Події
Пропаганда РФ «протягує минуле», наша справа розʼяснити причини і наслідки

Російська пропаганда намагається протягнути минуле в майбутнє, задача українських науковців пояснити причини та наслідки цього.
Про це в телеефірі розповів голова Українського інституту національної пам’яті Олександр Алфьоров, передає Укрінформ.
“Російська пропаганда закликає до минулого. Відповідно, ідеологічно Російська Федерація наповнена в цілому минулим. “І мертвим, і живим, і ненародженим”, як каже Шевченко, то у московитів це навпаки – мертвим, і живим, і мертвим. Вони тягнуть минуле в майбутнє. Українці ж думають завжди про майбутнє. Відповідно, яка переможе ідеологія? Звісно, ідеологія майбутнього. Але для цього нам треба справді роз’яснювати. Не відповідати на російську пропаганду в прямому сенсі слова, а роз’яснювати, чому вони це роблять, роз’яснювати причини, наслідки. І оце якраз і є основним, що ми сьогодні маємо нести – роз’яснення”, – сказав Алфьоров.
Водночас він зауважив, що часу на пояснення в України дійсно мало, враховуючи, що в попередні роки держава мало приділяла уваги гуманітарним питанням, і проєкти в цій сфері – дослідження, книги, лекції – реалізовувалися переважно за міжнародні кошти.
“Давайте відверто, якщо історик, кандидат наук в академії наук отримує близько 5000 грн, то як можна робити історичні процеси? Зрозуміло, що через це дуже багато істориків займалися або чужими грантами, чужими дослідженнями, або просто починали репетиторство з НМТ, раніше ЗНО, або займалися іншими справами. Але за роки незалежності ми зробили диво. Академічні історики опублікували величезну кількість робіт, але єдиною проблемою була несуміжність академічної історії та історії популярної. Тому що сидіти в архівах, знайти щось цікаве і пояснити це популярною доступною мовою – це важко”, – наголосив Алфьоров.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів України 27 червня призначив українського історика та майора запасу Олександра Алфьорова головою Українського інституту національної пам’яті. 2 липня міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький представив колективу Українського інституту національної пам’яті нового керівника.
Фото: Олександр Алфьоров/facebook
Події
Netflix оприлюднив новий трейлер 2 сезону серіалу «Венздей»

У новому трейлері обличчя Венздей Аддамс, яку грає акторка Дженна Ортега, залите чорними сльозами. На запитання її матері про те, що вона бачила, головна героїня відповідає: «Енід помирає, і це моя провина».
Під час видіння Венздей стоїть на кладовищі біля надгробку із написом «Пам’яті Енід Сінклер». У сцені з’являється сама Енід і, стискаючи руками горло Венздей, говорить, що вона померла через неї.
«Таємниці – це основа родини Аддамсів. Чим швидше я отримаю відповіді, тим швидше я зможу врятувати Енід – або загинути, намагаючись це зробити», – говорить Венздей закадровим голосом.
Разом із випуском тизера Netflix розпочав глобальну прескампанію під назвою «Doom Tour», у рамках якої актори та творці серіалу рекламуватимуть 2 сезон не лише у Сполучених Штатах, але й у Великій Британії, Польщі, Італії, Франції, Румунії, Канаді, Південній Кореї та Австралії.
Перша частина нового сезону «Венздей» вийде 6 серпня, а друга – 3 вересня.
Як повідомляв Укрінформ, 20 червня стримінгова платформа Netflix опублікувала черговий тизер другого сезону серіалу «Венздей», де розповіла про нововведення у школі «Невермор».
Фото: JONATHAN HESSION/NETFLIX
Події
Його пісні назавжди залишаться з нами

Пісні Ігоря Поклада «Дикі гуси», «Чарівна скрипка» та «Кохана» назавжди залишаться з народом, як і памʼять про видатного композитора та українця.
Про це Президент Володимир Зеленський написав у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Національна легенда, наш Герой України, наш Ігор Поклад. Він той, чиї пісні чули мільйони людей, і для українців різних поколінь світлі моменти життя часто пов’язані з його творчістю. Все своє життя Ігор Поклад присвятив українській музиці – пісням, музичним виставам, творам до українських фільмів. Народжений у Другу світову війну, пережив повернення зла вже у 2022-му. Сьогодні Ігор Поклад пішов із життя. Але його «Дикі гуси», «Чарівна скрипка» та «Кохана» назавжди залишаться з нами. Як і памʼять про видатного композитора та українця», – зазначив Зеленський.
Президент висловив щирі співчуття родині видатного митця.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні на 84-му році життя помер Ігор Поклад – український композитор та опермейстер, Герой України, лауреат Шевченківської премії, Заслужений діяч мистецтв України, Народний артист УРСР, Народний артист України, член Національної спілки композиторів України.
Ігор Поклад є автором пісень “Кохана”, “Два крила”, “Чарівна скрипка”, “Дикі гуси” та багатьох інших творів. У серпні 2024 року Президент Володимир Зеленський нагородив Ігоря Поклада відзнакою “Національна легенда України”.
Фото: ОП
Події
Пішов з життя композитор Ігор Поклад

На 84-му році життя помер композитор Ігор Поклад.
Як передає Укрінформ, про це повідомила у Фейсбуці його дружина Світлана Поклад.
“От і все…… Любила, люблю і любитиму завжди…. Помоліться за Ігоря Дмитровича, будь ласка…За його безсмертну душу…” – написала вона.
Як відомо, Ігор Поклад – український композитор та опермейстер, Герой України, лауреат Шевченківської премії, Заслужений діяч мистецтв України, Народний артист УРСР, Народний артист України, член Національної спілки композиторів України.
Ігор Поклад є автором пісень “Кохана”, “Два крила”, “Чарівна скрипка”, “Дикі гуси” та багатьох інших творів.
У серпні 2024 року Президент Володимир Зеленський нагородив Ігоря Поклада відзнакою “Національна легенда України”.
Фото: Фейсбук / Ігор Поклад
-
Усі новини1 тиждень ago
чи є в ньому натяк на спін-офф
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами