, що це незначне збільшення порівняно з приблизно 150 кв. км, захопленими російськими військами в березні цього року, що було найнижчим показником з червня 2024 року.
Також, як зазначається, протягом квітня ЗС РФ досягли тактичних успіхів навколо Покровська – ключового українського логістичного вузла, який підтримує операції на Донбасі.
«Покровськ, імовірно, залишається пріоритетним напрямком для Росії в її наступі, але з кінця 2024 року РФ не змогла досягти жодних помітних успіхів навколо міста», – йдеться у звіті.
Також зазначається, що поки Росія святкуватиме День перемоги, українські війська, найімовірніше, продовжуватимуть проводити обмежені бойові операції в прикордонному районі Курської області Росії, що є першим випадком з часів Другої світової війни, коли іноземні війська проводять операції на російській території.
Як повідомляв Укрінформ, загальні бойові втрати російських військ з 24 лютого 2022 року по 7 травня 2025 року на війні проти України становлять близько 960 тисяч 770 осіб, з них 1270 осіб – за минулу добу.
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти
-
Суспільство5 днів ago
Одеські ресторани назвали найгіршими з дотримання закону про заборону куріння Анонси
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року
-
Суспільство1 тиждень ago
вже 300 колаборантів бажають виїхати до Росії