Суспільство
Поліція Херсонщини отримала пів мільйона зарплатні за місяць Анонси

У квітні 2025 року п’ятеро керівників та один екскерівник Головного управління Нацполіції в Херсонській області отримали загалом понад пів мільйона гривень. Найбільші виплати — це премії та додаткові винагороди.
Про це йшлося у відповіді ГУНП в Херсонській області на запит видання Вгору.
У квітні 2025 року шестеро осіб із керівного складу Головного управління Національної поліції в Херсонській області, включно з колишнім очільником, отримали загалом 585 464 гривні.
Найбільшу суму — 106 314 гривень 86 копійок — у квітні отримав заступник начальника Олександр Баклан. У склад виплат увійшли посадовий оклад (4 600 грн), оклад за звання (2 400 грн), надбавки (загалом понад 14 тис. грн), премія (майже 40 тис. грн) і додаткова винагорода (понад 45 тис. грн).
Інші заступники керівника поліції отримали:
- Олександр Лиманець — 105 669 гривень, зокрема 45 тисяч — додаткова винагорода;
- В’ячеслав Шинкарьов — 104 756 гривень, з яких 39 тисяч — премія;
- Микола Вербицький — 104 970 гривень, майже половина — премія і винагорода.
Колишній начальник поліції області Ігор Король, який у квітні вже не очолював управління, отримав 100 424 гривень. Майже 83 тисячі з цієї суми — матеріальна допомога для оздоровлення.
Новий керівник ГУНП Херсонщини Роман Козьяков, який офіційно обійняв посаду на початку квітня, отримав 63 328 гривень, з яких левова частка — 45 388 гривень — це премія. Полковник до призначення на Херсонщину очолював поліцію Кіровоградської області. До того працював у карному розшуку Києва, згодом — у поліції Київщини, де був заступником начальника обласного управління. На керівній посаді перебуває з 2016 року.
Як зазначили журналісти, загалом дані про зарплати керівництва поліції Херсонщини демонструють значну частку премій та додаткових винагород, які часто перевищують базові оклади у кілька разів.
А чотири народні депутати від Херсонщини задекларували скромні статки: живуть на зарплату, не купують нового майна, а заощадження залишаються майже незмінними. У більшості — лише стабільна парламентська зарплата та відсутність коштовної нерухомості чи оновлень у доходах із 2022 року.
Одеса
Графіки відключень світла на завтра, 8 липня, в Одесі – прогнози від ДТЕК та Укренерго щодо ситуації з електрикою

Одеса вночі. Фото ілюстративне: Новини.LIVE
Ситуація з електрикою ще залишається нестабільною, оскільки енергосистема країни ще відновлюється після атак РФ. Проте завтра, у вівторок, 8 липня, в Одесі запроваджувати обмеження подачі світла не планують.
Такий висновок можна зробити з того, що ні ДТЕК, ні Укренерго не попереджали про обмеження.
Реклама
Читайте також:
Споживання знизилось
Споживання електроенергії демонструє тенденцію до зниження. Сьогодні, 7 липня, станом на 9:30, воно було на 4,2% нижчим, ніж попереднього робочого дня — у п’ятницю. Причина — встановлення безхмарної погоди на всій території України, що зумовлює ефективну роботу побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення енергоспоживання із загальної мережі.
Де дізнатися графіки
Якщо відключення все ж запровадять, то енергетики попередять заздалегідь. Перевірити, до якої групи належить ваш будинок, можна на сайті місцевого оператора системи розподілу. У ДТЕК закликають мешканців Одеського регіону з розумінням поставитися до обмежень, зменшити споживання електроенергії під час наявності світла для уникнення перевантажень системи.
Як дізнатися час відновлення світла
Час відновлення світла можна дізнатися за допомогою:
- сайту ДТЕК Одеські електромережі (розділ “Відсутня електроенергія?”);
- чат-бота у Telegram;
- приватних повідомлень у Facebook;
- подати заявку на сайті ДТЕК.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про вартість електроенергії у липні. А також про тариф на УБПТ для одеситів.
Суспільство
В Україні двом російським губернаторам ухвалили тюремні вироки

У Тернополі російських губернаторів Костромської та Ярославської областей засудили до восьми років позбавлення волі.
Про це у Фейсбуці повідомляє Тернопільська обласна прокуратура, передає Укрінформ.
“За публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури двоє громадян Росії – губернаторів Костромської та Ярославської областей Російської Федерації визнано винуватими у фінансуванні дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України і насильницького повалення конституційного ладу України (ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України)”, – йдеться у повідомленні.
Прокурори довели в суді, що обвинувачені упродовж 2022-2024 років вчиняли дії з метою фінансового та матеріального забезпечення військових підрозділів ЗС РФ для ведення ними бойових дій проти Сил оборони України в рамках збройної агресії проти України.
Як зазначається, вони організовували виплати грошової допомоги особам, які беруть участь у бойових діях проти Сил оборони України, а також систематично доставляли та передавали військовим формуванням ЗС РФ, що незаконно перебували на окупованій території України, квадрокоптери, тепловізійні приціли, транспортні засоби, генератори та засоби зв’язку для використання у бойових діях проти ЗСУ.
Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі Управління СБУ в Тернопільській області. Строк відбування їх покарання – вісім років позбавлення волі – буде рахуватися з моменту затримання. Вироки вступили в законну силу.
За даними прокуратури, за публічного обвинувачення прокурорів Тернопільської обласної прокуратури вже засуджено двоє губернаторів РФ, щодо ще трьох фігурантів – триває судовий розгляд.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні заочно засудили ще 33 депутатів Держдуми РФ до 15 років в’язниці.
Фото: pexels.com
Суспільство
Тепер з корейцями: в Одеській мерії заявили про старт підготовки до будівництва сміттєспалювального заводу Анонси

Україна та Південна Корея офіційно підписали міжурядову угоду про співпрацю в межах EDCF (Фонд економічного розвитку та співробітництва), в рамках якої передбачене фінансування Кореєю 15 проєктів будівництва, серед іншого й на Одещині.
Наприклад, як заявила заступниця одеського міського голови Ганна Позднякова, серед проєктів, які готова за угодою профінансувати Південна Корея – будівництво сміттєспалювального заводу.
“Підписано. Офіційно. В Римі. В межах міжурядової угоди з Південною Кореєю. І серед 15 проєктів — наш одеський сміттєспалювальний завод. Наш проєкт — не просто про відходи. Він про енергію, екологію. Про незалежність. А ще про те, що коли команда вірить і працює — навіть у найскладніших умовах — усе можливо. Так, попереду багато роботи протягом наступних трьох/пʼяти років. Але найважливіше — ми вже не на старті, ми на маршруті”, – завила вона.
У квітні 2025 року в Одеській обласній державній адміністрації повідомили про плани збудувати в Одесі нову теплоелектроцентраль, яка працюватиме на RDF-паливі – альтернативному паливі, виготовленому з відходів. Загальна вартість проєкту оцінювалася у 106 мільйонів доларів.
Як додали тоді у міністерстві розвитку громад і територій України, українська та корейська сторони вже розпочала підготовку Концептуального документа проєкту (PCP), що відповідно до процедур має бути офіційно переданий урядом України.
Тим часом у Центрі публічних розслідувань спробували з’ясувати, як просувається ідея створення сміттєпереробного заводу в Одесі. Журналісти з’їздили на полігон “Дальницькі кар’єри” й зняли про це фільм-розслідування.
Зазначимо, що питання сміттєпереробних заводів в Одеси постійно обговорюється. Навіть робили деякі кроки у цьому напрямку. Так у січні 2021 року індійська компанія NuGreen Energy запропонувала обласній адміністрації проєкт заводів з плазмовим перероблюванням сміття.
Йшлося про технологію плазмової газифікації коли завод працює як плазмовий реактор у високотемпературному режимі, використовується обладнання із термостійких сплавів. Ця технологія вважається екологічно чистою (немає викидів в атмосферу) та дозволяє переробляти 95-97% відходів.
У 2019 році меморандум про будівництво комплексу з перероблювання сміття підписали представники Одеського муніципалітету та компанії Clear Energy.
Розмови щодо необхідності будівництва заводу з перероблювання сміття в Одесі точилися й у 2016 році. Так після трагедії на полігоні побутових відходів під Львовом цією проблемою перейнявся тоді ще голова Одеської облдержадміністрації Міхеїл Саакашвілі.
У тому ж році мер Одеси Геннадій Труханов та президент “OHB Holdings” Хо Кйонг-Кім також у рамках міжнародного бізнес-форуму “Odessa 5Т Summer Business Days” підписали меморандум про наміри будівництва в Одесі сміттєпереробного заводу.
У березні 2017 року департамент економічного розвитку почав розраховувати економічну ефективність будівництва сміттєпереробного заводу в Одесі за кошти бюджету міста та у травні повідомив, що для реалізації проєкту потрібні капітальні інвестиції в обсязі 87 мільйонів 300 тисяч гривень, або 3 мільйони євро.
У червні того ж року депутати Одеської міськради погодили оформлення земельної документації під звалища, щоб потім можна було збудувати сміттєпереробний завод.
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
хаскі усвідомив, що інші собаки працюють в упряжці
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами