Connect with us

Події

В одеському музеї відкрилася виставка до 80-річчя Геннадія Гармидера (фото)

Published

on


В Одеському музеї західного і східного мистецтва відкрилася виставки «Багатогранний Геннадій Гармидер», присвячена 80-літтю майстра. На виставці представлено понад 100 творів художника, створені впродовж 50 років творчої діяльності в різних техніках та жанрах. Це, зокрема, знамениті офорти «одеських» серій – «Одеса початку ХІХ століття», «Одеса і французи», «Побут Одеси кінця ХІХ-початку ХХ століття», «Театр і місто». Два роки тому, 16 березня 2023 року Геннадій Гармидер пішов з життя, залишивши величезний творчий спадок. Твори Гармидера знаходяться у 27 музеях України.

Чільне місце на виставці посідає унікальна робота – карта історичного центру Одеси, виконана у техніці офорту (гравюри по металу). Вона складається з дев’яти частин, надрукованих окремо і з’єднаних між собою. Всього існує до п’яти відбитків, які знаходяться у приватних зібраннях і власності родини художника.

Теплотою і ліризмом відзначена серія «Моя Україна» – це пейзажні замальовки природи і побуту різних областей України – Чернігівщини, Черкащини, Житомирщини, Одещини тощо. А серія «10 днів на тримарані» добре передає захоплююче відчуття діалогу людини і стихії моря.

Чималий інтерес представляє живопис Геннадія Гармидера. На відміну від графіки, яка експонується майже щороку, живописні полотна останній раз у великому обсязі експонувалися у 2005 році на 60-річчя митця.





Джерело

Події

Російському музейнику оголосили підозру за незаконні розкопки у Криму

Published

on


Національна поліція повідомила про підозру російському музейнику, який організував незаконні археологічні розкопки на території тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомив Департамент комунікації Нацполіції, передає Укрінформ.

“Зловмиснику повідомили про підозру за ч. 4 ст. 298 Кримінального кодексу України (незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини). Фігуранту загрожує до п’яти років позбавлення волі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що слідчі Головного управління Нацполіції АРК та міста Севастополь встановили, що під керівництвом завідувача відділу археології російського музею група археологів проводить незаконні розкопки на території архітектурно-археологічного комплексу “Стародавнє місто Пантікапей” у Керчі, що призвело до часткового руйнування культурної спадщини України.

У ході досудового розслідування поліцейські зібрали докази злочинної діяльності громадянина РФ, який, обіймаючи посаду завідувача відділу археології античного світу Державного музею образотворчих мистецтв у Москві, після тимчасової окупації півострова в лютому 2014 року розпочав незаконні археологічні розкопки на об’єкті культурної спадщини України з метою пошуку та привласнення цінних артефактів національного значення.

“Незаконні археологічні роботи тривають, а об’єкти, що мають неповторну цінність для історії України, зазнають непоправних руйнувань. Такі дії становлять загрозу українській історичній спадщині”, – наголошується в повідомленні.

За даними поліції, злочинні дії фігуранта призвели, зокрема, до часткового руйнування архітектурно-археологічного комплексу “Стародавнє місто Пантікапей”.

Читайте також: Мін’юст подав позов про стягнення активів ексдиректорки Херсонського музею, яка співпрацювала з РФ

Як повідомили Укрінформу в правоохоронних органах, йдеться про керівника Боспорської археологічної експедиції Володимира Толстікова.

Як повідомлялося, правоохоронці підозрюють завідувача сектору археології федерального закладу «Державний ермітаж» у Санкт-Петербурзі у проведенні незаконних розкопок у тимчасово захопленому Криму, які завдали понад ₴200 мільйонів збитків Україні.

Перше фото ілюстративне: ГУР, фото в тексті: Національна поліція



Джерело

Continue Reading

Події

ГУР презентувало документальний фільм про операції у Чорному морі

Published

on



Головне управління розвідки Міністерства оборони України презентувало документальний фільм режисера Олександра Небиловича “Боротьба за Чорне море” про унікальні морські операції.

Як передає Укрінформ, про це повідомила ГУР.

У документальному фільмі бійці підрозділу Nobody у складі “Спецпідрозділу Тимура” вперше розповідають про деталі морських операцій із повернення під контроль України стратегічно важливих острова Зміїного та “вишок Бойка”.

У фільмі вперше розвідники показали унікальні кадри висадки на газовидобувні платформи “Україна” та “Таврида”, розказали про підготовку бойових груп і медиків до морських операцій та поділилися емоціями від перебування під владою водної стихії.

Читайте також: У ГУР презентували фільм «Війна за розум» про роботу підрозділу стратегічних комунікацій

Документальний фільм “Боротьба за Чорне море” можна подивитися за посиланням.

Як повідомляв Укрінформ, на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського у Києві команди «Формула Перемоги» та «Збірна артистів України» провели благодійний матч Magura United на підтримку воєнної розвідки.

Фото: скріншот відео



Джерело

Continue Reading

Події

Унаслідок російської атаки згоріло все майно харківського театру «Арабески»

Published

on



Унаслідок ударів “Шахедами” повністю знищене майно недержавного театру “Арабески”.

Про це повідомила у Фейсбуці викладачка Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського, акторка Наталія Цимбал, передає Укрінформ.

“Після уходу Світлани Олешко ми з Тетяною Пилипчук (директоркою Харківського літмузею – ред.) думали, як вчинити з майном театру. Була ідея створити виставку, передати костюми до музею, щось віддати театральному факультету моєї альма-матер, але не склалося… Вчора внаслідок потрапляння у будівлю р@%ких шахедів згоріло все майно театру «Арабески»: декорації вистав, реквізит, костюми, апаратура, одяг сцени – все! У мене стислося серце, коли я це побачила, бо це не просто майно, це – життя за 30 років”, – йдеться у дописі.

“Арабески” спершу були творчим експериментом літмузею – молодь читала вірші поетів Розстріляного відродження. Згодом колектив напрацював репертуар. Із 1997 року починаються гастрольні виступи, театр бере участь у міжнародних фестивалях, втілює мистецькі та соціально-мистецькі проєкти.

В “Арабесках” поставили вистави за творами Василя Симоненка, Григорія Сковороди, Івана Котляревського, Олександра Ірванця, Сергія Жадана, Джерома Селінджера.

Читайте також: СБУ затримала російську агентку, яка готувала ракетну атаку по міськраді Харкова

19 грудня 2024 року в Польщі внаслідок хвороби померла режисерка, засновниця й директорка театру “Арабески” Світлана Олешко.

22 березня за нею відслужили панахиду та попрощалися в Харкові.

Як повідомлялося, в ніч проти 16 липня війська РФ ударили по Харковубезпілотниками, у місті пролунали щонайменше 17 вибухів. За даними обласної військової адміністрації, більшість “Шахедів” ворог спрямував на цивільне підприємство у Київському районі, де почалася пожежа.

Постраждали троє людей.

Фото: Teatr ‘Arabesky’/Фейсбук



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.