Connect with us

Суспільство

У Києві відкриють виставку до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Published

on



На столичному Хрещатику, біля Головпоштамту, відкриється інформаційна виставка “QIRIM IÇÜN / Заради Криму”, присвячена Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який відзначається 18 травня.

Як передає Укрінформ із посиланням на представництво Президента в АР Крим, відкриття виставки відбудеться 12 травня о 13:00.

«Виставка слугує публічним жестом пам’яті й солідарності, а також відкритим зверненням до суспільства про важливість осмислення складної історії Криму як частини українського історичного, політичного та культурного простору», – йдеться у повідомленні.

Відвідувачі зможуть дізнатися про історію кримськотатарського народу, який пройшов через анексію XVIII століття, репресії, геноцид 1944 року, радянське переслідування та сучасну російську окупацію.

«Це виставка створена для формування розуміння Криму як невіддільної частини України. Вона вказує на історичну і політичну присутність кримських татар в українській історії: від Кримського ханства до сучасної боротьби за права, гідність і державність. Виставка стане простором діалогу для всіх, хто хоче глибше зрозуміти, ким є кримські татари, чому боротьба за Крим – це боротьба за цілісність і свободу України», – зазначили у представництві Президента.

Читайте також: Меджліс кримськотатарського народу відкидає будь-які пропозиції щодо російського статусу Криму

Очікується, що під час відкриття виставки промови виголосять голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступник постійної представниці Президента України в АР Крим Денис Чистіков, журналістка і психологиня Мавілє Халіл та викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія», керівник наукового центру «Кримські студії» Мартін-Олександр Кислий, які є авторами текстів виставки. Модеруватиме подію керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва Євген Бондаренко.

Нагадаємо, День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відзначається щорічно 18 травня, у річницю депортації 1944 року. Започаткований 12 листопада 2015 року постановою Верховної Ради. Тією ж постановою ВР визнала депортацію кримськотатарського народу актом геноциду.



Джерело

Суспільство

Як добровольцям долучитися до груп ППО

Published

on



Міністерство оборони роз’яснило, як добровольцям, які мають бажання долучитися до груп протиповітряної оборони у складі добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ), реалізувати свої наміри.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Міноборони.

«Кабінет міністрів 11 червня схвалив реалізацію експериментального проєкту щодо створення груп протиповітряної оборони у складі добровольчих формувань територіальних громад. Мета проєкту – посилити спроможності ППО шляхом залучення підготовлених і вмотивованих громадян до виконання завдань протиповітряного захисту в умовах зростаючої активності ворога», – йдеться в повідомленні.

Як пояснили в міністерстві, потенційні добровольці мають звертатися до командира добровольчого формування територіальної громади за місцем свого проживання. Якщо ДФТГ відсутнє, можна звернутися до місцевої військової адміністрації з ініціативою щодо його створення спільно з військовими частинами Сил територіальної оборони ЗСУ.

Для вступу до складу групи протиповітряної оборони необхідно бути учасником ДФТГ і мати відповідним чином укладений контракт члена добровольчого формування територіальної громади.

Також в Міноборони нагадали, що членом добровольчого формування може бути громадянин України віком від 18 років, який проживає на території громади, де діє добровольче формування, пройшов медичний, професійний та психологічний відбір (перевірку) і уклав контракт добровольця територіальної оборони. При цьому членом групи протиповітряної оборони можуть бути виключно громадяни, які не підлягають мобілізації в розумінні статті 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Кандидати на посади зовнішніх пілотів (операторів) БПЛА повинні мати сертифікат зовнішнього пілота, виданий відповідно до постанови Кабміну № 1129 від 1 жовтня 2024 року. Ця вимога не застосовується протягом перших 45 днів з моменту початку реалізації експериментального проєкту, що дозволяє спочатку підписати контракт добровольця, а потім пройти спеціалізоване навчання у сертифікованих школах.

Кандидати на вступ до груп ППО, які використовуватимуть пілотовані повітряні судна, мають відповідати встановленим кваліфікаційним вимогам та мати документи, що підтверджують право на виконання функцій щодо пілотування та/або обслуговування відповідних літаків. Члени екіпажу пілотованого повітряного судна призначаються командиром групи протиповітряної оборони за погодженням з командуванням Повітряних сил ЗСУ.

Читайте також: Росія нарощує застосування ударних БпЛА та дронів-імітаторів під час атак на Україну – Ігнат

В оборонному відомстві також наголосили, що контракт добровольця ДФТГ укладається на 3 роки. Після включення особи до складу групи протиповітряної оборони до укладеного контракту добровольця територіальної оборони обов’язково вноситься умова про заборону направлення цієї особи для виконання бойових чи інших завдань, крім здійснення заходів з протиповітряної оборони.

В Міноборони також розповіли про 5 кроків процедури укладання контракту добровольця ДФТГ та документи, які необхідні для укладання контракту.

Учасники груп ППО мають право на отримання додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень на місяць. Виплата здійснюється пропорційно часу участі у заходах з протиповітряної оборони, тобто це не фіксована щомісячна сума, а розрахунок за дні чергування.

На членів груп з протиповітряної оборони поширюються гарантії соціального захисту, передбачені статтею 119 Кодексу законів про працю, зокрема, щодо збереження місця роботи та посади.

Читайте також: У Києві висока потреба в добровольцях для мобільних вогневих груп ППО – Ткаченко

Як повідомляв Укрінформ, напередодні, 9 липня, під час російської повітряної атаки завдяки мобільним вогневим групам знищені майже 100 цілей.

Фото: Повітряні сили



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Журналістка з Херсона перейшла на службу до окупантів та втратила три квартири Анонси

Published

on



Колишню ведучу з Херсона заочно засудили до 10 років ув’язнення за співпрацю з окупантами. Вона очолювала “інформаційне управління” під час окупації, втекла з міста й тепер позбавлена майна та права працювати в органах влади.

Про це повідомив Detector.media з посиланням на вирок суду.

Херсонський міський суд визнав винною у колабораційній діяльності колишню журналістку та ведучу Тетяну Левандовську. За рішенням суду, її заочно засудили до 10 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна та забороною обіймати посади в органах влади, державних та комунальних установах строком на 15 років.

Суд встановив, що у 2022 році, під час тимчасової окупації Херсона, Левандовська добровільно погодилася очолити так зване “управління з питань засобів масової інформації та зв’язків із громадськістю” в складі окупаційної адміністрації. Двоє свідків підтвердили, що вона щоденно відвідувала приміщення окупаційного органу влади й особисто реєструвала свою присутність у відповідних журналах.

Восени того ж року жінка залишила Херсон разом із російськими військами що відступили. Суд постановив конфіскувати у засудженої будинок, три квартири та автомобіль Nissan Leaf 2013 року випуску. Вирок наразі ще не набрав законної сили.

До повномасштабного вторгнення Левандовська працювала ведучою Херсонської обласної телерадіокомпанії “Скіфія”, вела авторські програми, співпрацювала із Суспільним як приватна підприємиця, а також адмініструвала соцмережі Херсонського водоканалу.

У грудні 2024 року Нацполіція України повідомила про підозру херсонській журналістці Тетяні Левандовській у колабораційній діяльності. У березні 2024 року Левандовську виключили з лав Національної спілки журналістів України за співпрацю з окупаційною адміністрацією.

За даними медіа, вона була близькою подругою Володимира Сальдо та Віталія Булюка — колишніх політиків, які перейшли на бік окупантів. Раніше Левандовська займалася їхнім піаром, а після захоплення Херсона отримала посаду прессекретаря окупаційної адміністрації.

Також оголосили підозру і журналістці Галині Єрмишко з Генічеська за співпрацю з окупаційною владою та поширення проросійської пропаганди. Вона керувала газетою і працювала у пресслужбі так званої адміністрації. 


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Одещина лідирує в Україні за врожаєм пшениці, ячменю, сорго та винограду

Published

on


Про це повідомляє Держстат.

За даними Держстату, у структурі сільськогосподарського виробництва Одещини минулого року основну частку займала продукція рослинництва — 91,7%.

Одещина посіла перше місце за обсягами виробництва пшениці (11,6% від загального збору в Україні), ячменю (24,9%), сорго (27,4%), сочевиці (49,8%), гороху (32,6%), льону олійного (51,9%), гірчиці (20,7%), коріандру (25,0%) та винограду (56,1%).

Основну частину посівних площ — 61,8% — у регіоні відвели під зернові та зернобобові культури. Серед них лідером залишалася пшениця, яка забезпечила 61,7% валового збору, далі — ячмінь (20,9%) та кукурудза (11,2%).

Серед технічних культур переважали соняшник (65% валового збору) та озимий ріпак із кользою (27,3%).

У категорії овочів найбільше в регіоні виростили помідорів — понад 67% від загального збору овочевих культур підприємств Одещини. Також суттєві обсяги становила ріпчаста цибуля (13,6%), морква (3,9%) та кабачки (3,5%).

Раніше на  USIonline.com

З Одещини до Непалу: агропідприємці «надурили» державу на майже 8 млн грн (відео)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.