Усі новини
через кілька місяців вона дізналася, що зробили діти

Алі Джордж із Глостерширу, Велика Британія, присягається більше ніколи не залишати свій телефон без нагляду після того, як дитячий жарт призвів до неприємної ситуації. Жінка довгий час надсилала листи з кумедним підписом.
Про це вона розповіла на своїй сторінці TikTok.
Мама виявила, що протягом кількох місяців підписувала всі свої електронні листи непристойним прізвиськом, яке, ймовірно, змінила її 10-річна донька. Жінка помітила проблему лише тоді, коли її Apple Watch почав звертатися до неї з образами.
Листи у школу
Спочатку британка сприйняла це як дрібницю, але невдовзі з’ясувала, що всі електронні листи, включно з повідомленнями до школи, де навчаються її діти, надсилалися з безглуздим іменем.
“Я була абсолютно шокована, коли зрозуміла, що надсилала листи до школи з такої електронної адреси. Думаю, це зробила моя старша донька, якій 10 років. А мій син каже, що пошта була такою вже кілька місяців”, — розповіла Джордж.
Хоча зізнання від винуватиці поки не надійшло, жінка припускає: “Донька, мабуть, зробила це, коли я була в душі й залишила телефон без нагляду. Поняття не маю, як вона дізналася, як це зробити. Можливо, їй допоміг мій старший син, якому 17 років, хоча він нічого про це не визнає”.
Виправлення ситуації
Зараз мама активно зайнялася налагодженням ситуації: “Я надіслала до школи лист із вибаченнями. На щастя, вони сказали, що вважають це кумедним. Також довелося просити сина допомогти мені знову змінити налаштування”.
Попри незручність ситуації, британка намагається сприймати все з гумором і навіть опублікувала відео про цей випадок на своїй сторінці TikTok, яке вже переглянули понад 250 тисяч разів.
“Судячи з коментарів, багато людей стикалися з тим, що їхні електронні адреси чи імена в WhatsApp змінювали без їхнього відома. Видно, це поширене явище”, — додає жінка.
Цей досвід привів її до єдиного висновку: “Я більше ніколи не залишатиму свій телефон без нагляду”.
Нагадаємо, раніше Фокус писав, що у соцмережах стрімко набирає популярності відео, де в сімейній інтерпретації розігрується знайома сцена в стилі “хороший коп — поганий коп”. Маленька Еллі Перкінс, якій лише два роки, зворушила мільйони глядачів своєю щирою реакцією на зауваження від батька.
А тим часом у Португалії подружжя, 29-річна Кандіда Вілла-Лобос і 28-річний Себастьяо Олівейра, всіма силами намагалися викликати посмішку у свого двомісячного сина. Та малюк відповів лише серйозним і абсолютно байдужим поглядом, чим неабияк розсмішив користувачів мережі.
Усі новини
чоловік ремонтував будинок та виявив під підлогою щось невідоме (фото)

Під час ремонту будинку в історичному центрі міста Тіелт, Бельгія, власник виявив прихований тунель. Ця знахідка викликала новий археологічний інтерес до цієї місцевості, відомої своєю ключовою роллю під час Першої світової війни.
Про це пише Heritage Daily.
У Фокус.Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Таунхаус на вулиці Нюйвстраат захопила німецька Четверта армія (AOK IV) під час Першої світової війни. Історики підтверджують, що ця будівля функціонувала як командний центр німецького верховного командування, включаючи спеціальну кімнату з картами та масштабним макетом місцевості.
Як зазначають дослідники, саме звідси була спланована перша атака хлорним газом у квітні 1915 року. Того ж року німецька армія взяла на озброєння вогнемети, а в 1917 році будівля стала місцем планування ешелонованої оборонної системи під назвою Flandern-Stellung, яка згодом призвела до значних втрат союзників.
Внизу прохід відкривався в колодязь XVIII століття, який, у свою чергу, з’єднувався з тунелем довжиною майже десять метрів зі склепінчастим склепінням
Фото: Onroerend Erfgoed
Під дошками підлоги чоловік знайшов приховану кришку люка. Вона вела до вузької шахти, що мала менше метра в діаметрі й спускалася майже на чотири метри вниз.
Внизу прохід відкривався в колодязь XVIII століття, який з’єднувався з тунелем довжиною майже десять метрів зі склепінчастим склепінням. Тунель простягався на північний захід, слідуючи за тильними сторонами сусідніх кам’яниць, і закінчувався запечатаним проходом, який, можливо, колись вів до сусіднього підвалу.
Учені припускають, що спочатку тунель міг функціонувати як частина системи переливу води, але він також міг слугувати прихованим проходом. Враховуючи використання будівлі у воєнний час та її стратегічне розташування, цілком ймовірно, що тунель дозволяв таємно пересуватися або слугував шляхом втечі між будинками на вулиці Нюйвстраат.
Люди потрапили на Мальту раніше: мисливці-збирачі пройшли 100 км морем за 1000 років до фермерів
Ця знахідка демонструє, як залишки минулого ховаються сучасним життям. Це відкриття слугує нагадуванням про шари історії, вбудовані у звичайний простір, і про важливість збереження та вивчення таких слідів минулого.
Раніше Фокус писав про дакійський скарб, який нещодавно виявили в Румунії. Вчені вважають, що знахідка вказує на існування раніше невідомого поселення.
Також ми розповідали про раптове відкриття, яке спантеличило вчених. У Ріо-де-Жанейро дослідники випадково виявили древні наскельні малюнки, яким не менше 3000 років.
Війна
у Москві затримали п’ятьох осіб, — ЗМІ

На тлі найбільшої призовної кампанії останніх років у Росії почалися затримання молодих людей призовного віку. У Москві щонайменше п’ятьох призовників поліціянти затримали на вулицях і доставили у відділення.
Про це 15 квітня повідомив канал “Обережно, новини”.
За інформацією джерел, у військкомати доставляють не тільки тих, кого визнано придатним до служби, а й громадян із хронічними захворюваннями, раніше звільнених від призову за медичними показаннями. У деяких випадках затриманих відразу супроводжували на збірні пункти, інші після затримання перестали виходити на зв’язок.
Зазначається, що така практика стала частиною масштабної кампанії з поповнення особового складу Збройних сил РФ в умовах дефіциту особового складу, який зберігається.
Указ про весняний призов був підписаний президентом Росії Володимиром Путіним у березні 2025 року. Планом передбачено набір 160 тисяч осіб — це найвищий показник за останні роки. Для порівняння: у 2024 році призвано 150 тисяч осіб, у 2023 — 147 тисяч, а у 2022 — 135,5 тисячі.
Одночасно Росія постала перед труднощами при наборі контрактників. За даними The Moscow Times, щоденні витрати на вербування перевищують 2 мільярди рублів (близько 23,7 млн доларів). Попри це, армія щодня поповнюється лише 1000-1500 контрактниками, більшість з яких набираються в економічно неблагополучних регіонах.
“Приплив “добровольців” залишається на рівнях кінця минулого року, незважаючи на те, що масове підвищення бонусів у регіонах призупинилося, а їхній середній розмір по 37 суб’єктах РФ зараз становить 1,4 млн рублів”, — пише видання.
Згідно зі спостереженнями правозахисників, примусові заходи щодо призовників і потенційних контрактників стають системним елементом політики Москви щодо мобілізації в умовах тривалого конфлікту і браку добровольців.
Нагадаємо, про ситуацію з набором у російську армію повідомив військовий аналітик Німецького інституту міжнародних справ Яніс Клюге. За його словами, громадяни РФ поспішають укласти контракти на службу в армії, сподіваючись отримати великі виплати та уникнути ризиків. Це пов’язано з надіями та очікуванням завершення війни.
Політика
Трамп і Віткофф думають про гроші, а не про дипломатію для миру в Україні, – Віктор Небоженко

Спецпредставник президента США Стів Віткофф заявив про те, що під час нещодавньої зустрічі з Путіним обговорював не припинення вогню, а шляхи досягнення тривалого миру, які стосуються передусім п’яти окупованих регіонів України. Політолог Віктор Небоженко розповів Фокусу, що спонукало його зробити відповідну заяву.
У вівторок, 15 квітня, виступаючи в ефірі Fox News спец посланець Трампа Стів Віткофф, розповів про підсумки нещодавньої зустрічі з Путіним та про можливість досягнення мирного врегулювання. Водночас він наголосив, що йдеться не про припинення вогню, а про “тривалий мир”, якого начебто прагнуть у Кремлі.
Крім того, Віткофф не заперечив, що в рамках мирного процесу йдеться і про “бізнес Путіна зі США та Європою”.
“Ця мирна угода стосується так званих п’яти територій, але вона значно ширша. Вона включає протоколи безпеки, питання щодо НАТО — чи буде воно, чи не буде, чи діє стаття 5 НАТО. Тобто там дуже багато деталей”, — резюмував Стів Віткофф.
Коментуючи Фокусу для статті “5 територій в обмін на мир: що і чому пропонує посланець Трампа для України” форму та зміст свіжих заяв спецпредставника Трампа, політолог Віктор Небоженко зазначив: “Слід розуміти, що Віткофф, який після візиту в Росію почав розповідати про те, що ключ до миру — це 5 окупованих територій України, думає в першу чергу про гроші, а не про дипломатію. Його, як власне і Трампа, передусім цікавить підписання ресурсної угоди, згідно з якою вся Україна в економічному сенсі повністю дістанеться США”.
Путіну такий підхід Трампа, вважає експерт “дуже не подобається”, оскільки він хоче, щоб 5 областей, точніше, 4 області та Крим, належали йому і політично, і економічно.
Таким чином, підсумував Віктор Небоженко, довкола територіального питання між Трампом і Путіним є конфлікт, який блокує подальший рух у напрямку мирного врегулювання.
Детальніше про це – в матеріалі “5 територій в обмін на мир: що і чому пропонує посланець Трампа для України”.
-
Усі новини1 тиждень ago
Кому зі знаків Зодіаку пощастить із 7 по 13 квітня 2025 року — відповідь астролога
-
Україна1 тиждень ago
військовий звинуватив Волинський ліцей в поширенні символіки СРСР (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Де зніматимуть четвертий сезон серіалу Білий Лотос — що відомо
-
Усі новини7 днів ago
Батареї зможуть працювати довше завдяки звичайній каві: що зробили вчені (фото)
-
Політика7 днів ago
Не може бути безкарності після таких злочинів
-
Війна1 тиждень ago
За допомогою українських дронів ліквідовані 65% солдатів РФ та 75% ворожої техніки
-
Усі новини1 тиждень ago
71-річна модель Крісті Брінклі похвалилася фігурою в бікіні (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Війна не стихає від розмов і заяв, Україні потрібна підтримка партнерів