Connect with us

Усі новини

Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)

Published

on


Вчені з Південної Кореї знайшли спосіб збільшити ємність вторинних, надихнувшись процесом, який використовується в масовому виробництві розчинної кави в стіках.

Деталі дослідження розкрив портал Tech Xplore. У виданні пояснили, що електроди вторинних батарей виготовляють шляхом змішування активних матеріалів, провідних добавок, які допомагають потоку електрики, і сполучних речовин, що діють як свого роду клей.

Існує два методи змішування цих матеріалів: мокрий процес, який використовує розчинники, і сухий процес, що змішує тверді порошки без розчинників. Сухий процес вважається більш екологічним і може збільшити щільність енергії вторинних батарей, однак у нього було багато проблем з однорідним змішуванням.

Щоб розв’язати цю проблему, південнокорейські вчені використовували технологію розпилювального сушіння, яка вже зарекомендувала себе у виробництві розчинної кави, де кавовий концентрат розпилюється і гаряче повітря подається для отримання твердого порошку.



Fullscreen

Обладнання для розпилювального сушіння

Фото: Корейський наукоо-дослідний інститут електротехнологій

Принцип полягає в тому, що розчинник миттєво випаровується через високу температуру всередині камери, залишаючи тільки однорідно змішаний композитний порошок активних матеріалів і провідних добавок.

Спочатку дослідники змішали активні матеріали та провідні добавки у вигляді рідкої суспензії, а потім розпорошили їх у високотемпературній камері зі скляних трубок. Далі вони перетворили отриманий композитний порошок на електроди високої ємності.


Важливо

Не тільки від перезаряджання: вчені виявили несподівану причину деградації батарей

Сухі електроди, виготовлені з використанням цього методу, досягли поверхневої ємності близько 7 мАгод/см2 , що вдвічі більше, ніж у комерційних електродів (2-4 мАгод/см2 ). На думку вчених, цю технологію можна застосовувати в акумуляторах наступного покоління, таких як твердотільні акумулятори та літій-сірчані акумулятори.

“Завдяки подальшим дослідженням ми плануємо знизити виробничі витрати, поліпшити можливості масового виробництва і підвищити зрілість технології з метою її подальшого передання компаніям”, — зазначила старша наукова співробітниця Джихі Юн.

Нагадаємо, американська фірма Re/cell перетворює літій зі старих батарей електромобілів Tesla на джерело живлення для важких дронів і безпілотних літальних апаратів.

Своєю чергою інженери зі США розробили процес виробництва акумуляторів для електромобілів, який значно збільшує швидкість зарядки в холодну погоду.



Джерело

Політика

Трамп і Віткофф думають про гроші, а не про дипломатію для миру в Україні, – Віктор Небоженко

Published

on



Спецпредставник президента США Стів Віткофф заявив про те, що під час нещодавньої зустрічі з Путіним обговорював не припинення вогню, а шляхи досягнення тривалого миру, які стосуються передусім п’яти окупованих регіонів України. Політолог Віктор Небоженко розповів Фокусу, що спонукало його зробити відповідну заяву.

У вівторок, 15 квітня, виступаючи в ефірі Fox News спец посланець Трампа Стів Віткофф, розповів про підсумки нещодавньої зустрічі з Путіним та про можливість досягнення мирного врегулювання. Водночас він наголосив, що йдеться не про припинення вогню, а про “тривалий мир”, якого начебто прагнуть у Кремлі.

Крім того, Віткофф не заперечив, що в рамках мирного процесу йдеться і про “бізнес Путіна зі США та Європою”.

“Ця мирна угода стосується так званих п’яти територій, але вона значно ширша. Вона включає протоколи безпеки, питання щодо НАТО — чи буде воно, чи не буде, чи діє стаття 5 НАТО. Тобто там дуже багато деталей”, — резюмував Стів Віткофф.

Коментуючи Фокусу для статті “5 територій в обмін на мир: що і чому пропонує посланець Трампа для України” форму та зміст свіжих заяв спецпредставника Трампа, політолог Віктор Небоженко зазначив: “Слід розуміти, що Віткофф, який після візиту в Росію почав розповідати про те, що ключ до миру — це 5 окупованих територій України, думає в першу чергу про гроші, а не про дипломатію. Його, як власне і Трампа, передусім цікавить підписання ресурсної угоди, згідно з якою вся Україна в економічному сенсі повністю дістанеться США”.

Путіну такий підхід Трампа, вважає експерт “дуже не подобається”, оскільки він хоче, щоб 5 областей, точніше, 4 області та Крим, належали йому і політично, і економічно.

Таким чином, підсумував Віктор Небоженко, довкола територіального питання між Трампом і Путіним є конфлікт, який блокує подальший рух у напрямку мирного врегулювання.

Детальніше про це – в матеріалі “5 територій в обмін на мир: що і чому пропонує посланець Трампа для України”.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

у Китаї створили найкращий у світі елемент

Published

on


Китайська компанія Longi заявила, що її гібридний кристалічний кремнієвий сонячний елемент із зустрічно-гребінчастим контактом (HIBC) досяг рекордної ефективності 27,81%.

Високий результат підтвердив німецький Інститут досліджень сонячної енергії в Хамельне, передає видання PV-Magazine.

Longi побила власний рекорд у 27,3%, досягнутий у травні 2024 року. Осередок на основі повнорозмірної кремнієвої пластини також досяг струму короткого замикання 5698 мА, напруги холостого ходу 744,9 мВ і коефіцієнта заповнення 87,55%.

“У сонячній промисловості ефективність перетворення є визначальним показником. Кожен пункт підвищення ефективності осередку означає більш ніж 5%-ве зниження системних витрат”, — прокоментував Лі Чженго, засновник і президент LONGi Green Energy.


Fullscreen

Характеристики нового сонячного елемента Longi

Фото: Longi

У заяві PV-Magazine представник компанії Longi пояснив, що рекордна комірка HIBC була розроблена незалежно Центральним науково-дослідним інститутом компанії. Інженери змінили архітектуру комірок і матеріальні системи, досягнувши одночасних проривів в оптичному управлінні та ефективності транспортування носіїв. Це відкрило нові можливості для підвищення щільності потужності модуля і встановило еталон характеристик для наступного покоління фотоелектричних систем.

Відтоді як у 2007 році SunPower встановила рекорд ефективності в 20,3% з використанням технології IBC, сонячні елементи зі зворотним контактом (BC) домінують у рейтингах ефективності. Технологія, відома своєю високою ефективністю і сумісністю, досягла восьми послідовних світових рекордів ефективності кристалічних кремнієвих модулів за останні 30 років.

Нещодавно вчені з Кореї створили тандемний сонячний елемент з ефективністю 23,64% — рекордною для цього типу. Він містить верхній шар із перовскіту, а також нижній шар на основі технології міді, індію, галію та диселеніду.

А до цього писали про створення тандемного сонячного елемента з прозорістю 30% і ефективністю 12,3%. Панелі на його основі пропонують встановлювати на фасади будівель замість вікон.



Джерело

Continue Reading

Економіка

чи потрібно для цього звільнятися

Published

on



Для отримання грошової виплати після досягнення пенсійного віку необхідно, щоб людина на цей момент продовжувала працювати на посаді в організації, що надає право на пенсію за вислугу років. Звільнення при цьому не потрібне.

Про це йдеться в матеріалі SUD.UA

Для отримання грошової допомоги при виході на пенсію за вислугу років особа повинна працювати на відповідній посаді саме на день досягнення пенсійного віку.

На адресу фахівців Пенсійного фонду України надійшло запитання: у серпні 2025 року чоловік досягне віку, що дає право на отримання пенсії. Його медичний стаж у державних закладах охорони здоров’я становить понад 35 років.

Однією з обов’язкових умов для призначення грошової допомоги є те, щоб на день досягнення пенсійного віку, передбаченого законодавством.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що в Україні є кілька категорій пенсіонерів, які мають право на повне звільнення від оплати комунальних послуг, а також на безоплатне придбання пального для печей і газу.

Також повідомлялося, що українці, які виходять на пенсію, мають протягом 3 місяців оформити необхідні документи і подати їх до Пенсійного фонду, інакше можуть втратити виплати за місяці — вони просто “згорять”.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.