Connect with us

Суспільство

Що насправді цінують наймані працівники та чому звільняються

Published

on


Найважливішими факторами для працівників залишається фінансова винагорода та баланс між роботою й особистим життям.

Про це свідчать результати спеціального HR-опитування дослідницької компанії Gradus Research, передає Укрінформ.

Результати дослідження демонструють, що найважливішими факторами для працівників на сьогодні залишається фінансова винагорода та баланс між роботою й особистим життям — про це заявили 46% опитаних.

До топ-5 чинників також увійшли атмосфера в команді (33%), гнучка модель роботи (27%) та можливості карʼєрного зростання (23%).

Загалом соціологи відмічають, що повномасштабне вторгнення, економічна нестабільність та щоденні виклики зумовлюють стрес, який впливає на щоденну роботу людей у компанії. Через постійне переглядання новин та скролінг стрічки соцмереж, частина людей почуваються виснаженими вже вранці та емоційно спустошеними після завершення робочого дня.

“Ми всі живемо в ситуації тривалого надвисокого стресу. Наші дослідження демонструють, що у порівнянні з попередніми роками все більше респондентів починають відзначати ознаки вигорання. Роботодавці мають розуміти, що це впливає і на продуктивність роботи, і на сталість команд”, – відмітила Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та СЕО дослідницької компанії Gradus Research.




За її словами, знаючи тип емоційного вигорання, роботодавець може застосовувати відповідні інструменти, аби полегшити емоційний стан команд.

“Всіх працівників можна умовно поділили на 5 типів: хронічно перевантажені, виснажені та демотивовані, балансують між натхненням і вигоранням, стабільні, але байдужі та залучені й натхненні. Всі з них так чи інакше можуть замислюватись про звільнення через стрес або вигорання. Найменше про це думають залучені та натхенні працівники (18%), а найбільше — хронічно перевантажені (75%)”, – коментує Євгенія Близнюк.

За її словами, вид емоційного вигорання також впливає на готовність рекомендувати власне місце роботи. Виснажені та демотивовані готові робити це найменше, а залучені та вмотивовані, навпаки, готові рекомендувати власне місце роботи іншим.

Читайте також: Кожен п’ятий підліток в Україні не замислювався над вибором професії

Дослідження проведене методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus. Вибірка відображає структуру населення України від 18 років за статтю, віком, в містах з населенням від 50 тис осіб, за виключенням тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій. Період проведення: 8 травня 2025 року. Розмір вибірки: 1000 респондентів.

Як повідомлялося, у Раді зареєстрований законопроєкт, який надає переважне право на залишення на роботі працівникам, чоловіки або дружини яких мобілізовані під час дії воєнного стану



Джерело

Суспільство

Зеленський присвоїв звання Героя України ще сімом військовим, шістьом із них

Published

on



Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України сімом військовослужбовцям, шістьом із них – посмертно.

Як передає Укрінформ, відповідні укази від 23 травня опубліковані на сайті глави держави.

Звання присвоєні за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, а також самовіддане служіння українському народові.

“Присвоїти звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” Орлівському Андрію Ігоровичу – старшому сержанту”, – йдеться в указі №343/2025.

Указом №337/2025 звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” присвоєно лейтенанту Веприку Максиму Костянтиновичу (посмертно).

Читайте також: За час повномасштабної війни понад 110 тисяч українців отримали держнагороди – Зеленський

Указом № 338/2025 звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” присвоєно молодшому лейтенанту Кравчуку Назару Сергійовичу (посмертно).

Указом № 339/2025 звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” присвоєно лейтенанту Липчею Анатолію Ярославовичу (посмертно).

Також глава держави указами № 340/2025,341/2025, № 342/2025 присвоїв звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” солдату Лисиці Павлу Леонідовичу (посмертно), лейтенанту Спіцину Антону Вадимовичу (посмертно), лейтенанту Чухну Олександру Івановичу (посмертно).

Як повідомляв Укрінформ, Зеленський присвоїв звання Героя України капітану Євгенію Шаблу.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

У Херсоні площу очистили від радянського символу Анонси

Published

on


24 травня у Херсоні на площі 200-річчя міста комунальники демонтували п’ятикутну зірку із серпом і молотом на радянському монументі “Три багнети”.

Про це повідомили у Херсонській міській військовій адміністрації.

Демонтаж радянської символіки відбувся в межах низки заходів із забезпечення державної політики з відновлення історичної пам’яті в Україні та засудження злочинів тоталітарного комуністичного режиму.

“У сучасній Україні, яка бореться за свою незалежність, ми зобов’язані не допустити кремлівського проєкту “СРСР 2.0″. Ця символіка заборонена законом, який неухильно треба виконувати. Навіть під час воєнного стану. Особливо під час нашого протистояння російським загарбникам на території Херсонської прифронтової громади”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Херсонська МВА/ Колаж Інтента

Нещодавно у Херсоні презентували новий довідник “Звільнена карта”, який систематизує всі нові назви вулиць, провулків та інших об’єктів громади, перейменовані у 2023–2024 роках у межах дерусифікації та декомунізації.

Закон України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та заборону використання їх символіки” ухвалили у 2015 році, щоб офіційно визнати злочинний характер цих режимів та захистити суспільство від їхнього впливу. Він оголошує, що як радянська, так і нацистська влада відповідальні за масові репресії, знищення людей, порушення прав і свобод.

Цей закон забороняє використовувати публічно символи, які пов’язані з СРСР або нацистською Німеччиною — наприклад, серп і молот, п’ятикутні червоні зірки, герб Радянського Союзу, портрети Леніна чи Сталіна, прапори СРСР, а також нацистську свастику та інші знаки. Також заборонено виправдовувати чи заперечувати злочини, скоєні цими режимами, — зокрема Голодомор, Голокост, репресії та депортації.

Закон вимагає від держави та місцевої влади прибирати з публічного простору всі нагадування про ці режими: перейменовувати вулиці й міста, змінювати назви підприємств, знімати пам’ятники та меморіальні дошки, пов’язані з радянськими чи нацистськими діячами.

 


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Одеська область отримає майже 45 мільйонів гривень на шкільні автобуси

Published

on


У 2025 році Одеський обласний бюджет отримає 44 млн 935 тис. грн з державного бюджету на придбання шкільних автобусів.

Кошти виділено в межах освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (спеціальний фонд) згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 482 від 29.04.2025 року.

Субвенція передбачає придбання автобусів, у тому числі – спеціально обладнаних для перевезення дітей з особливими освітніми потребами.

1. Умови для участі у розподілі субвенції
  • Освітній заклад має не менше ніж 100 учнів.
  • Наявність укриття, що відповідає ДБН.
  • Організація навчання в очній або змішаній формі.
  • Пріоритет надається:
    • – школам, де автобуси знищено або передано військовим;
    • – школам, які обслуговують дітей з населених пунктів, де школи зруйновані або пошкоджені;
    • – опорним школам (200+ учнів) або школам, які будуть реорганізовані у 2025 році;
    • – школам, де навчаються діти з особливими освітніми потребами.

2. Умови співфінансування (залежно від податкоспроможності громади):
Індекс податкоспроможності Держсубвенція Місцевий внесок
≥ 1,3 до 70% мін. 30%
≥ 1,1 до 80% мін. 20%
≥ 0,7 до 90% мін. 10%
< 0,7 до 95% мін. 5%

Заборонено використовувати ДФРР та інші держтрансферти для співфінансування.

Умова обов’язкова: кошти місцевого бюджету мають бути спрямовані наперед. Потрібен гарантійний лист.


3. Вимоги до автобусів:
  • Автобус має бути обладнаний для:
    • маломобільних груп (мінімум 2 місця),
    • – супроводжуючих (мінімум 2 місця),
    • – крісел колісних (мінімум 2 місця).

Навіть якщо в громаді немає дітей з ООП, хоч один автобус має бути спеціалізований.


4. Порядок дій громади:
  1. Підготувати гарантійний лист (про співфінансування і цільове використання).
  2. Уточнити кількість учнів, форму навчання, наявність укриття.
  3. Якщо громада не є розпорядником субвенції – узгодити участь з Одеською ОВА (яка може закуповувати автобуси централізовано).

Фото ілюстративні



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.