Події
Суд заборонив акторці Еммі Вотсон сідати за кермо пів року

Британський суд у середу заборонив акторці Еммі Вотсон, яка зіграла у фільмах про «Гаррі Поттера», сідати за кермо впродовж пів року через перевищення швидкості.
Як передає Укрінформ, про це повідомила BBC.
Також 35-річна жінка була зобов’язана сплатити загалом 1 044 фунтів стерлінгів штрафу. Самої Вотсон не було на судовому засіданні, яке тривало лише п’ять хвилин.
Акторка проїхала в Оксфорді ввечері 31 липня минулого року зі швидкістю 61 км за годину у зоні, де дозволені 48 км за годину.
Вона з 2023 року навчається в Оксфордському університеті на магістратурі з творчого письма.
Зазначається, що Вотсон здобула популярність у 2001 році з виходом фільму «Гаррі Поттер і філософський камінь», зігравши роль Герміони Ґрейнджер.
Загалом вона знялася у восьми фільмах франшизи, останній з яких вийшов у 2011 році.
Потім вона з’явилася у таких фільмах, як «Красуня і чудовисько», «Елітне суспільство» та «Переваги скромників».
Останньою роллю Вотсон у кіно був рімейк фільму «Маленькі жінки» 2019 року, режисером якого була Грета Гервіг.
Крім того, вона запустила власний бренд екологічного джину разом зі своїм братом у 2023 році.
Як повідомляв Укрінформ, стримінговий сервіс HBO Max повідомив у понеділок, 14 липня, про початок зйомок серіалу про Гаррі Поттера.
Фото: flickr.com
Події
У Миколаєві презентували виставку художніх виробів «Теплий липень»

У Миколаєві в межах мистецького проєкту “Пори року”, присвяченого 125-річчю Центральної міської бібліотеки імені Марка Кропивницького, відкрили виставку художніх виробів “Теплий липень”.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомила організаторка заходу – голова ГО “Культурно-мистецька асоціація «Арт-спокуса»”, заслужена працівниця культури Валентина Кривцова.
“Виставка проводиться в межах мистецького проєкту “Пори року”, організованого в межах ювілейної кампанії до 125-річчя Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького у співпраці з Культурно-мистецькою асоціацією “Арт-спокуса”. Завдяки цьому ми знайомимо з творчістю талановитих митців Миколаєва та області, які не перестають творити навіть під час повномасштабного вторгнення”, – розповіла Кривцова.
За її словами, в роботах миколаївських митців яскраво відображена краса нашого краю у різні пори року. Адже саме крізь призму творчості можна побачити та зрозуміти приховану філософію кожного сезону, відчути насолоду особливих моментів окремих місяців.
Липень вважають найтеплішим місяцем року. Це період, коли від спекотних сонячних променів можна сховатися під прохолодою зелені крон дерев, а вода в річках та ставках лагідно-тепла.
В експозиції понад 20 виробів з живопису, вишивки та художнього розпису. Свої твори представили вісім митців, серед яких Тетяна Веремієнко, Світлана Бойкова-Калюжна, Віктор Хізниченко, Олександр Рассолов, Оксана Давидова, Олена Коркішко, а також Алла Бондарєва з Баштанської громади та Василь Нікітін з Врадіївської громади.
Особливої творчої атмосфери відкриттю виставки додали музичні твори у виконанні дуету акустичної живої музики Cocktail Mix у складі Олександра Сичова та Віталія Коваленка.
Як повідомлялося, у Миколаєві реалізується культурно-мистецький проєкт “Берегині України”, головною метою якого є розповісти про важливу роль жінки-Берегині під час війни.
Фото надані Валентиною Кривцовою
Події
до переліку культурної спадщини внесли нові елементи

До Національного переліку нематеріальної культурної спадщини внесли ще три елементи.
Про це повідомило Міністерство культури та стратегічних комунікацій України, передає Укрінформ.
16 липня до переліку додані:
- весільний обряд заплітання долі;
- традиція випікання та дарування обрядових різдвяних пряників на Слобожанщині;
- традиції храмового свята на Трійцю у селі Шульгинка Луганської області.
У МКСК наголосили, що відтепер місцеві громади мають вжити заходів щодо врахування рекомендацій і пропозицій експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури і стратегічних комунікацій України про охорону елементів нематеріальної культурної спадщини.
Детальніше про кожен з елементів можна буде довідатися з наступних публікацій міністерства.
Перелік елементів нематеріальної культурної спадщини України був започаткований у 2012 році наказом Міністерства культури України від 14.12.2012 року №1521.
Як повідомляв Укрінформ, обряд “Дівування” у Баштанці Миколаївської області і мосяжні традиції Гуцульщини внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
Фото ілюстративне: скрін із відео
Події
В Ужгороді помер класик Закарпатської школи живопису Володимир Микита

У вівторок,15 липня, в Ужгороді у віці 94 років помер класик Закарпатської школи живопису, народний художник Володимир Микита.
Про це у Фейсбуці повідомила донька художника мистецтвознавиця Олена Юрченко-Микита, передає Укрінформ.
“Сьогодні з першою зіркою зійшла ще одна – душа нашого Нянька, нашого Дідика та Прадідика. Він назавжди залишиться з нами, у багатогранних образах своїх творінь. Кожна картина дихає ним. Спочивай з миром. Царствіє небесне…” – написала Юрченко-Микита.
Як стало відомо Укрінформу, народний художник помер у рідному Ужгороді, йому було 94 роки.
Володимир Микита – заслужений художник України (1975), народний художник України (1991), член Національної академії мистецтв України (2004) та лавреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2005).
Учень Адальберта Ерделі та Федора Манайла, корифеїв Закарпатської школи живопису. Творець сотень робіт, які зберігаються в національному та художніх музеях по всій країні, а також у приватних збірках.
В Ужгороді діє приватний музей Володимира Микити, який він створив біля власної майстерні та до останнього часу проводив екскурсії відвідувачам. Також у Мукачівському замку “Паланок” діє постійна виставка Володимира Микити.
-
Війна1 тиждень ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі
-
Відбудова1 тиждень ago
Польщу на конференції з відновлення України представлятимуть шестеро міністрів
-
Війна1 тиждень ago
Десантники взяли в полон російського офіцера
-
Події1 тиждень ago
Його пісні назавжди залишаться з нами
-
Події1 тиждень ago
Netflix оприлюднив новий трейлер 2 сезону серіалу «Венздей»
-
Усі новини1 тиждень ago
дівчина пережила укус небезпечного павука — відео
-
Відбудова1 тиждень ago
Фон дер Ляєн і Кошта візьмуть участь у Конференції з питань відновлення України в Римі