Суспільство
Землі, маєток, готівка: декларація заступника голови райради Миколаївщини Анонси

Заступник голови Миколаївської районної ради Андрій Добровольський придбав землю під час війни. У 2024 році він купив 20 гектарів.
Про це Центр публічних розслідувань дізнався з щорічної декларації посадовця.
Згідно з документом, родина Добровольського володіє кількома земельними ділянками в Миколаївській області, зокрема у Баштанському районі. Найбільша з них – 19 гектарів у селі Лагодівка, яка перебуває в оренді у фермерського господарства “Лагодівка”. Також дружині посадовця Оксані Добровольській належать дві земельні ділянки: 2 гектари у Казанці, придбані ще у 2005 році, а також 6 гектарів у селі Новофедорівка, які вона отримала у 2008 році.
У 2024 році Андрій Добровольскький придбав 20 гектарів землі у селі Ясногорівка. Також у цьому селі він має 10 гектарів з 2021 року і ще 10 гектарів у селі Миколаївка.
Посадовець має у спільній власності з дружиною житловий будинок у Миколаєві на 222,6 кв. м із земельною ділянкою на 188 кв. м. Маєток придбаний у 2019 році.
Андрій Добровольський також задекларував кілька транспортних засобів. У його власності – легковий автомобіль Toyota Land Cruiser 200 2013 року випуску, який він придбав за 24 тисячі гривень. Також є мотоцикл Sabur 49 з 2009 року.
В декларації посадовця зазначена низка корпоративних прав, доходів та фінансових активів, що належать йому та членам його родини. Серед корпоративних прав у власності дружини чиновника Оксани Добровольської перебувають частки у фермерських господарствах “Антея” та “Лагодівка”, а їхня донька Поліна Добровольська володіє 30% статутного капіталу фермерського господарства “Д-А-В”. Це право передане їй в управління.
За 2024 рік заступник голови Миколаївської районної ради заробив 455 тисячі 733 гривні за основним місцем роботи. Додатково він отримав 33 382 гривні за сумісництвом у Миколаївському національному аграрному університеті, 64 948 гривень пенсії, 12 987 гривень доходу від оренди майна та 478 994 гривні субсидії від Міністерства аграрної політики. Дружина задекларувала дохід у 91 278 гривень, а донька отримала 51 392 гривні у вигляді стипендії.
Готівкою Добровольский зберігає 900 000 гривень та 40 000 доларів США, ще 400 000 гривень належать його дружині. Вони також мають банківські рахунки в “ПриватБанку” та “Банку Восток”, проте точні суми не розголошуються.
Також у декларації зазначено, що посадовець працює за сумісництвом доцентом у Миколаївському національному аграрному університеті.
Варто зазначити, що Центр публічних розслідувань і надалі аналізуватиме декларації депутатів районної ради Миколаївської області після їх оприлюднення.
Начальник Снігурівської МВА Іван Кухта задекларував кілька земельних ділянок, частки в товариствах, автомобілі та значну суму готівкових коштів. У своїй новій декларації він детально вказав джерела доходів. Тим часом заступник начальника Миколаївської ОВА В’ячеслав Базаренко задекларував квартиру та почав отримувати пенсію. Крім того, його діти отримували соціальні виплати для внутрішньо переміщених осіб.
Андрій Колісніченко
Суспільство
Норвегія продовжила угоду з Євросоюзом про медичну евакуацію українців

Уряд Норвегії вирішив продовжити угоду з Європейським Союзом про евакуацію українських пацієнтів до 31 березня 2026 року.
Про це йдеться у пресрелізі на сайті уряду, передає Укрінформ.
Окрім транспорту для медичної евакуації, Норвегія також надає експертизу та здійснює поставки медичного обладнання, медикаментів та іншої матеріальної допомоги.
«Операція з медичної евакуації є хорошим прикладом того, як ми можемо працювати разом, щоб підтримати Україну. Норвезькі служби охорони здоров’я виконали величезну роботу, надавши допомогу понад 450 українським пацієнтам, які пройшли лікування в Норвегії. Я радий, що тепер ми зможемо продовжувати надавати цю життєво важливу допомогу», – сказав міністр охорони здоров’я Норвегії Ян Крістіан Вестре.
Норвегія почала транспортувати українських пацієнтів навесні 2022 року. З серпня того ж року Норвегія забезпечує регулярні щотижневі рейси для евакуації українських пацієнтів до країн Європи через Механізм цивільного захисту ЄС.
До медичної евакуації з України залучені кілька норвезьких міністерств, регіональних органів охорони здоров’я та Норвезький директорат охорони здоров’я, а також Об’єднані медичні служби Збройних сил Норвегії, авіакомпанія Scandinavian Airlines та Норвезький директорат цивільного захисту.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Норвегії виділить 10 мільярдів норвезьких крон (939 мільйонів доларів США) на оснащення та навчання української бригади.
Фото: armyinform.com.ua
Суспільство
Експортер з Одеси приховав прибутки від продажу до Туреччини Анонси

Через один з портів Одеської області за кордон експортували агропродукцію на загальну суму майже 120 мільйонів гривень. Однак експортер не задекларував реальні обсяги доходів і фактично ухилився від сплати податків на понад 21 мільйон гривень.
Про це повідомили в Бюро економічної безпеки.
Йдеться про експорт 6,6 тис. тонн соняшникового шроту та 5,3 тис. тонн соєвих бобів до Туреччини через один із портів регіону.
Як з’ясувалося, комерційний директор фірми, що спеціалізується на гуртовій торгівлі зерном, насінням і кормами для тварин, навмисно не задекларував отримані доходи. У фінансовій звітності підприємство вказало занижені обсяги реалізованої продукції, що призвело до несплати податків на суму майже 21,6 мільйона гривень.
У Теруправлінні БЕБ пояснили, що наразі обвинувачений вже сплатив всю необхідну суму. Втім, йому все одного оголосили підозру за ч. 2 ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податків у великих розмірах). Підприємцю загрожує від 170 000 до 255 000 гривень штрафу з позбавленням права обіймати певні посади строком до трьох років.
Раніше в Одеській області підприємство з експорту зерна умисно ухилялось від сплати податків в особливо великих розмірах. Справу щодо керівника компанії-експортера також скерували до суду.
До того компанію-експортера сільськогосподарської продукції в Одеській області змусили сплатити до держбюджету збитків на понад чотири мільйони гривень.
Також Інтент писав, що агротрейдери звинувачують представників Бюро економічної безпеки (БЕБ) у тиску та блокуванні роботи на підприємствах в Одеському порту. За словами учасників заходу, з 19 грудня детективи БЕБ, посилаючись на нібито несплату податків, паралізують діяльність десятків компаній, що працюють в Одеському порту.
Суспільство
Працівники Нацпарку на Одещині розпочали процес імунізації диких тварин – Новини Одеси

Ці заходи мають запобігти розповсюдженню небезпечної хвороби.
Працівники Нижньодністровського національного природного парку розпочали процес імунізації диких тварин спільно з представниками Держпродспожслужби, повідомили на сторінці НПП.
Так, на території Нацпарку розкладають пероральну вакцину проти сказу. Ці заходи мають запобігти розповсюдженню небезпечної хвороби.
Нагадаємо, на території Одеської області ускладнилась епізоотична ситуація зі сказу тварин. За І квартал 2025 року зареєстровано 208 випадків, з яких 96% припали на диких хижаків.
Фото: Наталія Волкодав
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Політика1 тиждень ago
В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року