Події
Російському музейнику оголосили підозру за незаконні розкопки у Криму

Національна поліція повідомила про підозру російському музейнику, який організував незаконні археологічні розкопки на території тимчасово окупованого Криму.
Про це повідомив Департамент комунікації Нацполіції, передає Укрінформ.
“Зловмиснику повідомили про підозру за ч. 4 ст. 298 Кримінального кодексу України (незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об’єктів культурної спадщини). Фігуранту загрожує до п’яти років позбавлення волі”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що слідчі Головного управління Нацполіції АРК та міста Севастополь встановили, що під керівництвом завідувача відділу археології російського музею група археологів проводить незаконні розкопки на території архітектурно-археологічного комплексу “Стародавнє місто Пантікапей” у Керчі, що призвело до часткового руйнування культурної спадщини України.

У ході досудового розслідування поліцейські зібрали докази злочинної діяльності громадянина РФ, який, обіймаючи посаду завідувача відділу археології античного світу Державного музею образотворчих мистецтв у Москві, після тимчасової окупації півострова в лютому 2014 року розпочав незаконні археологічні розкопки на об’єкті культурної спадщини України з метою пошуку та привласнення цінних артефактів національного значення.
“Незаконні археологічні роботи тривають, а об’єкти, що мають неповторну цінність для історії України, зазнають непоправних руйнувань. Такі дії становлять загрозу українській історичній спадщині”, – наголошується в повідомленні.
За даними поліції, злочинні дії фігуранта призвели, зокрема, до часткового руйнування архітектурно-археологічного комплексу “Стародавнє місто Пантікапей”.
Як повідомили Укрінформу в правоохоронних органах, йдеться про керівника Боспорської археологічної експедиції Володимира Толстікова.
Як повідомлялося, правоохоронці підозрюють завідувача сектору археології федерального закладу «Державний ермітаж» у Санкт-Петербурзі у проведенні незаконних розкопок у тимчасово захопленому Криму, які завдали понад ₴200 мільйонів збитків Україні.
Перше фото ілюстративне: ГУР, фото в тексті: Національна поліція
Події
Фільм про останній концерт Оззі Осборна і Black Sabbath вийде у прокат наступного року

Фільм «Назад до початку: Останній уклін Оззі» про останній концерт легендарного рок-музиканта Оззі Осборна та гурту Black Sabbath вийде у прокат на початку 2026 року.
Про це повідомило Variety, передає Укрінформ.
100-хвилинний фільм, який знімає студія Mercury Studios, розповідатиме про концерт гурту «Назад до початку», що відбувся в Бірмінгемі на початку липня. Це був перший за 20 років спільний виступ оригінального складу Black Sabbath.
Ведучим заходу був голлівудський актор Джейсон Момоа. На сцені також виступали легендарні Metallica, Guns N’ Roses та інші.
Шоу відвідали близько 42 тисяч людей, ще три мільйони людей заплатили за перегляд прямої трансляції концерту.
Наприкінці ж нинішнього року має відбутися прем’єра документального фільму No Escape From Now, у якому Оззі Осборн, що страждає на хворобу Паркінсона і переніс кілька складних операцій на хребті, розповість про проблеми зі здоров’ям і свій останній концерт.
Як повідомляв Укрінформ, 5 липня в англійському Бірмінгемі відбувся концерт гурту Black Sabbath, що вважається одним із засновників хеві-металу. Колектив уперше за 20 років зібрався в оригінальному складі: Оззі Осборн, Тоні Айоммі, Ґізер Батлер, Білл Ворд.
Фото: Ross Halfin/Black Sabbath
Події
ГУР презентувало документальний фільм про операції у Чорному морі

Головне управління розвідки Міністерства оборони України презентувало документальний фільм режисера Олександра Небиловича “Боротьба за Чорне море” про унікальні морські операції.
Як передає Укрінформ, про це повідомила ГУР.
У документальному фільмі бійці підрозділу Nobody у складі “Спецпідрозділу Тимура” вперше розповідають про деталі морських операцій із повернення під контроль України стратегічно важливих острова Зміїного та “вишок Бойка”.
У фільмі вперше розвідники показали унікальні кадри висадки на газовидобувні платформи “Україна” та “Таврида”, розказали про підготовку бойових груп і медиків до морських операцій та поділилися емоціями від перебування під владою водної стихії.
Документальний фільм “Боротьба за Чорне море” можна подивитися за посиланням.
Як повідомляв Укрінформ, на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського у Києві команди «Формула Перемоги» та «Збірна артистів України» провели благодійний матч Magura United на підтримку воєнної розвідки.
Фото: скріншот відео
Події
Унаслідок російської атаки згоріло все майно харківського театру «Арабески»

Унаслідок ударів “Шахедами” повністю знищене майно недержавного театру “Арабески”.
Про це повідомила у Фейсбуці викладачка Харківського національного університету мистецтв ім. Котляревського, акторка Наталія Цимбал, передає Укрінформ.
“Після уходу Світлани Олешко ми з Тетяною Пилипчук (директоркою Харківського літмузею – ред.) думали, як вчинити з майном театру. Була ідея створити виставку, передати костюми до музею, щось віддати театральному факультету моєї альма-матер, але не склалося… Вчора внаслідок потрапляння у будівлю р@%ких шахедів згоріло все майно театру «Арабески»: декорації вистав, реквізит, костюми, апаратура, одяг сцени – все! У мене стислося серце, коли я це побачила, бо це не просто майно, це – життя за 30 років”, – йдеться у дописі.
“Арабески” спершу були творчим експериментом літмузею – молодь читала вірші поетів Розстріляного відродження. Згодом колектив напрацював репертуар. Із 1997 року починаються гастрольні виступи, театр бере участь у міжнародних фестивалях, втілює мистецькі та соціально-мистецькі проєкти.
В “Арабесках” поставили вистави за творами Василя Симоненка, Григорія Сковороди, Івана Котляревського, Олександра Ірванця, Сергія Жадана, Джерома Селінджера.
19 грудня 2024 року в Польщі внаслідок хвороби померла режисерка, засновниця й директорка театру “Арабески” Світлана Олешко.
22 березня за нею відслужили панахиду та попрощалися в Харкові.
Як повідомлялося, в ніч проти 16 липня війська РФ ударили по Харкову безпілотниками, у місті пролунали щонайменше 17 вибухів. За даними обласної військової адміністрації, більшість “Шахедів” ворог спрямував на цивільне підприємство у Київському районі, де почалася пожежа.
Постраждали троє людей.
Фото: Teatr ‘Arabesky’/Фейсбук
-
Відбудова1 тиждень ago
Польщу на конференції з відновлення України представлятимуть шестеро міністрів
-
Війна1 тиждень ago
ЗСУ застосує першу автономну турель Sky Sentinel для знищення дронів Shahed
-
Війна1 тиждень ago
Десантники взяли в полон російського офіцера
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський зустрівся із Келлогом у Римі
-
Події1 тиждень ago
Netflix оприлюднив новий трейлер 2 сезону серіалу «Венздей»
-
Війна1 тиждень ago
хто з чоловіків до 25 років ризикує втратити відстрочку від призову
-
Війна1 тиждень ago
Росія нарощує застосування ударних БпЛА та дронів-імітаторів під час атак на Україну
-
Політика1 тиждень ago
ЄСПЛ сьогодні оголосить рішення у справі «Україна та Нідерланди проти Росії»