Війна
На Новопавлівському напрямку росіяни намагалися прорвати оборону в районі Костянтинополя

На Новопавлівському напрямку російські загарбники намагалися прорвати оборону в районі Костянтинополя.
Про це оперативно-стратегічне угруповання військ “Хортиця” повідомляє в Телеграмі, передає Укрінформ.
На Новопавлівському напрямку просування російських військ не допущене, штурмовим групам загарбників було завдане ураження. Сили оборони продовжують стримувати натиск, знищуючи переважаючі сили росіян.
На Харківському напрямку усі атаки росіян у Вовчанську виявилися безуспішними.
На Куп’янському напрямку російські атаки Сили оборони відбили біля Дорошівки, Красного Першого, Голубівки та Загризового. Армія РФ докладає зусиль, щоб перекинути сили й засоби на західний берег річки Оскіл. Українські оборонці вживають заходів для недопущення погіршення тактичного положення.
На Лиманському напрямку російські війська атакували позиції Сил оборони в районах Новомихайлівки, Нового, Зеленої Долини, Ямполівки і Торського, успіху не мали.
На Сіверському напрямку ворог вів наступальні дії у районах Білогорівки та Верхньокам’янського. Всі атаки були успішно відбиті.
На Краматорському і Торецькому напрямках війська РФ безуспішно атакували оборонні укріплення українських військ біля Часового Яру, Дружби, Торецька та Єлизаветівки. Просування загарбників не допущене, штурмовим групам росіян завдане вогневе ураження. Українські воїни тримають оборону, завдаючи ворогу значних втрат.
На Покровському напрямку російська армія вела штурмові дії різної інтенсивності у районах Променя, Миколаївки, Котлиного, Новоолександрівки, Удачного, Котлярівки, Преображенки та Андріївки. Тривають важкі оборонні бої, в ході яких Сили оборони завдають ворогу значних втрат у живій силі й техніці.
Як повідомляв Укрінформ, за даними Генерального штабу Збройних сил України 13 березня між Силами оборони України та російськими військами сталися 146 боєзіткнень, 49 з яких – на Покровському напрямку.
Фото ілюстративне
Війна
9 травня по урядовій будівлі у Бєлгороді влучив дрон — відео

Безпілотник поцілив у будівлю уряду Бєлгородської області. Місцева влада звинуватила в атаці Україну.
Кадрами з моментом удару 9 травня поділився губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков.
“У День перемоги ЗСУ вдарили безпілотником літакового типу по будівлі уряду Білгородської області”, — написав він.
Губернатор повідомив, що в результаті атаки отримали поранення двоє осіб. Співробітник Росгвардії був госпіталізований зі сліпим уламковим пораненням стегна. Заступник Гладкова Олександр Лоренц був оглянутий медиками після покладання квітів до Вічного вогню. У нього діагностували струс та акубаротравму, тобто травму від акустичної вибухової хвилі (в народі називають контузією). Чиновник продовжить лікування амбулаторно.
Про удар стало відомо о 8:43. Гладков підтверджував влучання в урядову будівлю, але повідомляв, що ніхто не постраждав. Попри атаку дрона росіяни проводили святкові заходи до 9 травня згідно з планом, але губернатор запевняв, що було вжито заходів для максимальної безпеки.
У Генеральному штабі ЗСУ не підтверджували, але й не спростовували інформацію про удар по Бєлгороду. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський також коментарів не публікував.
Нагадаємо, 9 травня проходив святковий парад у Москві. Серед гостей Кремля був лідер КНР Сі Цзіньпін. Президент РФ Володимир Путін продемонстрував йому зброю, якою окупанти б’ють по Україні.
Москва оголошувала перемир’я на три дні до 9 травня і, зі слів українських бійців, підрозділи отримали наказ відкривати вогонь лише у відповідь. Однак, як повідомили в ОСУВ “Хортиця” ще 8 травня, загарбники не дотримувались обіцянки.
Війна
ЄС оголосив про намір виділити майже €1,9 мільярда на військову підтримку України

“Сьогодні ЄС офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України. Це історичне рішення, адже зброя для України буде закуплена за рахунок прибутків від заморожених російських активів через Європейський фонд миру”, – написав глава уряду.
Прем’єр-міністр додав, що 1 мільярд євро з цієї суми буде спрямовано на закупівлю зброї за так званою данською моделлю — безпосередньо в українських виробників. За його словами, це не просто посилить здатність України до захисту, а й стимулюватиме економіку та інновації в оборонно-промисловому комплексі.
“Щиро дякуємо Європейському Союзу за це далекоглядне рішення, лідерство та підтримку. Особлива вдячність Данії, Франції, Нідерландам та Італії, які реалізуватимуть закупівлі української зброї на суму 1 мільярд євро. Разом — сильні. Разом забезпечимо справедливий мир для України й безпеку для всієї Європи”, — зазначив він.
Шмигаль поінформував, що ще понад 600 мільйонів євро буде спрямовано на артилерію та боєприпаси, понад 200 мільйонів євро — на посилення української ППО.
Як повідомляв Укрінформ, Європейський Союз, Данія, Франція, Італія домовилися про передачу на підтримку української оборонної промисловості 1 млрд євро фінансування, наданого Європейському фонду миру з надзвичайних чистих доходів від заморожених активів Росії.
Війна
сертифікували український дистанційний комплекс розмінування «ГАРТ 5100»

В Україні сертифікували вітчизняний дистанційний комплекс гуманітарного розмінування “ГАРТ 5100”.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство оборони.
Це перший важкий дистанційний комплекс розмінування виробництва української інженерної компанії XTI Engineering, який пройшов процедуру державної сертифікації та вже готується до серійного виробництва.
Сертифікат видав Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки.
Машина призначена для знешкодження різних типів мін та інших вибухонебезпечних предметів шляхом детонування і руйнування молотками ланцюгового агрегата або фрезою.
Це повністю вітчизняні розробка і виробництво. Усі етапи виготовлення здійснюються в Україні, що спрощує логістику, забезпечує швидке постачання, технічне обслуговування та ремонт.
Машина керується дистанційно на відстані до 600 м, що забезпечує безпеку оператора. За умови встановлення ретранслятора безпечну відстань можна збільшити до понад 1 км. Комплекс оснащений системою камер з широким кутом огляду.
Робоча швидкість машини – 1,5 км за годину. За один світловий день вона здатна розмінувати понад 2 га забруднених вибухонебезпечними предметами територій. При цьому глибина розмінування становить 300 мм. Змінне обладнання дозволяє адаптувати роботу під різні типи ґрунтів.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони три модифікації гладкоствольних помпових рушниць українського виробництва.
Фото: Міноборони
-
Суспільство7 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Політика1 тиждень ago
Лавров про пропозицію перемир’я Путіна (відео)
-
Політика1 тиждень ago
В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року