Політика
Віткофф бачить «реальний прогрес» щодо припинення вогню в Україні

Спеціальний представник президента США на Близькому Сході Стів Віткофф заявив про реальний прогрес щодо припинення вогню у російсько-українській війні.
Про це він сказав в ефірі телеканалу CNN у неділю, передає Укрінформ.
«Президент (Трамп – ред.) використовує інтервал часу «тижні», і я йому не заперечую. Я дуже сподіваюся, що ми побачимо тут (у питанні припинення вогню – ред.) реальний прогрес», – сказав Віткофф.
Він додав, що, на його думку, з моменту інавгурації Дональда Трампа у цьому питанні був досягнутий великий прогрес.
«Ніхто не очікував настільки швидкого прогресу. Це дуже складна ситуація, і попри цю складність, ми долаємо розрив між двома сторонами», – сказав Віткофф.
Серед іншого, він також не виключає, що вже наступного тижня відбудеться телефонна розмова Трампа з лідером РФ Володимиром Путіним.
«Ще багато питань, які слід обговорити. Але я думаю, що два президенти матимуть справжню й позитивну дискусію цього тижня», – підсумував він.
Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 11 березня у Джидді, Саудівська Аравія, відбулася зустріч делегацій США й України.
Сторони оприлюднили спільну заяву за підсумками зустрічі делегацій.
Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання Російською Федерацією.
13 березня спецпредставник президента США Стів Віткофф відвідав Москву, де зустрівся, зокрема, з Путіним. У Кремлі заявили, що Путін передав Трампу «додаткову інформацію і додаткові сигнали» через Віткоффа.
У суботу, 15 березня, Президент Володимир Зеленський зазначив, що українській стороні невідомо стовідсотково, що обговорювалося у Москві під час перемовин зі спеціальним представником США Стівом Віткоффом.
Фото: Bloomberg
Політика
Сибіга та Сікорський обговорили вступ до ЄС та обороноздатність України

Міністри закордонних справ України та Польщі Андрій Сибіга і Радослав Сікорський обговорили просування вступу України до Європейського Союзу та зміцнення обороноздатності.
Про це повідомив глава української дипломатії в соцмережі X, передає Укрінформ.
«Я мав гарну розмову з моїм колегою Радославом Сікорським, щоб висловити свою вдячність Польщі за підтримку України під час її головування в ЄС. Ми обговорили подальші зусилля щодо просування вступу України до ЄС. Я відзначив важливість відкриття переговорних кластерів, зокрема першого кластера», – зазначив міністр.
Сибіга також наголосив, що спільний шлях України та Молдови до ЄС є фактором регіональної безпеки та стабільності.
Глави МЗС України та Польщі домовилися про наступні конкретні кроки щодо зміцнення обороноздатності України та поглиблення військової співпраці.
Як повідомляв Укрінформ, міністр Сибіга 2 липня зустрічався з делегацією послів ОБСЄ та наголосив дипломатам, що безпека у Європі неможлива без справедливого і тривалого миру для України.
Фото: Х Аndrii Sybiha
Політика
Зеленський підписав євроінтеграційний закон щодо простежуваності водних біоресурсів

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів».
Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства, передає Укрінформ.
«Документ є частиною наших зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС і стосується дуже конкретної, але важливої теми — сталого управління водними ресурсами». – зазначив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.
Так, закон встановлює чіткі правила простежуваності риби та рибної продукції — від вилову до споживача.
Крім того, впроваджуються європейські сертифікати для експорту, реекспорту та переробки, а також посилюється контроль за незаконним та неконтрольованим рибальством.
Закон зокрема захищає інтереси українських рибалок та підприємств, які працюють прозоро.
Коваль переконаний, підписання цього документа – крок, який зміцнює екологічну безпеку, підтримує експорт і відкриває нові можливості для українських виробників.
«Це ще один приклад того, як аграрний сектор і рибна галузь зокрема стають частиною європейської екосистеми», – підсумував міністр.
Як повідомлялось, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 12384 «Про стимулювання економічного розвитку галузі рибного господарства».
Фото: ОП
Політика
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України

Україна очікує, що головування Данії в Раді ЄС допоможе подолати політичні бар’єри з боку Угорщини для відкриття перших переговорних кластерів про вступ держави до Євросоюзу.
Про це заявив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко у коментарі Укрінформу.
«Ми хотіли б, щоб кластери були відкриті ще в першому півріччі цього року, проте через політизацію процесу та блокування з боку Угорщини – це не вдалося зробити», – зазначив Корнієнко.
Він сподівається, що нове головування Данії в Раді ЄС, яке розпочалося 1 липня, допоможе усунути усі політичні перепони у цьому процесі, адже Європейська комісія вже чітко визначила, що Україна готова до відкриття першого переговорного кластера.
«Позиція Єврокомісії та більшості країн-членів – Україна має вже відкривати цей кластер. Тож наразі ми працюємо над усуненням політичних перепон із боку згаданої країни», – наголосив перший заступник Голови ВР.
Як повідомляв Укрінформ, 1 липня Данія розпочала головування у Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
Нині Угорщина залишається єдиною державою-членом ЄС, яка блокує відкриття першого кластера у переговорах про вступ України до Євросоюзу, тоді як інші 26 лідерів на саміті 26 червня виступили за таке відкриття.
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin