Суспільство
Як вибрати плитоноску: головні критерії Реклама Анонси

Бронежилети або плитоноски є невіддільною частиною спорядження. Їхнє застосування не обмежується тільки використанням в умовах бойових дій. Таким екіпіруванням користуються охоронці, поліція та навіть приватні особи. Якщо є ризик застосування вогнепальної зброї, не варто нехтувати питаннями особистої безпеки.
Щоб не потрапити в неприємну історію, необхідно хоча б поверхнево володіти інформацією про особливості вибору плитоноски. Поради спеціалістів інтернет-магазину “Мілітарист” допоможуть вибрати оптимальне спорядження для будь-яких умов. В каталозі військторгу представлено більш як сто моделей плитоносок та бронежилетів від M-Tac та інших відомих виробників.
Типи плитоносок
Перш ніж купити плитоноску, необхідно визначитися з її типом. Спорядження може бути м’яким або твердим. Перший тип відрізняється мінімальною вагою та зручністю. Такі моделі актуальні у випадках, коли ризик застосування зброї незначний, проте захист необхідний. М’яка плитоноска часто використовується співробітниками охоронних служб та поліцейськими. Існує навіть захист прихованого носіння, який знаходиться під одягом.
Тверді моделі оснащені жорсткими пластинами. Вони помітно важчі, проте їхній захист в рази вищий. Якщо м’які плитоноски здатні захистити від пістолетного пострілу, то тверді — від пострілу з автомата чи рушниці.
Матеріали плитоносок
Сама плитоноска виготовлена з міцних тканин (Cordura 5000 абощо), проте її захисні властивості визначаються бронепластинами з різних матеріалів. Захист від поранень зумовлений використанням спеціальних вставок.
В плитоносках можуть використовувати пластини з:
- кераміки;
- надвисокомолекулярного поліетилену;
- кевлару;
- сталі;
- титану та інших матеріалів.
Вибір бронепластин залежить від умов бойового завдання. Наприклад, коли важлива мобільність, то краще підібрати моделі з кевлару, а якщо необхідний максимальний захист, вибирайте сталь.
Класи захисту
Існує кілька варіантів класифікації захисту. Наприклад, американський стандарт NIJ встановлює 4 класи захисту, де І — мінімальний, а IV — максимальний. Існують також українські стандарти, в яких вже 6 класів захисту. Принцип той же: чим вище клас, тим надійніше захист.
Вибір також залежить від умов використання. В поліцейських операціях потрібна мобільність, тому використовуються легкі плитоноски. В умовах реальної війни важлива безпека, тому доводиться шукати баланс між рухливістю та максимальним захистом.
Функціональні особливості плитоносок
Важливою характеристикою спорядження є можливість адаптувати плитоноску під індивідуальні потреби. Для цього амуніція оснащена різноманітними застібками, ременями, що регулюються. Тобто можна легко налаштувати плитоноску під себе.
Зсередини плитоноски мають м’які вставки та підкладку, які запобігають натиранню навіть при великій вазі спорядження. Зовні є спеціальні кріплення для зброї та іншої амуніції. Сучасні плитоноски мають модульну конструкцію, що дозволяє переносити з собою боєприпаси, засоби зв’язку, медичні комплекти абощо.
Якісні плитоноски від найвідоміших виробників
Коли мова йде про покупку захисного спорядження, краще не економити, а віддати перевагу перевіреним виробникам. Саме таку продукцію, яка протестована в умовах реальної війни, пропонує інтернет-магазин “Мілітарист”. Завдяки прямій співпраці з відомими виробниками військового спорядження, клієнти мають змогу купувати товари за прийнятними цінами.
В каталозі військторгу велика кількість плитоносок та бронежилетів, які готові до використання в будь-яких умовах. Користувачі можуть вибирати між різними варіантами камуфляжу: від однотонних (чорний, олива, хакі) до популярного піксельного малюнка.
В асортименті “Мілітариста” є легкі плитоноски, що можуть використовуватися поліцейськими, охоронцями, журналістами, а також важкі моделі для максимального захисту бійців. Детальний опис до кожної моделі дозволяє легко визначитися з вибором навіть тим, хто перший раз обирає військове спорядження. Регулярне поповнення асортименту дає змогу замовляти ще більш надійні та сучасні засоби захисту.
Суспільство
Програма «Пакунок школяра»

Хто має право та як оформити допомогу
Джерело
Суспільство
Прокурори провели 20 обшуків в Одесі та Чорноморську Анонси

Прокурори Одеської обласної прокуратури спільно з окружними прокуратурами провели обшуки в офісах де на думку слідства, розташовувалися шахрайські “колл-центри”.
Як повідомили у пресслужбі Одеської обласної прокуратури, в Одесі та Чорноморську. Внаслідок скоординованої спецоперації одночасно провели 20 обшуків, під час яких вилучили докази масштабного ошукування громадян.
“Важливо, що викриттю цієї злочинної мережі сприяли також матеріали журналістських розслідувань, оприлюднені в регіональних медіа. Зібрана інформація допомогла встановити місця розташування низки колл-центрів і підтвердила їхню незаконну діяльність”, – наголосили в прокуратурі.
За даними слідства, група осіб організувала діяльність колл-центрів із метою заволодіння коштами громадян. Шахраї телефонували потенційним жертвам, представляючись працівниками банків, державних органів, служб безпеки фінансових структур, а також викладачами онлайн-курсів. Використовуючи спеціально підготовлені сценарії розмов і методички, зловмисники вводили людей в оману, нібито для захисту від несанкціонованих транзакцій, реєстрації або оплати послуг.
У такий спосіб злочинці отримували доступ до персональних даних та онлайн-кабінетів громадян, після чого переводили їхні кошти на інші рахунки, часто з використанням анонімних криптовалютних платформ для конспірації.
Діяльність маскували під легальний бізнес із належно оформленою орендою офісних приміщень, що давало змогу не викликати підозр та приховувати справжню суть роботи.
У ході обшуків прокурори вилучили понад 850 одиниць комп’ютерної техніки, майже 180 мобільних телефонів, десятки жорстких дисків, значні суми готівкових коштів, вогнепальну зброю, інструкції для операторів, а також інші докази, що підтверджують організовану злочинну діяльність.
До проведення слідчих дій залучили близько 60 співробітників прокуратури. Операція проводилась в рамках розслідування кримінальних проваджень за фактами шахрайського заволодіння коштами громадян.
Суспільство
Голова Одеської ОВА Олег Кіпер високо оцінив потенціал Визирської громади (фото)

Одеський регіон — найбільший в Україні, і кожна громада, а їх тут 91, має свою унікальну історію розвитку. 7 липня Визирську СТГ з робочим візитом відвідав голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер. Мета — особисте знайомство з життям громади, її потенціалом, викликами та здобутками. Під час поїздки він разом з депутатом Одеської обласної ради Олегом Кутателадзе та сільським головою Валерієм Стоілакі оглянув ключові об’єкти соціальної інфраструктури та ознайомився з програмою стратегічного розвитку громади.
Під час візиту Олег Кіпер відвідав навчальні та медичні заклади, а також фермерське господарство «Ластівка» — як приклад працюючого ефективного місцевого бізнесу в галузі туризму та реабілітації.
Олег Кіпер, голова Одеської обласної військової адміністрації
Намагаюся в кожній громаді бути, я знайомий з кожним головою окремо і спілкуюся, але, на жаль, не в кожній громаді ти можеш бути щодня чи щомісяця. Я тут вперше, дійсно, є що подивитися, дуже сподобалися укриття, садочок, школа.
Кульмінацією зустрічі стала презентація стратегічного плану розвитку Визирської СТГ, яку провела директорка КУ «Агенція сталого розвитку» Крістіна Коротких.
Крістіна Коротких, директорка КУ «Агенція сталого розвитку Визирської СТГ»
Ми розцінюємо себе як територію можливостей. В нас є стратегія сталого розвитку до 2030 року, закінчуємо план просторового розвитку. Наш загальний розвиток ми вбачаємо через реалізацію проєктів «полісів економічного зростання». Перший — це транспортно-логістичний хаб на Аджалицькому лимані. Ми в цьому проєкті зазначаємо розширення території функціонування даного логістичного хабу, формування певних логістичних промислових вузлів. В нас є дуже амбітна мета — підвищити наші податкові надходження до одного мільярда гривень до 2030-33 років.
Окрему увагу громада приділяє створенню індустріальних парків — це території загальною площею понад 250 гектарів у селах Нова Вільшанка та Міщанка з можливістю підключення інфраструктури задля залучення інвесторів. Серед найбільших проєктів громади — будівництво у майбутньому нового житлового масиву «Визир» на площі 320 гектарів.
Крістіна Коротких, директорка КУ «Агенція сталого розвитку Визирської СТГ»
Це буде багатоквартирне житло для тих, хто хоче жити і працювати тут. Ми формуємо середовище не просто проживання, а розвитку і стабільного майбутнього.
Олег Кіпер, голова Одеської обласної військової адміністрації
Приємно, що громада розвивається, що є бачення, як рухатися вперед. Залучають міжнародні інвестиції, проєкти, залучають бізнес, залучають і нас, як представників держави. Тому приємно співпрацювати там, де люди хочуть самі цього і де керівництво громади цього хоче. Так набагато швидше, так набагато простіше і набагато ефективніше.
Під час робочої поїздки до Визирської сільради Олег Кіпер вшанував пам’ять загиблих воїнів громади, відвідавши меморіальний комплекс у селі Причорноморське.
Олег Кіпер, голова Одеської обласної військової адміністрації
На жаль, вже 40 чоловіків загинуло з цієї громади. Ми віддали їм шану, також я хочу свої співчуття висловити всім їхнім близьким і рідним і подякувати за те, що ми сьогодні можемо з вами навіть робити це інтерв’ю під українським небом. Це завдяки їм і завдяки тим хлопцям та дівчатам, які зараз перебувають на передовій.
Визирська громада — це люди, які щодня працюють, мріють, будують та захищають рідну землю. Тут вірять у майбутнє і справами доводять: навіть у такий непростий час — розвиток можливий, коли є єдність, перспективне бачення і любов до свого краю.
-
Війна1 тиждень ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Відбудова1 тиждень ago
Польщу на конференції з відновлення України представлятимуть шестеро міністрів
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі
-
Війна1 тиждень ago
Десантники взяли в полон російського офіцера
-
Події1 тиждень ago
Netflix оприлюднив новий трейлер 2 сезону серіалу «Венздей»
-
Війна1 тиждень ago
хто з чоловіків до 25 років ризикує втратити відстрочку від призову
-
Війна1 тиждень ago
Росія нарощує застосування ударних БпЛА та дронів-імітаторів під час атак на Україну
-
Політика1 тиждень ago
ЄСПЛ сьогодні оголосить рішення у справі «Україна та Нідерланди проти Росії»